Děkuji vám za sledování, budu se těšit u dalších online přenosů. Přeji příjemný zbytek soboty.
Na hřišti nyní panují dva zcela rozdílné pocity. Zatímco domácí slaví přímý postup do Ligy mistrů, na straně hostů převládá smutek. Minimálně na rok se totiž ztratí z mapy těch elitních Bundesligových celků. Ačkoliv dnes do Veltins Areny přicestovalo kolem 6000 hostujících fanoušků, ani toto jim nepomohlo.
Divoké utkání je u konce, radují se domácí. Ve druhém poločase uteklo Schalke do tříbrankového vedení, zápas už se zdál rozhodnutý. V posledních minutách se ještě hosté dočkali korigující branky, avšak ihned zas inkasovali. Zápas tedy končí vysokou výhrou domácího Schalke.
92
Schalke právě vstřelilo branku!
Tomu říkám závěr utkání! CHINEDU OBASI si neuvěřitelným způsobem pohrál s hostující obranou až se odhodlal ke střele. Tou sice trefil jen tyč, avšak od té se míč odrazil na záda hostujícího brankáře, který si balon srazil do brány.
91
Norimberk právě vstřelil branku!
Tak nakonec se hosté dočkali! Angha pálil z pravé strany pokutového území, avšak Fährmann jeho střelu vyrazil pouze na nohu JOSIPA DRMIĆE, který už neměl žádný problém a míč uklidil do brány.
90
Žlutou kartu dostává Sinan Tekerci (1. FC Norimberk).
89
Hosté se v závěrečných minutích snaží alespoň o jednu symbolickou branku, ani ta jim ale není dopřána.
88
Höwedes se prosmýkl až do pokutového území, kde však už tváří v tvář hostujícímu brankáři svou střelou neuspěl.
87
Na druhé straně pálil z prvé strany Angha, Fährmann míč pouze jistil, zasahovat nakonec nemusel. Anghova střela šla přibližně metr od levé tyče.
86
Po centru od rohového praporku se míč stočil až před brankáře, Rakovsky však včas zareagoval a balon vyboxoval.
85
PO Draxlerově přihrávce zakončoval opět Obasi, ani tentokrát se ale neprosadil. Vybojoval alespoň rohový kop.
84
Domácí fanoušci slaví, celé tribuny poskakují do rytmů chytlavých chorálů.
83
Další perfektní zákrok hostujícího brankáře. Obasi obhodil Anghu a ze dvou metrů vypálil, Rakovsky opět bez problémů kryje.
82
Draxler z bezprostřední blízkosti nepropálil Rakovského, ten si připsal důležitý zákrok.
80
Do konce zápasu zbývá deset minut a domácí stále tlačí, chtějí se se sezonou rozloučit pořádnou výhrou.
79
Parádní akce domácích! Několik střel vyslali na bránu domácí, až se k té poslední nůžkami dostali Kevin-Prince Boateng a jen těsně minul bránu.
78
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Max Meyer, přichází Chinedu Obasi.
78
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Tim Hoogland, přichází Benedikt Höwedes.
76
Parádní sólová akce a domácí si pojišťují své vítězství třetí brankou! JULIAN DRAXLER převzal míč, obešel si protihráče a svou přízemní střelou přesně k tyči rozvlnil síť!
74
Pachonik při dobíhání míče fauloval svého protihráče, u míče jsou tedy opět domácí.
73
Domácí mají hru plně pod kontrolou, míč drží ve své moci a v klidu si přihrávají na vlastní polovině.
72
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Adam Szalai, přichází Jan Kirchhoff.
Dnešní utkání sleduje 61973 diváků, z toho přibližně 6000 fanoušků Norimberku.
70
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Adam Hloušek, přichází Róbert Mak.
69
Hosté kopali rohový kop, avšak nikdo z hráčů v červeném nedokázal dopravit balon mezi tři tyče.
68
Po Frantzově faulu zahrával Goretzka standardní situace, jeho střela ale skončila až na tribuně.
67
Žlutou kartu dostává Mike Frantz (1. FC Norimberk).
66
Ze svého útočného snažení fotbalisté Norimberku branku nevytěžili a nyní se musí soustředit opět na bránění. V tomto důležitém zápase "o přežití" je přijelo podpořit několik tisíc fanoušků, nic ale nyní na tribunách spíše smutní.
64
Hosté mají v posledních minutích více míč ve své moci a stále se snaží se zápasem něco udělat, už jim ale nezbývá moc času.
63
Hloušek ale nezamířil přesně a míč si to namířil vysoko nad bránu.
62
Matip se před vlastním vápnem dopustil faulu, a je z toho tedy dobrá příležitost pro hosty v podobě standardní situace.
62
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Hanno Balitsch, přichází Sinan Tekerci.
61
Hoogland poslal do vápna parádní centr, avšak žádný z jeho spoluhráčů, kteří si na něj nabíhali, ho nedokázali trefit.
60
Po Starkově tvrdém faulu zahrávali domácí standardní situaci zpoza vápna. Míč poslal rovnou na bránu Ayhan, avšak nedokázal dát balonu potřebnou rotaci, a ten se tak nestihl stočit mezi tři tyč.
59
Žlutou kartu dostává Niklas Stark (1. FC Norimberk).
58
Na druhé straně Hloušek zahrával rohový kop, po zmatku s brankovišti se bude pouze odkopávat od brány.
56
Krásná akce Juliana Draxlera! Ten si ve stylu brazilských fotbalistů obehrál jednoho z obránců, avšak místo zakončení přihrávku na Goretzku. K tomu se ale míč nedostal, Adam Hloušek ho zvládl odklidit z nebezpečné zóny.
54
Goretzka se probíjel po pravém křídle za míčem, avšak Hloušek ho zastvavil hokejovým bodyčekem, jednoduše na něj vystrčil své pozadí. Žlutou kartu však sudí Zwayer nevytahuje.
53
Kupředu se vydali také hosté, avšak v zakončení jim chybí dostatek sebevědomí. Nevěří si v osobních soubojů, do kterých se často ani nedostanou, jelikož míč raději odkopnou.
52
Téměř sedmdesát tisíc fanoušků nyní tleská a zpívá chorály, tento fotbal je musí bavit.
51
Meyer zakončoval rychlé přečíslení, jeho neuvěřitelná, téměř nepostřehnutelná dělovka skončila na břevně!
50
Domácí pokračují ve svém náporu, nyní je zastavil ofsajd.
49
První větší vzrušení pro fanoušky, kteří nyní málem upustili své poločasové klobásky. Goretzka si navedl míč na osu hřiště a zpoza vápna ostře vypálil, jeho rána mířila jen těsně nad bránu.
48
Schalke nastupilo ke zbylým pětačtyřiceti minutám s vysokým sebevědomím, hráči si dovolují všechny možné triky a vychytávky.
47
K míči se poprvé po přestávce dostávají dostávají hosté, po rozehrávce Rakovského se derou kupředu.
46
Druhý poločas začal útočnou akcí domácích, která ale hned zase rychle zanikla. Míč se totiž ocitl za pomezní čarou.
46
Máme za sebou první poločas a domácí Schalke si v poklidu jde za účastí v příštím ročníku Ligy mistrů. Skóre zápasu otevřel v šestí minutě Matip, který se prosadil přesnou hlavičkou. Hosté měli největší příležitost po Anghově centru, který skončil na tyči. Norimberk se ještě v závěru poločasu pokoušel vyrovnat, avšak z rychlé protiútoku se opět radovali domácí, trefil se Neustädter. Druhý poločas začne přibližně ve 16:31.
45+1
45
Rázem je to o dvě branky! Domácí se dostali k míči a velmi rychle přenesli hru na druhou stranu. ROMAN NEUSTÄDTER se dostal k Hlouškově odražené střele a dělovkou propálil Rakovského, který neměl z této pozice žádnou šanci.
44
Hosté se stále snaží, vůbec se ale nemohou dostat před bránou, kde je koncentrovaná obrana Schalke.
43
Goretzka se pobil až do vápna, kde velmi ochotně upadl. Hlavní sudí ale na jeho pád nereagoval a k velké nevoli domácích fanoušků i všech hráčů v modrých dresech penaltu nepíská.
42
Schalke se na poslední minuty stahuje před svou bránu a vypadá to, že bude už spíše bránit svůj hubený náskok, kdežto hosté se ještě během pár minutek vyrovnat.
41
Domácí sportovně odkopli balon, Matip už opět běhá a hra může pokračovat.
40
Drmić trefil Matipa rukou do obličeje, a ten tak zůstává ležet na zemi. Nevypadá to ale na větší problém a kamerunský fotbalista bude moci pokračovat.
39
Frantz dostal zdánlivě přesný pas za obranu, dokonce i vypálil, avšak veškerý vzruch byl zbytečný, jelikož německý záložník byl v ofsajdu.
38
Goretzka uháněl sám na bránu, když ale zjistil, že proti stíhajícím obráncům nemá šanci, zasekl míč a počkal na spoluhráče.
37
Domácí měli k dispozici dobrou standardní situace, avšak Ayhanův centr byl hodně nepřesný a nesměřoval vůbec do brankoviště.
36
Žlutou kartu dostává Per Nilsson (1. FC Norimberk).
34
Hoogland se po pravém křídle dostal až k rohovému praporku, odkud poslal nadýchaný centr do vápna. Ani jeden z jeho spoluhráčů na tuto výzvu nezareagoval.
33
Málem se to Norimberku i povedlo. Angha se protáhl mezi obránci a zpoza vápna vypálil, při střele ale uklouzl a míč tak minul pravou šibenici o pár centimetrů.
32
Hasebe diktuje rozehrávku hostujícího celku, který se snaží využít momentálně slabé aktivity domácích.
31
Máme za sebou první třetinu dnešního zápasu a domácí jsou nyní jasně lepším týmem. Hosté si až na Anghovu střelu do tyče nevytvořili větší šanci.
30
Pachonik na polovině hřiště ostře atakoval Kolasince, rozhodčí vytahuje žlutý praporek.
28
Další šance Kevina-Prince Boatenga! Nyní se ve vápně dostal k hlavičce, kterou ale poslal míč do země a následně se odrazila pouze do Rakovského.
27
Boateng vypálil zpoza vápna a Rakovsky proti němu vytáhl skvělý zákrok, který s potížemi vytěsnil mimo tři tyče.
26
Anga se protáhl po levém křídle a odhodlal se k centru. Ten byl ale o něco delší a už to vypadalo, že skončí za bránu. Najednou se ale snesl o pás metrů níže a míč orazítkoval pravou tyč, od které se odrazil zpět do hřiště.
24
Fotbalisté Schalke se postupně stahují do obrany, hostí toho začínají využívat.
23
Draxlerovi se nepovedla přihrávka vzduchem, míč zaplaval a skončil až na tribuně. Vhazovat tedy budou hosté.
22
Tento herní projev se ale nelíbí domácím fanouškům, kteří začínají na své oblíbence pískat.
21
Domácí hrají ve velké pohodě, aktuálně drží míč na své polovině a do rozehrávky zapojují také Fährmanna.
20
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Markus Feulner, přichází Antonio-Mirko Čolak.
18
Souboj o míč na polovině domácích skončil faulem jednoho hráčem Norimberku. Sudí musel následně krotit hráče i ve vzniklé potyčce, vše se obešlo bez karet.
17
Matip poslal od rohového praporku další dobrý centr, tentokrát ale balon nedokázal žádný z jeho spoluhráčů usměrnit mezi tři tyče, a Rakovsky tak může v klidu rozehrát.
15
Hosté se v posledních minutách trochu osmělují, přeci jen jim jde o záchranu nejvyšší soutěže.
14
Hosté zahrávali dobrou standardní situace přibližně ze 35 metrů. K míči se postavil Adam Hloušek, jeho centr byl ale příliš dlouhý a Fährmann ho ze vzduchu polapil do své náruče.
13
Souboj dvou šestek na dresu vyšel lépe pro domácího Kolašince, kterého fauloval na polovině hřiště Angha.
12
Norimberští se pokoušeli o rychlý kontr, avšak Drmić si nepohlídal ofsajdové postavení, a postranní sudí mu tak jeho akci hvizdem přerušil.
11
Domácí jsou stále usazeni na polovině hostů a v klidu si přihrávají, přenášejí hru z jedné strany na druhou.
10
Ten se jim sice nepovedl, stále se ale drží na míči.
10
Goretzka upaloval po pravém křídle, jeho centr byl ale zblokován. Domácí tak budou zahrávat rohový kop.
9
Balon je momentálně v moci hostujícího celku, kterému se ale dnes moc nedaří. V jejich hře je k vidění mnoho nepřesností.
8
Domácí mají nyní hru plně pod kontrolou a vydávají s vstříc dalším brankám.
6
Domácí se dostávají do vedení! Nejprve si vytvořili střeleckou pozici, tu ale zlikvidoval Nilsson. Domácí tedy zahrávali kop a na Meyerův centr si naběhl JOEL MATIP a hlavou ho uklidil přesně do sítě.
6
Útoční snažení hostů ale rychle skončilo a u míče jsou opět domácí.
5
K dlouhodobější kombinaci se dostávají i hosté, na míči je momentálně český zástupce Adam Hlušek.
4
Schalke se ujímá postavení na polovině svého soupeře, k dispozici mělo i rohový kop. Z toho se domácím ale žádnou větší příležitost vytěžit nepodařilo.
3
Drmić se probíjel přes domácí obranu, avšak přes dva obránce se po dostat nepodařilo, a k zakončení se tak vůbec nedostal.
3
Úvodní minuty utkání jsou z obou strany velmi opatrné, ani jeden tým nechce jako první chybovat.
2
Boateng si nezpracoval míč přesně, a ten se tak ocitl z zámezí, vhazovat budou hosté z Norimberku.
1
Míč má na své kopačce Draxer a ujímá se rozehrávky.
1
O úvodní výkop se postarali hosté a ihned se drali kupředu, avšak postranní sudí jim odpískal ofsajd.
1
Hráči už jsou nastoupeni na hřišti, utkání za malý okamžik začne.

FC Schalke 04: Fährmann – Hoogland, Kolasinac, Ayhan, Matip – Meyer, Goretzka, K-P. Boateng, Draxler, Neustädter – Szalai.
Náhradníci: Hildebrand – Kirchhoff, Höwedes, Sané, Farfán, Annan, Obasi.

1. FC Norimberk: Rakovsky – Nilsson (C), Angha, Hloušek, Stark – Balitsch, Hasebe, Feulner, Frantz, Pachonik – Drmić.
Náhradníci: Uphoff – Tekerci, Kijotake, Mak, Gärtner, Bihr, Čolak.

19.11.11 Schalke – Norimberk 4 : 0
Norimberk dnešní zápas určitě nevypustí, jelikož se nachází na předposlední 17. pozici, která zajišťuje přímý sestup do 2. Bundesligy. Jeho cílem bude tedy pozice o jeden stupínek vyšší, která by ho poslal alespoň do baráže. S formou z posledních zápasů to ale moc dobře nevypadá, jelikož zvítězil jen jedou z posledních 10 zápasů. Nespasí je pravděpodobně ani Josip Drmić, který letos rozvlnil síť 18 zásahy.

Poslední zápasy

03.05.14 Norimberk – Hannover 0 : 2
26.04.14 Mohuč – Norimberk 2 : 0
20.04.14 Norimberk – Leverkusen 1 : 4
12.04.14 Wolfsburg – Norimberk 4 : 1
05.04.14 Norimberk – Moenchengladbach 0 : 2
Schalke aktuálně patří třetí příčka v ligové tabulce, na čtvrtý Leverkusen má náskok tří bodů. Pro udržení této pozice, která zajišťuje postup do skupinové fáze Ligy mistrů, stačí domácím získat jeden bod. V posledních zápasech předvádí Schalke nevyrovnané výkony. Z pěti zápasů dvakrát vyhráli, dvakrát prohráli a jednou remizovali. Nejlepším střelcem týmu je s 12 brankami Klaas-Jan Huntelaar.

03.05.14 Freiburg – Schalke 0 : 2
27.04.14 Schalke – Moenchengladbach 0 : 1
20.04.14 Stuttgart – Schalke 3 : 1
11.04.14 Schalke – Frankfurt 2 : 0
05.04.14 Brémy – Schalke 1 : 1
Zdravím všechny fotbalové fanoušky a nadšence! Na programu je závěrečné kolo německé Bundesligy, ve kterém se střetnou týmy FC Schalke 04 a 1. FC Norimberk. Úvodní výkop je naplánován na 15:30 a celým utkáním vás provede Tomáš Hála.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.