To je ode mě, příjemný zbytek večera.
Druhý poločas se už dohrával jen z povinnosti. Makedonie především v první půli předvedla fantastický výkon a po trefách Pandeva, Ibraimiho, jenže předvedl přímo výstavní sólo a následné zakončení, a také Noveskiho se raduje ze zaslouženého vítězství. Dánsko musí popřemýšlet - takové výkony by na postup na Mistrovství světa do Brazílie určitě nestačily.
90+3
Dánsko dlouho na polovině soupeře, ale úplně bez myšlenky. Od Wasse se tak dostal míč až ke středové čáře.
90+1
Rohový kop pro Dánsko. Rozehrál ho Schöne, jenže centr skončil jen na hlavičce jednoho z obránců.
90
Nikola Dabanovič nastavuje tři minuty.
89
Autor třetího gólu Noveski je vytleskáván, přichází za něj Mojsov.
89
Ivanovski střídá Todorovského, který neodehrál vůbec špatné utkání.
88
Fischer je asi tím nejlepším hráčem, co mohlo dnes Dánsko nabídnout. A to navíc na hřišti není od začátku. Teď se pokusil o střelu, byla ale zablokována.
86
Další rána od Fischera, tentokráte nebyla už tak nebezpečná. A míč mířící po zemi v pohodě skončil u Bogatinových rukavic.
85
Pět minut do konce. Nikdo by se asi nezlobil, kdyby hlavní sudí ukončil utkání o trochu dříve. Druhý poločas totiž nenabídl vůbec nic zajímavého.
82
Dánové střídají. Krohna-Dehliho mění na poslední chvilku Schöne.
80
Zimling jde ze hry, na hřiště na posledních deset minut Sloth.
80
To se nám ale Pačovski protáhl! Mladík Fischer napřáhl z velké dálky a pořádně prověřil připravenost domácího gólmana. Robinsonádou ale míč vyrazil do bezpečí, Cornelius již dorážel z ofsajdu.
79
Kouč Janevski má připravené střídání. Uvidíme, koho na posledních deset minut pošle do hry.
78
Trochu náhodně se dostal do takové pološance Cornelius. Škoda, že centr nebyl o trochu prudší. Takhle u vzdálenější tyčky v pohodě zasáhl Bogatinov.
77
Zimling přenechal balón na levé straně Wassovi, ten ho následně poslal do vápna, ale úplně zbytečně. Ani stopeři Makedonie se dnes nijak nepředřeli.
75
Ibraimi zasprintoval přes celé hřiště a alespoň trochu probudil Arenu Filipa II., která se fotbalem ve druhé půli bavit nemůže. Následně ale ani nevystřelil.
73
Zimling a druhá žlutá karta zápasu. Makedonci jsou zatím nadmíru slušní.
72
Wass a jeho střela z dálky. Nemusel jí ale ani vysílat, zamířil s ní totiž hodně mimo vyhrazený prostor.
70
Pedersen vybojoval rohový kop, k hlavičce se sice dostal Okore, mířil ovšem snad tři metry od domácí svatyně.
68
Dánové chystali útok po levé straně, jenže bohužel, Makedonci jim nedali žádnou šanci.
67
Okore nyní se štěstím ubránil útok Makedonie, nicméně měl velké problémy. A domácí tak zůstanou u vhazování.
66
Demiri v ofsajdu, i když má na to hráč evidentně jiný názor, nemůže s tím nic udělat.
66
Za velkého potlesku odchází ze hřiště Pandev, nahrazuje ho Tasevski.
65
Po dlouhé době se Dánsko dostalo k šanci. Wass nacentroval na Corneliuse, jenže ten je ve vzduchu úplně bezmocný. Hlavičkuje jen nad branku.
62
Ani Rommedahlovi se utkání nepovedlo. Do hry tak jde teenager Fischer.
61
Wass neposílal úplně špatný centr do šestnáctky, jenže tam byl dobře připravený jeden ze stoperů. Cornelius se následně cpal k hlavičce, nicméně skvě ho bránil Noveski.
60
Upřímně se nehraje příliš hezký fotbal ve druhém dějství. Dánsko zatím hru vůbec nezlepšilo, a tak se Bogatinov mezi třemi tyčemi stále nudí.
58
Pandev se hnal za míčem, jenže pak si ho nehezky předkopl. Mohla to přitom být pro domácí hvězdu skvělá příležitost.
57
Kvist zezadu zaskluzoval do soupeře, a i když se mu omluvil, od žluté karty ho to neminulo.
56
Schmeichel teď v brance zabojoval, a místo, aby měl soupeř rohový kop, stačil ho odkopnout alespoň do autu.
55
Ibraimi nyní na zemi, dost se zlobí, že si soupeř proti němu nepočínal úplně v rukavičkách. Ale holt to bude muset přetrpět.
54
A ještě jednou hosté sahají hosté po změně. Dnes úplně nevýrazného Eriksena nahrazuje Pedersen.
53
Střídání na straně Dánska. Ze hry jde Kjaer, do hry Okore.
52
Pandev dělal, co mohl, aby stihnul míč, a i když stačil odcentrovat, dostal se s ním už do zámezí.
51
První centr Jacobsenovi nevyšel, druhý už ano, jenže ve vápně si pomohl útočným faulem Cornelius.
50
Středem hřiště to nyní zkoušeli Makedonci, následně ale zasáhl Kvist, takže rozehrávku soupeři zmařil natolik, že se míč dostal ke Schmeichelovi.
48
Skvěle si nyní podržel míč Ibraimi, zezadu pak do něj drcl tvrdý Agger, takže píšťalka Černohorce Dabanoviče logicky zazněla.
47
Pandev byl obklíčen hned několika protihráči, pak ho zezadu fauloval Krohn-Dehli. Domácí tak z vlastní poloviny rozehrají volný kop.
47
Střídání na postu gólmana. Jistého Pačovského nahradí na druhý poločas Bogatinov.
46
Tohle jsou velice dobré zprávy pro Českou republiku. Dánsko prohrává ve Skopje s Makedonií už 0:3 po půli a schyluje se k velkému debaklu. Pokud by tenhle výkon předvedlo třeba i v kvalifikaci, neměla by naše reprezentace problém s jeho konkurencí. Dánové hrají především vzadu opravdu příšerně!
45+1
Ibraimi leží na zemi, dostal tam ve vzduchu úder. Ale nic se nepíská, míč je nyní u Schmeichela.
45
Jedna minuta na víc, to je nastavení hlavního rozhodčího Dabanoviče.
44
Pandev vybojoval pro svůj tým přímý volný kop. Už jen dohrát poločas v pohodě a neinkasovat, to si určitě nyní říkají hráči Makedonie.
43
Hra nyní dost ochabla. Makedonie už směrem dopředu není tak aktivní, zato Dánsko pokračuje v pořádné mizérii směrem dopředu. Pačovski nemusel v první půli likvidovat žádnou nebezpečnou šanci.
42
Cornelius nepříjemně dotíral, a tak Lazevski pro jistotu odkopl míč do zámezí. Rohový kop Dánsku následně nevyšel.
41
Cornelius odchází sice po svých, troufám si tvrdit, že ale bude vystřídán buď nyní, nebo až o druhý poločas.
40
Rommedahl předal míč Jacobsenovi, který ho následně odcentroval na hlavu Corneliuse, jenže ten střílel jen obloučkem na horní síť. Navíc se nyní zranil, nevypadá to s ním dobře.
39
Chabý pas do vápna od Wasse, kde nebyl nikdo. Následně se ani Jacobsen neprosadil, takže Pačovski bude odkopávat od branky.
38
Tričkovski se po několika odrazech dostal k míči, který zpoza vápna vypálil po zemi. Scházela mu ale větší přesnost.
36
Rommedahl v ofsajdu, praporek asistenta rozhodčího vylétl jasně a zřetelně. Opravdu v dost velkém srabu jsou hosté.
34
Do vápna centroval Jacobsen, po něm také Krohn-Dehli, jenže nikdo ze spoluhráčů se následně k míči nedostal.
32
Hosté střídají. Samozřejmě, že tenhle výsledek si žádá zásah do sestavy. Kvist jde do hry za Jorgensena.
31
Pačovski se nyní nechává za lajnou ošetřovat, zřejmě má něco se stehnem. Hra je tak na chvilku přerušená.
30
Makedonie zachytila soupeřovu rozehrávku a ihned postupovala směrem dopředu. Ibraimi předal míč do středu hřiště, tam ho ale domácí ztratili.
28
Wass byl faulován u lajny, u míče bude Dánsko. Z jeho strany je to zatím pořádná bída.
27
Domácí hrají úplně v pohodě, kombinují na své polovině a vyrážejí i srdnatě do útoku. Nyní si Tasevski neporadil dobře v pokutovém území.
26
Tečou nervy, tečou... Jacobsen nyní zastavil soupeře u lajny a zlobí se na hlavního sudího Dabanoviče, že mu odpískal faul.
24
Makedonie právě vstřelila branku!
Dánsko je zralé na ručník. Makedonie střílí třetí branku zápasu po standardce. NIKOLČE NOVESKI si pak hlavou naskočil na parádní centr Tričkovského a uklidil ho přesně k tyči, kam se Schmeichel jen marně natahoval.
23
Ofsajd, do kterého se nyní dostalo Dánsko. Cornelius tak nemohl pokračovat.
22
Panebože, tohle měl dát! A Dánové mohli prohrávat o tři branky. Úplně zapomněli na levou stranu, kam vlétl Tričkovski, a od něj dostal přihrávku Ibraimi. Jenže ten balón nezpracoval, zamotal si ho mezi nohama. Přitom před ním zívala prázdná branka!
21
Cornelius se zase k míči nedostal, a tak musel zase jen dorážet na Pačovskiho. Ovšem bezúspěšně, domácí brankář míč vykopl do bezpečí.
20
Dánsko je hodně poznamenáno, přece jenom si takový průběh zápasu v jihobalkánské metropoli nepředstavovalo. Pačovski se zatím ani jednou nemusel v brance činit.
17
Tohle asi nebyl Messi... Trošku to ale ve Skopje vypadalo, že by tam mohl hrát, pak si ale všichni přítomní museli uvědomit, že Barcelona v čele s argentinským záložníkem přece jenom nehraje. Ale to, co předvedl AGIM IBRAIMI, mělo hodně společného s uměním Argentince. Dokázal totiž projít přes půl hřiště, několik protihráčů a pak vymést přesně šibenici Schmeichelovy branky.
15
Jacobsen chtěl zakombinovat na jeden dotek, jenže přihrávka ke spoluhráči nedoletěla. Makedonie zatím Dány k ničemu vážnějšímu nepustila.
13
Nebezpečná střela ze strany Dánů, vyslal jí konkrétně Jorgensen, Pačovski ji ale jistil svým pohledem. Letěla po zemi a skončila jen v zámezí.
12
Pandev posílal centr do ofsajdové pozice Ibraimimu, v téhle akci už Makedonci nemuseli pokračovat.
11
Jacobsen poslal centr do vápna z pravé strany, tam ale zasáhla pohodlně pozorná makedonská obrana.
10
Ibraimi se nyní hnal za balónem, svému spoluhráči za nahrávku zatleskal. Jenže jí nestihl. Vhazovat tak bude soupeř.
8
A domácí se ujímají nečekaného vedení. Branku nemohl dát nikdo jiný než GORAN PANDEV, který dostal přihrávku z levé strany od Lazevskiho, jehož do běhu poslal Ibraimi, a i s pomocí teče dvou obránců překonal gólmana Schmeichela.
5
Agger si naskočil na centr z rohového kopu, domácí ho špatně bránili, střela hlavou ale skončila jen mimo.
4
Dánové mají více míč na kopačkách, nicméně pouze ve středu hřiště. A makedonští fanoušci pískají, taková hra se jim samozřejmě nelíbí.
2
Nebezpečná střela ze strany Makedonců ze střední vzdálenosti od Tričkovski, skončila ale vedle. Odkop od branky tak bude mít Schmeichel.
1

Makedonie: Pačovski - Lazevski, Noveski, Grnčarov, Ristovski - Gligorov, Demiri, Tasevski - Pandev, Ibraimi, Ivanovski

Dánsko: Schmeichel - Jacobsen, Kjaer, Agger, Wass - Zimling, Krohn-Dehli, Eriksen - Jorgensen, Rommedahl, Cornelius

Rozhodčí: Nikola Dabanovič (MNE).
Makedonci zatím v aktuální kvalifikaci strádají, na vedoucí duo Chorvatsko - Belgie ztrácejí po čtyřech kolech již šest bodů. Dánové jsou přímými konkurenty Česka ve skupině B a prozatím během třech zápasů získali jen dva body.
Oba týmy sehrály od října několik přátelských utkání. Makedonie doma porazila Slovinsko, následně však neuspěla s Polskem (1:4). Dánsko remizovalo v Turecku, v novém roce 2013 to pro něj bude ve Skopje již třetí zápas, jelikož před ním vyhrálo nad Kanadou a 1:1 hrálo s Mexikem.
Po dlouhých 18 letech na sebe narazí reprezentace Makedonie a Dánska. V roce 1995 spolu bojovaly o účast na následujícím evropském šampionátu v Anglii, nyní se utkají jen v rámci přípravy pro probíhající kvalifikaci mistrovství světa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.