MOL Cup - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nový Jičín : Vítkovice - 22. července 2017   17:00

Nový Jičín
Nový Jičín
16' Kalich  • 22' Staněk
2:3
(2:2)
Vítkovice
Vítkovice
13' Mišinský   • 35' Bzirský   • 66' Ožvolda
Nový Jičín
Tichánek – Nippert, Kiss Farkas, Malina (C), Javorek – Juříček, Kalich, Uhlíř (68. Macíček), Opatřil (54. Pokorný), Staněk (81. Fertál) – Pyclík.
Kocián – Pokorný, Macíček, Indrák, Fertál.
Julínek – Pelikán, Polák
418 diváků
Vítkovice
Nemrava – Cverna, Mikula (C) Honiš, Hýbl – Fiala (81. Hruzík), Matěj, Ožvolda, Bzirský (61. Szotkowski) – Mišinský (61. Pavelka), Mrázek.
Květoň – Kotouč, Hruzík, Dramé, Pavelka, Szotkowski.

Je dobojováno! Po změně stran Vítkovice na hřišti jasně dominovaly a v 66. minutě se po zásluze dostali do vedení 3:2, když se prosadil Dan Ožvolda. Na tuto trefu už Novojičínští odpověď nenašli a s MOL Cupem se tak loučí již po prvním kole.
90+1'
90+1'
Velká šance na vyrovnání! Jeden z domácích hráčů potáhl míč po pravé straně a se štěstím dostal přízemní přihrávku k Pyclíkovi. Ten se ocitl ve velmi dobré příležitosti, jenže bez přípravy vystřelil jen do padajícího obránce Martina Honiše!
90+1'
Nastavuje se 1 minuta.
90'
Matějovu razantní střelu zpoza šestnáctky Tichánek zneškodnil a rychle rozehrál. Domácí zaútočili po pravé straně, ovšem finální centr skončil v rukavicích Nemravy.
90'
Hostující postup zazdil Ožvolda střelou do noh jednoho ze stoperů Nového Jičína. Vítkovičtí se poté vrátili až k vlastní brance.
89'
Pavelkův centr levou nohou zastavil Kiss Farkas. Mezitím v potemnělém Novém Jičíně začalo poměrně silně pršet.
88'
Mrázek po souboji s Nippertem ulehl na trávník a zpět na vlastní nohy rozhodně nepospíchá. Pokračovat se bude standardkou v podání Pavelky.
87'
Javorek se vymanil z obležení tří hráčů, ale kousek před šestnáctkou nechal míč za sebou a tím hodně ulehčil práci vítkovickým obráncům.
86'
Hosté pošetřili několik sekund na vlastní polovině. Až Honiš se rozhodl nakopnout míč dopředu, jenže tím našel jen rukavice Tichánka.
84'
Martin Honiš se dobře vrátil s Pyclíkem a nepustil ho k dlouhému nákopu z domácí obrany.
83'
Ožvoldova kolmice z osy hřiště směřovala daleko od Szotkowského i Mrázka a Tichánek tak mohl zůstat v klidu.
81'
Střídání v týmu FK Nový Jičín: ze hřiště odchází Marek Staněk, přichází Martin Fertál.
81'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Matěj Fiala, přichází Adam Hruzík.
81'
Rychlý brejk Nového Jičína přinesl rohový kop, z něhož se zrodila koncovka Staňka. S jeho ranou ze střední vzdálenosti si však vybíhající Nemrava nadvakrát poradil.
80'
Po něm zleva hodně tvrdě vypálil Matěj Hýbl, ovšem ten naštěstí pro domácí tým vystřelil přesně do brankáře Tichánka.
79'
Matěj s Mikulovou rozehráli na krátko a přenesli hru doleva, kde Szotkowski vybojoval pro hosty aut.
78'
Na hrací ploše zůstal ležet Dan Ožvolda. V jeho blízkosti hra pokračovala a pan Julínek nakonec přerušil hru až kvůli domácímu faulu.
77'
Jakub Macíček z posledních sil utekl po levé straně a přihrál do vápna k dobíhajícímu Pyclíkovi. Tomu zakončení z první ale vůbec nesedlo a Nemrava si připsal rutinní zákrok. Škoda pro Nový Jičín!
76'
Vítkovice po třetím vstřeleném gólu jasně dominují a v těchto minutách domácím fotbalistům vůbec nepůjčují balón.
74'
Matěj roztáhl hostující útok doprava, odkud Mrázek parádně posadil míč na hlavu Pavelky a ten jen těsně minul domácí branku!
73'
Szotkowski se na levém křídle snadno dostal přes unaveného obránce, jenže při snaze přihrát Mrázkovi balón příliš podebral a poslal ho do autu.
71'
Domácí se po dlouhatánské době ukázali při útočné snaze. Dobrou přihrávku do běhu dostal Staněk, leč šajtlí vystřelil z levého konce pokutového území přesně do brankáře Nemravy.
70'
Střídající Patrik Pavelka potáhl míč po levé autové čáře, jenže pokus o centr mu vůbec nevyšel a Tichánek může vykopávat.
69'
Po krátké pauze určené pro osvěžení se znovu hraje. Od vlastní poloviny zakládají útok hráči Vítkovic.
68'
Střídání v týmu FK Nový Jičín: ze hřiště odchází Lukáš Uhlíř, přichází Jakub Macíček.
66'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Dost možná rozhodující úder přichází v sedmašedesáté minutě! Autorem branky je DAN OŽVOLDA, který si zpracoval milimetrově přesný centr z pravé strany a před Tichánkem zkušeně uklidil míč do sítě.
66'
Domácí vydrželi s míčem na útočné polovině jen několik sekund, Pyclík vyběhl do autu, a tak znovu hrají Vítkovičtí.
65'
Po rozehrávce od Cverny se míč odrazil několik metrů před šestnáctku, odkud napřáhl Matěj, ovšem Tichánek zasahovat vůbec nemusel, neboť balón letěl vysoko nad.
64'
Mrázkův centr nepustil k Szotkowskému Kiss Farkas. Je z toho roh pro Vítkovice.
63'
Dan Ožvolda dostal míč do volného prostoru na kraji vápna, kde si ještě vyměnil přihrávku s Fialou a poměrně volný vystřelil jen pár decimetrů nad novojičínskou branku.
61'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Vladimír Mišinský, přichází Patrik Pavelka.
61'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Martin Bzirský, přichází Marek Szotkowski.
60'
Nákop Kiss Farkase nebezpečně klesal a nakonec dopadl na horní síť. Nemrava si určitě hodně oddechl.
59'
Rychlou domácí akci zakončil Kalich dlouhou přihrávkou na osu hřiště, kde před Pyclíkem ale dobře zakročil Honiš.
58'
Michal Kiss Farkas výborným zákrokem zastavil pronikajícího Fialu a jako bonus vybojoval pro Nový Jičín odkop od Tichánkovy branky.
57'
Ožvoldův pád v pokutovém území rozhodčí přešli bez odezvy. Před domácí branku vzápětí ale přilétl další míč, který Mrázek hlavou umístil do náruče dobře postaveného Tichánka.
56'
Tomáš Mrázek zkusil po přihrávce ze strany zakončit nohou za vlastními zády, ovšem od paty se míč za Tichánkova záda neodrazil.
55'
Ožvolda si po rohovém kopu centr do vápna ještě jednou zopakoval, ale jeho spoluhráči se k míči neprodrali.
54'
Střídání v týmu FK Nový Jičín: ze hřiště odchází Josef Opatřil, přichází Tomáš Pokorný.
53'
Bzirský se vydal na drzý individuální průnik, při které se ze středu hřiště dostal až do vápna, ale v něm už mu domácí zadák balón ukopl.
52'
Josef Opatřil pod velkým tlakem obránců chtěl vysunout Kalicha, jenž na jeho kolmici ale nedosáhl a míč propadl až k Nemravovi.
51'
Domácí dostali výhodu standardní situace z pravé strany, jenže centr Kiss Farkase jenom tak prolétl skrz celým vápnem až do zámezí.
49'
Střela z dálky byla k vidění i na vítkovické straně. Byl to Mrázek, který jen o centimetry minul pravou tyč domácí svatyně!
48'
Za domácí zkusil střelecké štěstí Michal Kiss Farkas, jehož pokus z dobrých třiceti metrů ale prolétl vysoko nad vítkovickou brankou.
47'
Menší zmatky v domácí obraně ještě pokračovaly, kromě sražené střely z pětadvaceti metrů ale většímu ohrožení nečelila.
46'
Bzirský po pasu od Cverny přihrál až do vápna na nepokrytého Fialu, který z bezprostřední blízkosti nepropálil předním padajícího obránce Nového Jičína!
46'
Papírový favorit z Vítkovic byl v prvním poločase herně jasně lepší, Nový Jičín se po Mišinského parádním přímém kopu ale nesložil a ze dvou šancí otočil na 2:1. Takový stav ale platil jen do pětatřicáté minuty, kdy na 2:2 z protiútoku vyrovnal Martin Bzirský.
45+1'
45+1'
Hýbl po vlastím autu zleva ještě centroval, ale obrana Nového Jičína byla i v tomto případě připravená.
45+1'
Kalich přihrál Javorkovi do ofsajdu a hosté tak dlouhým nákopem přenesli hru před Tichánka, který se svými kolegy bude čelit dlouhému vhazování.
45+1'
45'
Bzirský přetáhl nákop na rozběhnutého Fialu, a tak následuje pouze odkop od domácí branky.
44'
Pravá strana vítkovické obrany si ale věděla rady a zásluhou Cverny odkopla míč k půlce hřiště.
43'
Pyclík předal míč Opatřilovi, který se přes Matěje daleko nedostal. Nový Jičín však může zahrozit z dlouhého autu.
42'
Vítkovice na dobrou minutu a půl svého soupeře zamkly u pokutového území, avšak po čistém zákroku na Mrázka o balón přišly.
40'
Novojičínští napoprvé odhlavičkovali míč mimo vápno. Do něj poté ale přilétl ještě jeden centr, ovšem hlavička Matěje Fialy letěla nad horní tyč Tichánkovy branky.
39'
Domácí nedokázali vyvézt míč do bezpečí. Cverna díky tomu získal míč a sraženým centrem získal pro Ostravany roh.
38'
Javorek vhodil míč k rohovému praporku, kde se Opatřil ale neprosadil. Následuje rozehrávka od vítkovické branky.
37'
David Javorek dlouho vybíral, až nakopl míč dopředu na Pyclíka, jenže toho si hostující zadáci pohlídali a zakopli míč do autu.
36'
Hýbl mezi střídačkami fauloval Kalicha. Následuje domácí standardka.
35'
V pětatřicáté minutě je znovu vyrovnáno! Martin Honiš získal míč na půlce hřiště a po dlouhém sprintu zprava přihrál pod sebe na MARTINA BZIRSKÉHO, jenž střelou z prvního doteku umístil míč mimo dosah Tichánka.
34'
Vítkovice po dlouhé kombinaci na vlastní půlce přišly o míč, se kterým se domácí snaží něco vymyslet na pravé straně.
32'
Pyclík se k centru od Juříčka u malého vápna neprodral. Po faulu u středového kruhu ale Nový Jičín zůstává v držení míče.
31'
Bzirského centr domácí obrana s přehledem odvrátila a dostala míč až na opačnou polovinu hřiště.
30'
Hýbl byl na levé autové čáře faulován Javorkem a je z toho standardní situace pro změnu ve vítkovický prospěch.
29'
Kiss Farkas ale zleva odcentroval jen do rukavic Víta Nemravy.
28'
Juříček si na pravé straně vyměnil míč s Kalichem a na úkor zasahujícího Matěje získal pro Nový Jičín rohový kop.
27'
Rozhodčí v parném počasí nařídili krátkou pauzu na občerstvení.
26'
Z něj žádné nebezpečí ale nepřišlo, neboť ve vápně došlo k útočnému faulu na Nipperta.
25'
Ožvoldův centr jeden z domácích beků raději prodloužil na rohový kop.
24'
Dvě rychlé přihrávky uvnitř vápna teď vyšachovaly domácí defenzívu, která sledovala Mrázkovy dvě střely z pravé strany. Ta první byla sražená, druhá rozvlnila jen boční síť.
23'
Mišinský po přihrávce od Matěje nastřelil z hranice vápna jenom domácího stopera. Akce Vítkovic ale ještě pokračuje.
22'
Nový Jičín právě vstřelil branku!
Nádherná trefa posílá domácí tým do překvapivého vedení! Uhlíř sklepl Javorkův aut na MARKA STAŇKA, který udělal pár malých krůčků a krásnou ranou z pětadvaceti metrů vymetl pravý horní roh Nemravovy branky.
20'
Ožvolda po přenechávce od Matěje poslal míč na pravé křídlo, odkud přiletěl centr na Mišinského, ale ten hlavou nedokázal přesměrovat míč na branku.
18'
Staněk se trošku unáhlil při střele z velké dálky. Tu ve vápně zastavila kopačka Davida Mikuly.
17'
Matěj roztáhl hostující akci na levou stranu, odkud Ožvolda odcentroval přesně do náruče brankáře Tichánka.
16'
Domácí zničeho nic bleskově odpovídají! Vítkovičtí trestuhodně zachybovali v rozehrávce, míč se dostal k JANU KALICHOVI a ten zprava vystřelil po zemi nechytatelně k vzdálenější tyči.
14'
David Javorek dal všechny síly do sprintu podél pravé autové čáry. Trochu mu ale zavázel pozemní rozhodčí, díky kterému byl u míče jako první Mikula.
13'
Hosté se z první možnosti dostávají do očekávaného vedení! VLADIMÍR MIŠINSKÝ parádně zakroutil míč nad domácí zdí a nedal Tichánkovi žádnou šanci zasáhnout.
13'
Mrázek byl podle názoru hlavního arbitra faulován po centru Mikuly. Vítkovice mají k dispozici přímý kop zhruba z devatenácti metrů.
12'
Ožvolda přišel o míč na hranici vápna, poté o něj ale ještě zabojoval a získal ho zpět na hostující kopačky.
11'
Fiala byl zahnán do rohu, kde pro hosty získal první rohový kop. S jeho bráněním vzápětí Novojičínští moc problémů neměli.
10'
Vítkovičtí si poradili s domácím napadáním a už znovu v poklidu kombinují na vlastní polovině.
8'
Na domácích hráčích je zatím znát nervozita, kvůli které lacino přichází o balón ještě v bezpečné vzdálenosti od Nemravovy branky.
7'
Domácí následnou rozehrávku pokazili a Kiss Farkas musel hodně spěchat, aby zakřižoval nabíhajícího Mrázka.
7'
Za první ostřejší zákrok udělil hlavní sudí žlutou kartu. Za faul ve středu hřiště ji viděl Jan Matěj.
4'
David Mikula se vydal na útočný výlet, před vápnem si narazil se spoluhráčem a vystřelil. S pomalou střelou však brankář Tichánek neměl žádné problémy.
3'
První útočná akce Nového Jičína začala i skončila u Opatřila, který se dostal jen několik metrů za půlící čáru.
2'
Po opatrném úvodu z hostující strany přišel nákop na Mrázka, který ale byl přistižen v odmávaném ofsajdu.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v modrých, zatímco domácí v kompletně červených dresech.
1'

FK Nový Jičín: Tichánek – Nippert, Kiss Farkas, Malina (C), Javorek – Juříček, Kalich, Uhlíř, Opatřil, Staněk – Pyclík.
Náhradníci: Kocián – Pokorný, Macíček, Indrák, Fertál.

MFK Vítkovice: Nemrava – Cverna, Mikula (C) Honiš, Hýbl – Fiala, Matěj, Ožvolda, Bzirský – Mišinský, Mrázek.
Náhradníci: Květoň – Kotouč, Hruzík, Dramé, Pavelka, Szotkowski.

Rozhodčí: Julínek – Pelikán, Polák.
MFK Vítkovice

Ostravský klub měl, stejně jako jeho dnešní soupeř, bídný podzim nedávno skončeného ročníku. Na jeho konci ale rovněž mohl slavit, když v posledním možném kole sportovní cestou vybojoval záchranu ve druhé nejvyšší soutěži. V předchozím ročníku MOL Cupu Vítkovice začaly v prvním kole, kde jasně triumfovaly v Brumově. Stopku jim ale vzápětí vystavila třetiligová Chrudim, která Ostravany udolala 1:0 v prodloužení.
FK Nový Jičín

Domácí celek působí od roku 2010 v Divizi E, což je čtvrtá nejvyšší soutěž u nás. Začátek minulé ligové sezóny Novému Jičínu nevyšel, po zimní pauze se ale výsledkově zvedl a nakonec skončil na velmi slušném čtvrtém místě. V národním poháru Novojičínští vloni přešli přes Hranice do druhého kola, v němž zdatně vzdorovali prvoligové Karviné a prohráli těsně 1:2. Letos museli hráči Nového Jičína absolvovat pohárové předkolo, v němž po penaltovém rozstřelu zvítězili ve Frýdlantu nad Ostravicí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.