Já se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek dne, tuhý kořínek na večerní oslavy a hlavně hodně štěstí a zdraví do příštího roku!
Útočník Slavie byl oprávněně zvolený hráčem utkání a na druhé straně si cenu odnesl Libor Sionko, kterému silvestrovský debut vyšel na jedničku. Byl nejlepším sparťanem, měl několik šancí a jednou dokázal překonat Vaniaka v brance Slavie.
Letošní 27. ročník Silvestrovského derby se stal minulostí a my jsme viděli zajímavou přestřelku. Vítězství si nakonec odnáší slávisté, pro které to je osmnáctá výhra v historii. Děkovat mohou zejména Pavlu Kukovi, který se prosadil čtyřikrát!
50
Kuchař se dostal k další střele, kterou se pokusil tečovat Veselý. Svou snahou míč ovšem zastavil a obránci vzápětí odvrátili míč.
49
Šmicer při protiútoku nabil Kuchařovi, který se opřel do míče. Míč ovšem letěl vysoko nad. Na druhé straně nedotáhl kombinaci Sionko.
48
Spartě zbývají poslední minutky, ve kterých má míč na kopačkách převážně ona. Tentokrát se do zakončení prodral Papoušek, ale jeho rána proletěla nad brankou Vaniaka.
47
Sparta právě vstřelila branku!
Diváci si užívají, hráči září a mně už hoří klávesnice. Sparta měla možnost přímého kopu, kterého se ujal ZDENĚK SVOBODA a jeho pumelice skončila v síti - 8:5!
45
Slavia právě vstřelila branku!
Přestřelka pokračuje. Kozel se prodral po pravé straně, odkud našel PAVLA KUKU, který chytře doklepl míč do sítě - 8:4!
44
Borci v rudých dresech kombinují na útočné polovině hřiště. Vaniak se zatím ohánět nemusel a obránci před ním si dávají pozor.
42
Slavia opět zvyšuje náskok. Ulich potvrdil své kvality a chytře našel ve středu hřiště JAROMÍRA JINDRÁČKA, který si zpracoval míč a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 7:4!
41
Kombinace Sparty skončila až u ZDEŇKA SVOBODY, který se opřel do míče a krásnou střelou snížil sparťanskou ztrátu - 6:4!
40
K dělovce se dostal Holub a jeho ránu obrana Slavie zastavila. Sparťané stále kombinují s míčem na útočné polovině hřiště.
39
K penaltě se postavil TOMÁŠ KUCHAŘ a s dávkou štěstí propálil zasahujícího Blažka - 6:3!
38
Baranek sice zachytil rozehrávku Slavie, ale vzápětí o míč přišel. Rychlý kontr Slavie skončil na kopačce Kuky, jehož střela k zadní tyči pouze proletěla kolem levé tyče. Míč byl tečován, což znamená třetí roh a PENALTU!
37
Sionko si svou premiéru užívá. Nejdříve si poradil s bránícím Petroušem a vyslal dělovku na brankáře Vaniaka. Ani v tomto případě druhou branku nepřidal.
36
Krásná akce slávistů skončila za brankovou čárou poté, co Kuka nedosáhl na chytrý pas Šmicera. Na druhé straně zakončoval z otočky Sionko, ale podruhé Vaniaka nepřekonal.
33
Sparťané se rychle dotahují. Chytrý pas našel LUĎKA STRACENÉHO, který z otočky snížil na rozdíl dvou branek - 5:3!
32
K míči se dostal RADIM HOLUB a měl čas na střelu. Jeho dělovku tečoval Hunal a míč dopadl až za brankovou čáru - 5:2!
32
Slavia kombinuje s míčem na útočné polovině a pohodlně prostřídala celý tým, vyjma Adama Petrouše, který si svůj pobyt na hřišti protáhl.
31
Další z útočných pokusů Slavie skončil za brankovou čárou bez ohrožení sparťanského brankáře. Slávisté kontrolují průběh hry.
29
Po pravé straně utekl Veselý, ale byl zatlačen až k rohovému praporku. Sparťané jsou inkasovanou brankou rozhození. Slavia drží míč na svých kopačkách.
27
Tak tomu se říká nástup. Po dovršení hattricku se prosadil JAROMÍR JINDRÁČEK - 5:1!
26
Krásná spolupráce mezi Šmicerem a PAVLEM KUKOU končí čtvrtou branku Slavie - 4:1!
26
Libor Sionko trefil nejdříve tyč a na druhý pokus přestřelil branku. Láhev sektu si tedy odnese pouze slávista.
Ivo Ulich se trefuje hned na první pokus!
Do prvního poločasu vstoupila lépe Sparta, ale z efektivity nakonec školila Slavia. Po dvou brankách Pavla Kuky a zásahu Vladimíra Šmicera vedla již o tři branky. Těsně před koncem první půle skóroval Libor Sionko.

Pravidelným programem je střílení na šampaňské. Za Spartu půjde kopat Libor Sionko a na druhé straně se proti němu postaví Ivo Ulich.
25
Sparta těsně před koncem prvního poločasu snížila po individuální akci LIBORA SIONKA, který se opřel do míče a svůj debut oslavil brankou - 3:1!
24
Na druhé straně se do zakončení prodral Stracený, ale na Vaniaka nevyzrál. U míče je Slavia.
23
Tentokrát měla Sparta obrovské štěstí, protože se do míče opřel Šmejkal a jeho rána zamířila do levé tyče sparťanské branky. První roh pro Slavii.
23
Sparťané ztratili míč na útočné polovině a Slavia tuto chybu potrestala. Ulich poslal střílený centr z levé strany a VLADIMÍR ŠMICER pouze nastavil nohu - 3:0!
22
Krásná spolupráce Vladimíra Šmicera s PAVLEM KUKOU končí druhou brankou Slavie. Manažer fotbalové reprezentace čekal s přihrávkou, což se mu vyplatilo. Slávistický útočník si zpracoval míč a z hranice vápna obstřelil Blažka - 2:0!
19
Rychlý kontr Slavie byl zabržděn, což ovšem neznamenalo konec jejich akce. Na jejím konci se míč dostal k Šmejkalovi, který byl důrazně zastaven. Zvoničova píšťalka nezazněla.
18
Spartu inkasovaná branka trochu zaskočila a vypadá to, že se karty obrátily. Rychlý protiútok Sparty skončil nepřesnou rozehrávkou, po které se dopředu prodrala Slavia, ale Ulichovi byl odpískán faul.
17
A ejhle! Slavie udeřila. Na levé straně se k míči dostal PAVEL KUKA, zkušeně si počkal, až se Blažek položí a vzápětí poslal míč do branky - 1:0!
16
Slávistům se podařilo v poslední minutě zatlačit svého soupeře a vyvinout si tlak kolem vápna Sparty. Svou akci ovšem zahnali až za brankovou čáru a ztratili možnost ohrozit Blažka.
14
Jedinci s inteligencí mikrovlnky se projevují. Jedinou černou kaňkou Silvestrovského derby jsou "fanoušci" Sparty, kteří se různými pokřiky snaží strhnout pozornost. Bohužel se jim to daří...
13
Oba týmy se dostaly k nepřesné střele a hra se následně trochu uklidnila. Pár vteřin patřilo Slavii, která dobývala území svého soupeře a její snaha skončila jedovatou střelou Jindráčka.
11
Útočný pokus Slavie zastavila pozorná obrana Sparty. Protiútok rudého týmu skončil neúspěchem...
10
Sionko hledal z pravé strany Holuba. Jejich akci přerušil Petrouš a sparťané zahrávali první rohový kop. Silvestrovské derby se hraje tím způsobem, při kterém tři rohy znamenají pokutový kop.
9
Holub se dostal k míči ve středu hřiště a hledal nabíhajícího Straceného, který na míč nedosáhl. Kulatý nesmysl tedy pouze proletěl okolo pravé tyče slávistické branky.
8
Sešívaní drží míč na svých kopačkách, ale dostávají se maximálně pár metrů za půlící čáru. Když už se prosadí střelecky, tak se jedná o dalekonosné pokusy, které míří vedle sparťanské svatyně.
7
Dlouhý pas z hloubi hřiště hledal nabíhajícího Lokvence, pro kterého byl tento pas příliš dlouhý a bude se rozehrávat od Vaniakovy branky.
6
Další nepřesnou rozehrávku slávistů zachytil Luděk Stracený a pokusil se překvapit Vaniaka v brance Slavie. Jeho zatočená střela zaváněla brankou, ale nakonen mířila nad branku.
5
Ke střele se prodral Papoušek, jehož dalekonosnou ránu musel likvidovat Vaniak, pro kterého to nebyl těžký úkol.
4
Sešívaní kombinovali na útočné polovině hřiště. Sionkovi se ovšem podařilo vypíchnout míč a zahájit protiútok Sparty, který vzápětí skončil nepřesnou přihrávkou.
2
Na druhé straně musel zasahovat Blažek, ale se slabým pokusem slávistů neměl velké potíže. Oba týmy se střídají v držení míče ve středu hřiště.
1
O úvodní akci zápasu se postarali sparťané, jejichž akci táhl po pravé straně Baranek, ale byl zastaven pozornou obranou Slavie.
1

SK Slavia Praha: Vaniak - Kozel, Petrouš, Hyský, Ondrejčík, Müller, Veselý, Kuka, Šmicer, Hunal, Ulich, Šmejkal.

AC Sparta Praha: Blažek - Gabriel, Papoušek, Baranek, Svoboda, Sionko, Holub, Lokvenc, Stracený, Horňák.

Rozhodčí: Zvonič - Vonička, Benák.
Nejlepší hráči derby veteránů:

Miroslav Příložný (Slavia)
Milan Sova (Sparta)
Ve druhém poločase se s brankami roztrhl pytel a přesnější mušku měli borci s červenou hvězdou na srdci. Brankáře Sovu překonali celkem pětkrát a derby veteránů ovládli vysoko 7:2.
V derby veteránů má navrch Slavia. Po první půli zaslouženě vede a sparťané mohou děkovat Milanu Sovovi v brance, díky kterému prohrávají pouze o gól. Sparťané šli zásluhou Bažanta do vedení, ale vzápětí bylo srovnáno po vlastním gólu Straky. O chvíli později se prosadil Čáp a stav 2:1 vydržel do konce první půle.
Na hráče čekají dva poločasy po 25 minutách. Před slavnostním duelem věnují jeho účastníci humanitární dar ve výši 25 tisíc korun zdravotnickému zařízení pro internacionály.
Rozhodnou aktivní hráči na straně Sparty?

Opět se na obou stranách objeví zajímaví hráči. Slavia by se měla spolehnout na brankáře Martina Vaniaka, záložníka Ivo Ulicha, útočníka Pavla Kuku, nebo na nynějšího trenéra Dukly Praha - Luboše Kozla.

Sparta se může chlubit trojicí hráčů, kteří stále válí v nejvyšší soutěži. Do branky by se měl postavit jihlavský Jaromír Blažek, před ním by měl operovat Jiří Jarošík a trio by měl doplnit Milan Fukal z Hradce Králové. Rudý dres navlékne také Libor Sionko, který ve Spartě působil ještě v loňské sezoně.
V minulém roce se radovala Sparta...

Historii jednoznačně vládne Slavia, která se z vítězství radovala v sedmnácti zápasech. Čtyřikrát se obě mužstva rozešla smírně, ale v roce 2011 se z vítězství radovali sparťané, pro které to byla teprve pátá výhra v historii Silvestrovského derby. Největší podíl na tom měl dvougólový Miroslav Baranek.
Program Silvestrovského derby:

10:30 - Utkání žáčků
11:30 - Utkání veteránů nad 45 let
12:30 - Utkání hráčů nad 35 let
Vítám vás u on-line přenosu ze 27. ročníku Silvestrovského derby. Hlavní zápas silvestrovského zápasu vypukne ve 12:25 a my budeme u toho!