Z dramatického zápasu Barclays Premier League mezi Newcastlem a Swansea je to ode mě pro tuto chvíli vše. Ze St. James' Parku se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Na shledanou.
Newcastle byl po většinu zápasu lepším týmem a dlouho se snažil o vstřelení vítězného gólu poté, co Wilfried Bony odpověděl v nastavení prvního poločasu na úvodní gól Shola Ameobiho, jenže v samotném závěru zápasu fauloval v pokutovém území Cheick Tioté střídajícího Marvina Emnese a nařízenou penaltu poté nekompromisně proměnil Wilfried Bony, který se prosadil v obou nastaveních poločasů a vystřelil Swansea v boji o záchranu cenné tři body. Konečný výsledek. Newcastle 1 Swansea 2.
90+4
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Wayne Routledge, přichází Kyle Bartley.
90+3
Newcastle se prakticky sám připravil o šanci na zisk bodu.
90+2
Swansea právě vstřelila branku!
WILFRIED BONY proměňuje penaltu a s největší pravděpodobností rozhoduje o vítězství Swansea, která sice byla v dnešním zápase horším týmem, nyní ale sahá po plném bodovém zisku. Bony zamířil z penalty nekompromisně přesně do pravého horního rohu a nedal Timu Krulovi žádnou šanci.
90+2
Cheick Tioté fauloval v závěru zápasu v pokutovém území střídajícího Marvina Emnesa a Swansea má jedinečnou možnost rozhodnout o svém vítězství.
90+2
Žlutou kartu dostává Cheick Tioté (Newcastle United).
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty a Swansea bude zahrávat v samotném závěru zápasu pokutový kop! To jsou věci.
90
Wilfried Bony mohl zahrozit na druhé straně, jeho postup vpřed ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
89
Cheick Tioté se pokusil rozhodnout, jeho střela zpoza šestnáctky ale byla nepřesná.
88
Dnešní utkání sleduje 51057 diváků.
87
Rozdíl mezi Swansea a Cardiffem City tak zřejmě zůstane tři kola před koncem na čtyřech bodech.
86
Pro Swansea bude zisk bodu z dnešního zápasu zřejmě málo, naštěstí pro svěřence Garryho Monka ale Fulham podlehl na hřišti Tottenhamu 3:1 a další jejich soupeř v boji o záchranu Cardiff City hraje doma se Stoke v závěru zápasu nerozhodně 1:1.
85
Další faul, tentokrát na opačné straně. Jordi Amat fauloval na levém křídle střídajícího Adama Amstronga.
84
Paul Dummett to přehnal při napadání soupeře s důrazem a za rámcem pravidel zastavil Jonathana de Guzmana.
83
STŘELY NA BRÁNU: Newcastle 4 Swansea 1
82
STŘELY CELKEM: Newcastle 12 Swansea 5
81
Wilfried Bonymu byl odpískán útočný faul na Mathieu Debuchyho.
81
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Dan Gosling, přichází Adam Armstrong.
81
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Pablo Hernández, přichází Marvin Emnes.
80
Michael Williamson a po něm Vurnon Anita pálili zpoza šestnáctky, obě střely hráčů Newcastlu ale zamířily mimo.
79
Pablo Hernández zastavil útok Newcastlu a na pravém křídle fauloval unikajícího Cheicka Tiotého.
78
Na druhé straně mohl vstřelit gól Jonathan de Guzman, jeho střela po přihrávce Angela Rangela ale zamířila těsně nad břevno!
77
Shola Ameobi v šanci! Útočník Newcastlu dostal pěknou přihrávku od Vurnona Anity a jeho následná přízemní střela pravačkou zpoza šestnáctky směřovala přesně k levé tyči, Michel Vorm byl u ni ale včas a připsal si další dobrý zákrok.
76
Do konce zápasu zbývá 15 minut. Newcastle hraje v St. James' Parku s hostující Swansea stále 1:1.
75
Pablo Hernández zkusil své střelecké štěstí, jeho pokus levačkou zpoza šestnáctky ale zamířil mimo.
74
Swansea sice výrazně vede na rohové kopy, jinak jsou ale nebezpečnější domácí hráči, kteří se snaží o vstřelení vítězného gólu.
73
Ashley Williamsovi byl odpískán útočný faul na brankáře Tima Krula.
72
ROHOVÉ KOPY: Newcastle 2 Swansea 8
71
Swansea rozehrála další z řady rohových kopů, brána Tima Krula ale zůstala neohrožena.
70
Paul Dummett si připsal úspěšný zákrok, když zastavil útok Swansea a odvrátil míč na rohový kop.
69
Yoan Gouffran se dral za míčem a vzápětí mu byl odpískán otočný faul na Leona Brittona.
68
Newcastle vybojoval po zákroku Angela Rangela rohový kop, do zakončení se ovšem po následném centru nedostal a Michel Vorm mohl zůstat v klidu.
67
DRŽENÍ MÍČE: Newcastle 48% Swansea 52%
66
Ofsajd, v němž se ocitl po přihrávce Wayna Routledge útočník Wilfried Bony.
65
Newcastle je ve druhém poločase jasně lepší a svého soupeře výrazně přestřílel, třetí gólu v dnešním zápase jsme se ale zatím nedočkali.
64
STŘELY NA BRÁNU: Newcastle 3 Swansea 1
63
STŘELY CELKEM: Newcastle 9 Swansea 3
62
Vzápětí se dostal ke střele Loic Rémy, jeho střela pravačkou zpoza šestnáctky ale skončila vedle pravé tyče.
62
Útočnou snahu Swansea zastavil ofsajd, v němž se tentokrát ocitl Jonathan de Guzman.
61
Vurnon Anita napřáhl po rozehrání standardní situace ke střele zpoza šestnáctky a jeho následný pokus zamířil mimo.
60
Pablo Hernández fauloval Cheicka Tiotého a Newcastle bude mít k dispozici standardní situaci.
59
Mathieu Debuchy našel uprostřed šestnáctky Dana Goslinga, jehož následný hlavičkový pokus zamířil vedle levé tyče.
58
Oba týmy si nyní vytvořily šanci a další na sebe zřejmě nedají dlouho čekat.
57
Na opačné straně se dostal ke střele střídající Loic Rémy, jeho následný pokus zpoza šestnáctky ovšem zamířil mimo.
56
Paul Dummett se vydal z pozice obránce na útočný výlet a jeho následná střela pravačkou zpoza šestnáctky pořádně vystrašila Michela Vorma, brankář Swansea byl ale u své tyče včas!
55
Jonjo Shelvey poněkolikáté v dnešním zápase napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, jeho následný pokus byl ale stejně jako drtivá většina těch předchozích znovu zablokován.
55
Hlavní rozhodčí Chris Foy zatím vytáhl v dnešním zápase ze své kapsy jedinou žlutou kartu, kterou viděl ve 32. minutě Dan Gosling.
54
FAULY: Newcastle 3 Swansea 2
53
Shola Ameobimu byl vzápětí odpískán útočný faul, když to přehnal v souboji s Jordi Amatem s důrazem.
52
Fabricio Coloccini se pokusil vysunout dlouhým pasem Shola Ameobiho, který se podruhé v průběhu dnešního zápasu ocitl v ofsajdu.
51
Newcastle musel sáhnout po čas prvního poločasu hned ke dvěma střídáním, když se hřiště museli odstoupit kvůli zranění Papiss Demba Cissé a Luuk de Jong.
50
ROHOVÉ KOPY: Newcastle 1 Swansea 6
49
Vurnon Anita zkusil své štěstí, jeho střela pravačkou zpoza šestnáctky ale zamířila mimo.
49
Newcastle rozehrál svůj první rohový kop v zápase, k ohrožení hostující brány se ale po jeho rozehrání nedostal.
48
Michael Vorm předvedl nejistý zákrok, po kterém budou moci hráči Newcastlu rozehrát rohový kop.
47
DRŽENÍ MÍČE: Newcastle 49% Swansea 51%
46
Swansea rozehrála druhý poločas, ve kterém bude usilovat o vstřelení vítězného gólu.
46
Vracíme se zpět do St. James' Parku, kde za pár okamžiků začne druhý poločas zápasu 35. kola Barclays Premier League mezi Newcastlem a Swansea. V domácím dresu se prosadil jako první Shola Ameobi, na jehož gól dokázal v nastavení prvního poločasu odpovědět Wilfried Bony.
Swansea vstoupila do zápasu dobře, jenže ve 23. minutě skóroval z ničeho nic Shola Ameobi, který poslal po přesné přihrávce Luuka de Jonga Newcastle do vedení. To vydrželo domácím až do nastavení prvního poločasu, v něm se ale dokázal prosadit po rozehrání rohového kopu Wilfried Bony. Skóre po prvním poločase. Newcastle 1 Swansea 1.
45+2
45+1
WILFRIED BONY skóruje a gólem do šatny vyrovnává na 1:1!! Ben Davies rozehrál rohový kop a po jeho následném centru se dostal v malém pokutovém území do zakončení Wilfried Bony, jehož následná hlavička z bezprostřední blízkosti zapadla přesně do levého horního rohu.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45
Blíží se konec prvního poločasu, v jehož závěru vede Newcastle nad hostující Swansea stále 1:0.
44
Yoan Gouffran se dostal po přesném centru střídajícího Mathieu Debuchyho uprostřed šestnáctky k hlavičce, s níž si dokázal pozorný Michel Vorm poradit!
43
Hráči Newcastle přežili a nyní jsou to oni, kdo se může vydat směrem vpřed.
42
Jonjo Shelvey se postavil po faulu Paula Dummetta k rozehrání volného přímého kopu z velmi nebezpečné pozice a jeho následná střela pravačkou těsně minula levou tyč!
42
Newcastle už přišel o dva hráče. Kvůli zranění už hrací plochu museli opustit Papiss Demba Cissé a Luuk de Jong.
41
Je tomu skutečně tak. Luuk de Jong není schopen kvůli zranění pokračovat v zápase a místo něj vyběhl na trávník Loic Rémy.
40
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Loïc Rémy.
39
Alan Pardew připravuje v závěru prvního poločasu další střídání, že by byl opět některý z hráčů Newcastlu zraněný?
38
STŘELY NA BRÁNU: Newcastle 1 Swansea 0
37
STŘELY CELKEM: Newcastle 1 Swansea 1
36
Angelu Rangelovi byl odpískán útočný faul na Yoana Gouffrana.
35
Wilfried Bony napřáhl zpoza šestnáctky pravačkou ke střele, která skončila vedle pravé tyče Vormovy brány.
34
Swansea rychle vybojovala míč zpět na své kopačky a nyní jsou to opět hosté, kdo může přejít do útoku.
33
Leon Britton se snažil uvolnit Ashleyho Williamse, obránce Swansea ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
32
Žlutou kartu dostává Dan Gosling (Newcastle United).
31
Tim Krul se snažil najít dlouhým pasem Shola Ameobiho, útočník Newcastlu se ale nacházel v momentě přihrávky v ofsajdu.
30
Dan Gosling prodloužil hlavou míč na Shola Ameobiho, který napřáhl zpoza šestnáctky levačkou k další střele, jeho následný pokus byl ale tentokrát zablokován.
29
Hra se postupem času otočila a nyní už jsou to hráči Newcastlu, kteří drží míč častěji na svých kopačkách.
28
Pro Swansea je inkasovaný gól velmi nepříjemný, protože kdy jindy už by měla naplno bodovat, než v dnešním střetnutí proti Newcastlu.
27
Jonjo Shelvey se dostal na opačné straně ke třem střelám, ani jedna z nich ale domácí bránu ohrozila, a tak na druhé straně přišel trest.
26
Newcastle vystřelil poprvé na bránu a hned jeho první střela skončila gólem, tomu se říká produktivita.
25
DRŽENÍ MÍČE: Newcastle 50% Swansea 50%
24
Swansea byla v úvodu zápasu aktivnější, jenže Newcastle postupem času vyrovnal hru a nyní se z ničeho nic ujal vedení zásluhou přesné trefy Shola Ameobiho.
23
Newcastle právě vstřelil branku!
SHOLA AMEOBI posílá Newcastle gólem z čistého nebe do vedení!! Luuk de Jong našel uprostřed pokutového území přesným pasem Shola Ameobiho, který napřáhl levačkou k povedené přízemní střele a jeho následný pokus zapadl přesně k pravé tyči.
22
Wayne Routledge se pokusil vysunout po obstarání autového vhazování Wilfrieda Bonyho, bývalý útočník pražské Sparty se ale ocitl v ofsajdu.
21
Papiss Demba Cissé musel kvůli zranění střídat a po příchodu Mathieu Debuchyho na hřiště se dostal do dalšího zakončení Jonjo Shelvey, jehož třetí střelecký pokus v dnešním zápase byl stejně jako ty dva předchozí zablokován.
21
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Papiss Demba Cissé, přichází Mathieu Debuchy.
20
Swansea obstarala svůj pátý rohový kop, ani tentokrát se ale do zakončení nedostala.
19
Swansea rozehrála rohový kop a po zákroku dobře bránícího Michaela Williamsona si celou situaci zopakuje.
18
Michael Williamson zablokoval centr svého protihráče a hosté budou mít k dispozici další rohový kop.
17
Útočník Newcastlu už je zpět na nohou a zápas může pokračovat.
16
Papiss Demba Cissé zůstal po jednom ze soubojů ležet na hrací ploše a musí být ošetřován.
15
Svěřenci Garryho Monka vstoupili do zápasu dobře a vytvořili si územní převahu, k ohrožení domácí brány Newcastlu se však ještě nedostali.
14
ROHOVÉ KOPY: Newcastle 0 Swansea 3
13
Newcastle se ubránil zásluhou Fabricia Colocciniho a poté Paula Dummetta, kteří odvraceli míč na rohový kop, Swansea ani po jednom z rohů ale nezahrozila.
12
DRŽENÍ MÍČE: Newcastle 39% Swansea 61%
11
Swansea rozehrála první rohový kop dnešního zápasu, bránu domácího Newcastlu ale po následném centru neohrozila.
10
Jonjo Shelvey se znovu dostal do zakončení, tentokrát na pravé straně šestnáctky hlavou, jeho pokus byl ale pozorným Cheick Tiotém odvrácen na rohový kop.
9
Swansea sice častěji drží míč na svých kopačkách, kromě zablokované střely Jonjo Shelveyho se však zatím k ničemu nedostala.
8
Na obou stranách jsou nyní k vidění nepřesnosti a na hřišti se tak neděje nic důležitého.
7
Newcastle je pro Swans ideálním soupeřem, protože domácí Magpies se nachází ve velmi špatné formě.
6
Naopak Swansea si nemůže v závěru letošní sezóny dovolit nic podcenit a musí naplno bojovat, protože od sestupového pásma dělí svěřence Garryho Monka pouhé čtyři body.
5
Pojďme se podívat na postavení obou celků v tabulce. Newcastle je aktuálně na devátém místě Barclays Premier League a ve zbytku sezóny už nemá o co hrát.
4
Yoana Gouffrana při předchozím faulu nepříjemně atakoval Angel Rangel, který se se záložníkem Newcastlu nikterak nepáral.
3
Yoan Gouffran už je v pořádku a zápas může pokračovat po menší prodlevě dál.
2
Jeden z hráčů zůstal ležet na hrací ploše a do akce se hned v úvodu zápasu zapojí lékaři.
1
Magpies sice rozehráli zápas, vzápětí o míč ale přišli a k první střele se dostal Jonjo Shelvey, jeho střela pravačkou zpoza šestnáctky ale byla po přihrávce Wayna Routledge zablokována.
1
Hlavní rozhodčí Chris Foy dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstaral domácí Newcastle.
1
Hráči obou týmů jsou již připraveni v tunelu St. James' Parku a zápas mezi Newcastlem a Swansea bude moci za pár okamžiků začít. Hlavním rozhodčím dnešního střetnutí bude Chris Foy, kterému budou asistovat pánové Lennard a Child.
Těsně před výkopem

Newcastle United: Krul – P. Dummett, Williamson, Coloccini – Anita, Gosling, Gouffran, Tioté, de Jong – Sh. Ameobi, Cissé.
Náhradníci: Elliot – Yanga-Mbiwa, Haidara, Debuchy, Taylor, Rémy, Armstrong.
Manažer: Alan Pardew.

Swansea City: Vorm – Rangel, Amat, Williams, Davies – Routledge, Shelvey, Hernández, Britton, de Guzmán – Bony.
Náhradníci: Tremmel – Taylor, Bartley, Fulton, Emnes, Dyer, N'Gog.
Manažer: Garry Monk.

Rozhodčí: Chris Foy. Asistenti: H. Lennard, S. Child. Čtvrtý rozhodčí: A. Taylor.
Oba kluby se naposledy střetly v korespondujícím zápase 17. listopadu 2012, kdy Swansea poslal krátce po začátku druhého poločasu do vedení Michu, na jehož gól navázal tři minuty před koncem De Guzman. V nastavení vstřelil čestný gól Demba Ba, na porážce Newcastlu 2:1 už ale nic nezměnil.
Poslední vzájemné střetnutí
Welšský tým pocestuje do St. James' Parku s vědomím, že ho od sestupového pásma dělí pouhé tři body. Swansea vyhrála pouze dva z posledních deseti zápasů pod manažerem Garry Monkem, který na začátku února nahradil Michaela Laudrupa.
Swansea
Newcastle United se nachází v klidném středu tabulky a ve zbývajících zápasech už nemá o co hrát. Magpies tak mohou být ideálním soupeřem pro Swansea, obzvláště poté, co svěřenci Alana Pardewa prohráli hned pět z posledních šesti ligových zápasů.