Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Union Berlin - 24. října 2017   18:30

Leverkusen
Leverkusen
36' Brandt  • 58' Alario  • 89' Wendell  • 90+3' Aranguiz
4:1
(1:0)
Union Berlin
46' Daube
Leverkusen
Leno – Wendell, Bender S.(46. Restos), Tah, Henrichs – Aranguiz, Kohr – Brandt, Mehmedi, Bellarabi (69. Brandt L.) – Alario (80. Havertz)
Ozcan – Bailey, Baumgartlinger, Bender L., Havertz, Pohjanpalo, Restos
Willenborg
BayArena, Leverkusen
Mesenholer – Parensen, Pedersen (42. Kurzweg), Torrejon, Trimmel – Kreilach, Furstner – Hedlund, Daube (62. Hartel), Skrzybski – Hosiner (71. Polter)
Busk – Gogia, Hartel, Kurzweg, Polter, Promel, Schosswendter

Skončil nám zápas druhého kola DFB Pokal ve kterém domácí Leverkusen vyřadil svého soka ze druhé ligy. Domácí dostal do vedení Brandt a vše vypadalo na jasnou záležitost. Union Berlín, ale vlétl do druhého poločasu jako uragán a rychle vyrovnal a začal domácí celek přehrávat. Naštěstí pro domácí se Aláriovi povedla krásná hlavička a v době velkého tlaku přišel pokutový kop, který Wendell s přehledem proměnil. Konečnou podobu výsledku dal svým přímým kopem Aranguiz a domácí tak mohou slavit vítězství. Nutno podotknout, že Union nezklamal a v určitých fázích utkání domácího favorita i přehrával. Děkuji vám za pozornost a u dalších utkání se budu těšit na počtenou.
90+3'
90+3'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Nádherná branka a potrestání faulu Furstera. ARANGUIZ zahrál velice kvalitní přímý kop a dává konečnou podobu dnešnímu výsledku.
90+1'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Furstner (1. FC Union Berlin).
90'
Rozhodčí nastaví tři minuty
89'
Chladnokrevné zakončení do levé poloviny branky ze svého pohledu předvádí obránce WENDELL a zdá se být vše rozhodnuto.
89'
Žlutou kartu dostává Gogia (1. FC Union Berlin), který měl poznámky k rozhodčímu mimo hřiště.
88'
Po akci do rozevřené obrany hostí se bude zahrávat pokutový kop. Mehmedi padá po kontaktu ze zadu a je zde šance pro Wendella dát klidný náskok domácím.
86'
Lars Bender si připsal zakončení hlavou po rohovém kopu, ale branku netrefuje.
85'
Mehmedi to myslel dobře, ale jeho točený centr prolétl jen do zámezí.
84'
Leverkusen se snaží nervózní atmosféru na stadionu uklidnit držením míče, které se teď domácím daří velice dobře.
83'
Hosté z Berlína se snaží zakládat své akce dlouhými míči na svého útočníka Poltera, který to má v převaze obránců velice těžké.
82'
Po rohovém kopu se k hlavičce dostával Mehmedi, ale svou střelu usměrnit nedokázal.
81'
Necelých deset minut do konce drží Leverkusen míč daleko od své branky. Toto jsou prostory, kde by nejradši celý zápas dohrál.
80'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Alario, přichází Havertz.
80'
Žlutou kartu dostává Furstner (1. FC Union Berlin).
79'
Aktivní Polter upadl v pokutovém území o souboji ve kterém nebyl míč. K lehkému zatažení sice došlo, ale útočník Berlína se teatrálně svezl na zem a čekal zapískání pokutového kopu.
77'
Snaha vyrovnat je od Unionu opravdu velká. Bernd Leno nyní musel zasahovat proti střele Poltera, kterou dokázal vytěsnit na rohový kop ze kterého se ohrožení jeho branky nekonalo.
76'
Skvělé ovládání míče nám předvádí Brandt, který vyváží míč na útočnou polovinu. Zde dokonce nalezl svého spoluhráče Aranguize, který svou střelu poslal až do patnácté řady nad brankou hostů.
75'
Útočný faul předvádí nový muž na trávníku Polter.
74'
Obránce Leverkusenu Wendell se snažil vytáhnout až na útočnou polovinu, kde o míč přichází a šanci na zahájení útoku má znovu Berlín.
73'
Převaha hostí je vidět i na držení míče, ale chybí šance na zakončení.
72'
Hosté z Unionu nechtějí dát svou kůži lacino a snaží se pořád útočit. Do další střely se dostával Hartel, který však branku netrefil.
71'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlin: ze hřiště odchází Hosiner, přichází Polter.
70'
Domácí celek se snaží uklidnit hru střídáním defenzivnho hráče. Lars Bender by měl pomoci udržet míč na kopačkách Leverkusenu.
69'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Bellarabi, přichází Bender L..
67'
Do protiútoku se hnal Julian Brandt, ale byl včas zastaven obranou Unionu.
66'
Damir Kreilach nebyl vůbec daleko od vyrovnání. Svůj přímý volný kop totiž nasměroval pouze do břevna domácí branky. Z následného odraženého míče již šance ke skórování nepřišla.
65'
Žlutou kartu dostává Restos (Bayer Leverkusen). Který se dopustil nedovoleného zákroku těsně před pokutovým územím.
64'
Mesenholer je dnes opravdu neuvěřitelný. Jeho další skvělý zákrok, kterým drží svůj celek. U své levé tyče dokázal hokejově zachránit svou levou nohou a míč z kopaček Mehmediho vytěšnit na rohový kop.
63'
Domácí tým se po vedoucí brance zatáhl a čeká na své šance na protiútok.
62'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlin: ze hřiště odchází Daube, přichází Hartel.
61'
Hosiner a další šance na vyrovnání. Jeho střela však končí hodně mimo branku.
60'
Velice rychle mohlo být vyrovnáno. Bernd Leno je však proti a vytahuje velice dobrý zákrok na brankové čáře, proti střele Daubeho.
58'
Domácí celek si bere své vedení zpět. LUCAS ALARIO se dostává k odraženému míči v pokutovém území a velice chytrou hlavičkou lobuje přes brankáře Unionu.
57'
Ve velkém ofsajdu je zastaven Hosiner.
56'
Dennis Daube se dopustil faulu na polovině hřiště, ale karetní nebezpečí mu nehrozí.
55'
Další útočný výpad vede Brandt, ale jeho akce končí další špatnou přihrávkou na svého spoluhráče v útoku.
53'
Při útočných snahách domácího Leverkusenu je nyní daleko více nepřesností než v prvním poločase.
52'
Rychlá branka ve druhém poločase pomohla hlavně hostujícímu celku, který je nyní více na míči a nedovoluje domácím rozvinout žádný útok.
51'
Skvělý obranný zákrok v podání Taha. I přestože se to hostům nelíbí následovat bude pouze odkop od branky, kterou stráží Leno.
50'
Na špatný začátek druhého poločasu reagují domácí fanoušci zapálením dýmovnic a na hřiště se snáší kouř.
48'
Rohový kop domácích však žádné nebezpečí nepřináší.
47'
Vyrovnávací branka vnese do utkání nový náboj. Domácí celek se snaží odpovědět a další útočné akce se dostává Bellarabi, ale jeho kličkovaná je zblokovaná na rohový kop.
46'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Rychlý nástup do druhého poločasu předvádí hostující Union Berlín. Nedorozumění v domácí obraně dokázal potrestat DENNIS DAUBE, který zužitkoval přihrávku Hosinera.
46'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Bender, přichází Retsos.
46'
První poločas pohárového utkání DFB Pokal je za námi. Domácí Bayer Leverkusen se dostal do jednobrankového vedení po gólové střele Juliana Brandta. Hrdinou prvního poločasu se však stal hostující brankář Mesenholer, který pochytal hned několik dobrých zakončení a jen díky němu Union prohrává pouze o jednu branku. Na druhý poločas se můžeme těšit zhruba za patnáct minut.
45'
45+1'
Do poslední šance prvního poločasu se mohl znovu dostat Alario, ale hostující brankář je proti a proti míči skvěle vybíhá.
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
45'
Předci jen se domácí dostali do další velké šance. Brankář Mesenholer, ale předvadí svoje kvality a skvěle zakročil proti střele Brandta. Následovat bude rohový kop.
44'
Leverkusen se v těchto chvílích soustředí na ubránění vedoucího výsledku a nevyráží do útočných akcí.
43'
Nejsmutnějším mužem na hřišti bude domácí útočník Alário. Julian Brandt ho nalezl znovu ve velice dobrém postavení před brankou, ale domácí útočník si míč kopl pouze do své vlastní nohy.
42'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlin: ze hřiště odchází Pedersen, přichází Kurzweg.
40'
Kvalita na domácí straně je znát. Kdyby utkání bylo o dvě či tři branky pak by se nemohl nikdo divit.
39'
Brankář Mesenholer drží svůj celek. Další velké příležitosti měli krátce po sobě Bellarabi, který střílel z levé strany a následně Mehmedi, který svou dorážkou trefil pouze brankáře celku z Berlína.
38'
Znovu vidíme pozvolnou spolupráci obránců Leverkusenu a čekání na šanci zaútočit.
37'
Domácí publikum je nyní v transu a zápas si užívá.
36'
JULIAN BRANDT si skvěle naběhl středem hřiště mezi obránce udělal jednu kličku a stál sám před brankou, kde stačilo pouze přesně trefit do sítě. Úvodní tlak je zužitkován a domácí vedou 1:0.
35'
Dnešní utkání je zatím na střely 6:1 pro domácí Bayer Leverkusen. Na skóre však stále svítí 0:0,
34'
Leverkusen znovu volí pomalou kombinaci od svých stoperů a následný dlouhý míč na útočníka Alária.
33'
Útočnou snahu hráčů v černých dresech nyní zastavuje praporek pomezního rozhodčího.
32'
Na polovině hřiště se dopustil faulu útočník Alário. Celé se to obejde bez karetního potrestání.
31'
Rohový kop Leverkusenu byl lehké sousto pro hostujícího brankáře, který tak může v klidu rozehrát.
30'
Domácí celek je lepším týmem a dokazuje to svým tlakem. Zatím jsou však jeho dalekonostné pokusy většinou zblokované a nehrozí nebezpečí pro branku Mesenholera.
28'
Bellarabi vysílá propagační pokus na branku Unionu. Toto brankou skončit nemohlo.
27'
Po útočné pasáži na obou stranách se hra uklidňuje a míč drží Leverkusen uprostřed pole.
25'
Se šancemi se roztrhl pytel. Krásná akce domácího Leverkusenu. Julian Brandt dostal krásný míč na levé straně hřiště, ale rozhodl se situaci vylepšit krásným centrem pod sebe na osamoceného Alária proti kterému se skvěle předvedl Mesenholer a jeho střelu doprostřed branky lapil.
24'
Obrovská šance přichází i na druhé straně. Daube svou přihrávkou našel Skrzybského, který mohl sám postupovat na Lena, ale svůj míč poslal vedle branky domácích.
22'
Branková příležitost Leverkusenu. Bellarabi se svou střelou ve vápně váhal tak dlouho, až mu jeden z obránců vypíchl míč tak nešťastně, že skončil u Mehmediho, který na dvakrát prověřil hostujícího brankáře. Mesenholer,ale své zákroky zvládl a drží stále nerozhodný výsledek.
20'
Postupný útok od obránců nádherně vystihl Bellarabi a domácí mají další šanci za útočit.
19'
Hra se začíná vyrovnávat a s míčem na kopačkách vidíme i hostující celek.
18'
První vážnější situace i na druhé straně. Leno se musel vytáhnout proti střele z pravé strany kdy se podařilo zakončit Skrzybskimu. Něměcký brankář si však poradil bez problémů.
17'
Nyní jedna z dobrých přihrávek přichází. Brandt se snažil najít Alária, ten však nedokázal zpracovat a míč mají hosté.
15'
Úvodní pasáž hry kdy Leverkusen obléhá pokutové území Unionu stále pokračuje. Chybí jen správná finální přihrávka.
14'
Kreilach dostává důrazné kázání od rozhodčího Wilenborga za další faul na polovině hřiště.
12'
Dvojitý faul od hráčů Unionu. Kohr se dostával středem hřiště, kde ho nejprve zpomalil Kreilach, aby jeho práci následně dokonal Daube. Standartní situace pro domácí.
11'
Úvodní tlak domácího celku nepolevuje. Union se sice snaží individuálně vyvážet míč ze své poloviny, ale většinou skončí na kvalitní obraně červených.
10'
Mehmedi dostává další skvělou přihrávku za obránce. Ofsajd si tentokrát pohlídal, ale zakončení z velmi dobrého místa posílá těsně vedle branky. Toto byla první branková příležitost pro domácí.
8'
Mehmedi dostal krásnou přihrávku za obranu, ale pomezní sudí ho nachytal v těsném ofsajdu.
7'
Aktivitu přebral na své kopačky Leverkusen. Drží míč na svých kopačkách a hledá skulinky k zaútočení.
6'
K prvnímu vážnějšímu ohrožení hry se dostávají také domácí. Na levé straně hřiště se uvolnil Brandt, který poslal míč směrem na penaltový puntík, kde se k míči nedokázal dostat Alário a hostující obrana s klidem odvrátila.
5'
V úvodních minutách vidíme spousty nepřesností na obou stranách a ani jeden z týmů není déle u míče.
4'
S míčem na kopačkách se pohybují hráči domácích, ale nedostávají se přes zahuštěný střed pole.
3'
První rohový kop utkání se hráčům Unionu příliš nepovedl a jejich míč prolétl pouze pokutovým územím do autu
2'
První náznak šance, když se po rozehrávce se dostáv k míči Furstner, ale skvělý Tah dokázal míč zblokovat na rohový kop.
2'
Po faulu na polovině hřiště se k nákopu do pokutového území dostanou hosté z Berlína.
1'
Domácí celek se ujal rozehrávky zápasu a hned první míč směřuje k obráncům.
1'
Atmosféra na stadionu je ohlušující. Pomalu se vše chystá k úvodnímu výkopu utkání.
Domácí Bayer Leverkusen nastoupí ve své tradiční červené kombinaci zatímco hosté z Berlína mají dresy černé barvy.
Na stadionu již probíhá předzápasový program k dnešnímu utkání.

Bayer Leverkusen: Leno – Wendell, Bender S., Tah, Henrichs – Aranguiz, Kohr – Brandt, Mehmedi, Bellarabi – Alario
Náhradníci: Ozcan – Bailey, Baumgartlinger, Bender L., Havertz, Pohjanpalo, Restos

1. FC Union Berlin: Mesenholer – Parensen, Pedersen, Torrejon, Trimmel – Kreilach, Furstner – Hedlund, Daube, Skrzybski – Hosiner
Náhradníci: Busk – Gogia, Hartel, Kurzweg, Polter, Promel, Schosswendter.
Příjemný úterní večer vám přeji při sledování textového přenosu ze zápasu druhého kola německého poháru DFB Pokal. Dnešní zápas proti sobě svede domácí prvoligový celek Leverkusen a hosty z druhé ligy Union Berlín. Sázkové kanceláře dnes poměrně jasně favorizují domácí celek. Leverkusen se prvním kolem protrápil, když zápas na půdě Karlsruhe dovedl až do prodloužení, ve kterém dokázal zvítězit 3:0. I hosté z Berlína museli do druhého kola projít až z prodloužení. Saarbrucken vyřadili po výsledku 2:1. V dnešním utkání je tak favorit jasný, ale dokud rozhodčí nepískne konec, není nic jistého.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.