Máme tu tedy konec dnešního naprosto jasného zápasu – ve druhé půli ještě zdvojnásobili brazilské vedení Luan a svým druhým gólem Gabriel. Nutno říci, že dánská obrana dnes nebyl vůbec jistá a celkově toho evropský celek moc nepředvedl, když ani neměl za celých 90 minut žádnou pořádnou šanci. Ale přesto všechno se dál podívají oba celky, neboť Írán pouze remizoval 1:1 s JAR a Dánsku na postup tak stačily čtyři body i skóre -3.

Ode mne je to dnes vše, já se s Vámi loučím a přeji příjemný páteční den!
90+4
90+4
Hraje se poslední minuta nastaveného času a míč mají pořád Kanárci – ti už mají postup z prvního místa skupiny takřka jistý.
90+3
Do konce zbývá jen něco málo přes minutu a stav je stále stejný – ani na jedné straně už není vůle hrát, takže sledujeme jen odchozených posledních pár minut.
90+1
Nastaveny jsou čtyři minuty, ty už se asi dohrají jen z formality, protože míč teď drží Brazilci a užívají si ovace svého publika.
89
Dánové teď drží míč na vlastní půlce a už ani nechtějí útočit, asi se sami těší na konec zápasu a více se spoléhají na to, že v tom druhém bude remíza.
87
Brazílie už si konec zápasu hlídá a jen velice těžko dopustí nějakou komplikaci, vzhledem k průběžné remíze ve druhém zápase skupiny ale zatím postupují i Dánové.
85
Zápas se chýlí ke konci a ani teď to Dánům vepředu nevyšlo, protože Larsen nejprve o míč přišel a poté si k němu zpátky pomohl faulem.
83
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Frederik Børsting, přichází Uffe Bech.
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Marquinhos, přichází Luan Garcia.
83
81
Brazílie právě vstřelila branku!
Tak teď chápu rozladěnost gólmana Højbjerga, který teď pořádně zcepoval celou obranu! Dánský gólman totiž ještě vychytal nájezd Neymara ze strany, ale jeho kolegové mu vůbec nepomohli a tak mohl v klidu dorážet do nikým nestřežené brány GABRIEL!
80
Neymar už je v úplném pořádku a teď se dostal ke střele z hrany vápna, ta mu ale ujela a on minul.
79
Renato Augusto za potlesku míří ze hřiště, na kterém ho v rámci druhého brazilského střídání nahradí Rodrigo Dourado.
78
Zápas už se vlastně jenom dohrává a je spíše otázkou, jestli ještě padne nějaký gól, než kdo že vlastně vyhraje – Brazílie tento zápas pro sebe už dávno rozhodla.
76
Dánsko sice zvýšilo aktivitu, ale stále se není schopno dostat do pořádné šance – teď míč nestihl na hrací ploše Larsen.
74
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Zeca, přichází William.
73
Na zemi zůstal ležet Neymar, který špatně došlápl a něco si udělal s kotníkem, to není pro Brazílie vůbec šťastný pohled.
72
Z přímého kopu dnes snad poprvé ohrozil Wevertona Skov, brazilský gólman sice zasáhl prapodivně, ale nakonec se míč dostal pryč.
70
Brazílie už nikam nežene a hru hodně zpomaluje nahrávkami mezi vlastními beky – uvidíme, jestli přijde ještě nějaký gól.
68
Brazilci se opět drali dopředu a Neymar se dostal ke střele, ta ale byla zablokována, takže přijde pouze další rohový kop.
66
Na druhé straně se dostával do dobré šance Gabriel Jesus, ale sudí správně rozklíčovali ofsajd a hra je tak přerušena.
64
Dánové podruhé střídají – hřiště opouští obránce Desler, toho nahradí Kasper Larsen.
63
Dánsko to má velice těžké, ale teď se alespoň snaží dostat zpět do hry, po křídle procházel Børsting, ale záložník Aalborhu byl zastaven za cenu autu.
62
Teď se sice dostalo dopředu i Dánsko, ale jeho kapitán Lasse Vibe nedokázal dát míč spoluhráčům přesně, takže skončil pouze v autu.
60
Jesus se dostal ke střele pouze doprostřed brány, kde byl připravený gólman Højbjerg, který střelu bez potíží pokryl.
58
Neymar zkusil pokus z dálky, ale trefil pouze záda blokujícího Gomese – z následného rohu pak nebylo vůbec nic zajímavého.
56
Teď ale Kanárci hru opět uklidnili a už se fotbalem hlavně baví, takže vidíme velkou spoustu přešlapovaček bez jakéhokoliv efektu.
54
Hra je teď hodně rozháraná, protože Dánsko se snaží dostat dopředu, ale prostě není kudy a tak přichází hodně ztrát.
52
Ale Kanárci nemají dost a stále drží míč ve své moci, ovšem tenhel centr se tak moc nepovedl a Dánové si s ním poradili.
50
Tak už je asi definitivně hotovo! Dánská obrana opět zkolabovala – po parádním Neymarově pasu se dostal za obranu Santos, který přízemním pasem našel na druhé straně vápna zcela volného LUANA a ten, jak už je dnes zvykem, pouze poslal míč do odkryté brány bezmocného Højbjerga!
49
Dánské útoky působí zatím hodně bezzubě, v podstatě se nedostávají vůbec do blízkosti branky Wevertona.
47
V úvodu druhé půle jsou to opět Brazilci, kdo více drží a kdo se snaží dostat do šance – Jesus padl jako podťatý ve vápně, ale bude tu pouze roh.
46
Brock-Madsen zůstává v kabině a nutno říci, že skoro vidět nebyl – na hřišti ho nahradí střelec zatím jediné dánské branky na turnaji, Robert Skov.
46
Máme za sebou první poločas, po kterém Brazílie zcela zaslouženě vede 2:0! Dánové neměli žádnou a naopak se sami museli většinu času bránit – několik šancí ještě přestáli, ale za záda jinak skvělého Højbjerga nejprve dostal míč Gabriel, aby na něj chvíli před poločasem navázal i Jesus a dal výsledku poločasovou podobu! Uvidíme, jestli se Dánsko ještě vzmátoří a udělá ze zápasu drama.
45+2
45+2
Poločas už bude u konce, dohrává se na dánské obranné polovině ve snaze Dánů nedostat třetí branku.
45+1
Nastaveny jsou nakonec dvě minuty nad rámec základní hrací doby a ty začali Brazilci nepřesným nákopem směrem dopředu.
44
Přijde mi, že poločas už se víceméně dohrává, Brazilci jsou spokojeni se svým náskokem a na jejich soupeři leží pořádná psychická deka.
42
Teď se Vibe vrátil rychle dozadu a zvládl zamezit případné pohromě odkopem do autu – Dánové se už asi těší do kabiny.
40
Tak je tu ještě do poločasu druhý gól do sítě dánského výběru! Tentokrát letěl centr z pravé strany, opět nikým nezasažen prolétl přes celé malé vápno a na zadní tyči ho zblízka do brány uklidil GABRIEL JESUS!
39
Do velké šance se dostal Jesus, který běžel po Neymarově pasu ze strany sám na Højbjerga, ovšem ten ho v pádu dokázal vychytat!
39
Maxsø dostává za stažení za dres také žlutou kartu, už tedy padla jedna na každé straně.
38
Teď je tu pasáž, když více míč drží severoevropský celek – ovšem směrem dopředu je zcela neškodný. Jesus se snažil narušit rozehrávku, šel do toho ale až moc tvrdě a vyfasovat žlutou kartu.
36
Do další dobré šance se dostala Brazílie, když se na dlouhou nohu snažil Gabriel přehazovat hodně vyběhnutého Højbjerga, ten byl ale nakonec pozorný a střelu dokázal konečky prstů vyrazit na roh!
34
Teď to přeci jen rychlou kombinací zkusili, ale finální pas zablokoval ve skluzu Gregor a celá akce je tak u konce.
32
Teď Kanárci zcela kontrolují zápas a drží míč výhradně na svých kopačkách – dopředu už se pak skoro vůbec neženou.
30
Hra se trochu uklidnila – jelikož ve druhém zápase vede JAR, tak s tímto výsledkem postupují oba celky. Brazílie s pěti body z prvního místa, Dánové se čtyřmi ze druhého.
28
Už se hraje na druhé straně, tady ale po souboji zůstal na zemi jeden z Brazilců a hra je přerušena.
26
Tak nakonec je tu gól pro lepší a aktivněji se prezentující Brazilce! Z levé strany se dostal k centru po zemi krajní bek Douglas Santos – jeho míč prolétl napříč celým vápnem k volnému GABRIELOVI, který dokázal ve skluzu překonat padajícího Højbjerga!
25
Tak teď ale přišla velká šance Brazílie! Za obranu se dostal po krásném pasu Jesus, která ale tváří v tvář vyběhnutému Højbjergovi zacílil pouze do boční sítě!
24
Zatím se dánský výběr celkem v pohodě brání atakům soupeře a vypadá to, že brazilský celek bude opět stejně bezzubý směrem dopředu, jako tomu bylo v minulých zápasech.
22
Teď fauloval kapitán Kanárků Neymar, kterému se to sice moc nepozdává, ale Børsting byl vážně atakován za hranicí pravidel.
20
Brazilci se tentokrát hnali do trochu otevřenější obrany, ale skončilo to pouze spásným odkopem Gomese po zblokované střele jednoho z protihráčů.
18
Zatím vidíme na obou stranách celkem hodně nepřesností, takže i díky tomu k vidění moc šancí nebylo – větší vůli jít za výhrou ale mají rozhodně Brazilci.
16
Brazilci teď vsadili na rozehrávku odzadu, která je hodně pomalá a zatím se nedostali za půlku, přičemž se ani nedá říci, že by působili dvakrát jistě.
14
Fotbalová spravedlnost v podobě rukavice gólmana Højbjerga ale zasáhla a přímý kop tak byl v nepřehledné situaci před brankou vyražen na roh.
13
Neymar se opět proletěl vzduchem a vybojoval tak přímák – já se sám sebe v duchu ptám, že se ti hráči takhle vůbec nestydí získat svému týmu výhodu?
12
Jesus se dopustil útočného faulu a to se nelíbí domácím fanouškům, kteří už začínají pískat – Dánům to ale vadí pramálo, hlavně, že drží postupový výsledek.
10
Dánové to nebudou mít dnes vůbec lehké, protože rozhodčí zatím píská Brazilcům sebemenší "fouknutí větříku" – teď se po jemném kontaktu od Deslera na zem teatrálně skácel Neymar a už byl oheň na střeše.
9
Brazílie je stále o něco lepší, ale nemůže se dostat k pořádnému zakončení – teď velice dobře na poslední chvíli zasáhl obránce Aalborgu Blåbjerg.
7
Højbjerg musel hodně rychle z brány, protože ve vápně kličkoval Jesus, ale brankář Esbjergu si poradil a míč včas sebral.
5
Maxsø dle mého názoru vybojoval roh, ale sudí přisoudil domácím odkop, což se Dánům vůbec nelíbí – ale jak je tady na Olympiádě běžné, od domácích fandů se jim za to dostává pískotu.
3
Stále útočí jihoamerický tým, který nastoupil do zápasu o poznání aktivněji a snaží se dostat Seveřany pod tlak – ti se ale zatím brání srdnatě a všechny centry s klidem odvrací.
1
Brazílie začala rychlým ziskem míče, Neymar se hned hnal dopředu za potlesku publika, ale skoro stejně rychle ho zastavil Jønsson.
1
Dobrý den, vítám Vás u posledního zápasu skupiny, kde se rozhodne o postupu.

Dánové se představí jako domácí a tady je představení jejich týmu – ti tři zkušenější borci jsou obránce Ediegerson Gomes z celku Henan Jianye, Emil Larsen z nově prvoligového dánského Lyngby a Lasse Vibe z anglického Brentfordu. Z těch jmen, která by mohla někomu ze zasvěcenějších jedinců něco říkat, jsou tu například brankář Jeppe Hojbjerg z Esbjergu, vysoce ceněný obránce Pascal Gregor z Nordsjaellande, tvůrce hry Lasse Vigen Christensen z Fulhamu, křídla Manich Bech z Hannoveru, Frederik Borsting z Aalborgu a útočníci Nicolai Brock-Madsen z Birminghamu či Yurary Poulsen z Lipska. První zápas Dánové remizovali z Irákem 0:0 a ten druhý vyhráli proti JAR 1:0 brankou Skova.

Brazilský fotbalový tým asi není nutné moc představovat, ale přeci jen. Mladý výběr šikovných fotbalistů, v čele s největší hvězdou celých her Neymarem, je po zásluze řazen mezi největší favority na triumf na olympiádě. Jakožto pořádající země se Brazílie nemusela účastnit kvalifikace. Oba zápasy tato reprezentace překvapivě remizovala 0:0 – nejprve s JAR a poté i s Irákem. Teď tedy musí nutně vyhrát, chce-li postoupit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.