MOL Cup - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  HFK Olomouc : Frýdek-Místek - 22. července 2017   17:00

HFK Olomouc
HFK Olomouc
12' Žůrek  • 90+1' Spurný
2:0
(1:0)
Frýdek-Místek
HFK Olomouc
Mucha – Buček O., Horka (C), Krejčí (87. Drmola), Banasik, Blažkovský (54. Seibert), Karčmář, Žůrek, Řehák, Plesník, Chlopek (79. Spurný)
Snášel – Němec, Drmola, Spurný, Seibert, Hornich
Nenádal – Melichar, Myška
Stadion 1. HFK Olomouc, Olomouc-Holice, ul. Staškova. Kapacita: 2.900 míst.
232 diváků
Mihálek – Velička, Literák, Fukala, Hamšík

Druhý poločas přinesl od domácího celku velice taktický výkon, který však na Frýdek-Místek stačil. Druholigový tým se nedokázal s bojovným protivníkem popasovat, neboť hlavně v ofenzivní fázi postrádal myšlenku. Závěr tak nakonec ještě vyvrcholil druhou brankou HFK, která jen potvrdila pohárového postupujícího, kterým je Holice, která opravdu potvrzuje výbornou formu. Frýdek naopak před startem FNL trápí další neúspěch. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne.
90+3'
90+2'
Frýdek už je opravdu ve velké psychické krizi, neboť se prakticky už o nic nesnaží. Jeho akce už nemají žádnou myšlenku, což vyhovuje jen domácímu týmu.
90+1'
HFK právě vstřelil branku!
O postupujícím je zřejmě rozhodnuto! Seibert se dostal za obrannou linii Frýdeckých a krásným centrem našel přesně hlavu TADEÁŠE SPURNÉHO. Ten už neměl sebemenší potíže s dorážkou za bezmocného Bučka.
90'
Rozhodčí nastavuje ke druhému poločasu 3 minuty.
89'
Frýdek měl další standardní situaci, ale Šumského centr si pohlídal zkušeně Drmola, který nedal šanci hostům v zakončování. Holice už opravdu jen tahá čas a čeká na konec.
87'
Na řadě je poslední střídání ze strany domácích, místo Martina Krejčího jde do hry Tomáš Drmola.
87'
Mucha znovu ukázal velký přehled v pokutové území, když udržel míč v rukavicích a nedal šanci soupeřům v zakončení. Frýdek se tak musí stáhnout znovu za půlící čáru.
86'
Oba týmy už opravdu hrají na krev, což se projevuje ve všech soubojích. Rozhodčímu se však daří udržet hru obou celků v určitách mantinelech.
84'
Sheka Sorie Fofanah (FRM) obdržel žlutou kartu za příliš očividnou hrou rukama.
83'
Filip Mucha (HFK) dostal za zdržování rozehrávky žlutou kartu.
83'
Fofanah na druhé straně také pálil ostrými, ale nedokázal se pořádně otočit, což Holicím ještě dává naději na postup. Mucha se za nepřesnou střelou jen ohlédl.
82'
Banasik našel přesně hlavu Plesnika, jenže druhý jmenovaný v pádu jen těsně balón nedostal za brankovou čáru. Frýdek už mohl prohrávat o dvě branky.
80'
Marek Banasik (HFK) dostal žlutou kartu za faul u postranní čáry.
79'
Holice podruhé střídají, kouč Sedláček poslal z hřiště Patrika Chlopka, kterého nahradil Tadeášem Spurným.
79'
Hra je již z logického průběhu dost kouskovaná a pro diváka moc neatraktivní, holický tým už jen prakticky raději odkopáván míč mimo dosah soupeře.
78'
Mucha musel na poslední chvíli sbírat vysoký míč, přičemž lehce zaváhal. Nakonec však holický brankář míč v rukavicích udržel, což celou vážnou šanci přerušuje.
77'
Fofanah byl v breaku tvrdě sražen na zem, což přerušilo frýdeckou šanci. Holice hraje v některých fázích zápasu už jen s velkým sebezapřením.
76'
Centr Seiberta však nebyl cestou k frýdecké brance, všechny domácí hráče v brankovišti totiž přeletěl. Hosté se mohou dostat znovu do útočné fáze.
75'
Krčula si v obranné fázi počínal dost netakticky, když svého holického soupeře povalil u autové čáry k zemi. Domácí budou kopat další přímý kop.
74'
Následuje druhá pauza na osvěžení, i přes pozdní odpolední hodiny je stále na holickém stadionu velice dusno.
73'
Domácí měli možnost rohu, když se Seibert protlačil do pokutového území a svou aktivitou frýdecké obalamutil, jenže standardka se domácím nakonec nepovedla. Hosté se nakonec bz potíží ubránili.
Dnešní utkání sleduje 232 diváků.
71'
Mucha znovu zabránil velké frýdecké tutovce, když si vyběhl od brankové čáry a míč odpálil mimo vápno. Holice ještě na chvíli žije.
70'
Fofanah nebyl daleko vyrovnání! Mucha už ležel bezmocně na hranicí šestnáctky, ale frýdecký útočník se mezi tři tyče netrefil. Obrovská šance tak zůstává nevyužita.
68'
Biolek byl ve vápně mimořádně aktivní, avšak střelbu pokazil, neboť ji napálil jen do dvou clonících hráčů. Frýdek začíná zvyšovat obrátky.
67'
Seibert se dostal do samostatného úniku, což znovu ukázalo, jak je Holice nebezpečná. Brankář Buček jen díky konečkům prstu vytáhl střelu nad břevno a zachránil svému týmu zřejmě klíčovou situaci.
66'
Ani tentokrát nebylo družstvo hostí úspěšné, neboť Ondráček svou přihrávku přepálil. Holický tým tak bude vhazovat, což hru na chvíli přeruší.
65'
Frýdečtí nejsou v ofenzivní fázi moc aktivní, což pro tuto chvíli vyhovuje jen a jen domácímu družstvu. Kvalita obou týmů se tak de facto kompletně stírá.
64'
Frýdek neustále tlačí, ale jeho snaha zatím k ničemu nevyplynula. Holice se zatím daří většině ataků a průnikům vyvarovat bez větších potíží.
63'
Ondráček se dostal k zajímavé střele z penaltového puntíku, avšak noblesní otočka mu v jeho podání spíše uškodila. Jeho ne moc důraznou ránu Mucha bez problému chytil do rukavic.
62'
Frýdek už se tlačil do střelby, avšak Krčula pokazil finální přihrávku, Krejčí tak neměl problém s odpálením míče mimo vápno.
61'
Hra je v této chvíli na malý okamžik přerušena, neboť se ve frýdeckém vápnu srazili dva spoluhráči hostí. Oba dva jsou však zřejmě v pořádku, neboť už se zapojili zpět do hry.
60'
Fofanah byl až příliš aktivní v útočné fázi Frýdeckých, což neuniklo pomeznímu sudímu. Hráč a africkými kořeny tak musí sprintovat zpátky z ofsajdu.
59'
Krejčí se nedostal do vápna, protože na něm bylo vidět lehké vystrašení z odpovědnosti. Nakonec však vybojoval pro Holici jen vhazování, z této situace se toho vak dalo vytěžit daleko víc.
58'
Karčmář zkusil procpat balón k penaltovému puntíku, jenže jeho záměr byl až příliš viditelný. Brankář Buček si tak míč bez potíží stáhl ze vzduchu přímo do rukavic a okamžitě rozehrává.
57'
Krejčí si vyměnil míč s Žůrkem, což nakonec vyúsťuje v další holický roh. Frýdek se tak musí, leč s odporem, stáhnout kompletně do vápna.
56'
Horka se protlačil na soupeřovu polovinu, ale svou střelu si už mohl nechat na později. Pomezní rozhodčí totiž jasně viděl jeho ofsajdové postavení.
55'
Chvěja ukázal rychlostní předpoklady, což se samozřejmě nelíbilo Bučkovi, kterému vběhl do jeho vymezeného prostoru. Za faul tak dostane Frýdek možnost rozehrávky z půlky.
54'
Holice jako první v tomto zápase střídají, místo Tomáše Blažkovského jde na hřiště Ondřej Seibert.
53'
Domácím se daří ve většině případů držet soupeře daleko od svého vápna, což se druholigovému týmu moc nelíbí. Jeho hra tak dostává viditelné trhliny v přesnosti a soustředění.
52'
Slaninka následně dostal při hlavičkovém souboji pořádně naloženo o Blažkovského, ale karta pro holického hráče nepřichází. Kouč hostů Venglarčík nadávkami opravdu nešetří.
51'
Ondřej Slaninka (FRM) dostává za faul na Blažkovského a následné protesty žlutou kartu.
50'
Holice si vybojovala roh, ale vzápětí o výhodu přišla. Frýdek se okamžitě zásluhou Krčuly dostává před holickou branku.
49'
Řehák se se Slaninkou nepáral a okamžitě ho zkosil k zemi, rozhodčí však faul těsně před velkým brankovištěm zřejmě přehlédl. Domácí tak budou rozehrávat od vlastní branky.
48'
Frýdek se musel v tomto okamžiku stáhnout za půlící čáru, Holice zatím stále v obranném postavení brání všem průnikům do vápna. Hosté si opravdu v této chvíli neví rady.
47'
Grussmann se dokázal dostat za holickou defenzivní linii, jenže nic ze své aktivity nevytěžil. HFK se v obraně stejně jako soupeř počíná zatím velmi zodpovědně.
46'
Druhý poločas odstartovali rozehrávkou domácí, zatím však Holice moc daleko nedošla. Frýdek-Místek je připraven v této fázi velmi dobře.
46'
První poločas skončil oproti všem předzápasovým očekáváním lepším výsledkem pro domácí tým, kteří ukázali, že se druholigového týmu nezaleknou. Frýdek-Místek však zatím neukazuje nic, co by mělo účastníka MSFL překvapit, hlavně v útočné fázi své hry si neví rady. Holice naopak hraje velice bojovně, což se jí vyplatilo i při úvodní brance, která zatím rozhoduje o průběžném poločasovém výsledku. Druhá půlka zápasu je na řadě přibližně v 18:04.
45+1'
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu nad standardní hrací čas.
44'
Slaninka zůstal na chvíli ležet na trávníku, avšak nepotřeboval ani ošetření. Frýdek tak může prakticky okamžitě pokračovat v kompletní sestavě v útočných akcích.
43'
Krčula si v útočné fázi opravdu nevěděl rady, proto poslal míč naprosto nečekaně do míst, kde se nikdo ze spoluhráčů nenacházel. Mucha tak dostává prostor k rozehrávce.
42'
Horka se střetl s Fofanahem ve vápně a zůstal na malou chvilku ležet na trávníku. Po krátkém přerušení už je však zřejmě fit a pokračuje ve hře.
41'
Karčmář měl obrovskou možnost na zvýšení holického vedení, když zkoušel procpat míč uličkou na dva spoluhráče. Biolek ale zasáhl skluzem v pravé chvíli.
40'
Fofanah se dostal po hezké kličce přes dva hráče, jenže v zakončení se unáhlil. Bránu netrefil o dobré čtyři metry, jeho střela byla naprosto neumístěná.
39'
Mucha je dnes opravdu ve své lepší formě, neboť i tentokrát chytil míč v důležitém momentu. Frýdecké centry opravdu prozatím nemají v dnešním rozložení šanci na úspěch.
38'
Fofanah znovu v akci, tentokrát na druhé straně hřiště, když spadl po střetu s Chlopkem. Sudí nařizuje rozehrávku pro hostující tým, i přes nevoli Holice.
37'
Fofanah už zabíhal za holickou obranu, avšak Horka s Plesníkem si poradili bez problému. Frýdek zatím nenachází cestičku k bráně.
36'
Mucha rozjel dobrým odkopem zajímavou akci, kterou mohl rozjet Buček. Zkušený Švrček však hlavičkou holického štírka vymazal, Frýdek se tak přesunuje okamžitě do útoku.
35'
Frýdek je znovu u míče natlačen v holickém pásmu, nepřesnosti a přehuštěnost však ničemu nepomáhá. Divácký dojem tak není nyní moc velký.
34'
Ani ten ale nic důležitého nepřinesl, hostům se totiž varianta s rozehrávkou nakrátko nevyplatila. Domácí si všechny útočné manévry pohlídali.
33'
Přímý kop provedený Šumským moc nebezepčí nepřinesl, Žůrek však balón raději protečoval do zámezí. Frýdek má k dispozici roh.
32'
Holice znovu hrozila v pokutovém území, když se Krejčí mohl dostat k centru. Zhuštěná obrana protivníka ale všemu zabraňuje, slabá střele Plesníka totiž nebyla pro Bučka nebezpečí.
31'
HFK se tlaku Frýdeckých ubránilo, navíc se dostalo i k míči. Finální fáze útočné akce však domácím nevyšla, pokažená přihrávka všechnu snahu pokazila.
30'
Hosté se poprvé v zápase dostávají do soustavného tlaku, kdy soupeře doslova zavřeli na jeho polovině. Ke kýženému efektu to zatím ale stále nevede, Holice s tlakem nemá moc problém.
29'
Žůrek znovu nabíhal do pokutového území, avšak na Bučkův centr nedosáhl. Frýdek tak může znovu rozehrávat od vlastní branky.
28'
Sudí hráče posílá i kvůli teplotním rekordům k lavičkám, následuje chvilka pro osvěžení.
27'
Slaninka se postaral o finální střelu, která však nakonec i díky smůle neprošla přes holické vápno. Frýdek měl ale znovu zajímavou možnost na srovnání.
26'
Plesník Fofanaha v těsné ofsajdové situaci strhl k zemi, ovšem prozatím žlutá karta překvapivě nepřichází. Frýdek má ale velice zajímavou možnost na standardní situaci.
25'
Grussmann je na levém křídle dost aktivní, i proto vyzval Krčulu k aktivitě. Mucha byl při této situaci znovu lehce nejistý, když míč jen tak tak ukryl pod hrudí.
24'
Spasojevič s Řehákem si střihli sprinterský souboj u autové čáry, ale holický fotbalista v něm byl jednoznačně úspěšnější. Frýdek tak bude muset na další rozehrávku znovu čekat.
23'
Mucha nebyl při centru Krčuly moc jistý, ale svého záměru dostal. Balón tak alespoň s pomocí svých rukou a spoluhráčů dostal mimo pokutové území.
22'
Ondřej Buček zkusil pálit z první z hranice vápna, jenže napálil jen obránce. V následné druhé šanci už mířil zase příliš nad, jeho jmenovec ve frýdecké bráně tak bude rozehrávat.
21'
Grussmann si podržel unikajícího Blažkovského, což neuniklo zrakům zkušeného arbitra Nenadála. Holický tým bude rozehrávat z poloviny hřiště.
20'
Krčula se dostal k centrování po dobré kombinaci se svými spoluhráči, nicméně jeho pokus moc šancí na úspěch neměl. Míč tak přeletěl Muchovu bránu o dobré tři metry, což vybízí holického brankaře k odkopu.
19'
Holice je v presinku i v teplotních maximech dost akční, hlavně Krejčí prakticky nemá rychlostní limity. Hosté si však ve všech situacích prozatím poradili.
18'
Biolek už si myslil, že se svým skluzem postaral o vhazování, avšak byl v omylu. Sudí ukázal vhazování pro soupeře, což ho i frýdeckého sudího dost rozezlelo. Pomezní sudí musel oba nakonec dost uklidňovat.
17'
V této chvíli se brankáři Bučkovi rozehrávka vůbec nepovedla, jeho plánovaný oblouček totiž mířil jen za postranní čáru. K autu se mohou stavět domácí fotbalisté, kteří budou rozehrávat z půlící čáry.
16'
Šumský ze standardky přihrával přímo na vyskakujícího Grussmann, avšak ten si v těžké situaci nedokázal poradit. Holice tohoto fotbalistu však uhlídala.
14'
Holice se zatím svého rivala vůbec neleká, či nebojí. Frýdek bude mít v tomto duelu ještě hodně práce, aby něco s výsledkem udělal.
12'
Nedáš, dostaneš! Tohle sportovní klišé se teď ukázalo jako velká fotbalová pravda, JAKUB ŽŮREK se procpal do uličky v soupeřově obraně a svůj samostatný únik nakonec zakončil přesnou střelou na dlouhou nohu. Bučka balón zvláštně obstřelil.
12'
Fofanah nebyl daleko od první branky! Z penaltového puntíku však pálil mimo bránu, Mucha si mohl jen pořádně oddechnout.
11'
Frýdek se začíná rozjíždět, v těchto chvílích to vypadá na jeho obrovskou převahu, absence štěstí mu však jeho plány prozatím kazí.
10'
Krčula se zkoušel dostat podél lajny přímo do holického vápna, avšak narazil. Bystrý Karčmář jej totiž nekompromisně vystínoval tělem a nakonec mu míč i uzmul z kopaček. HFK si může na chvíli oddechnout.
9'
Fofanah se nebezpečně prodíral za obrannou linii domácího týmu, nicméně neměl potřebné štěstí. Holice tak ustála tuto situaci bez úhony.
8'
Biolek ukázal parádní technickou vyspělost, když si prošel prakticky půlku hřiště bez ztrát míče. Následně ještě vyzval Chvěju ke střelbě, jenomže ten už selhal. Mucha proti jeho nepřesnému pokusu nemusel zasahovat.
7'
Ondřej Buček už pádil na muže se stejným příjmením, tedy brankáře Antonína Bučka. Švrček však díky dobrému vyběhnutí jeho akci zastavil.
6'
Holice opravdu dokazuje, že zatím se její soupeř musí mít pořádně na pozoru. Na hřišti totiž díky její aktivitě není mezi druholigistou a účastníkem MSFL vůbec rozdíl.
5'
Švrček se odhodlal k prvnímu střeleckému pokusu v utkání, avšak akce to nebezpečná nebyla. Jeho střele letěla pomalou rychlostí vedle tyče holické brány.
4'
Další roh domácích provedl Karčmář, jenomže nikoho ze spoluhráčů nenašel. Míč tak proletěl pouze kolem Bučkovy branky a zapadl za pomezní čáru.
3'
První holický roh zápasu si vzal na starost Karčmář, Banasik však nebyl v zakončení příliš důrazný. Jeho hlavička k bráně neměla šanci doletět.
2'
Holice zatím předvádí sympatickou hru, druholigový mančaft zatím jen marně hledá cestu k Muchově bráně a drží hru spíše na půlící čáře, odkud nehrozí nebezpečí.
1'
Jako první se míče ujímá Frýdek-Místek, Fofanah svou přihrávku mířil okamžitě směrem vpřed, přes holickou defenzívu však hosté neprošli.
1'
Oba týmy již míří na hrací plochu, zápasu prvního kola MOL Cupu už nic nebrání ve startu.

1. HFK Olomouc: Mucha – Buček O., Horka (C), Krejčí , Banasik, Blažkovský, Karčmář, Žůrek, Řehák, Plesník, Chlopek
Náhradníci: Snášel – Němec, Drmola, Spurný, Seibert, Hornich

MFK Frýdek-Místek: Buček A. – Švrček (C), Spasojevič, Ondráček, Krčula, Šumský, Fofanah, Grussmann, Slaninka, Chvěja, Biolek
Náhradníci: Mihálek – Velička, Literák, Fukala, Hamšík

Rozhodčí: Nenádal – Melichar, Myška.
V Olomouci máme typické letní počasí, tedy s teplotami nad třicet stupňů, což může také jedním z faktorů, který rozhodne o postupujícím. Oba celky se momentálně rozcvičují na hrací ploše.
Rozhodčím dnešního utkání je velezkušený Martin Nenadál, na čarách pak budou působit Vít Melichar a Michal Myška. Delegát pro toto utkání nebyl určen.
Poslední 3 vzájemné zápasy
15.07.2014 HFK x Frýdek-Místek 0:4 (příprava)
05.02.2013 HFK x Frýdek-Místek 1:3 (příprava)
14.04.2012 HFK x Frýdek-Místek 1:1 (MSFL 2011/12)
Letní příprava obou týmů

1. HFK Olomouc
08.07.2017 HFK x Opava „B“ 4:2
12.07.2017 Prostějov x HFK 1:3
16:07.2017 Šumperk x HFK 1:3 (předkolo MOL Cupu)

19.07.2017 Frýdlant x Frýdek-Místek 1:3
Aktuálně druholigový klub zažil v minulém ročníku stejně jako jeho soupeř taktéž turbulentní sezónu. Začátek sezóny odstartoval v čele s Leošem Kalvodou, v srpnu však už pokračovala „Lipina“ znovu bez něj, neboť jej povolala Mladá Boleslav jako náhradu za Karla Jarolíma. Frýdek však bez této postavy zažíval pád do průměru. Pět kol před koncem tedy přišlo vedení klubu znovu s řešením „Kalvoda“, ani on však nezachránil klub z Moravskoslezského kraje od umístění na sestupových příčkách.

Pro fanoušky z tohoto souměstí však přišla v červnu nečekaná zpráva, jelikož o účast ve FNl neprojevil zájem ani Uničov, ani ostatní týmy na předních příčkách MSFL a ČFL, přišlo vedení FAČR s řešením, které by předešlo lichému počtu účastníků, Frýdek-Místek tak dostal záchranné laso za minutu dvanáct. Příprava na nový ročník však probíhala již bez Leoše Kalvody, který tak svůj příběh „dvakrát do stejné řeky nevstoupíš“ nedotáhl do šťastného konce. Místo něj zatím vedou mančaft Peter Venglarčík se sportovním manažerem Markem Čechem, bývalým brankářem Plzně nebo Sparty. Momentálně nejzajímavější posilou Frýdeckých je bezesporu Adam Varadi, mistr ligy i vítěz Českého poháru.
Klub, který sahal relativně nedávno sahal po 1. lize padá na dno. Takto zněly ještě nedávno jediné zprávy v médiích o holickém klubu. De facto tři sezóny v řadě boje o záchranu, která většinou přišla za minutu dvanáct – předloni díky mimořádně nesestupovému 14. místu, minulou sezónu až díky minitabulce tři týmů se stejným počtem bodů. Muž, který se zasloužil o obě koncovky, které možná rozhodly o pokračování tradiční české fotbalové „značky“, však už tým nevede.

Na místo Vlastimila Paličky, renomovaného odbornou veřejností oceňovaného glosátora a experta, který se znovu vrátil k práci šéftrenéra mládeže, nastoupil Roman Sedláček. Osobnost s reprezentačními zkušenostmi, účastník olympijských her, ligový mistr, naposledy však trenér třetiligové Mohelnice. I on si zažil už tradiční letní déjà vu v holickém kádru, tedy kompletní přestavbou hráčského složení kabiny z předešlého ročníku. Ovšem na rozdíl od kolegů z řemesla Machaly s Dercem zvládl přípravné zápasy na výbornou. Výjimkou nebyl ani úvodní vstup do českého poháru, po výhře 3:1 nad Šumperkem se holický tým poprvé od roku 2013 dostal přes úvodní zápas v této soutěži. O branky se v tomto zápase postarali Patrik Chlopek, Tomáš Drmola a Luboš Horka.
Hezké sobotní odpoledne, MOL Cup pokračuje tento víkend dalším várkou zápasů jeho prvního kola. Jedním z nich je i souboj mezi HFK Olomouc a Frýdkem-Místkem. Utkání startuje v 17:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.