Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký večer.
Všechny branky dnešního utkání padly v prvním poločase, kde se hrálo velmi ofenzivně. Druhý poločas už se hrálo opatrněji a žádné branky jsme se nedočkali. Utkání tedy končí remízou 2:2, která je spravedlivá. Leverkusen se i po dnešním zápase drží na čtvrtém místě, Dortmund je druhý.
90+3
Leverkusen vybojoval z volného kopu rohový kop, ale po něm se mu nepodařilo ohrozit branku Weidenfellera. Utkání je u konce.
90+2
Zřejmě poslední šance utkání pro Leverkusen, když Papastathopulos fauloval před vápnem a domácí budou zahrávat volný kop.
90+1
Nad rámec utkání budou nastaveny 2 minuty.
90
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Julian Schieber.
89
Sám na branku Weidenfellera utíkal Son, ale velmi dobře se vrátil Papastathopulos, který skluzem míč odkopl do zámezí.
88
Reus se po levé straně dostal k vápnu a hned přihrávkou na střed hledal Lewandowskému, který při zakončení selhal, když se mu nepodařilo trefit míč a upadl.
87
Na trávníku zůstal ležet domácí Derdiyok, hra je přerušena.
86
Dortmund kombinuje s míčem na vlastní polovině a připravuje se k útoku.
84
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Stefan Kießling, přichází Eren Derdiyok.
83
Hru nyní narušují střídaní, po kterých je tempo hry velmi nízké.
82
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Miloš Jojić, přichází Jonas Hofmann.
81
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Gonzalo Castro, přichází Simon Rolfes.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Levin Öztunali.
81
81
Dortmundu ovšem remízový výsledek nestačí. Ke střele z dvaceti metrů se dostal Reus, ale míč poslal pouze vedle pravé tyče.
80
Leverkusen se dokázal po rohovém kopu Dortmundu dostat k míči a uklidnit hru.
79
Reus poslal do vápna velmi dobrý centr, který nakonec musel Leno vyrazit na rohový kop.
78
Borussie bude zahrávat volný kop.
76
Lewandowski se snažil dostat před brankou Lena k míči, ale domácí obrana ho dokázala ubránit.
75
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Pierre-Emerick Aubameyang.
74
Leverkusen v posledních chvílích výrazně přidal na aktivitě. Do šance se mohl dostat Son, ale při zpracování míče se jej dotkl rukou.
72
Velká šance Leverkusenu brankou nekončí! Velmi dobrý pas do vápna dostal Brandt, který obloučkem nedokázal přehodit vyběhnutého Weidenfellera, který míč vyrazil.
70
Zpoza velkého vápna se do míče vší silou opřel Lewandowski, který trefil pouze před sebou stojícího Topraka.
68
Druhý poločas nadále zaostává za tím prvním, kde jsme viděli hodně šancí na obou stranách. V tom druhém se hraje velmi opatrně.
66
Po přerušení hry se znovu pokračuje ve hře.
65
Na trávníku zůstal ležet Sahin, který potřebuje ošetřit.
64
K odraženému míči se dostal na útočné polovině Mchitarjan, který si míč zpracoval a vystřelil z dvaceti metrů. Leno míč dokázal zastavit.
62
Po rohovém kopu Leverkusenu se dostal k hlavičce na malém vápně Kießling, jenž zamířil nepřesně, když poslal míč nad břevno.
60
Protiútok Leverkusenu zakončoval střelou z dvaceti metrů Son, ale Weidenfeller byl na svém místě a míč bez problémů zastavil.
59
Leverkusen se soustředí v posledních minutách pouze na bránění. Hosté se nemohou dostat k přímému ohrožení branky Lena.
57
Z pravé strany se pokoušel do vápna dostat Mchitarjan, ale Spahić jej dokázal o míč obrat.
56
Na středu hřiště kontrolují hru fotbalisté Dortmundu, kteří si přihrávají a snaží se dostat k brance Lena.
54
K rozehrání volného kopu se postavil Reus, jenž našel na hranici velkého vápna Lewandowského, který pohotovou střelou branku netrefil.
53
Dortmund bude tedy zahrávat přímý kop.
52
Do slibné pozice pro střelu se mohl dostat Lewandowski, ale toho fauloval Spahić, který dostává žlutou kartu.
51
Fotbalisté Borussie jsou v úvodu druhého poločasu mírně aktivnějším týmem, ale Leverkusen pozorně brání.
50
Dortmund kombinuje na útočné polovině a dokonce se Großkreutz dostal k centru dá vápna. Míč ale skončil v rukavicích Lena.
49
Druhý poločas začal z obou stran opatrně.
48
Lewandowski se dopustil zbytečného útočného faulu a obdržel žlutou kartu.
46
Leverkusen rozehrávkou zahájil druhý poločas.
46
První poločas nám přinesl atraktivní fotbal, ve kterém padly hned čtyři branky. Leverkusen nebyl lepším týmem v prvním poločase, ale přesto se dokázal dvakrát dostat do vedení. Dortmundu se však podařilo dvakrát hned vzápětí vyrovnat a tak je stav po první půli 2:2. Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
45+2
45+1
Castro se pokoušel od rohového praporku najít někoho ze svých spoluhráčů před brankou, ale hostující obrana míč odvrátila.
45+1
Nastavena je 1 minuta.
45
Brandt se dostával po pravé lajně do vápna, ale nakonec z toho je pouze rohový kop.
43
Lewandowski na útočné polovině fauloval Topraka a domácí budou rozehrávat.
41
Po rohovém kopu se hosté k míči vůbec nedostali. Domácí se mohou vydat na útočnou polovinu.
40
Během krátké chvíle mohl Dortmund vyhrávat. Spahić selhal při bránění, když se nechal obrat o míč Reusem a ten utíkal sám na branku, ale Lena z hranice pokutového území prostřelit nedokázal. Rohový kop.
39
Dortmund právě vstřelil branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil MARCO REUS, který nedal Lenovi šanci, když poslal míč přesně k levé tyči. Brankář Leverkusen navíc skákal na druhou stranu.
38
Ve vápně zahrál rukou Hilbert a rozhodčí si tohoto prohřešku správně všiml.
38
Dortmund bude zahrávat pokutový kop.
36
Dortmund se ihned tlačí před branku Lena a pokouší se o rychlé vyrovnání.
35
Leverkusen právě vstřelil branku!
Rychlý protiútok Leverkusenu končí druhou brankou v síti Weidenfellera. Velmi dobrou práci odvedl na útočné polovině Son, který dobrým pasem do vápna uvolnil Brandta, jenž nacentroval míč na hlavu GONZALA CASTRA a ten zakončil do protipohybu brankáře Dormundu, který nedokázal zasáhnout.
33
Po levé straně se pokoušel do vápna dostat Reus, ale jeho snaha byla marná, jelikož mu bránicí hráč míč sebral.
31
Po vyrovnání se u míče nadále drží fotbalisté Dortmundu, kteří kombinují na útočné polovině a pokouší se přidat druhou branku, ale domácím se daří úspěšně bránit.
29
V Leverkusenu je srovnáno. Hosté zahrávali rohový kop, který centrem do vápna rozehrál Reus, jenž našel hlavu volného OLIVERA KIRCHA a ten nasměroval míč do branky.
27
Leverkusen zahrával rohový kop, ale žádné ohrožení branky Weidenfellera se nyní nekonalo. Hosté se dostali k míči a můžou se přesunout na útočnou polovinu.
25
Dortmund se stále drží s míčem na útočné polovině, ale nedaří se mu dostat do zhuštěné obrany Leverkusenu.
24
Rohový kop rozehrál centrem do vápna Reus, ale Leno se k míči dostal jako první a vyboxoval jej do bezpečí.
23
Na útočné polovině se k míči dostal Mchitarjan, který se pokusil přihrávkou mezi obránci uvolnit Lewandowského, kterému se podařilo vybojovat rohový kop.
21
Kombinace hostů vedla ke vstřelení branky, kterou vsítil Lewandowski, ale ještě předtím se útočného faulu dopustil Jojić a branka tak nemůže být uznána.
20
Dortmund se přesnými přihrávkami přesunul na útočnou polovinu, kde se snaží postupně dostat k brance.
19
Domácí z volného kopu žádné ohrožení branky Weidenfellera nevytěžili a k míči se opět dostávají hosté.
18
Na středu hřiště si nedovoleně počínal Mchitarjan a Leverkusen bude rozehrávat volný kop.
17
Leverkusen toho dnes směrem dopředu mnoho nepřevedl, ale vede o jednu branku. Hosté se usilovně snaží o vyrovnání.
16
Z poloviny hřiště se snažil Sahin vyslat do brejkové situace Lewandowského, ale Leno vyběhl daleko ze své branky a u míče byl jako první.
15
Na středu hřiště zahrál neúmyslně rukou Bender a hra je přerušena. Rozehrávat budou hosté.
13
Rychlým protiútokem se nyní prezentovali i hosté, když se do slibné šance dostával Mchitarjan, který se dostal s míčem do vápna, ale jeho zakončení bylo zablokováno a míč se dostal bez problémů do rukavic Lena.
12
Fotbalisté Borussie se nadále snaží hrát velmi aktivně a ovládat střed hřiště, ale Leverkusen začíná hrozit z rychlých protiútoků.
10
Rychlý protiútok Leverkusen podél pravé lajny ohrožení branky Weidenfellera nepřinesl, když centr Brandta do vápna byl nepřesný.
9
Dortmund se snaží reagovat na inkasovanou branku tím nejlepším způsobem, když s míčem kombinuje na útočné polovině.
7
Leverkusen se dostává do vedení. První rohový kop obrana Dortmundu ještě ubránila, ale podruhé už úspěšná nebyla, když se k hlavičce dostal na malém vápně Kießling, který poslal míč do břevna, od kterého se míč odrazil na hlavu LARSE BENDERA a ten už dokázal poslat míč do branky.
7
Velmi nadějná akce přišla i na druhé straně, kdy se za obranou Dortmund dostal k míči Kießling, který střelou na vzdálenější tyč neuspěl, když Weidenfeller vyrazil míč na rohový kop.
6
První ohrožení branky Lena přišlo v šesté minutě utkání. Na hranici pokutového území si udělal prostor Reus, jehož tvrdá rána mířící k pravé tyči skončila na rukách připraveného Lena.
5
Leverkusen má zatím značné problémy s velkou aktivitou hostí, kteří velmi aktivně napadají rozehrávku a domácí se nedokáží udržet u míče.
4
Dortmund pokračoval v kombinaci na útočné polovině, ale na pravé straně se nedokázal prosadit Jojić, jenž se dokonce provinil i útočným faulem.
3
Podél levé lajny se pokoušel uvolnit a k centru následně dostat Sahin, ale jeden z bránicích hráčů mu míč odkopl za postranní čáru. Autové vhazování.
2
Hosté začali utkání opatrně, když si přihrávají na vlastní polovině.
1
Fotbalisté Dortmundu se ujali úvodního výkopu a zahájili dnešní utkání.
1

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Toprak, Spahić, Boenisch – Brandt, L. Bender (C), Castro, Can, Son – Kießling.
Náhradníci: Yelldell – Cacutalua, Rolfes, Öztunali, Sam, Derdiyok, Ryu.

Borussia Dortmund: Weidenfeller (C) – Piszczek, Papastathopulos, Hummels, Großkreutz – Jojić, Kirch, Mchitarjan, Şahin, Reus – Lewandowski.
Náhradníci: Langerak – Friedrich, Sarr, Hofmann, Ducksch, Aubameyang, Schieber.

Rozhodčí: Perl – Schalk, Emmer.
Pokud máte nějaké dotazy ohledně tohoto utkání, ptejte se na Twitteru. Stačí označit svůj příspěvek @Slapi1 a já se Vám pokusím co nejrychleji odpovědět.

Dnešní utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Günter Perl. Na lajnách mu budou pomáhat pánové Georg Schalk a Michael Emmer. Čtvrtým rozhodčím bude Peter Sippel.
Borussia Dortmund

Skvělými výkony se v posledních zápasech prezentují i fotbalisté Dortmundu, kteří za sebou momentálně mají pět výher v řadě. Mezi tu nejcennější určitě patří skalp Realu Madrid, který doma porazil Dortmund 2:0 a málem postoupil do semifinále Ligy mistrů. V posledním ligovém utkání pak Dortmund porazil na svém hřiště Mainz 4:2 a upevnil si druhé místo v tabulce, které už zřejmě Borussia uhájí.
Bayer Leverkusen

Leverkusen začal po výměně trenéra šlapat jako švýcarské hodinky, když obě své utkání pod trenérem Lewandowskim. Naposledy se Leverkusen radoval proti Norimberku, který na jeho hřišti porazil 4:1 a tudíž se udržel na čtvrtém místě tabulky, které jako poslední zaručuje účast v Lize mistrů. Na pátý Wolfsburg má Leverkusen náskok pouze jednoho bodů, takže bude muset i dnes hrát na vítězství, protože remíza by nemusela domácímu celku stačit na uhájení čtvrtého místa.
Přeji krásný večer a vítám Vás u sledování textového přenosu z utkání 32. kola německé Bundesligy, která se velmi rychle blíží ke svému konci. Nejsledovanějším utkáním dnešního dne bude zápas Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund, když se proti sobě postaví čtvrtý celek s druhým. Utkáním Vás provede Jan Šlapáček.

Úvodní výkop je naplánován na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.