Slovensko ve druhém poločase bylo rozhodně mnohem aktivnější než tomu bylo v půli první a výsledkem bylo i vyrovnání, které zařídil v 87. minutě Richard Lásik. Belgičané se však nevzdali a o tři minuty později se zásluhou Mertense dostali podruhé do vedení a na to už Slovensko odpověď nenašlo.

S informací, že Belgie porazila v přátelském utkání v Bruggách Slovensko 2:1 se s Vámi loučím a budu se těšit u dalších onlajn přenosů.
90+3
Sapara z rohového kopu našel hlavičku Ďuriše, no ten hlavičkoval mimo a tím v podstatě ukončil tento zápas.
90+2
Slováci si po standartní situaci vytvořili tlak před belgickou bránou, ale ten vyústil pouze do rohového kopu.
90+1
První žlutá karta i na straně Belgie, tu viděl autor poslední branky Mertens.
90+1
Nastavovat se budou tři minuty!
90
Belgie právě vstřelila branku!

Nerozhodný stav nevydržel moc dlouho a domácí tak jdou opět do jednobrankového vedení. Nekompromisní střelou využil zaváhání slovenské obrany DRIES MERTENS, který zakončil naprosto bezchybně a nedal Kuciakovi šanci.
88
Jistě nás čeká hodně zajímavé vyvrcholení dnešního zápasu.
87
Slovensko právě vstřelilo brnaku!

Slovensko je za svou aktivitu ve druhém poločase nakonec přece jenom odměněno vyrovnávací brankou. Střídající RICHARD LÁSIK si stáhl míč na pravou stranu a přes dva obránce vypálil. Gillet se snažil zblokovat střelu nohama, ale to se nepovedlo a tak se tento dvacetiletý mladík může radovat z branky.
86
Mohlo být srovnáno! Sapara našel přihrávkou volného Róberta Maka a ten z blízka trefuje Gilleta, který míč nohou vyráží na roh.
85
Buffel se k centru přes pozorného Pečovského nedostal.
84
Hlavní rozhodčí nakonec přece jenom vytahuje první žlutou kartu, kterou vidí Ďurica, který naprosto zbytečně protestovat - pokud hlavní rozhodčí viděl míč v zámezí, tak s tím už slovenský hráč mnoho neudělá.
84
Slováci se marně zlobí, míč opravdu již opustil hrací plochu a vhazovat ho zpět do hry tak mohou domácí fotbalisté.
83
Buffel si špatně zpracoval míč a ten mu odskočil až ke Kuciakovi.
81
Belgičané drží míč na svých kopačkách a snaží se hlavně nepustit Slovensko k míči a tím si zajistit vítězství v tomto přátelském utkání.
78
Dalším novým hráčem je trávníku je Buffel, který nahrazuje v belgickém týmu zraněného Nainggolana.
78
Slovensko se snaží o oživení hry střídáním. Utkání končí pro Hubočana, kterého nahradí Lásik.
75
Sapara nakopl míč na belgickou bránu, ale tam kraluje Gillet, který míč s přehledem lapil.
74
Kucka to zkoušel sám a dokázal oklamat Van Buytena, ten se však nevzdal a zabojoval. Van Buyten nakonec dokázal překazit přihrávku slovenského hráče.
73
Marek Hamšík nachytán v ofsajdovém postavení.
72
Lukaku dává pořádně zabrat slovenské obraně. Hubočan si tohoto hráče špatně pokryl a přestože to na první pohled vypadalo, že se Lukaku k míči nemůže dostat, tak moc nechybělo a tento mladý belgický útočník mohl rozhodnout.
69
Slováci se sice snaží o hru směrem dopředu, což je určitě chvályhodné. Je však důležité nezapomenout na zadní vrátka a to se nyní Slovensku stalo. Lukakuse prolétl pokutovým územím a dokázal naskočit na centr Mertense, jediným štěstím pro naše východní sousedy byl fakt, že jeho hlavička nemířila na bránu.
68
Hamšík zkusil technicky obstřelit brankáře se snahou o to, aby míč zapadl ke vzdálenější tyči, to se však nepodařilo.
65
Z toho sice Slovensko vytěžilo pouze slabé zakončení Ďuriše, ale stále platí, že ve druhém poločase je mnohem aktivnější než tomu bylo v půli první.
64
Róbert Mak se prodral po pravé straně a přihrával míč před bránu Belgie, tam však stál pozorný Alderweireld a ten odehrál míč na roh.
62
Jednalo se o dvojíté střídání. Odchází Lombaerts, místo kterého si zahraje Van Damme.
62
Střídají i Belgičané, místo Van Buytena si zahraje Mertens.
61
Hamšík byl blízko vyrovnání, ale jeho hlavička letěla pouze do náruče připraveného Gilleta.
61
Slováci střídají, ze hřiště odchází Stoch, místo kterého si zahraje Mak.
58
Kucka doslova skočil do Lukakua, který zůstal ležet na zemi. Domácí fotbalisté by rádi vyděli karetní trest, ale ten zatím hlavní rozhodčí nepoužil.
57
Slovensko je ve druhém poločase rozhodně aktivnější než tomu bylo v tom prvním a Belgičané si rozhodně nemohou být jistí svým vítězstvím.
56
Kuciak vyběhl včas a stihl ho zachytit před dotírajícím soupeřem.
54
Na druhé straně se do proti šance dostal Sapara, jeho střela však letěla těsně vedle.
53
Velmi hezky si poslali míč Belgičané, Eden Hazard přiťukl míč patičkou na Witsela a ten zkusil vypálit, jeho střele však byla zblokována Škrtělem
52
Kucka byl odveden za postranní čáru, ale ihned se hlásil rozhodčímu o návrat a je tedy zpět.
51
Juraj Kucka se ocitl po souboji na trávníku a další zranění by bylo rpo Slováky hodně nepříjemné. Kuckovi byla přišlápnuta noha, snad bude slovenský hráč schopen pokračovat.
50
Marek Hamšík se dostal po nepovedeném obranném zákroku k míči a ten si posunul do střelecké pozice, jenže jeho střele chyběla větší razance a tak Gillet jeho pokus dokázal ztlumit a zachytit.
49
Nenápadná střela De Bruyneho z dálky proti které musel Kuciak zasahovat a vyrazit ji na další roh. Z toho se už Belgičané k ničemu nedostali.
48
Belgičané si několikrát rychle vyměnili míč až se balón dostal k Dembélému, který neváhal a vystřelil, jenže jeho pokus byl zblokován obětavým skluzem. Belgičané však mohou zahrávat alespoň rohový kop.
47
Uvidíme co změny v kádrech udělají ve druhém poločase.
46
Třetí poločasová změna se týká slovenského výběru, ve kterém pro toto střetnutí končí Švento, místo kterého si zahraje Pauschek.
46
Druhá změna na beglické straně se týká Nainggolana, který nahrazuje Mirallase.
46
Na obou stranách dochází v poločasové přestávce ke změnám. Na straně Belgie utkání končí pro Bentekeho, kterého nahradí Lukaku.
46
Máme za sebou první poločas tohoto přátelského utkání a Belgie zatím vede nad Slovenskem 1:0 zásluhou proměněného pokutového kopu z 10. minuty.

Belgičané si však vedení zaslouží, byli v prvním poločase aktivnější, dokázali si vypracovat více gólových šancí a Slovensko tak bude muset do druhého poločasu něco změnit, aby dokázalo s utkáním něco udělat.
45+1
V první a jediné minutě nastavení se po levé straně prodral De Bruyne a vypálil, jeho střela však letěla jen do boční sítě.
45
V závěru poločasu asi největší šance Slovenska, Kucka však byl atakován protihráčem a pod tlakem nedokázal umístit hlavičku do brány. Takto by to však mohlo fungovat, je otázkou zda na to Slováci dokáží navázat.
44
Sapara se tak náhodně dostal k míči po několika odrazech a snažil se rychle najít spoluhráče, jeho přihrávka však byla hodně nepřesná a Slovensko tak o míč velmi rychle přišlo.
43
Před koncem poločasu jsou Belgičané v náporu a Slováci by se jistě nejradši viděli v šatně.
42
Dembélé opět oklamal prtihráče a dokázal přes něj odcentrovat, jeho centr však byl přetažený a nenašel žádného spoluhráče. K míči se však Belgičané opět dostali a po centru z druhé strany to byl právě Dembélé, který mohl zakončovat, ale k míči se nakonec nedostal.
41
Slovenská trenérská dvojice Griga - Hipp má na lavičce o čem přemýšlet, Slováci jistě nejsou lepším celkem a pokud se nic nezmění, tak dnes v Belgii neuhrají dobrý výsledek.
38
Po rohovém kopu přišlo další nebezpečí před Kuciakem a ten si musel hodně oddechnout když viděl, že hlavička Van Buytena míří nad bránu. Toho totiž na malém vápně našel přesným centrem Mirallas.
38
Slovenská obrana působí jako by v ní dnes byl den otevřených dveří. Na poslední chvíli přispěchal jeden z obránců Slovenska a odvrátil míč na roh.
36
Z přímého kopu po faulu Kucky vzniklo opět nebezpečí před Kuciakem, ale nakonec slovenský brankář proti nepřesné hlavičce zasahovat nemusel.
35
Na druhé straně se hodně nepřesnou střelou prezentoval Witsel, který dostal hezkou přihrávku od Dembélého. Kuciak míč kontrolovat a ten letěl vysoko nad.
33
Na druhé straně byl Ďuriš v ofsajdu.
32
Autor první branky Hazard si to namířil s míčem vstříc slovenská brána a dokázal dokonce vystřelit. Naštěstí pro Kuciaka a celý slovenský tým letěla jeho střela těsně vedle pravé tyče.
31
Slovenští fotbalisté dokázali odhlavičkovat míč mimo nebezpečí.
30
Benteke našel De Bruyneho a ten vypálil, jenže Škrtěl se do rány postavil a zblokoval míč na vůbec první rohový kop zápasu.
27
A okamžitě mohl přijít trest na druhé straně, ale Kuciak včas vystartoval proti míči a byl u něj dříve než belgický útočník.
27
Po dlouhé době se dostalo na polovinu soupeře i Slovensko, ale vše zakončili hodně nepřesnou přihrávkou Ďurica.
25
Takové chyby by mohly Slovensko mrzet! Míč měli Slováci úplně v pohodě na svých kopačkách, ale po nepřesné rozehrávce o něj na vlastní polovině přišli. Dembélé však napálil míč pouze do Škrtěla, který se mu do střely velmi dobře postavil.
23
Máme za sebou první polovinu poločasu a Belgičané jsou aktivnějším týmem, drží míč na svých kopačkách a hlavně jsou více v pohybu a tím se dokáží dostávat do nebezpečných pozic před Kuciakem.
20
Už to vypadalo, že se domácí fotbalisté dostanou do dobré šance, ale De Bruyne nedokázal zúročit velmi dobrou přihrávku od Hazarda a svou lehoučkou střelou nemohl Kuciaka výrazněji ohrozit.
19
Belgičané se velmi dobře pohybují a pracují s míčem v pohybu. Nakonec pro Slovensko skončil dobře souboj u rohového praporku, ve kterém si Mirallas pomohl faulem proti Ďuricovi.
16
Vertonghen se probíjel po levéstraně, ale pomohl si v souboji s Hubočanem rukou a to hodně pomohlo Slovákům, Vertonghen už si to namířil do pokutového území a kolem něj už nebylo moc hráčů v modrém.
15
Vittek je opravdu odnášen z trávníku na nosítkách a místo něj se na trávník podívá Michal Ďuriš.
14
Róbert Vittek zůstává po osobním souboji ležet na trávníku a vypadá to, že si při souboji natáhl sval a jeho další učinkování v zápase je tak hodně otázné.
12
Hamšík hledal centrem Vitteka, ale míč byl přetažený a slovenský útočník tak neměl nárok.
11
Škrtěl si pohlídal Bentekeho a nepustil ho k míči, výborná práce liverpoolského obránce.
10

EDEN HAZARD si postavil míč na bílý bod a s naprostým přehledem a klidem překonal Kuciaka, který si vybral špatnou stranu.
9
Velmi přísně odpískaná ruka v pokutovém území a Belgičané tak mají výhodu pokutového kopu!
8
Begličané zahrávali zajímavou standartní situaci, ale pozorný Kuciak míč vyrazil do bezpečí.
6
De Bruyne to zkoušel individuálně po pravé straně, ale proti Stochovi neuspěl.
4
Benteke se dostal k míči ve středu hřiště, ale Ďurica byl při bránění pozorný a odkopl míč do bezpečí.
4
Škrtěl hledal dlouhým nákopem spoluhráče, ale jeho přihrávka byla hodně nepřesná.
2
Nakopnutý míč skončil až u Kuciaka, který může v klidu rozehrávat.
1

Belgie: Gillet - Alderweireld, Lombaerts, Van Buyten, Vertonghen - De Bruyne, Witsel, Dembélé - Benteke, Mirallas, Hazard

Slovensko: Kuciak - Švento, Škrtel, Hubočan, Ďurica - Sapara, Kucka - Hamšík, Pecovský, Stoch - Vittek

Rozhodčí: Yefet.
Slovenská trenérská dvojice Stanislav Griga a Michal Hipp na úterní oficiální tiskové konferenci nechtěli prozradit úvodní sestavu, která vyběhne na trávník. Jisté je jenom to, že do utkání nezasáhnou pro zranění Radoslav Zabavník ani Vladimír Weiss ml. Navíc na hotelu zůstává i nemocný Martin Jakubko, který neabsolvuje ani předzápasovou tréninkovou jednotku.

„Nemyslím si, že by to mělo zásadně ovlivnit náš výkon, je to šance pro dalších hráče, například pro Maka." poznamenal Griga.

Předpokládaná sestava Slovenska:

D. Kuciak - Pauschek, Škrtel, Saláta, Hubočan - Pečovský, Kucka - Hamšík, Sapara, Stoch - Vittek
To Slováci startují ve skupině G a po čtyřech odehraných zápasech mají sedm bodů a patří jim zatím třetí příčka za Bosnou a Hercegovinou a Řeckem. Slováci odehráli tři ze čtyř utkání doma, nejprve remizovali 1:1 v Litvě a poté porazili Lichtenštejnsko a Lotyšsko. V posledním kvalifikačním zápase však nestačili doma na Řecko.

Poslední mezistátní zápas Slovenska má v paměti i český divák. Slováci totiž 14. listopadu 2012 nestačili právě na český výběr, kterému podlehli vysoko 3:0.
Oba celky mají rozehranou kvalifikaci na Mistrovství světa v roce 2014. Belgičané bojují ve skupině A a zatím tuto skupinu vedou s desíti body. Postupně Befgičané porazili Wales, remizovali s Chorvatskem a poté vyhráli 0:3 i v Srbsku a 2:0 doma se Skotskem.

Poslední mezistátní utkání odehráli Belgičané 14. listopadu 2012 v Rumunsku a prohráli 2:1.
Jeden z mnoha dnešních fotbalových přátelských zápasů je na programu i v Bruggách, kde se střetnou týmy domácí Belgie a Slovenska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.