MOL Cup - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Val. Meziříčí : Ostrava - 27. září 2017   16:00

Val. Meziříčí
0:6
(0:4)
Ostrava
Ostrava
26' Hrubý   • 39' Gebert (vl.)  • 43' J. Šašinka   • 45' De Azevedo   • 67' Poznar   • 86' Baroš
Michut – Vrána, Drozd, Malý (C), Václavek (75. Kebísek) – Gebert (64. Výmola) , Byrtus, Jurča, Behan – Gregáň, Šulák
Repáň – Žilinský, Wludyka, Výmola, Kebísek, Bělíček
Mrázek – Paták, Pochylý
Valašské Meziříčí
4290 diváků
Ostrava
Šustr – Pazdera (60. Stáňa), Pokorný, Azackij, Granečný – De Azevedo, Panič, Hrubý (C), Sus – Poznar (60. Baroš), J. Šašinka (60. O. Šašinka)
Chmiel – Šindelář, O. Šašinka, Breda, Stáňa, Baroš, Hlinka

Z chladného Valašského Meziříčí se s vámi loučíme a přejeme hezký zbytek předsvátečního dne.
Druhá půle byla už v absolutní režii Baníku Ostrava. V 67. minutě se po penaltě radoval Tomáš Poznar. Předvedl se i oblíbenec valašského publika Milan Baroš, který stanovil konečné skóre na 6:0 pro ostravský Baník.

Valašské Meziříčí se za svůj výkon nemusí vůbec stydět, jelikož také svého soupeře potrápilo několika šancemi. Baník Ostrava je po dnešku šťastnějším týmem a postupuje MOL Cupem dále.
90'
89'
Utkání se již dohrává v plné režii Ostravy. Obrana Valachů je ve stálém zápřahu a důstojně brání soupeřův nápor.
86'
Baník právě vstřelil branku!
Hrubý započal na levé straně akci, po níž se míč dostal skrz malé vápno až k MILANU BAROŠOVI, jenž do přesné nahrávky vložil svůj nárt a zvyšuje na 6:0 pro slezský klub z Ostravy.
82'
Valaši se po delší době dostali k míči. Rozehrávka Byrtuse na útočnou polovinu nebyla přiliš úspěšná a v držení balónu je opět ostravský Baník.
80'
U lajny byl nepříjemně dohrán Stáňa, díky čemuž se Baníku nabídla další standardní situace. Baník rozehrál jen nakrátko a opět v poklidném tempu kombinuje na své útočné polovině.
78'
Barošův centr z blízkosti rohového praporku jen prolétl pokutovým územím a skončil až v zázemí. Valašské Meziříčí vhazuje.
Dnešní utkání sleduje 4290 diváků.
76'
Střídání v týmu TJ Valašské Meziříčí: ze hřiště odchází Václavek, přichází Kebísek.
75'
Gregáň si navedl míč na levou stranu, zaseknul a zkusil vystřelit. Jeho pokus schytal pouze Sus, od něhož se míč odráží k hostům.
73'
Milan Baroš si naběhl na levou stranu, kde dostal míč od Hrubého. U rohového praporku byl tvrdě, ale čistě dohrán obráncem Valašského Meziříčí a u míče jsou zase domácí.
70'
Po levé straně se velmi rychle uvolnil Ondřej Šašinka. Vrána musel sáhnout k nedovolenému zákroku a Baníku se nabízí další slibná standardní situace.
67'
K penaltě se postavil TOMÁŠ POZNAR, jehož přízemní střela končí u levé tyče za brankovou čárou.
66'
Byla nařízena penalta pro Baník Ostrava.
65'
Domácí nabídli Baníku slibnou standardní situaci, ke které se postavil Hrubý, avšak jeho centr jen proletěl vápnem do zázemí. I tak je to rohový kop pro Baník.
64'
Střídání v týmu TJ Valašské Meziříčí: ze hřiště odchází Gebert, přichází Výmola.
62'
Baník byl velmi blízko dalšímu gólu! Po straně se rychle uvolnil Sus, jehož centr našel přesně Ondřeje Šašinku. Jeho následná hlavička prolétla těsně kolem pravé tyče.
60'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Pazdera, přichází Baroš.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází J. Šašinka, přichází O. Šašinka.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází de Azevedio, přichází Stáňa.
59'
Azevedo se vydal do dalšího drzého průniku. Ve stínu obránce se dostal až na hranici malého vápna, kde se pokusil o centr. Ten jen prolétl pokutovým územím a Valašské Meziříčí na míči.
58'
Gregáňův centr do prázdného prostoru neměl adresáta a ještě než míč stihl dopadnout na zem jej stihl odkopnout Hrubý. Baník opět útočí.
56'
Od začátku poločasu drží Baník převážně míč ve své moci. Valachům se nedaří vymanit ze své poloviny.
53'
Valašské Meziříčí se pokusilo o rychlý brejk. Obránci Baníku byli na levé straně své poloviny důrazní a vyslali do protiakce Jakuba Šašinku. Toho rozhodčí nachytal v ofsajdové pasti.
50'
Ve středu hřiště se nedovoleného zákroku dopustil Panič. Valašské Meziříčí zvolilo rychlou rozehrávku, míč je ale v zápětí opět v držení Baníku.
48'
Šulák si zkoušel pohrát s míčem u rohového praporku, ale ani se svým spoluhráčem nic nevymyslel.
47'
Z náporu po pravém křídle se Baník rychle vysmýkl a Hrubý založil dlouhým nákopem první akci svého týmu ve druhém poločase.
46'
Je za námi velice atraktivní první poločas, jemuž nechyběly šance na obou stranách. Zápas začal velmi vyrovnaně a domácí se určitě nebáli hrát. Ve 26. minutě otevřel z brejku skóre Robert Hrubý. Druhou branku si vstřelili Valaši sami, když do vlastní brány dopravil míč Vójtěch Gebert a v posledních minutách ještě unikl Jakub Šašinka a zanedlouho Carlos de Azevedo. Průběžný výsledek 0:4 je pro domácí krutý, jelikož určitě nepatří k žádnému otloukánkovi.
45'
45'
Fotbalová lahůdka v podání CARLOSE DYJANA DE AZEVEDA. Osamocený Brazilec si s naprostým klidem udělal kličku před vyběhnutým gólmanem a levačkou posílá míč do prázdné brány. Krutá čtvrtá inkasovaná branka pro domácí těsně před koncem poločasu.
43'
Baník Ostrava jde pomalu, ale jistě do trháku. Balón velmi jednoduše prošel pokutovým územím a záslouhou JAKUBA ŠAŠINKY končí za zády gólmana Michuta.
41'
Nákop Hrubého na pravou stranu hřiště nedokázal včas doběhnout Sus. Míč tak končí v zázemí a Michut odkopává od své brány.
39'
Centrovaný míč z pravé strany si ve vápně nešťastně srazil do vlastní brány VOJTĚCH GEBERT. Jeho zásluhou se Baník se ujímá dvoubrankového vedení.
37'
Byrtus předvedl krásnou individuální akci, ovšem nedotáhl ji do úspěšného konce, jelikož za poslední záchrannou brzdu zatáhl Sus.
34'
Baník se dostal k zajímavé standardní situaci pár metrů od levého praporku. Azevedův pas našel cíl na zadní tyči, kde po sklepnutí vše zachraňuje obránce Valašského Meziříčí.
31'
Jakub Šašinka mířil přímočaře na bránu. Sudí mladého ostravského útočníka přistihl v těsném ofsajdu a míč putuje na opačnou stranu.
28'
Brazilský mág Carlos de Azevedo udělal několik kliček ve středu hřiště, ale posléze ztroskotal na špatné přihrávce.
26'
Jak se říká, nedáš dostaneš. Po rychlém brejku se ke střele z hranice vápna odhodlal ROBERT HRUBÝ. Ránu namířil ke vzdálenější tyči Michutovy brány, čímž posílá Baník do těsného vedení.
24'
A teď mohlo jít do vedení Valašské Meziříčí! Přímý kop ani nadvakrát nedostal lavičkou do brány Radim Jurča. Brankář Šustr měl plné ruce práce a svůj tým podržel.
23'
Jurča se opět snažil o průnik do pokutového území. Jeho snažení zastavil nedovoleným zákrokem Sus.
21'
Dobrý obranný zákrok vracejícího se Hrubého zastavil průnik domácích podél pravé lajny.
19'
Zdeněk Behan se pokusil o ojedinělý výpad domácích do útoku, ovšem obrana Baníku pracuje zatím na výbornou.
17'
Ostravané pokračují dál ve své kombinaci. Naposled se o průnik po pravé straně hřiště pokoušel Azevedo. S jeho kličkami si ale domácí obránci poradili a míč odklízí na polovinu hřiště.
14'
Rohový kop Azeveda našel jen prvního bránícího hráče domácích.
13'
Granečný nezamotal Václavkovi hlavu. Domácí bek velice zkušeně odvrací hru k polovině hřiště.
12'
Martin Sus se pokusil najít Hrubého, ale poslal příliš rychlou nahrávku, kterou kapitán Baníku ve vápně nedostihl.
10'
Tak to byla obrovská šance pro Baník! Poznar se zjevil před úplně prázdnou bránou, kde dostal i skvělou přihrávku. Zakončení mu trestuhodně nevyšlo a skóre se nemění.
9'
Václavek se snažil odcentrovat před bránu, ovšem Granečný mu zablokoval jeho pas nohou.
8'
V pokutovém území se pohyboval Poznar a nadělal zde obraně domácích nemalé potíže. Přímé ohrožení brány z toho však nepramenilo.
6'
Gregáň zpracoval na levé straně vysoký míč a levačkou zkusil z dálky překvapit Šustra. Pro ostravského gólmana to byla maličkost.
5'
Baník kombinoval na útočné polovině, nákop na Poznara byl ovšem příliš dlouhý a k rozehrávce se dostává Valašské Meziříčí.
4'
Na pravém křídle spolupracoval Behan s Gregáňěm, jenže po nepovedené kombinaci končí míč v zámezí.
2'
Oba týmy si již sáhly na míč. Do první akce se následně pustili hráči Baníku a Michut si připisuje první úspěšný zákrok.
1'
Domácí tým nastupuje v bílých dresech, hostující Baník v modrých.
Stadion ve Valašském Meziříčí se plní k prasknutí a za několik málo vteřin se očekává nástup hráčů na hrací plochu.

TJ Valašské Meziříčí: Michut – Vrána, Drozd, Malý (C), Václavek – Gebert, Byrtus, Jurča, Behan – Gregáň, Šulák
Náhradníci: Repáň – Žilinský, Wludyka, Výmola, Kebísek, Bělíček

FC Baník Ostrava: Šustr – Pazdera, Pokorný, Azackij, Granečný – De Azevedo, Panič, Hrubý (C), Sus – Poznar, J. Šašinka
Náhradníci: Chmiel – Šindelář, O. Šašinka, Breda, Stáňa, Baroš, Hlinka

Rozhodčí: Mrázek – Paták, Pochylý.
FC Baník Ostrava

Když se podíváme do minulých ročníků, tak zjistíme, že Baníku se v poháru moc nedaří. V sezóně 2015/2016 vypadl hned ve druhém kole po ostudné porážce na hříšti divizního Rýmařova. Ani loni to nebylo lepší. Slezané sice prošli přes Dolní Benešov a Břeclav, ale ve třetím kole je srazilo Litoměřicko.

Tyto výkony nebyly hodné jména Baníku a mnozí příznivci si to uvědomovali. Na klub se snesla kritika a letos má Baník jiné ambice.

Ve druhém kole jelo mužstvo pod vedením kouče Radima Kučery do Hulína, který nelítostně rozneslo 5:0. Velkou měrou k výhře přispěli bratři Šašinkové, kteří se postarali o zbylé tři branky ve druhém poločase.

Baník momentálně nezažívá v HET lize nejlepší období a po prohře v Jihlavě je pohárový postup skoro povinností. Ostatně to také nepřímo slíbil nespokojeným fanouškům tahoun a legenda Ostravy Milan Baroš, jenž je zároveň rodákem z Valašského Meziříčí.
TJ Valašské Meziříčí

Valaši započali cestu soutěží v prvním kole proti Brumovu. Venkovní hřiště jim nedělalo žádný problém a díky skvěle zvládnutému druhému poločasu zvítězili hladce 3:0.

Druhé utkání odehrál Valmez už před domácími tribunami proti Líšni. Ještě před koncem prvního poločasu dokázal Oldřich Byrtus srovnat nepříznivý vývoj a ve druhé části dokonal postupový scénář dvěma trefami Martin Výmola.

Další pokračování už zná celá sportovní veřejnost tohoto regionu. Valašskému Meziříčí přiřadil los prvoligový Baník a ve městě začaly intenzivní přípravy.

Kvůli velkému zájmu o atraktivního soupeře zařídilo vedení klubu i druhou mobilní tribunu, která pojme další stovky diváků, což je jasným důkazem, že domácí se chopili všeho jak nejlépe můžou. Je otázkou jak se s tímto vyrovnají přímo svěřenci kouče Jaroslava Vodičky, kterým patří v MSFL aktuálně devátá příčka.
Fakta a zajímavosti

- Milan Baroš a trenér Radim Kučera jsou rodáci z Valašského Meziříčí a jejich život jé spjatý s nedalekou vesnicí Vigantice

- Za Valašské Meziříčí nastupuje několik bývalých hráčů Baníku, kterými jsou například Oldřich Byrtus, Radim Jurča nebo Zdeněk Behan

- David Kučera, syn nynějšího trenéra Baníku, byl jedním z hráčů, kteří vybojovali loni s Valašským Meziříčím postup do MSFL
Vítám vás z Valašského Meziříčí, které se chystá na jedno z největších utkání posledních dob. Do hlavního města Valašska, jak někteří soutoku řek Bečev přezdívají, se v rámci 3. kola MOL Cupu vypraví Baník Ostrava, jenž bude mít v zádech i obrovskou skupinu fanoušků, kteří sem z Ostravy, ale i nejbližšího okolí přijedou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.