To je z tohoto utkání a letošní sezóny Premier League vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 5:3.
Rohy: 5:1. Fauly: 11:11.
Utkání sledovalo 35 826 diváků.
Sezóna je u konce, Tottenham skončil se ziskem 69 bodů na šestém místě, Aston Ville patří s 38 body 15. místo.
Zápas je u konce a skončil stavem, který panoval už po první půli. Tottenham si s naprostým poklidem pohlídal svůj náskok a hosty pustil jen k jedné nebezpečné střele, tu však Delphovi chytil pozorný Lloris.
90+2
Zřejmě poslední útok utkání, vedou ho hosté. El Ahmadiho centr však domácí obrana odkopla.
90+1
Už ani Tottenham nikam nepospíchá, pouze drží míč co nejdál od Llorisovy branky.
90
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
89
Eriksenův centr přelétl celé pokutové území Aston Villy a skončil v zámezí.
88
Změnit to chtěl Robinson, jenže ještě před pokutovým územím jej o míč připravil razantním, ale čistým způsobem Chiricheş.
87
Tottenham kombinuje u půlky, soupeři nepůjčuje vůbec míč.
85
Utkání se už jen dohrává, o vítězi je rozhodnuto.
83
Vystřídali i hosté, Leandro Bacuna má pro dnešní odpoledne splněno, místo něj se představí Callum Robinson.
83
Elektronická tabule, ukazující čísla hráčů přestala fungovat, takže se čtvrtý rozhodčí musel chopil klasických tabulí s čísly. Domácí naposledy vystřídali, odešel Gylfi Sigurdsson, na poslední minuty nastoupil Alex Pritchard.
81
Z velké dálky to zkusil Delph, nemířil zle, ale Lloris se dokázal natáhnout a střelu k tyči chytil. Má tak dnes svůj první zákrok.
80
Adebayor se i přes fakt, že byl těsně bráněn, dokázal dostat k míči, pak ale narazil na přesilu a této síle už neodolal ani on.
78
Přihrávka na Agbonlahora byla příliš prudká, Lloris to měl k míči blíže a chytil.
77
Bentaleb se ihned zapojil do útočné snahy svého týmu, jeho rána levačkou šla ale o notný kus vedle.
75
Domácí podruhé střídají, za potlesku tribun odchází Paulinho, místo něj se na trávník podívá Nabil Bentaleb.
74
Ofsajd Tottenhamu.
73
Žlutou kartu za přidržení soupeře dostal domácí Kyle Naughton.
72
Z pravé strany centroval po zemi Bacuna, před Agbonlahorem zasáhl pozorný Lloris.
71
Agbonlahor kombinuje s Bertrandem, chybí tomu ale centr, či překvapivé zakončení.
70
Máme tu poslední dvacetiminutovku utkání i ligové sezóny.
68
Guzan se vrací do hry a bude rozehrávat.
67
Guzan se stále nezvedá, kdoví, jestli bude vůbec bude moci pokračovat.
66
Po ostrém souboji mezi Kanem a Guzanem zůstal hostující gólman na zemi a vypadá hodné otřeseně. Při pokusu o odkop navíc schytal ránu od vlastního hráče, trefil ho Bertrand.
64
Tottenham přepouští aktivitu hostujícímu týmu, obrana si však ví rady a vše v poklidu neutralizuje.
62
Předtím ale ještě střídání Tottenhamu, odchází Raniere Sandro a na trávníku se objevuje Milos Veljković.
62
Bertrandův pokus o přihrávku dopředu byl příliš prudký, rozehrávat bude Lloris.
61
Adebayor se sice dostal za obranu Villy, přijal dlouhý pas, jenže vše v ofsajdovém postavení.
59
Diváci se baví fotbalem, i když toho není v posledních minutách k vidění tolik, jako v první půli, jsou spokojeni.
57
No a málem bylo sníženo, Delph si zpracoval na levačku a jeho bomba prolétla vedle Llorise a skončila o centimetry mimo! Krásný fotbalový moment.
55
Velice ostrý skluz v podání Chiricheşe, rozhodčí si vystačil s nařízením přímého kopu pro hosty.
53
S Delphovým centrem si poradil Lloris, který včas vyběhl z brankové čáry a nedal hostům příležitost zakončit.
52
Nemyslel to zle, jenže našel pouze hostujícího Lowtona, který okamžitě odhlavičkoval.
52
Teď už to je rozhodně zajímavější standardka, Eriksen už přemýšlí, jak nacentruje do pokutového území.
51
A nyní byl sražen k zemi domácí Sigurdsson, Tottenham rozehrává z vlastní poloviny.
50
Úvod druhé půle je trochu nervózní, proběhlo několik faulů ze strany domácího týmu.
48
Hosté v útočném pokusu, jejich snaha na pravém křídle ovšem skončila ještě před centrem do pokutového území.
46
Hosté udělali do druhé půle jednu změnu, Jordan Bowery se už dnes neukáže, místo něj nastoupil Karim El Ahmadi.

Fauly: 4:5
Máme za sebou první půli a po ní jsou domácí hodně spokojeni, neboť si vypracovali pohodlný náskok 3:0. Skóre ve 14. minutě otevřel Paulinho a využil tak obrovský tlak Tottenhamu. Ten pokračoval i nadále a další branky na sebe nenechaly čekat. V 35. minutě si dal Baker vlastence a o tři minuty později přišel pro Aston Villu třetí šok – Agbonlahor proměnil pokutový kop. Aston Villa toho v první půli moc nepředvedla, je to zatím jen o jednom týmu.
45+2
45+1
Střelou přes obránce se prezentoval hostující Agbonlahor, rána se však stočila opačným směrem a skončila o notný kus mimo.
45
Budou se nastavovat dvě minuty.
45
Nakonec se míč dostal k Naughtonovi, ten vyskočil do neuvěřitelné výše a jeho hlavičku k tyči musel Guzan vytláčet s vypětím všech sil!
45
Další rohový kop pro Tottenham, tentokrát hráči zvolili rozehrávku nakrátko.
44
Celá standardní situace končí dalším ofsajdem Tottenhamu, tentokrát v něm byl Adebayor.
43
Aston Villa je v rozkladu, Guzan si neporozuměl se svým obráncem a místo mimo vlastní vápno poslal míč na roh...
42
Ofsajd domácích, v něm se chytil Rose.
42
Ve hře domácích se už vyskytují i parádičky, Tottenham hraje pro diváky.
40
Domácí jsou opět u míče, kombinují po celé šíři hřiště a vůbec nepouští Villu k míči.
38
Tottenham právě vstřelil branku!
K pokutovému kopu se postavil EMMANUEL ADEBAYOR a svou prudkou ránu poslal na opačnou stranu, než skočil Guzan. Rázem je to 3:0 pro Tottenham.
37
Penalta pro Tottenham! Domácí kopali rohový kop, Sandro se technickou ranou snažil zakroutit míč do brány, ale trefil Agbonlahora do ruky a rozhodčí měl jasno!
35
Domácí už vedou o dvě branky a tahle byla pro hosty hodně smolná. První Eriksenův centr ještě Villa odvrátila, ale ten druhý od Rose se odrazil od hostujícího NATHANA BAKERA a skončil za bezmocným Guzanem.
34
Adebayor si vyměnil míč s Eriksenem, domácí ale nakonec místo ostrého centru na pokutové území zvolili poklidnou a zpětnou rozehrávku.
33
Domácí v naprostém poklidu kombinují a diváci to oceňují potleskem.
31
Sigurdsson prostrkával míč za hostující obranu, na poslední chvíli odkopával Baker. Škoda, tohle vypadalo zajímavě.
29
Rozehrál ho Eriksen, podařilo se mu do vápna poslat zajímavý centr, ovšem v hloučku hráčů jej hosté dokázali odvrátit.
29
Je tu rohový kop pro Tottenham.
28
Přes obránce střílel Bacuna, Rose jeho ránu zblokoval, takže Lloris nemusel zasahovat.
26
Zápas se nám trochu uklidnil, momentálně se hraje spíše u středu hřiště.
24
Paulinho už upaloval směrem k bráně soupeře, všiml si volného Kanea, chtěl mu poslat přihrávku, hosté ale tuto situaci ubránili.
23
PO centru od rohového praporku hlavičkoval Agbonlahor, jeho pokus šel vysoko nad.
22
Rohový kop pro Aston Villu, Naughton trochu zbytečně odvracel na tuto standardku. Prostoru pro poklidný odkop měl dost.
21
Nyní se Westwood pokoušel najít Bacunu, jenže svou prudkou přihrávkou poslal míč pouze do autu. Vhazují domácí.
20
Westwood přišel o míč a Kane okamžitě zakládal protiakci.
19
Konečně se osmělili i hosté, zatím ale kombinují poměrně daleko od Llorisovy brány.
17
Kane hledal své spoluhráče uvnitř pokutového území, nakonec ale svůj centr přehnal a míč skončil v zámezí.
16
A moc nescházelo k tomu, aby se Paulinho prosadil podruhé. Nyní se dostal k míči na pravé straně a jeho křížná rána jen těsně minula hostující bránu!
14
Domácí zužitkovali svůj nápor a jdou do vedení. Po rychlé narážečce pŕed pokutovým územím se uvolnil PAULINHO a i když mu Guzan první pokus vyrazil, na ten druhý už byl krátký a brazilský záložník zakončoval do odkryté branky.
13
Tlak Tottenhamu pokračuje a to zejména z levé strany.
11
O pár vteřin později pálil z první Rose, jeho rána šla ale na tribunu za Guzanem.
11
Obrovská šance domácích. Abebayor si všiml nabíhajícího Kanea, poslal mu přesnou přihrávku, jenže Kane byl už příliš blízko u branky a nedokázal Guzana prostřelit!
10
Centr byl hostující obranou odvrácen, u míče je však stále Tottenham.
10
Kane byl stažen Bacunou k zemi, Eriksen může rozehrát přímý kop z levé strany. Trochu to připomíná zkrácený roh.
9
Aston Villa stále čeká na své první delší překročení půlící čáry.
8
Bojuje se ve středu hřiště, sudí Moss odpískal faul Sandra na Boweryho.
7
Na pravém křídle operoval Eriksen, přes dobře postaveného Delpha však neprošel.
6
O mnoho lépe vypadal Adebayorův centr, který našel nabíhajícího Kanea a jeho hlavička hostujícího brankáře docela vystrašila. Guzan má první zákrok.
5
Pokus Paulinha byl příliš slabý a ke Guzanovi se vůbec nedostal, hostující obrana jej odkopla.
4
Malá domů v podání hostů, Guzan se rozhlíží, kam pošle dlouhý nákop.
3
Zatím s míčem pracuje pouze domácí tým, k ohrožení Guzana však zatím nedošlo.
2
Rose potáhl po levé straně, ale pak musel zvolit zpětnou přihrávku na Eriksena. Z rychlé akce tak nebylo nic.
1
Výkop měli hráči Aston Villy.
1

Tottenham Hotspur: Lloris – Naughton, Dawson (C), Chiricheş, Rose – Sigurdsson, Sandro, Paulinho, Eriksen – Adebayor, Kane.
Náhradníci: Friedel – Fryers, Veljković, Capoue, Pritchard, Bentaleb, Soldado.

Aston Villa FC: Guzan – Lowton, Vlaar (C), Baker, Bertrand – Bacuna, A. Westwood, Delph – Weimann, Bowery, Agbonlahor.
Náhradníci: Steer – Clark, El Ahmadi, Sylla, Grealish, Holt, Robinson.

Rozhodčí: Jonathan Moss – Simon Long, Lee Betts.
Zápas na White Hart Lane má výkop v 16 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a sledujte s námi vyvrcholení anglické Premier League. Jste zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Jonathan Moss, kterému budou asistovat Simon Long a Lee Betts.
Poslední vzájemný zápas

Naposledy se v ligové soutěži týmy střetly 20. října 2013 a Aston Villa tehdy doma podlehla Tottenhamu 0:2.

Aston Villa FC

Hostům patří 15. pozice v tabulce, přesto mohli minulý týden promluvit do bojů o titul. Hráli totiž na Manchesteru City, který hraje o titul. Body se jim však vzít nepodařilo a zápas skončil jasnou výhrou City v poměru 4:0. I pro Villu se dnes jedná o zápas, ve kterém se rozloučí se sezónou, která určitě nebyla podle klubových představ...

Tottenham – Sunderland 5:1
West Bromwich 3:3
Tottenham – Fulham 3:1
Stoke – Tottenham 0:1
West Ham – Tottenham 2:0
Tottenham Hotspur

Domácím jsou na šestém místě dohnat pátý Everton je už prakticky nemožné. Svůj podíl na tom má i prohra z minulého kola, kdy na půdě West Hamu tým podlehl 2:0. Dnes to tak bude o důstojné rozlučce s domácími fanoušky a letošní sezónou.
Dobré odpoledne u Premier League, která dnes vrcholí posledním kolem a v jeho rámci bude k vidění i zápas mezi týmy Tottenham Hotspur a Aston Villa FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.