Příbram získala v posledním kole tři body za poměrně přesvědčivé vítězství v poměru 3:1 proti svému středočeskému rivalovi z Mladé Boleslavi. Příbramští fanoušci oceňují své oblíbence potleskem vestoje a ti jim jdou poděkovat za podporu nejen v dnešním zápase, ale i v celé sezóně. I já Vám děkuji za sledovanost v celém fotbalovém ročníku 2013/2014 a v další sezóně se budu z Příbrami opět těšit. Příjemný zbytek dne Vám přeje Michal Mezera.
Dnes jsme u Litavky viděli velice kvalitní poslední kolo, které sice o ničem nerozhodovalo, ale nabídlo skvělou podívanou. Gambrinus liga 2013/2014 je minulostí.
90
Sudí již kouká na hodinky, za několik málo vteřin zřejmě ukončí dnešní zápas.
89
Ani z toho nic domácí nevymysleli, ale myslím, že je to ani nemusí mrzet, protože tři body z dnešního utkání mají už velmi blízko.
88
Jedna z posledních šancí – roh pro domácí.
86
Poslední střídání domácích – odchází domácí Pilík a přichází Pleško.
85
Úplně stejnou akci předvedl Zoran Danoski o dvě minuty později. Akorát hůře zakončenou.
83
Příbram právě vstřelila branku!
Tak to je koncert. Skvostná akce ZORANA DANOSKIHO, obhodil si trojici hostujících obránců a zakončil přímo do šibenice boleslavské branky – 3:1
81
A po centru Danoskiho měl úplně odkrytou bránu Kraut, ale střela byla pomalá a Hankič neměl problémy.
80
Žlutou kartu vidí hostující Magera.
79
Volešák v prostoru mezi vápny napřáhl a od gólové radosti ho dělily centimetry.
78
Hra se odehrává u středového kruhu, bez větší převahy jednoho z týmů.
76
Boleslav uklidnila hru ve středu hřiště a drží balón.
75
Danoski chtěl střílet po rohu Příbrami z voleje, ale obrana ho zastavila
73
A další volný kop pro domácí. Gól Boleslavi je zřejmě nakopl víc než hosty. Příbramští fanoušci roztleskali tribunu a chtějí další gól v boleslavské síti.
70
Další střídání domácích. Přichází Volešák a ze hřiště je odvolán Mareš
67
Tentokrát je to Příbram, kdo zatlačil soupeře a má dobrou pozici pro gól.
65
Střídají také domácí. Odchází Zeman a přichází Zoran Danoski.
66
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Z rychlého protiútoku se prosazuje PAVEL ŠULTES, když přehodil bezmocného Hrušku.
64
Druhé střídání Boleslavi. Nastupuje Fousek a odchází Ščuk.
62
Martin Zeman šel odvážně do skluzu a vyplatilo se. Příbram získala míč.
61
Hankič předvedl perfektní reakci po hlavičce domácích.
61
Příbram bude rozehrávat rohový kop.
59
Po tlaku odkopává míč do autu Hájovský.
57
Hraje se stále na domácí polovině, ale míč se ještě nepřiblížil velkému vápnu.
55
Boleslav se marně snaží oblehnout domácí tábor, který ve druhém poločase zpevnil obranu.
54
Vraštil zbytečně fauloval domácího hráče a rozehrávat bude Příbram.
52
Téměř z identického místa na druhé straně hřiště pálil Stratil. Jeho střela ale plachtí vysoko nad.
51
Po zbytečném zákroků vidí žlutou kartu Martin Zeman.
50
Bombu z voleje poslal na Hrušku hostující Nešpor. Domácí gólman výborně zakročil a je z toho roh.
48
Magera se ujal dalšího přímého kopu a kroutil střelu přímo do brány. Obrana domácích však vyhlavičkovala pryč.
46
Volný přímý kop pro Boleslav z dobré pozice. Hosté o poločase vystřídali, přišel Šultes místo Koreše.
46
Ke shlédnutí byl relativně pohledný fotbal, který nebyl svázaný taktikou. Po prvním poločase vede Příbram zaslouženě 2:0. Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
45
44
Tentokrát protiútok pro Boleslav. Vyústil pouze v aut pro hosty.
42
Obětavý zákrok Stratila nastartoval protiútok, při kterém musel Hankič na zem. Předtím ještě viděl hostující Nešpor žlutou kartu za ostrý faul.
40
Hostům střídání viditelně prospělo. Hraje se výhradně na polovině Příbrami. Boleslav ovšem zastavil ofsajd.
38
Mladoboleslavští měli během krátké chvíle dva rohové kopy. Oba promarnili.
36
Trenér Mladé Boleslavi se uchyluje k úvodní změně už před poločasem. Kúdelu nahradí Vraštil .
35
Ta to byla nádhera. LUKÁŠ STRATIL napřáhl z hranice velkého vápna a prostřelil obranu včetně brankáře Hankiče – 2:0
33
Nyní hostující Zahustel dobře zapracoval v obraně, ale akce Příbrami pokračuje dále.
31
Boleslav je zatím vepředu hodně špatná, nepředvedla vůbec nic, nutno říci, že domácí obrana pracuje zatím bezchybně.
29
I nadále Příbram kontroluje průběh prvního poločasu. Další zajímá střela Stratila, ale Hankič dokázal zasáhnout.
27
A máme tu první branku utkání! Příbram jde zaslouženě do vedení! Po rohovém kopu Martina Zemana se dostal k hlavičce TOMÁŠ ZÁPOTOČNÝ a poslal míč nechytatelně do sítě!
26
Rohový kop pro Příbram.
25
Opět se hraje pouze ve středu hřiště, aut pro příbramské.
24
Zatím tedy nevidíme žádný extra pohledný fotbal, domácí se snaží vymýšlet zajímavé akce, ale hosté se stačí bránit. Vepředu Boleslav zatím nic nepředvedla.
22
Ovšem ani ti nepředvedli žádnou kloudnou akci a tak může zaútočit Příbram.
20
Z následné standardky se domácí neprosadili a tak hrají opět hosté.
18
Velmi zajímavý rychlý brejk předvedli příbramští v 18.minutě, Stratil utíkal nepříliš dobře běžecky disponující boleslavské obraně, už se zdálo, že půjde sám na Hankiče, ale na poslední chvíli ho zastavil ostrým faulem Bořil a může být rád "pouze" za žlutou kartu.
16
Po úvodních velkých příbramských příležitostech nyní zatím vidíme spíše taktický boj ve středu hřiště.
14
Rosa si ve středu hřiště na Mareše nepřišel. Boleslav ale zůstává nadále u míče.
12
Faulovaný Stratil na středu hřiště, následný centr příbramských zamířil opět jen k Hankičovi.
11
Další zákrok Hankiče, Pilík se snažil přehodit bosenského gólmana, ale ten si v poklidu pohlídal situaci.
9
Hankič ale po závaru ve vápně se štěstím našel míč ve svých rukavicích.
7
Jakub Jugas v poklidu přihrál malou domů Hruškovi, ten rozehraje dlouhým výkopem.
6
Tentokrát se Stratil provinil útočným faulem a tak míč získávají hosté.
5
Další šance Příbrami a opět v ní byl Stratil! Dostal zajímavý centr z pravé strany přímo na hlavu, ale z velkého úhlu nedokázal míč dostat do branky.
4
Ovšem zatím největší příležitost utkání měl domácí Lukáš Stratil, který v nájezdu na Hankiče neuspěl. Výborný zákrok boleslavského gólmana!
3
Další zajímavý boleslavský centr propadl pokutovým územím Příbrami, ale nikdo z hostujících borců se k míči nedostal.
2
První útok měla na starosti Boleslav, ale příbramští odehráli míč na aut.
1
Oba týmy nastupují na hrací plochu.

1.FK Příbram: Hruška (C) – Jugas, Zápotočný, Hájovský, Mišůn – Zeman, Mareš, Pilík, Kraut, Stratil – Krbeček.
Náhradníci: Rondzik – Pleško, Divíšek, Tarczal, Aziz, Danoski, Volešák.

FK Mladá Boleslav: Hankič – Kúdela, Dosoudil (C), Rosa, Bořil – Zahustel, Ščuk, Magera, Koreš, Štohanzl – Nešpor.
Náhradníci: Diviš – Vraštil, Mehanovič, Fousek, J. Eliáš, Bartl, Šultes.

Rozhodčí: M. Paták – L. Zeman, L. Ratajová.
Předpokládané sestavy:

1.FK Příbram: Hruška – Jugas, Hájovský, Zápotočný, Mišůn – Stratil, Volešák, Krbeček, Pilík, Zeman – Kraut.

FK Mladá Boleslav: Hankič – Bartl, Dosoudil, Vraštil, Bořil – Jarolím, Kúdela – Zahustel, Magera, Štohanzl – Chramosta.

Vzájemná utkání: 2 – 8 – 7 15:23.

Poslední vzájemné utkání: 1:1.
Hosté z Mladé Boleslavy drží výborné třetí místo v tabulce Gambrinus ligy a tak si jedou utkání do Příbrami spíše užít a zahrát doufejme pohledný fotbal. Jubilejní desátá sezóna mezi českou elitou tedy boleslavským vyšla nad míru dobře. Prozatímních 50 bodů je i pro trenéra Jarolíma velmi dobrá vizitka.

To domácí Příbram bojovala opět do posledních kol o prvoligovou příslušnost. Nejdůležitější však je, že se to příbramským hráčům a trenérům podařilo a ligu uvidí diváci u Litavky i v následující sezóně. Prozatímní bodový zisk 31 bodů je zhruba příbramským standardem.

Poslední utkání si tedy oba týmy půjdou spíše užít. I proto bychom mohli vidět aktivní a útočný fotbal, okořeněný velkým počtem branek. Domácím ale bohužel bude chybět jejich klíčový hráč a jarní kanonýr Jakub Řezníček, který musel předčasně na operaci. Uvidíme, zda ho některý z příbramských hráčů nahradí.
Na závěr sezóny bude u Litavky k vidění velmi zajímavý duel dvou středočeských rivalů – Příbrami a Mladé Boleslavi. Příbram v posledním kole podlehla Vysočině Jihlava vysoko 0:3, Boleslav však dostala ještě větší lekci od pražské Sparty (0:4). I přes jasné prohry jsou oba týmy celkem v pohodě, domácí jsou zachráněni, hosté postupují do předkola Evropské ligy. Který tým zakončení sezóny vítězstvím?