Venezuelský Sergio Córdova je aktuálně nejlepším střelcem celého mistrovství světa, vstřelil čtyři branky. Otázkou ovšem zůstává, jaký je jeho zdravotní stav. V 86. minutě tohoto zápasu střídal. Informace o jeho stavu zatím k dispozici nejsou a předpokládám, že na toto téma bude realizační tým Venezuely mlčet nebo mlžit. Jde o klíčového hráče mužstva.
Venezuela má na tomto turnaji výbornou obranu, odehrála tři zápasy, skóre má 10:0 a získala všech devět bodů. Mexiko je se čtyřmi body (3 za výhru, jeden za remízu) na druhém místě tabulky skupiny B.
Fotbalisté Venezuely vyhrávají tento bojovný zápas 1:0, po pěkné akci se prosadil v prvním poločase Sergio Córdova. Střelec jediné branky se v 86. minutě nechal vystřídat a zápas pro něho skončil. Mexiko hrálo aktivně, snažilo se něco vymyslet před brankou soupeře, ale neproměnilo ani jednu ze svých šancí.
90+3
90+3
To už se dostáváme do poslední minuty hry nastaveného času. Mnoho fotbalové krásy tento duel nenabídl, viděli jsme jednu jedinou branku, prosadil se Sergio Córdova.
90+2
Rohový kop rozehrával Manuel Mayorga, ale jeho pokus odvrátila obrana Venezuely.
90+1
Nastavovat se budou tři minuty hry nad rámec základní hrací doby. Tuto dobu má Mexiko na pokus o vyrovnání.
90
Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, sledujeme hru plnou osobních soubojů. Hraje se na polovině.
88
V poklidném tempu se zápas dohrává, Venezuela vede o jednu branku, ale zdá se, že přišla o Sergia Córdovu, který v zápase nemůže pokračovat, a tak byl vystřídán.
86
Střídání v týmu Venezuela: ze hřiště odchází Sergio Córdova, přichází Luis Ruiz.
85
Pět minut zbývá do konce druhého poločasu, Mexiko se stále snaží vyrovnat, ale zatím marně hledá recept na obranu Venezuely.
84
Sergio Córdova, autor zatím jediné branky v zápase, končí po odehrání míče na zemi. Jsou u něho lékaři. Nejprve to vypadalo na křeč, a tak byla přinesena nosítka. Hráč odchází z trávníku bez pomoci ostatních, snad bude v pořádku.
82
José Hernández podstoupil tvrdý souboj s protihráčem na polovině hrací plochy, vyhrál, a tak Venezuela pokračovala v akci.
81
Uriel Antuna rozehrával volný kop, ale nedokázal přesně centrovat před branku. Mexiko se snaží, ale bojuje s přesností přihrávek a střel.
79
Brayton Vázquez dobře vypálil, ale jeho pokus zastavil brankář Wuilker Faríñez.
79
Alan Cervantes a Uriel Antuna se neustále střídají v rozehrávání standardních situací. Nyní to byl Uriel Antuna, kdo z volného kopu vyslal míč na branku. Jeho ránu v pohodě kryje brankář.
78
Abraham Romero uvedl míč do hry dlouhým výkopem, následně se Yeferson Soteldo dostal do zakončení, v pokutovém území byl atakován, podle hlavního rozhodčí podle pravidel v pořádku. Pravdou je, že hráč Venezuely pádu poněkud přidal.
76
Střídání v týmu Venezuela: ze hřiště odchází Adalberto Peñaranda, přichází Ronaldo Chacón.
75
Patnáct minut hry nás dělí od konce druhého poločasu, Venezuela stále vede o jednu branku, prosadil se v prvním poločase Sergio Córdova.
73
Wuilker Faríñez kryje další střelecký pokus soupeře. Do zakončení se dostal záložník Kevin Lara.
72
Mexiko hraje nyní aktivně, Venezuela se musí bránit stále se množícím útočným akcím soupeře. Uriel Antuna zkoušel autovým vhazováním najít naběhnutého spoluhráče, ale přihrávka postrádala přesnost.
70
Rohový kop bude mít k dispozici tým vedený jako domácí. Uriel Antuna rozehrál od rohového praporku. Na přízemní centr si málem dokázal naběhnout spoluhráč, který byl zakončoval do odkryté branky. Míč ale minul.
69
Žlutou kartu dostává Williams Velásquez (Venezuela).
68
Mexiko ukazuje, že s výsledkem spokojené není a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Obrana Venezuely musí být pozorná.
67
Po centru do pokutového území se k hlavičce probojoval vysoký Juan Agüayo, ale branku trefit nedokázal. Odkop od branky bude následovat.
67
Diego Cortés výtečně vypálil, jeho rána letěla metr a půl nad zemí, a tak se brankář Wuilker Faríñez řádně prolétl. Míč končí za brankou, rohový kop.
66
Na druhé straně se k jemné teči střely spoluhráče dostal José Hernández, ale míč letěl do středu branky, kde byl pozorný Abraham Romero.
65
Akce z levé strany, centr před branku a obránce José Hernández musel zastavovat akci Mexika. Gólman zasahovat vůbec nemusel, míč se k němu nedostal.
64
Bojuje se o každý metr trávníku, sledujeme takticky vedený souboj, ani jeden celek nechce chybovat.
64
Po souboji u postranní čáry končí míč v autu. Vhazovat budou hráči Mexika. Postaral se o to záložník Kevin Lara.
63
Venezuela vede o jedno branku a pokud nepočítám právě gólovou střelu, do více výrazných šancí se tým neprobojoval.
62
Alan Cervantes se dostal po bleskové akci do střelecké pozice, ale jeho rána velmi dobře zablokoval obránce José Hernández.
61
Hrají proti sobě dva celky z Jižní Ameriky. Jihoameričané jsou proslulí svým temperamentem. Asi není nutné nějak obšírně popisovat, že osobní souboje doprovází mnoho gest směrem k soupeři i rozhodčímu a nějaké ty slovní agresivní výpady také nechybí.
60
Nahuel Ferraresi si vyskočil na centr spoluhráče po volném kopu. Ferraresi se dostal k hlavičce, ale míč tečoval výrazně nad branku. Zajímavá akce Venezuely končí nepřesností.
59
Mexický Alan Cervantes fauloval, a tak vidí žlutou kartu. Hodně zbytečný faul na polovině.
58
Ronaldo Lucena hledal lépe postaveného spoluhráče. V akci pokračoval Yangel Herrera, jehož ránu zablokoval Juan Agüayo.
57
Rád bych se vrátil k obranné hře Venezuely. Tým dosud odehrál dva zápasy na šampionátu a neinkasoval. Německo porazil 2:0 a Vanuatu 7:0. Mnoho střel obránci také zablokují, takže na brankáře jde minimum střeleckých pokusů.
56
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Ronaldo Cisneros, přichází Pablo Yrizar.
56
Tým vedený jako domácí se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně. Zadní řady Venezuely podávají dobrý výkon.
55
Žlutou kartu dostává Ronaldo Peña (Venezuela).
55
Po faulu Mexika budou rozehrávat volný kop hráči Venezuely.
54
Nahuel Ferraresi vrací svému brankáři, a tak se také do rozehrávky zapojí Wuilker Faríñez.
52
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Pablo López, přichází Kevin Lara.
50
Hraje se na polovině hrací plochy, Venezuela má více ze hry, pokračuje v aktivní hře a Mexiko má velké problémy s obrannou hrou.
48
Wuilker Faríñez rozehrává od své branky, zvolil druhý nákop, kterým pozdravil brankáře soupeře.
47
Ronaldo Peña se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho hlavička nebyla dostatečně důrazná.
46
V zápase pokračují týmy ve stejném složení, ke střídání během poločasové přestávky nedošlo.
46
Po prvním poločase vede Venezuela o jednu branku, krásnou akci zakončoval Sergio Córdova povedenou kličkou.
45+3
45+2
Wuilker Faríñez kryje střelecký pokus soupeře, Edson Álvarez se jako obránce dostal do zakončení, jeho rána končí ve středu branky, kde byl gólman připravený.
45+2
Manuel Mayorga vhazuje na útočné polovině, ale neměl komu přihrát, a tak o míč jeho tým přišel.
45+1
Žlutou kartu dostává Yeferson Soteldo (Venezuela).
45+1
Nastavovat se budou tři minuty nad rámec prvních pětačtyřiceti.
45
Hraje se na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene, úvodní část hry se v poklidném tempu dohrává.
45
To už probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, zda se bude nějaký čas nastavovat.
44
Manuel Mayorga odrazil míč do autu, vhazovat tak bude Yeferson Soteldo.
42
Ronald Hernández má k dispozici autové vhazování, zkoušel najít spoluhráče, ale nepodařilo se to, a tak bude od své branky rozehrávat gólman Abraham Romero.
41
Venezuela se nyní probojovala na útočnou polovinu, akci po straně vedl Adalberto Peñaranda, ale neměl komu přihrát a v souboji jeden na jednoho přišel o míč.
40
Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu, Venezuela vede o jednu branku, ale má velké problémy s defenzivní hrou, hráči Mexika se dostávají do šancí.
39
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Diego Aguilar, přichází Brayton Vázquez.
38
Ronaldo Cisneros prohrál souboj na polovině hrací plochy se soupeřem, a tak mohla akce Venezuely pokračovat dál. Sergio Córdova se probojoval až do zakončení, ale jeho rána byla zablokovaná.
37
Žlutou kartu dostává Ronald Hernández (Venezuela).
37
Diego Cortés má k dispozici druhé autové vhazování během krátké doby, Mexiko se pokouší před konce prvního poločasu vyrovnat.
36
Sergio Córdova mohl přidat druhou branku svého týmu, ale jeho ránu výborně vyrazil brankář Abraham Romero, a tak už úřadovala obrana Mexika.
33
Venezuela právě vstřelila branku!
Aktivněji hrající Venezuela se dostává do vedení. Po pěkné přihrávce středem se uvolnil SERGIO CÓRDOVA. Oklamal obránce i brankáře. Následně udělal spíše hokejový blafák a poslal míč ke vzdálenější tyči. Tam byl klouzající obránce, který ale míč nedokázal zastavit, a tak ve 33 minutě dává Venezuela první branku zápasu.
32
Snadná práce pro Abrahama Romera, který si povyskočil a centr před branku dokázal celkem snadno zastavit. Akce Mexika tak končí.
31
Obrana Mexika měla nyní plné nohy práce, aby si dokázala poradit s akcí soupeře. To se ale podařilo.
29
Abraham Romero rozehrává od své branky, po poněkud krkolomné akci končí míč za polovinou hrací plochy, tam jej ale vybojoval tým vedený jako hostující.
28
Yeferson Soteldo se probojoval do zakončení, dostal pas od spoluhráče a ránou bez přípravy minul branku. Následovat bude odkop od branky.
28
Venezuela se snaží něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně. Mexiko hraje hodně zataženě.
27
Ronald Hernández a Sergio Córdova vedli akci Venezuely, ale přihrávka před branku nebyla vůbec povedená, a tak hrají soupeři.
27
Hraje se na polovině hrací plochy, zde probíhají souboje o míč. Na výraznější střelecký pokus stále čekáme.
23
Mnoho zajímavých momentů v tomto zápase k vidění není.
22
Ronald Hernández vede další akci Venezuely, která je aktivnější a má mírnou převahu. Sledujeme výrazně defenzivnější fotbal, než by se dalo vzhledem k předchozím výsledkům obou týmů očekávat.
21
Ronaldo Peña se dostal do střelecké pozice, ale jeho nepříliš povedený pokus celkem snadno zastavil brankář Abraham Romero.
20
Sergio Córdova vedl další akci svého celku a udělal to dobře, vybojoval rohový kop.
19
Yangel Herrera se probojoval do zakončení, ale jeho přízemní střelecký pokus byl zablokovaný.
18
Venezuelský brankář rozehrává volný kop od své branky, rozhodl se pro dlouhý odkop, kterým našel spoluhráče na útočné polovině.
17
Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek nechce chybovat, sledujeme takticky vedenou fotbalovou bitvu.
15
V hledišti mají převahu fanoušci Mexika, kteří o sobě dávají hlasité znát. Gólman Venezuely je po předchozím zákroku poněkud otřesený, ale ve hře pokračuje.
14
Mexiko má k dispozici volný kop. Na fauly je to nyní 2:2. Uriel Antuna a Pablo López jsou u míče. Uriel Antuna rozehrál, jeho přímá střela na branku končí v náruči brankáře Wuilkera Faríñeze.
13
Bleskově se tým vedený jako domácí dostal do střelecké pozice, ale Diego Aguilar nedokázal překonat soupeře.
12
Ronaldo Lucena rozehrával volný kop svého celku, míč mířil na volného Williamse Velásqueze, který ovšem stál v postavení mimo hru. Případný gól by tak platit nemohl.
10
Mexiko má více ze hry, hraje aktivně, snaží se co nejvíce zjednodušit hru, a tak rychle přecházet do útočné fáze.
9
Ronaldo Cisneros se probojoval do zakončení, jeho rána bez přípravy ze střední vzdálenosti jen o malý kousek minula branku. Nechybělo mnoho a Mexiko šlo do vedení.
8
O míč se bojuje zejména na polovině hrací plochy, sledujeme klidnější pasáž hry, vyloženou šanci jsme zatím neviděli.
7
Diego Cortés měl k dispozici vhazování na útočné polovině, ale jeho pokus nenalezl spoluhráče, a tak se směr hry otáčí.
6
Abraham Romero uvede míč do hry rozehrávkou od své branky. Žádný dlouhý výkop, ale přihrávka na spoluhráče před sebou.
5
Ronaldo Lucena rozehrával rohový kop Venezuely, ale defenziva Mexika si dokázala poradit, a tak akce končí.
3
Abraham Romero zůstává otřesený po souboji se soupeřem. Jsou u něho lékaři, Ronaldo Peña jej atakoval celkem nevybíravě. Vypadá to, že bude mexický brankář v pořádku.
2
Sledujeme opatrný úvod zápasu, ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí k vidění není.
1
Sergio Córdova nedosáhl na dlouhou přihrávku od spoluhráče, a tak hraje Mexiko, které má k dispozici autové vhazování.
1

Mexiko: Romero – Cortés, E. Álvarez, Agüayo, Mayorga – Cervantes, Antuna, López, Cisneros – Aguilar, Aguirre.
Náhradníci: Joel García, F. Hernández – Zamudio, Magaña, Vázquez, U. Torres, Esquivel, Venegas, Lara, Yrizar.

Venezuela: Faríñez – Velásquez, Ferraresi, J. Hernández, Peñaranda – Y. Herrera, Peña, Soteldo, Lucena – Córdova, R. Hernández.
Náhradníci: Graterol, R. Sánchez – Quero, Makoun, Chacón, Hurtado, H. García, Sosa, Mejías, Ruiz.

Rozhodčí: Eriksson – Klasenius, Wärnmark.
Venezuela odehrála na turnaji dva zápasy, oba vyhrála, a tak jí ve skupině patří první místo. Mexiko naopak ze dvou zápasů jeden vyhrálo a jeden prohrálo, na svém kontě má čtyři body je v tabulce skupiny druhé právě za Venezuelou. Venezuela má skóre 9:0, Mexiko 3:2.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. V tomto zápase proti sobě nastoupí Mexiko a Venezuela.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.