Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 11:11. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 21:25.
Je dobojováno! Venezuela nakonec postupuje do finále, ve kterém vyzve vítěze duelu Itálie – Anglie. Uruguay si zahraje pouze o třetí místo na turnaji. První poločas byl hodně nezáživný, největší šanci měl v samotném závěru Chacón. Hned v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky přišla zajímavá situace, sudí Marciniak po kontrole videa nařídil pokutový kop pro Uruguay, který proměnil kapitán de la Cruz. S Venezuelou to nevypadalo dobře, ovšem krásný přímý kop v poslední minutě základní hrací doby trefil Sosa, který srovnal. Prodloužení nabídlo několik šancí, ovšem o postupujícím musely rozhodnout až pokutové kopy. De la Cruz nedokázal zopakovat svou penaltu z druhé půle a Faríñez na jeho střelu vyzrál!
A to se také stalo! Poté, co venezuelský kapitán skóroval, de la Cruz na Faríñeze uspět nedokázal! Venezuela postupuje do finále!
Kapitán Herrera proměňuje! Uruguay musí dát, jinak končí!
Uruguay je zpátky ve hře! Soteldo trefuje pouze břevno!
Srovnáno! Úspěšným střelcem v tuto chvíli Bentancur!
Canobbio měl obrovskou dávku štěstí! Faríñez vystihl směr střely, ovšem nedokázal míč vyrazit.
I další penalta končí gólem! Nekompromisní rána Hernándeze končí za zády Meleho!
Sosa to zvládl s přehledem! Venezuela se dostává znovu do vedení!
První neproměněná penalta je na světě! Rodríguez zamířil pouze do míst, kde byl připravený Faríñez! Venezuelský brankář jeho pokus vyráží!
Valverde vzápětí srovnává! S přehledem proměněná penalta uruguayského hráče
Peñaranda se prosazuje! Poslal si brankáře na druhou stranu a posílá Venezuelu do vedení!
Střílení penalt začíná.
Rozhodčí po uplynutí jedné nastavené minuty ukončil tento duel, o prvním finalistovi tak rozhodnou penalty!
120+2
Druhé prodloužení skončilo.
120+1
Venezuelané střídají, Quera nahrazuje Makoun. Nejspíš taktický tah před penaltovým rozstřelem!
120
Venezuela mohla v poslední minutě rozhodnout! Sosa ke skórování vybídl Hurtada, který svou střelu posílá pouze do tyče! Uruguay teď měla pořádnou dávku štěstí!
119
Míč si postavil Valverde, který místo centru volil překvapivou střelu na bližší tyč. Výborný reflex předvedl Faríñez, který drží i nadále vyrovnaný stav!
118
Faulovaný opět de la Cruz, bude z toho zajímavá standardní situace pro Uruguay!
117
Obránci Uruguaye míč odvrátili do bezpečí. Poté přišel úder loktem ze strany Mejíase, který trefil de la Cruze. Sudí Marciniak uděluje žlutou kartu.
116
Peñaranda dokázal z minima vytěžit maximum. Sám teď u rohového praporku vybojoval roh pro svůj celek.
115
Nepovedený nákop Valverdeho na polovinu soupeře, rozehrávat bude opět brankář Faríñez. Jakoby už oba celky čekaly na penaltový rozstřel.
113
Hodně nepřesná střela Ardaize. Ten nedokázal trefit míč podle svých představ, balón končí vedel brány Faríñeze.
112
Střelecký pokus Sosy dokázal zpacifikovat brankář Mele, který do brejku ihned posílal Ardaize. Ten dokázal podržet balón a vybojoval autové vhazování.
111
Obránci Uruguaye teď vybídli Meleho, které balón raději odkopává dlouhým nákopem do bezpečí.
110
Faulovaný Canobbio. Herrera teď může děkovat hlavnímu rozhodčímu, že nevidí kartu. Jinak by venezuelský kapitán musel předčasně pod sprchy.
109
První centr hledal Benavídeze. Poté přišel další roh, který směřoval taktéž na bližší tyč. Brankář Faríñez měl obrovské problémy!
108
Herrera zpět ve hře! Na druhé straně straně se do zakončení probíjel Ardaiz, kterého obrana Venezuely zastavila jen za cenu rohového kopu.
107
Na trávníku teď zůstal ležet venezuelský kapitán Herrera, který bude ošetřován.
106
Začalo druhé prodloužení.
105+2
První prodloužení skončilo.
105+1
Sudí nad rámec prvního prodloužení přidal jednu minutu. Nic vážného se v ní ale nestalo, s míčem na útočné polovině kombinují Uruguayci.
105
Žlutou kartou v samotném závěru prvního prodloužení potrestán uruguayský Benavidez.
103
Prodloužení se hraje v poměrně slušném tempu, rodící se brejk Venezuely nyní zastavila špatná přihrávka Sotelda.
102
v šanci také Venezuela! Soteldo si narazil s Hurtadem a vyslal nebezpečný pokus směrem na Meleho! Uruguayský brankář balón vyráží.
100
Hra zase pokračuje. Na míči byli hráči Uruguaye, kteří se s nim dostali do zámezí.
99
Další ostrý zákrok ve středu hřiště. Na zemi teď zůstává ležet Quero.
98
Šance pro Uruguay! de la Cruz to udělal výborně, obešel dva protihráče a vybídl ke skórování Canobbia. Střela uruguayského fotbalisty ale postrádala razanci!
96
Soteldo ve sprintérském souboji s Rogelem. Uruguayský obránce měl v tomto souboji navrch, celou situaci zvládl na jedničku. Poté několik ostrých zákroků ve středu hřiště, hra je na chvíli přerušena.
95
Pro míč si teď dobře vyběhl Faríñez, který už hledá, komu by rozehrál.
94
Zajímavá situace! V pokutovém území upadl Soltedo, hlavní sudí Marciniak penaltu nepíská a nemíří ani k videu. Nejspíše si je stoprocentně jistý, že nešlo o faul!
93
Míč do vápna pro Hurtada. Ten při svém zakončení podklouzl a nedokázal vystřelit podle svých představ.
92
Lucena byl velmi tvrdě zasažen Bentancurem. Ten už na svém kontě jednu žlutou kartu má.
91
Začal první poločas prodloužení.
90+6
Druhý poločas skončil.
90+5
Venezuelané opět na míči, kombinují ve středu hřiště. Sudí Marciniak nejspíše každou chvílí odpíská konec druhé půle a půjdeme do prodloužení!
90+4
Další dlouhý nákop na Ardaize. Ten ani v tomto případě neudržel míč. Byl mu navíc odpískán útočný faul.
90+3
Polský sudí přidal 5 minut nad rámec druhého poločasu! Fotbalisté Venezuely ve třetí nastavené minutě i nadále zůstávají u míče a kombinují na polovině svého soupeře.
90+1
Venezuela právě vstřelila branku!
Míč si vzal na starost SAMUEL SOSA, jehož krásná střela levou nohou na vzdálenější tyč končí až za zády brankáře Meleho! Venezuela v první nastavené minutě srovnává stav tohoto utkání!
89
Těžko říci, zda ještě přijde lepší šance Venezuely na srovnání! Přímý kop jen kousek za velkým vápnem! Navíc přichází žlutá karta pro Bentancura.
89
Ardaizovi se nedaří udržet míč na útočné polovině. Má to proti několika obráncům soupeře velmi těžké.
88
Další centr do velkého vápna. Na ten si vyběhl Mele, který míč vyboxoval do bezpečí.
87
Přeci jen šance Venezuely na srovnání! Balón si našel Mejías, jehož hlavička končí těsně nad bránou Meleho! Venezuelský fotbalista se na sebe pořádně zlobí!
86
Venezuelané nedokáží poslat kvalitní centr do velkého vápna. Obrana Uruguaye se ubránila pouze za cenu rohového kopu!
84
Uruguay bude hrozit především z rychlých brejků, stejně jako nyní. Jeden takový teď nepřesnou střelou zakončil Bentancur.
83
Venezuela naposledy v tomto utkání střídá. Dohráno má Chacón, kterého nahrazuje Hurtado.
82
Výborný obranný zákrok Rodrígueze nyní zastavil zajímavou akci Venezuely, která i nadále zůstává u míče.
81
Do ostrého úhlu byl vyhnán Ardaiz, kterému střela vůbec nesedla! Bude z toho autové vhazování pro Venezuelu.
80
Vzápětí další žlutý trest pro Sosu, který teď taktickým faulem zastavil rodící se brejk soupeře.
80
Polský sudí vytahuje po žluté kartě na obou stranách. Za Venezuelu potrestán Peñaranda, za Uruguay Canobbio.
80
79
Asi nemůžeme počítat s tím, že se v tomto jihoamerickém derby závěr zápasu obejde bez emocí. Stále se ale nehraje. Uvidíme, jak celou situaci vyřeší rozhodčí Marciniak.
78
Peñaranda neudržel nervy na uzdě, snad všichni fotbalisté se teď seběhli ve středu hřiště.
76
Daleko rychlejší střídání na druhé straně. Córdovu nahrazuje Sosa.
76
Oba celky budou střídat. Nejprve Uruguay. Místo Saracchiho se na trávník podívá Benavídez.
75
Vzápětí další roh, míč propadl na Córdovu, který s tím příliš nepočítal! Jeho hlavička neměla potřebné parametry, rozehrávat bude Mele!
74
Venezuelané to nezahráli vůbec špatně. Nakonec přišel centr do vápna soupeře, který zadáci Uruguaye odvrací na rohový kop!
73
Hodně zbytečný faul de la Cruze na Sotelda odměněn žlutou kartou. Tohle je dobrá pozice pro Venezuely na srovnání!
72
Další pokus kapitána Herrery. I v tomto případě však Venezuelan nezamířil přesně a rozehrávat bude uruguayský gólman.
71
Na útočné polovině si Venezuelané i nadále nevědí rady. Pro míč si bez větších problémů doběhl Mele, který s rozehrávkou příliš nepospíchá.
70
Velmi nepovedená střela Herrery. Hostující kapitán se vzápětí svým spoluhráčům omlouvá.
69
Do zajímavé příležitosti se prokličkoval kapitán a zatím střelec jediné branky de la Cruz. Jeho pokus si cestu mezi tři tyče nenašel.
68
Míč se svezl Hernándezovi po kopačce, byl z toho nepřesný centr. Odkopávat od brány bude Mele.
67
Dohráno má právě zraněný Schiappacasse. Toho nahrazuje Ardaiz, který v tuto chvíli vbíhá na trávník.
66
Uruguayský útočník bude odnesen na nosítkách, chystá se první střídání také na straně zatím vedoucího celku.
65
Schiappacasse si znovu lehl na trávník a drží se za koleno. Nejspíše jde o poranění z prvního poločasu.
64
Do dobré palebné pozice se dostal Chacón! Jeho slabou střelu ale nadvakrát pokryl brankář Mele.
62
Schiappacasse už po několikáté v tomto utkání na trávníku. Ani v tomto případě si uruguayský útočník nevymodlil faul a rychle se zvedá.
61
Hlavička Rodrígueze! Podle všeho byl míč tečován, bude z toho rohový kop pro Uruguay.
60
Hernández teď de la Cruze zasáhl loktem, po zásluze je tu žlutá karta. Standardka pro Uruguay!
59
Do zajímavé střelecké pozice se dostal Chacón. Ten svůj pokus i v tomto případě poslal vysoko nad bránu Meleho!
58
První střídání tohoto zápasu. Ze hřiště odchází Peña, kterého nahrazuje Soltedo.
57
Pořádně se přiostřuje. Několik tvrdých zákroků ve středu hřiště, sudí hru nechává pokračovat, vhazovat budou fotbalisté Venezuely.
56
Obrovské nedorozumění v rozehrávce Venezuely teď museli zadáci hasit úklidem míče do zámezí! Rohový kop pro Uruguay.
55
Na zemi teď zůstával ležet jeden z venezuelských fotbalistů. Hra ovšem pokračuje, u míče hráči Uruguaye.
54
Schiappacasse si pomohl útočným faulem, což neuniklo pozornosti rozhodčího, který píská faul.
53
Hra se nyní trošičku uklidnila, na míči zůstávají fotbalisté Uruguaye, kteří do druhého poločasu vstoupili daleko lépe.
51
Sotva se Venezuela vstřebala z první inkasované branky, mohla prohrávat o dva góly! Úplně volný zůstal na hranici malého vápna Schiappacasse, který také dostal přihrávku! Ze stoprocentní příležitosti ale pouze nastřelil brankáře Faríñeze, tohle snad ani nešlo nedat!
50
Fotbalisté Venezuely se ihned vydali na útočnou polovinu. O míč ale brzy přišli.
49
Uruguay právě vstřelila branku!
Míč si vzal na starost NICOLAS DE LA CRUZ, který brankáře poslal na druhou stranu a otevírá skóre tohoto semifinálového utkání!
48
Tak pozor! Sudí Marciniak si došel k videu, tam se podíval na celou situaci znovu a následně ukázal na značku pokutového kopu!
46
Zajímavá situace ve velkém vápně! Canobbio zastaven ve na hraně faulu, hlavní sudí byl blízko a posoudil, že se o faul nejednalo!
46
Úvodní pětačtyřicetiminutovka jihoamerického derby příliš zajímavého nepřinesla. Oba týmy vycházejí především z dobré obrany, mírně navrch měli možná fotbalisté Venezuely, kteří se v první nastavené minutě dostali do doposud největší příležitosti. Střelecký pokus Chacóna však za přispění uruguayské defenzívy skončil vedle! Uvidíme, s čím oba celky přijdou do druhého poločasu, který začne zhruba v 11:01.
45+3
45+2
Závar před bránou Meleho teď uruguayští zadáci vyřešili odkopem míče do bezpečí.
45+1
Sudí Marciniak přidal dvě minuty nad rámec první půle. V té první přišla největší šance dosavadního průběhu utkání! Výborně kombinovali Peñaranda s Chacónem. Druhý jmenovaný se dostal do zajímavé střelecké pozice. Jeho pokus levou nohou končí jen těsně vedle brány! Nakonec z toho bude rohový kop!
45
Na druhé straně přišel zajímavý centr de la Cruze. Saracchi míč ke své smůle z voleje netrefil!
44
Córdova teď zajímavou přihrávkou před bránu hledal Chacóna, který by uklízel do prázdné brány. Před venezuelským fotbalistou ale zasáhl brankář Mele!
43
Uruguayský útočník zpět ve hře. Ten pohyb ale není ideální. Uvidíme, zda tento hráč zůstane na hrací ploše i ve druhém poločase.
42
Dvě minuty se nehrálo. Schiappacasse za postranní lajnou zvažuje, zda ještě zasáhne do hry.
40
V hlavní roli opět Schiappacasse. Jeho levé koleno teď při dopadu dostalo pořádně naloženo, s uruguayským útočníkem to nevypadá vůbec dobře.
39
Schiappacasse si teď pomáhal v souboji rukama, což rozhodčím neuniklo, odpískán útočný faul.
38
Velmi nezáživný fotbal pokračuje. Uruguay získala míč a mohla postupovat do zajímavého přečíslení. Poté přišla nepřesná přihrávka, opět z toho nic nebude.
37
Další střelecký pokus Bentancura! Venezuelan ani v tomto případě nedokázal vystrašit brankáře Faríñeze.
36
Lucenovi odmáván a následně také odpískán ofsajd. Rozehrávat z vlastní poloviny budou opět uruguayští fotbalisté.
34
Bentancur svůj pokus poslal pouze do dobře stojící zdi soupeře!
33
Uruguay se dostávala do zajímavého brejku! Poté přišel centr pod sebe, obrana soupeře odvrací jen za velké vápno, tam přišel faul, standardní situace!
32
De la Cruz to přehnal, teď může být rád, že jeho zákrok neodměnil hlavní sudí žlutou kartou.
31
Hodně nepovedený rohový kop Valverdeho, tohle si za rámeček určitě nedá! Odkop pro Faríñeze.
30
V pokutovém území upadl Schiappacasse! Sudí ale zůstává klidný, opakované záběry ukazují, že tomu uruguayský útočník hodně přidal!
29
Centr de la Cruze, míč nakonec ukryl do náručí brankář Faríñez, který už hledá, komu by rozehrál.
28
První vážnější šance pro Uruguay! Nečekaně hodně místa nyní dostal Saracchi, jehož nebezpečný pokus na zadní tyč vyráží Faríñez pouze na rohový kop!
27
Mele se překvapivě zastavil a málem to byl Peña, který se dostal do samostatného úniku. Uruguayský gólman měl však slušný náskok a byl u míče včas!
26
Peña teď možná trochu zbytečně zasekl balón a vracel ho zpět na spoluhráče v obraně. Poté přišel nepřesný nákop, pro který si bez problémů došel Mele.
25
Prudká rána Valverdeho z pořádné vzdálenosti nyní pořádně vystrašila brankáře Faríñeze, který balón pouze vyráží!
24
Hodně zbytečný zákrok. Schiappacase faulován Herrerou, bude z toho zajímavá standardní situace pro Uruguay!
23
Peñaranda nezpracoval přihrávku podle svých představ, míč se opět dostal až k Melemu, který s rozehrávkou příliš nepospíchá.
22
Lucena po srážce s protihráčem velmi ošklivě dopadl na hrací plochu. Venezuelan už je na nohou, byl na něj navíc odpískán faul.
21
Je za námi úvodní dvacetiminutovka hry, na vážnější příležitost stále čekáme. Mírně navrch mají i nadále fotbalisté Venezuely.
19
Uruguayský fotbalista už se zvedá a vypadá to, že bude v pořádku, hra může pokračovat.
18
Žlutou kartou potrestán hostují kapitán Herrera, který teď loktem zasáhl ve středu hřiště Canobbia.
17
Canobbio se rozhodl vystřelit z pořádné vzdálenosti. Střela mu příliš nesedla, brankář Faríñez byl pozorný.
16
Nejprve skvělá práce Peñarandy s balónem. Poté místo přihrávky zvolil venezuelský fotbalista do dobře postavené obrany soupeře, což úspěch nepřineslo.
15
Těžký pas pro Saracchiho, tohle nemohl stihnout. Uruguay je zatím na útočné polovině velmi bezzubá.
14
Peñaranda si teď dvakrát zkoušel vymodlit faul. Sudí však zůstává klidný, pády byly velmi teatrální.
13
Zajímavý centr se nyní snášel do vápna Uruguaye! K hlavičce se dostal Ferraresi, který v obtížné pozici nedokázal zamířit přesně! Jeho pokus končí vedle levé tyče Meleho!
11
Dobrá narážečka, Rodríguez se dostával do zajímavé pozice, ze které by mohl odcentrovat. Míč však k jeho smůle nestihl na hrací ploše.
10
Zatím se hraje převážně ve středu hřiště. Venezuela si znovu nerozuměla na útočné polovině, rozehrávat bude Mele.
9
Spousta nepřesných přihrávek na obou stranách. Nervozita hraje jistě velkou roli. Navíc je jasné, že se oba týmy velmi dobře znají.
8
Dlouhý míč, Peña neměl nárok tohle doběhnout. Rozehrávat budou fotbalisté z Uruguaye.
7
Schiappacasse byl teď adresátem dlouhého nákopu. Míč si zpracoval a poté vyslal střelecký pokus, který skončil vysoko nad!
5
Těžkou přihrávku dostal brankář Faríñez. Ten se dokázal k míči dostat včas a odkopnout ho do bezpečí.
4
O další zakončení se nyní postaral Hernández. Jeho pokus ale hodně nepřesný, Venezuela má ale v úvodních minutách určitě navrch.
3
Další útočný faul. Chacón nyní zahrál loktem do obličeje Valverdeho, což neuniklo pozornosti polského sudího.
2
Fotbalisté Venezuely se opět dostali k míči a kombinovali na polovině svého soupeře. Sudí tam viděl útočný faul, rozehrávat bude Uruguay.
1
Hned v úvodu Lucena pořádně vystrašil brankáře Meleho střelou z pořádné vzdálenosti! Uruguayská brankář vyráží na roh!
1
Státní hymny obou zemí, utkání začne za malou chvíli.

Uruguay: Mele – J. L. Rodríguez, Rogel, Bueno, Olivera – Valverde – Canobbio, de la Cruz (C), Bentancur, Saracchi – Schiappacasse.
Náhradníci: Tinaglini, Freitas – Gularte, Ardaiz, Benavídez, Amaral, Viera, Boselli, Viña.

Venezuela: Faríñez – R. Hernández, Ferraresi, Mejías, Quero – Lucena, Y. Herrera (C) – Córdova, Chacón, Peñaranda – Peña.
Náhradníci: Graterol, R. Sánchez – Makoun, Soteldo, Hurtado, H. García, Sosa, Ruiz.

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (všichni POL).
Opravdu těžko hledat favorita, i kurzy sázkových kanceláří jsou nesmírně vyrovnané. Který z celků na turnaji poprvé padne a zůstane před branami finále? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!
Utkání bude jako hlavní řídit pan Szymon Marciniak. Na čarách mu budou pomáhat pánové Pawel Sokolnicki a Tomasz Listkiewicz.
Na druhé straně Venezuela, tedy další celek z Jižní Ameriky. Stejně jako Uruguay, tak i Venezuela zatím čeká na první porážku. Výběr Rafaela Dudamela šel taktéž z prvního místa své skupiny, v "béčku" za sebou nechali například Mexiko nebo Německo. Ve vyřazovacích bojích museli Venezuelané pokaždé přes prodloužení! V osmifinále vyřadili Japonsko, poté USA. Nejlepším střelcem Venezuely je zatím se čtyřmi brankami Sergio Cordova.
Uruguay se do vyřazovací části tohoto turnaje dostala z prvního místa skupiny "D". V základní skupině Uruguay porazila Itálii, Japonsko a remizovala s JAR. V osmifinále čekala na výběr Fabiana Coita Saudská Arábie, jihoamerický celek zvítězil tím nejtěsnějším možným rozdílem (1:0). Ve čtvrtfinále přišlo na řadu Portugalsko, se kterým si Uruguay poradila po penaltách. Portugalci nezvládli dobře rozehraný duel a s turnajem se museli rozloučit. Jihoameričané na turnaji nemají žádného hráče, který by vstřelil minimálně dva góly.
Dobré dopoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Jižní Korea hostí mistrovství světa hráčů do 20 let a na programu jsou už semifinálové zápasy, v jednom z nich se proti sobě postaví celky Uruguaye a Venezuely. Tento zápas se odehraje v jihokorejském městě Tedžon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.