Nakonec se tak urodila spravedlivá remíza. To je pro dnešní den vše, přeji hezké předvánoční období. Pěknou neděli a na počtenou.
Je dohráno. Sledovali jsme pěkný fotbal, který nabídl dramatickou zápletku. Hosté vedli od 66. minuty již 0:2, jenže tento náskok jim nestačil. Nejprve snižil Romao a po necelé minutě už propukla radost Marseille naplno. Na 2:2 vyrovnal Gignac. Poté mohla padnout i třetí branka, ale drtivý tlak Bordeaux přežilo.
90+3
Zajímavé utkání se blíží ke svému konci, vypadá to, že se oba celky spokojí s bodem.
90+2
Utkání se dohrává, tlak domácích opadl, naopak soupeř drží míč na kopačkách.
90
Nastavují se tři minuty nad rámec zápasu. Nebezpečný centr poslal do vápna Obraniak, ale Mandanda si pro balon došel.
89
Bordeaux nikam nepospíchá, už těch sil mnoho nemá a asi se už bude muset spokojit s bodem.
88
Olympique se snaží přetavit svůj tlak ve vítězství, nyní zahrával roh a po něm pálil z voleje Gignac, leč nepřesně.
87
Tři minuty před koncem je stále stav 2:2. Ačkoliv hosté vedli již 2:0, během minuty dokázali hráči Marseille dvakrát fantasticky udeřit.
86
Míč proletěl celým vápnem, bylo to příliš přetažené a nepřesné.
85
Domácí budou zahrávar roh, pro míč si jde Thauvin.
84
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Giannelli Imbula Wanga, přichází Benoît Cheyrou.
82
Na trávníku leží jeden z domácích fotbalistů, který se zranil v souboji.
81
Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Landry N'Guémo, přichází Vujadin Savić.
79
Na druhé straně zavelel k útoku Saivet a jeho prudká střela končí metr vedle. Ale teď jsou hosté pod tlakem a diváci mohutně ženou své ovečky k výhře.
78
Marseille je rázem při chuti a možná ani s bodem se nebudou chtít spokojit svěřenci kouče Aniga.
76
Jaký někdy může být fotbal dokumentují poslední minuty. Domácí byli opaření, vůbec se jim nedařilo a pak přišly dva momenty a rázem je vše jinak.
74
Marseille právě vstřelilo branku!
Neuběhla ani minuta a je vyrovnáno. Rychlý kontr přetavil ve druhý gól ANDRÉ-PIERRE GIGNAC. Ostrý centr do vápna poslal Mendy, a i když byl Gignac v tísni, jako buldok se protlačil přes dva hráče a poslal míč do sítě. Asistence: Benjamin Mendy.
73
Je sníženo. ALAIXYS ROMAO dokázal dostat svůj tým zpět do hry. Nejprve sice trefil hlavičkou Diawara tyč, ale následně se Romao dostal k dorážce a míč protlačil do sítě. Byla to hodně nepřehledná situace, hosté reklamovali ofsajdovou pozici, ale vše je v pořádku a Marseille bude bojovat o vyrovnání.
72
Standardka pro domácí z velice výhodné pozice.
71
Ještě dvacet minut potřebuje pátý tým tabulky, aby dnes získal tři body. Jenže domácí nekladou přílišný odpor.
69
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Jordan Ayew.
68
Teď už to bude pro nevýrazné domácí hodně těžké. Soupeř jim dává lekci z produktivity.
66
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Hosté odskakují a potvrzují svůj dnešní dobrý výkon druhým gólem. NICOLAS MAURICE-BELAY uplatnil svou dravost a obral v souboji o míč Abdallaha. To byl klíčový moment, protože se pak dostal ke střele a propálil padajícího Mandandu. Možná si tam Belay lehce pomohl rukou, ale gól platí. Asistence: Mariano.
66
Naopak u míče jsou mnohem častěji hosté.
66
Kdepak, Gignac ani nevystřelil, ani nepřihrál a míč končí u brankáře Carrassa.
65
A čas stále letí, nějaké šance si Marseille nedokáže vytvořit. Krom střel z dálky.
64
Hosté stále dobře brání a drží míč co nejdál od své brány. Olympique se nemůže dostat do nějakého soustavnějšího tlaku.
62
Žlutou kartu dostává Saber Khalifa (Olympique Marseille).
61
...střely na bránu 6:1, střely mimo 4:3. Jedna šance stačila hostům k vedení.
60
Po hodině hry tak stále vedou borci z Bordeaux. Přitom statistika střel na bránu hovoří jasnou řečí...
58
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Saber Khalifa.
58
Dobrá střela Thauvina přibližně z dvaceti metrů. Tento hráč domácích dnes hraje velice dobře a snaží se tvořit hru. Jeho pumelice však opět končí v rukavicích Carrassa.
57
Střílený centr Gignaca proletěl do vápna, kde však opět zasahuje obránce Sané.
55
Žlutou kartu dostává Souleymane Diawara (Olympique Marseille).
56
Nejde to, hráči Marseille to zkouší kombinačně nebo vzduchem, ovšem všechno má připravená obrana.
55
Tvrdá střela z dálky v podání Romaa plachtila vzduchem a Carrasso musel zasáhnout.
54
Asi by to byla přísná penalta, Thauvin si pro ni šel, ale neuspěl. A tak se pokračuje na druhé straně.
53
Co teď? Polský fotbalista Obraniak lehce zasáhl Thauvina, který se skácel ve vápně, ale rozhodčí ukazuje, že se bude pokračovat ve hře.
52
Takto je utkání stále otevřeno a domácí bojují o vyrovnání, ale v rozehrávkách kupí chybu za chybou. To by se nemuselo vyplatit.
51
Tohle může hosty hodně mrzet, to byla velká šance na vstřelení druhého dnešního gólu.
50
To jsou věci. Katastrofální malou domů poslal Mandandovi jeho obránce Koulou, udělal to dost nešikovně, že míč zachytil napadající Saivet. Jenže vyběhnuvšího brankáře nepostřelil a dokonce zamířil hodně vedle.
48
Po trestném kopu Wanga se míč snesl na hlavičku Thauvian a nakonec až zásah brankáře Carrassa hasí všechen požár.
47
Přeci jen ta ruka není v pořádku a Jussie musel jít ze hry. Autor jediného dnešního gólu už tak nebude dál pokračovat.
46
Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Jussiê, přichází Julien Faubert.
46
Pokračujeme v 15:02.
Domácí měli také šance, ale v koncovce se jim příliš nedařilo. Navíc se dá říct, že měli kolikrát i notnou dávku smůly. Do druhého poločasu tak půjdou s jednobrankovým mankem.
Je za námi první poločas zápasu. Střídání se zatím nekonalo, dá se očekávat, že proběhne díky zranění Jussieho až ve druhé části. Každopádně právě díky tomuto fotbalistovi z Brazílie vedou hráči Bordeaux 1:0. Hlavičkou rozvlnil síť a překonal tal Mandandu.
45
Nastavuje se jedna minuta.
45
Výtečně zasáhl po stříleném pokusu Payeta vyběhnutý brankář hostů, jenž spičkou rukavic poslal balon do bezpečí.
45
Ještě je zde faul a velice zajímavá standardka. Kopat se bude z pravé strany vápna. Hodně blízko se Carrassem se nyní bude hrát.
43
Ještě dvě minuty do konce poločasu, hosté hrají v deseti. Čekají na přerušení.
42
Spíš to vypadá na střídání. Ta ruka může být klidně i zlomená.
41
No tohle bylo ošklivé. Autor první branky smolně v souboji upadl na ruku a to nevypadalo vůbec dobře. Snad bude Jussie v pořádku.
40
Žlutou kartu dostává Lamine Sané (Girondins Bordeaux).
39
Marseille má i smůlu.. Nyní před Gignackem zasáhl v poslední moment Sané a ukopl mu míč těsně před tím, než se chystal zakončit.
38
A to se dostalo deset minut před koncem poločasu do vedení, když hlavičkou přesně Jussie.
36
Domácí jsou rázem zaskončeni, ale v posledních minutách totálně vypadli z role a přenechali iniciativu Bordeaux.
34
Je zde první branka zápasu. Hosté zahrávali rohový kop, přesný centr se snesl na hlavičku brazilského fotbalisty JUSSIÊ a jeho pokus šel přesně do horních pater brány. Ač si na balon Mandanda lehce sáhl, neměl šanci na prudkou hlavičku reagovat. Asistence: Ludovic Obraniak.
34
Girondins je stále u míče. Teď to byla taková házená, obléhání z jedné strany a druhé strany. Resultuje z toho další roh.
33
Byl z toho však roh, na který si naskočil Obraniak a obrana musela jeho pokus zblokovat.
32
Saivet dobře kličkoval po pravé straně, ale odcentrovat se mu do ohně nepodařilo.
31
I hosté o sobě dokáží dát vědět a obrana Olympique musí být neustále ve střehu.
30
Máme za sebou třicet minut hry a stále je stav 0:0. Po počátečním tlaku Marseille se hra pozvolna začala vyrovnávat.
28
Thauvin je hodně aktivní, nyní si proklestil cestu před vápno, ale tam už nedokázal zakončit. Pozice slušná, ale hráči Bordeaux k němu rychle přistoupili.
27
Rozhodčí však hru pouští a je to dobře. Až tak často se utkání nekouskuje.
26
Henrique se hodně zlobí, že se na něj nepíská "žlutý" faul. Mendyho zákrok mohl být klidně oceněn.
25
Následně ten stejný hráč pomohl defenzivě při bránění dotírajícího Saiveta.
24
Fauloval Diawara a ihned se jde soupeři omluvit. Byl to viceméně nechtěné.
22
Střely na bránu 3:0, všechny to byly navíc nebezpečné pokusy.
21
Každopádně sledujeme solidní utkání, kterému nechybí dobré tempo a nasazení.
20
Dvacet minut hry je za námi, stále je stav nerozhodný 0:0.
19
Saivet poslal přihrávku do běhu pro Jussieho, ale ten nikam příliš nepospíchal. Věděl dobře, že je v ofsajdovém postavení.
18
Hostující Obraniak faulován ve středu hřiště, obešlo se to bez karetního napomenutí.
16
Jedna klika, druhá klika a poté střela Gignaca, který se parádně uvolnil na velkém vápně a trefuje boční síť. Další velká šance Marseille, které je v úvodu zápasu jasně lepším mužstvem.
15
Kolmici za obranu posílal Gignac, jehož přihrávka však byla o chloupek nepřesná.
13
Domácí drží míč a stále jsou hodně aktivní. Další střelu z dálky vyslal Payet a jeho rána končí metr nad bránou.
12
Obrovská šance pro Marseille. Thauvin se dostal na malém vápně k zakončení a teď se může držet za hlavu. Jeho rána končí těsně nad brankou. Ta situace se dala řešit daleko lépe.
11
Přetažený centr Romaa končí u připraveného Carrassa.
10
Deset minut hry je za námi a sledujeme zajímavý fotbal na obou stranách.
8
Další solidní akce domácích. Z levé strany centroval Gignac a ve vápně byl malinko přistřčen Thauvin. Henrique může být rád, že se kope od hostující brány.
8
Hraje se s červeným míčem, přeci jen ta viditelnost není dobrá a pro brankáře to může být dnes velice složité.
6
Další centr posílal za obranu Lemina, ale obrana tentokrát zasáhla v pravý moment.
5
To nebyla vůbec špatná šance, domácí si chtějí od začátku vytvořit tlak. Snaží se hrát po křídlech.
4
To na druhé straně vypálil nebezpečně Mendy a brankář Carasso musel zasahovat.
3
Hosté se dostali do prvního náznaku šance. Zahrávali roh, ale do nějakého zakončení se Planus nedostal. Střela byla zblokována.
2
Utkání začalo, souboj osmého s pátým týmem tabulky zahájilo domácí mužstvo útokem.
1

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Abdallah, N´Koulou, Diawara, Mendy – Lemina, Romao, Imbula Wanga – Thauvin, Gignac, Payet.
Náhradníci: Samba – Mendes, Abergel, Cheyrou, J. Ayew, Khalifa.

Girondins Bordeaux: Carrasso (C) – Henrique, Sané, Mariano, Planus – Poundjé, Obraniak, N'Guémo, Saivet – Maurice-Belay, Jussiê.
Náhradníci: Olimpa – Savić, Bréchet, Chalmé, Faubert, Ben Khalfallah, Sacko.

Rozhodčí: Bastien – Haquette, Bremont.
Olympique Marseille:

Když se podíváme na výsledky tohoto týmu, zjistíme, že účastník Ligy mistrů v poslední době neprožívá zrovna dobré období. Prohra s Lille a Nantes 0:1, pohárová prohra na Dortmundu 1:2, nic moc výsledky a výkony.

V minulém kole se však maličko něco změnilo. Na Lyonu prohrávali fotbalisté Marseille již 2:0, nakonec však ve druhém poločase dokázali výsledek alespoň zvrátit do nerozhodného stavu 2:2.
Girondins Bordeaux:

To dnešním hostům se v lize poměrně daří, alespoň v posledních kolech. Ze čtyř zápasů hned čtyři výhry, což je solidní počin. Poslední utkání se váže k minulému víkendu, kdy se odehrál duel s Valenciennesem. Po tuhém boji nakonec Girondins vyhrálo 2:1.

Jediná prohra z poslední doby se váže k Evropské lize. Tam přišla prohra 1:0 na hřišti Maccabi Tel Aviv. Už to prakticky nic neřešilo, Izraelci postupovali dál, francouzský tým už byl před tímto utkáním bez postupové šance.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Vítám všechny fanoušky kopané v typický předvánoční čas. Fotbal se však nezastavuje a dva dny před štědrým dnem budeme sledovat určitě zajímavý mač mezi silnými celky. Čtvrté Bordeaux zajíždí na půdu šestého Marseille. Mezi oběma kluby je rozdíl pouze dvou bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.