Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek chladného sobotního večera. Z Brna zase příště na počtenou.
Rozhodčí Proske tak ukončil tento zápas po výsledku 4:1. Všechny branky padly až ve druhém poločase. Nejprve se prosadili hosté, kteří šli do vedení po hlavičce Pavelky. Pak však přišel velký obrat Znojma, které během krátké chvíle otočilo zápas a nakonec svého soupeře dosloval deklasovalo.
90+2
Znojmo právě vstřelilo branku!
Tak to už je debakl pro liberecký tým. V samostném závěru se dostal na hranici velkého vápna VÁCLAV VAŠÍČEK a jeho přízemní střela končí bezpečně v síti. Pochvalu zaslouží Haurdič, jenž krásným pasem vybídl spoluhráče ke skórování. Asistence: Anes Haurdič.
90
Rozhodčí nastavuje nad rámec zápasu ještě dvě minuty.
89
Žlutou kartu dostává Jevgen Budnik (FC Slovan Liberec).
89
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Miloš Reljić, přichází Bronislav Stáňa.
88
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Martin Frýdek, přichází Vojtěch Novotný.
86
Tak tohle si za rámeček brankář Kovář nedá. Dostal malou domů a měl míč bezpečně pod kontrolou. Jenže VÁCLAV VAŠÍČEK ukázal jak se bojuje o záchranu. Důrazným skluzem naprosto čistě odzbrojil gólmana a je to už 3:1.
85
Slabou střelu Pavelky bezpečně kryje brankář Hrubý. To nebylo nic, co by ho mohlo překvapit.
84
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Obročník, přichází Lukáš Bouška.
83
Kouč Vavruška se pokusí oživit hru změnou v sestavě.
82
Tohle se prostě a jednoduše dává, Liberec si ovšem může oddechnout a ještě má deset minut na vyrovnání.
81
Tak tohle byla tutovka jako hrom a ukázka toho, jak se dá spálit šance. Reljič šel sám na bránu, udělal i kličku Kovářovi, ale dlouho váhal se zakončením a poslal míč těsně vedle pravé tyče. Aby to Znojmo ještě nemrzelo.
80
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Emir Zeba, přichází Anes Haurdič.
79
Liberec sahal po vyrovnání, kapitán Jarolím si rovnal míč na pravačklu, ale z dobré pozice trestuhodně přestřelil. To byla velká šance hostů.
78
V hodně chladném počasí je zde zhruba tisícovka diváků, ale rozhodně nemusí litovat účasti. Fotbal se hraje zajímavý.
77
Dnešní utkání sleduje 875 diváků.
76
Budnik v postavení mimo hru, hodně se tomu diví, ale je to tak.
75
Na to že je Liberec na čtvrtém místě, tak dnes nehraje vůbec dobře. Znojmo si dnes vedení zaslouží, je daleko hladovější po třech bodech.
74
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Tomáš Cihlář, přichází Péter Gál-Andrezly.
72
Kouč Kalvoda bude poprvé střídat.
71
Znojmo v posledních minutách kontroluje hru a má docela slibné náznaky šancí. Liberecká obrana není ve vůbec dobré kondici.
70
Lacko to zkusil z hranice pokutového území a Kovář se dnes pošesté musel pořádně činit. Byla to střela spíše po zemi, ale zasáhnout musel, o tom žádná.
68
Znojemští se dožadovali pokutového kopu, Reljič upadl ve vápně, ale sudí zůstává v klidu. Méně klidní jsou ovšem hráči 1. SC.
67
Jako v případě Budnika, kterému servíroval míč na hlavu Kolár. A že to byla šance, střídající liberecký hráč mířil jen kousek nad bránu.
66
Je jasné, že se svěřenci kouče Vavrušky budou snažit s výsledkem něco udělat.
65
Liberec vstoupil do druhého poločasu velice dobře, jenže během tří minut přišel o vedení, dokonce na Srbské prohrává.
64
Domácí jsou v laufu a nyní drží míč na svých kopačkách.
63
Sledujeme zajímavý fotbal plný šancí. Nyní se do otevřené obrany dostal Vašíček a i tato možnost volala po gólu. Výborným zákrokem se však prezentoval dnes již poněkolikáté gólman Kovář.
62
Liberec během krátké chvíle totálně propadl v defenzivě a využil toho TOMÁŠ CIHLÁŘ, který hlavičkoval naprosto přesně do protipohybu brankáře Kováře. Důležitým faktorem byla šikovnost Reljiče, jenž si podržel míč na kopačkách a nabídl parádní centr spoluhráči. Asistence: Miloš Reljić.
60
Po hodině hry musel být Hrubý v pozoru, střela Jarolíma z přímého kopu nevypadala vůbec zle, znojemský mág však ukázal své kvality a uklidil míč na roh.
59
Domácí se zaslouženě radují z vyrovnání. Zasloužil se o to jednak centrující Hříbek a jednak střílející NERMIN CRNKIĆ. Ten se dostal k odraženému míče a propálil brankáře Kováře. Liberecká obrana byla při odkopu míče málo důrazná a razantní.
58
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jiří Fleišman, přichází Jevgen Budnik.
56
Bude se poprvé v zápase střídat a vypadá to, že kouč Vavruška provede změnu.
55
Slovan byl chvíli pod tlakem, už se na něj řítil Cihlář a jeho centr chtěl využít Crnkić, znovu tomu chyběla přesnost v koncovce. To je dnešní velký znojemský problém.
54
Tohle nemohlo Kováře překvapit, střelu z dálky vyslal Vašíček, ale šla minimálně dva metry mimo pravou tyč.
53
Znojmu nelze upřít snahu, ale stále se v útoku nedokáže prosadit. Liberci v podstatě stačil jeden nebezpečný brejk a udeřil.
52
Žlutou kartu dostává Lukáš Pokorný (FC Slovan Liberec).
50
Bosensko-srbská spolupráce volala po vyrovnání. Crnkičův centr našel hlavu osamoceného Reljiče, jenže ten zahodil jasnou šanci na vyrovnání. To byla podobná pozice jako v případě Pavelky, ten však mířil přesně.
49
Liberec právě vstřelil branku!
Je zde první branka zápasu a radují se hosté. DAVID PAVELKA dostal přesný centr od Kolára na malé vápno a hlavička byla přímo dokonalá. Hrubý neměl vůbec šanci zasáhnout, neměl pomoc od svých obránců a zakončení bylo v podstatě jednoduché. Asistence: Luboš Kolár.
49
O mnoho lepší střelecký prostor měl Vašíček, ale místo střely volil nepochopitelně centr na malé vápno, kde vůbec nikdo nebyl.
48
Pěkný centr poslal Mudra na rozběhnutého Vašíčka, kterému chyběl kousek, aby se dostal k zakončení.
47
Zdá se, že oba trenéři neudělali v sestavách žádné změny, hrají tedy totožné jedenáctky.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:32.
Máme za sebou první poločas, který končí bezbrankovým výsledkem 0:0. O něco lepší bylo Znojmo, které si vytvořilo dvě dobré šance. Největší měl Mudra a také Buchta, výborné zákroky si však připsal brankář Kovář, jenž Liberec v prvním dějství výrazně podržel. Slovan neměl nějakou výraznější převahu a co šlo na Hrubého, to v pohodě uklidil do rukavic.
45
44
Závěr prvního poločasu okořenil nepřesný centr Obročnika a sudí Proske každou chvíli zaduje do píšťálky.
43
Dlouho u míče nezůstalo a Kolár nebezpečně centroval z pravé strany do vápna. Stopku mu vystavil obránce Buchta.
42
Před koncem poločasu je u míče Znojmo, které se snaží ještě s výsledkem něco udělat.
41
Už se hrají poslední minuty prvního poločasu, který vykazoval jednak solidní fotbal, bohužel jsme sledovali i místa, která se dají nazvat jako hluchá.
40
Slovan si vytvořil další závar před Hrubého svatyní, ale hlavička Kolára končí vysoko nad bránou.
39
Nakonec z toho byla karta pro Emira Zebu, který se provinil útočným faulem. Bude se kopat směrem na Hrubého bránu.
38
Žlutou kartu dostává Emir Zeba (1. SC Znojmo FK).
36
Hraje se před vápnem Liberce, navíc sledujeme faul, který bude potrestán žlutou kartou.
35
Další zákrok brankáře Hrubého, který chytá přízemní pokus Frýdka z velké dálky. Střela dobrá, ale postrádala větší razanci.
34
Ještě zhruba deset minut do konce poločasu a do brejku šel málem kapitán Jarolím, byl ovšem zastaven pro ofsajd.
33
Liberec však výborně podržel brankář Kovář, to je jistota v hostující svatyni.
32
Zajímavá pasáž zápasu byla k vidění v posledních minutách na Srbské. Hodně blízko gólu bylo Znojmo, které mělo dvě velice dobré šance.
31
Začal se hrát zajímavý fotbal plný šancí. Tato sice byla z kategorie slabších, ale Hrubý musel krotit hlavičku Rajnocha.
30
Další tutovka pro Znojmo, které si v posledních minutách připsalo velice nebezpečné akce. Nyní to byl Buchta, ke kterému propadl míč a jeho střelu na zadní tyč opět vyrazil výborný gólman Kovář.
28
Obrovská šance Znojma, konkrétně to byl Mudra, který se utkal tváří v tvář s brankářem Kovářem, ten jeho pokus výborně vystihl pravou nohou. Domácí mohli jít do vedení, byli velice blízko.
27
Další zajímavý pokus vyslal na Hrubého hostující Frýdek, ale pálil přesně doprostřed brány.
26
Nepřesnost střídá nepřesnost, Znojmo se sice snaží hrát kombinačně, ale chybí mu lepší přesnost v rozehrávce.
25
Poslední minuty patří Liberci, který drží míč na svých kopačkách, ale o nějakém tlaku nemůže být řeč.
23
Crnkičův centr v pohodě uklidil do náruče brankář Kovář, na druhé straně se dostal ke střele liberecký záložník Kolár, jeho pokus postrádal přesnost.
22
První zákrok si připisuje také brankář Hrubý. Z dvaceti metrů na něj vypálil Martin Frýdek a jeho přízemní pumelice šla k levé tyči. Byl tam však velice rychle znojemský gólman.
21
Dalším potrestaným hráčem je znojemský fotbalista Reljić za zbytečný faul ve středu hřiště.
20
Žlutou kartu dostává Miloš Reljić (1. SC Znojmo FK).
18
Reljić zahrál třicet metrů před pokutovým územím rukou a Jarolím měl k dispozici další trestný kop. Jenže to dopadlo opět velmi špatně.
17
Na druhé straně zahrával liberecký Jarolím standardku z pravé strany hřiště, ale míč do vápna domácího týmu nepropadl. Znojmo je třeba pochválit, protože v obraně zatím působí velmi jistě.
16
Poprvé se ukázal v dobrém světle útočník Václav Vašíček, který se dostal na pravou stranu vápna a prověřil pozornost Kováře. Ten ovšem prokázal své kvality a bezpečně zasáhl.
15
Stále čekáme na nějakou kloudnou akci jednoho z týmů. Vše se odehrává v podstatě ve středu hřiště.
14
V posledních minutách diváci spíše mrznou a radost jim dělá pouze vůně klobásek z nedalekého stánku.
13
Dlouhý centr Reljiče propadl před Kováře, který však nemusel zasahovat.
12
Lackův tvrdý zákrok na Rajnocha, kterého nabral doslova na vidle. To volalo po žluté kartě.
11
Znojmo je aktivnější, to je na první pohled vidět. Liberec se spoléhá na brejky, ale zatím tomu chybí přesnost.
10
Coufal fauloval Cihláře a byla z toho standardka pro Znojmo. Té se ujal Lacko a Kovář si pro míče bezpečně došel.
9
Žlutou kartu dostává Vladimír Coufal (FC Slovan Liberec).
8
Slovan zůstal u míče a opět zahrozil Lubošem Kolárem, tentokrát to byl hodně nepovedený pas.
7
Na druhé straně nebezpečně centroval do vápna Kolár, ale míč se před Hrubého nedostal.
5
Po něm už se Liberec dokázal ubránit, nicméně domácí celek je stále u míče.
4
Sledujeme první nebezpečnou šanci zápasu. Nermin Crnkić dostal ideální přihrávku za obranu a pokusil se udělal Kovářovi kličku, jenže ten ji vystihl a vyrazil balon na rohový kop.
3
Lacko poprvé pořádně protáhl ve studeném počasí brankáře Kováře, který jeho ránu dokázal u pravé tyče vytěsnit mimo nebezpečný prostor. Ještě před tím však odpískal sudí Proske ofsajd.
2
Cihlář se probojoval po levé straně hřiště a vybojoval pro sebe aut. Jak se zdá, rozehraje ho až před Kovářovu bránu.
1
Po krásných skoro letních dnech je dnes v Brně hodně chladno a podle toho také vidíme pouze slabou návštěvu. Možná 500 diváků, těžko odhadovat.
1
U Znojma absentují Diarassouba a Hudec. Liberecká marodka je ovšem podstatně horší. Teď už však pojďme na zápas.
Ještě jednou hezké odpoledne z Brna, kde se dnes naposlední představí v azylu Znojmo, jenž hostí Liberec. Tomu dopoledne pro zranění odpadl zraněný Kováč a také Matěj Káva, který je narozdíl od svého zkušenějšího spoluhráče alespoň na lavičce.

1. SC Znojmo FK: Hrubý – Hříbek, Buchta, Hnaníček (C), Mudra – Cihlář, Zeba, Crnkić, Lacko, Reljić – Vašíček.
Náhradníci: Drobisz – Jonov, Gál-Andrezly, Stáňa, Helísek, Haurdič.

FC Slovan Liberec: Kovář – Coufal, Rajnoch, Pimpara, Pokorný – Obročník, Pavelka, Kolár, M. Jarolím (C), Frýdek – Fleišman.
Náhradníci: Hroššo – Novotný, Bouška, Káva, Budnik, Frimmel.

Rozhodčí: Proske – Paták, Pospíšil (M. Zelinka).
Vzájemný zápas:

Liberec – Znojmo 0:0.

Hrálo se 2. listopadu a v utkání na severu Čech branka nepadla. Slovan byl sice herně lepší, fotbal se ale hraje na góly. Znojmo si tak z pod Ještědu odvezlo velmi cenný bod za bezbrankovou remízu.
Slovan po výměně trenéra ožil

Nové koště dobře mete. Trenéra Šilhavého nahradil v předminulém kole kouč Vavruška, který si připsal výhru nad Slováckem 2:1. Na Spartě to také nebyl vůbec špatný, ale přišla prohra 4:1. Možná až trochu krutá, protože výkon tomuto výsledku nenapovídal.

Další starostí vedení Slovanu Liberec je nepříjemná situace kolem ukrajinských fotbalistů Sergeje Rybalky a Jevgenije Budnika, kteří se museli vrátit na Ukrajinu řešit prodloužení víz. Vzhledem k bouřlivé situaci v zemi tak není vůbec jasné, kdy se vrátí do České republiky.
Znojmo nevzdává boj o záchranu

O zápase Příbram – Znojmo se napsalo skutečně mnoho, zda už jsou hráči v psychické pohodě, prozradil trenér Leoš Kalvoda: Myslím, že kluci se s tím vypořádali. Byli na to upozornění před zápasem, že se mohou dít různé věci, protože už jde o hodně, jenom se to potvrdilo. Přešli to a i podle reakcí hráčů na hřišti po vyrovnávacím gólu Příbrami šlo poznat, že jsou odhodlání udělat pro záchranu vše, říká trenér Kalvoda na webu 1scznojmo.cz.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký sobotní den přeji z městského stadionu na Srbské v Brně, kde se odehraje důležité utkání o záchranu. Především tedy pro Znojmo, které se nachází na patnácté místě Gambrinus ligy. Liberec je v tomto zápase favoritem, neboť je čtvrtý a stále žije v naději, že si zahraje kvalifikaci o Evropskou ligu. Každý tedy má oč hrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.