To je z dnešní předehrávky 34. kola Primera División vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání končí a Atlético Madrid si může oddechnout, připisuje si totiž velmi důležité tři body. Výhra to byla opravdu tvrdě vybojovaná, domácí se dlouho trápili. Vítězný gól přišel v 72. minutě, kdy se po rohu trefil hlavou Miranda a pojistka dorazila v nastaveném čase, kdy proměnil pokutový kop Diego Costa. Pro Atlético to byla už druhá penalta v utkání, jenže tu první v 50. minutě zahodil dnes trápící se David Villa. Nicméně Atlético udělalo další úspěšný krok na své cestě za titulem.
90+3
Elche má míč na kopačkách, k ohrožení branky se už ale asi hráči hostů nedostanou.
90+2
Stadionem se nesou oslavné chorály, diváci už ví, že jejich tým o body nepřijde.
90+1
Atlético právě vstřelilo branku!
K penaltě se tentokrát postavil DIEGO COSTA, poslal gólmana na opačnou stranu a pohodlně zvýšil na 2:0!
90
Cristian Sapunaru obdržel druhou žlutou a tedy i červenou kartu.
90
Druhá penalta pro Atlético! Filipe Luis vysunul Diega Costu, kterého fauloval Sapunaru a rozhodčí opět neváhal!
89
Domácí si teď zhluboka oddechli, neboť Courtois nedokázal dobŕe vyboxovat míč a až jeho obránci s vypětím sil odkopli mimo vápno!
89
Juanfran se nadechl k velkému sólu po pravém křídle, jenže jeho snahu zhatila nepřesná přihrávka na střed.
88
Rozhodnout mohl Diego Costa, dostal skvělou přihrávku do běhu, snažil se prostřelit Herreru, ten ale jeho pokus vykopl!
87
Atlético drží míč co nejdál od vlastní branky a čas utíká.
86
Centr to nebyl vůbec zlý, opět se na něj prodíral Sánchez, proti přesile ale neměl šanci. Sice ukazuje, že byl postrčen, rozhodčí ale dává jasně najevo, že nic pískat nehodlá.
85
Další možnost pro hosty, mají přímý kop.
84
Courtois si v pohodě došel pro vysoký míč a pozvolna se chystá k rozehrání.
83
Domácí v posledních minutách zcela zapomněli na útočnou snahu a soustředí se na bránění svého hubeného náskoku.
82
Trochu divoký obranný zákrok, ale nakonec to stačilo, Atlético opět dostalo míč z blízkosti Courtoisovy branky.
80
Sánchez se opět snažil o vysoký výskok, domácí hráči jej ale ubránili a dostali míč na půlku.
80
Po sraženém centru je tu rohový kop pro hosty.
79
Hostům se krátí čas a velice rádi by vyrovnali. Zatím jsou však velmi daleko od branky Atlética.
77
Poslední změna hostujícího týmu, Javi Márquez jde dolů, na zbývající minuty se do hry dostává Richmond Boakye.
76
Diego Costa byl sice sražen, ale faul se nepíská, neboť ještě předtím se mával ofsajd.
75
Suárez našel centrem Sáncheze, ten byl ale v záklonu a Courtoise tak neohrozil.
74
Rohový kop si teď pro změnu rozehrají hráči Elche.
73
Žlutou kartu za faul spatřil domácí Raúl García.
72
Domácí se konečně dočkali! Po rohovém kopu se do vzduchu zavěsil na chvíli volný JOÃO MIRANDA a křížnou hlavičkou rozvlnil síť za Herrerou.
71
Hosté střídají, odchází Carles Gil, do hry se zapojuje Aarón Ñíguez.
70
Costa to teď zkusil individuálně, prošel středem, ale jeho rána skončila vysoko nad.
69
Pro Elche by měl bod cenu zlata a tak se snaží tempo hry co nejvíce zpomalit a šetřit čas.
67
Trenér Diego Simeone burcuje diváky k ještě větší podpoře, ví, že v sázce je hodně.
67
Diego Costa si sice zvládl hezky zpracovat vysokou přihrávku, jenže co naplat, následná střela přes Botíu mu vůbec nevyšla.
66
Sosa poslal centr na zadní tyč, odkud se od Godína dostal ke Garcíovi, jenže jeho hlavička skončila nad...
65
Costa byl terčem dalšího nevybíravého zákroku a žluté varování za něj obdržel Sergio Pelegrín.
63
... stejně jako Diego Costa.
63
Alberto Rivera obdržel žlutou kartu...
63
Costa byl během několika málo vteřin dvakrát faulován a už to v něm bouchlo, šel si to s Albertem Riverou vyříkat a najednou je tu chumel hráčů. Rozhodčí musí uklidnit situaci.
62
Přímý kop, tentokrát pro hostující barvy.
62
Poslední změna v domácím dresu, David Villa spěchá dolů, místo něj se pokusí s výsledkem něco udělat José Sosa.
60
Na jeho centr si naskočil David Villa, ale zamířil poměrně vysoko nad.
59
Další standardka pro domácí, Gabi se už chystá na centr z pravé strany.
59
Juanfran poslal z pravé strany centr do vápna, tam hostující obrana trochu zazmatkovala, ale zvládla odvrátit.
57
Vystřídali i hosté, Cristian Herrera nám už dnes nic nepředvede, místo něj nastupuje Fidel.
57
Domácí opět střídají, odešel Koke, na trávník se dostal Diego.
56
Po Kokeho centru a hlavičce do skrumáže skóroval ve skluzu David Villa, jeho radost ale trvala sotva sekundu, pak zjistil, že mu pomezní odmával ofsajd.
55
Přímý kop pro Atlético a navíc žlutá karta pro Cora za tvrdý skluz zepředu.
54
Costa už napřahoval ke střele, Sánchez mu na poslední chvíli ukopl míč od kopaček.
53
Tlak Atlética sice vzrůstá, ale co z toho? Zatím nic, obrana Elche je dobře poskládána a dokáže výpady domácího celku eliminovat.
51
Z následného rohového kopu už Atlético ohrožení branky nevymyslelo, stav je tak stále 0:0.
50
K penaltě se postavil David Villa, jenže Herrera jeho střelu vystihl a penaltu zneškodnil!
49
Cristian Sapunaru za svůj zákrok obdržel žlutou kartu.
49
Penalta pro Atlético! Cristian Sapunaru stáhl k zemi Raúla Garcíu a rozhodčí byl nekompromisní.
47
Tohle se moc nepovedlo, Villa hledal Gabiho, jenže mu poslal příliš prudkou přihrávku, která skončila v zámezí.
47
Byl to hezký centr, k zakončení se už už dostával Costa, hostům se ale nakonec podařilo Pelegrínem odkopnout.
46
A hned v úvodu mají rohový kop,
46
Domácí udělali do druhého poločasu jednu změnu, nenastoupil Adrián, novým hráčem se stal Raúl García.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 21:31.
Máme za sebou první půli a domácí zatím nemohou být s průběhem a hlavně výsledkem spokojeni. Branku jsme neviděli a dokonce ani mnoho momentů, které by k tomu vedly. Nejblíže ke skórování byli překvapivě hosté, ale Courtois ukázal svou kvalitu a dva nebezpečné pokusy vytěsnil z prostorů své branky. Trenér domácích tak má nad čím přemýšlet a uvidíme, co do druhého poločasu vymyslí.
45
45
Costa zahnal Filipe Luise až k rohovému praporku a tam uši situaci pohlídala hostující obrana.
44
Přetažený centr z levé strany končí v zámezí, navíc je přerušena hra, na trávníku je jeden z hostujících hráčů.
42
O pár vteřin později se mohl do střelecké listiny zapsat Villa, na kterého mířil míč po souboji Costy se Sapunarem, jenže z asi osmi metrů zamířil o kousek vedle!
41
Oj, radost mu mohl udělat Costa, ale těsně minul.
39
Pomalu se nám blíží konec první půle a tohle rozhodné není poločas, jaký si trenér Simeone představoval, dá se očekávat menší bouřka v kabině.
37
Konečně to vypadalo na nějaký ten vzruch v pokutovém území, Godínovi se podařilo hlavičkovat, Sapunaru však jeho pokus odvrátil mimo vápno.
37
Další rohový kop domácích, Elche srazilo Gabiho centr do vápna.
36
Opět pouze sterilní akci, Herrera mohl zůstat v naprostém klidu, míč se k němu vůbec nedostal.
36
Co teď domácí vymyslí od rohového praporku?
35
Gil si tak mohl v klidu připravit centr, jenže ve vápně to bylo ze strany hostů horší, takže se Atléticu podařilo v poklidu odhlavičkovat.
34
Elche jde do dalšího útoku a na pravé straně je spousta prostoru!
32
Máme za sebou už více než třetinu utkání a stále čekáme na přesnou střelu Atlética!
30
Hosté se dostali do rychlého kontru, Rivera vysunul Gila a ten se pokusil o ráznou střelu. Minul, ale Elche znovu ukázalo, že se s ním musí počítat.
30
Ve vápně to vypadalo na ruku, rozhodčí však byl v naprostém klidu a nechal pokračovat ve hře.
29
Atlético bude kopat rohový kop, rozehraje ho Koke.
28
Z hlediště se nese bouřlivý pískot, divákům se nelíbí, že hosté mají až mnoho prostoru ke kombinaci a domácí s tím nic moc nedělají.
27
Na druhé straně pálil Filipe Luis, rána mu však nesedla ideálním způsobem a míč skončil o kus vedle Herrerovy branky.
26
A další hvězdný Courtoisův zákrok! Po rohu totiž hlavičkoval špatně bráněný Sapunaru a gólman domácích jen reflexivně a nadvakrát vytěsnil míč, mířící do sítě!
25
Courtois zaznamenal velice těžký zákrok proti střele Márqueze ze střední vzdálenosti, jen tak tak ji vytěsnil na roh.
25
Tohle Filipe Luis nemohl zvládnout zpracovat, přihrávka na něj byla příliš prudká a vysoká.
23
Pokus Juanfrana o vysunutí svých spoluhráčů byl neúspěšný, míč je v držení Elche.
22
Hosté si velice těsně všímají Costy, nyní ho Pelegrín tvrdě zastavil vlastním tělem, rozhodčí však nedovolený zákrok, který by znamenal penaltu, neodpískal.
20
Trocha vzruchu, ovšem zbytečně. Costa totiž vybíhal z ofsajdové pozice, tudíž jeho sprint na branku byl zbytečný.
18
Faul Botíi na Costu, Atlético rozehrálo nakrátko a buduje si vlastní postupný útok.
18
Elche se už očividně zbavilo nervozity a začíná kombinovat na útočné polovině. Zatím dost daleko od branky, ale i tak je to posun.
16
Tohle se hrubě nepovedlo, jeho centr přelétl až za zadní tyč a skončil v zámezí.
15
Je tu první roh hostů, u míče je Suárez.
13
Courtois si osahal míč, s poměrně slabou střelou ale neměl mnoho potíží.
12
Tohle domácí překombinovali. Costa už mohl sám zakončovat, byl ve skvělé pozici, ale rozhodl se celou akci ještě vyšperkovat příhrou na Villu a tu už hosté vystihli a odkopli.
11
Dlouhý pas mířil na Gila, ale ani on nedokázal překonat domácí obranu.
10
Kokeho pokus o signál byl hrubě nevyvedený, Elche může jít do brejku.
10
První rohový kop utkání, rozehrají ho hráči Atlética.
9
Suárez v hodině dvanácté přistoupil ke Costovi a odkopl míč směrem k vlastnímu brankáři. Tím byla rodící se akce ukončena.
8
Že by teď? Sánchez se vydal na rychlý kontr, chtěl roztáhnout akci na křídlo, jenže nepřesně přihrál...
7
A opět. Elche po několika vteřinách ztratilo míč a přenechalo aktivitu domácím.
6
Villa vysunul za obranu Costu, jenže mu dal o něco prudší přihrávku, než bylo potřeba a gólman Herrera tak byl u míče rychleji a celou akci ukončil.
5
Elche se zatím nemůže dostat na delší dobu k míči, Atlético jde opět do útoku.
4
Rychlá akce Atlética po ose Tiago – Adrián – Costa, posledně jmenovaný pálil z ostrého úhlu pouze do boční sítě.
3
První průnik hostů končí nepřesnou přihrávkou, míč je za brankovou čárou, rozehrávat bude Courtois.
2
Koke poslal centr na bližší tyč, tam se snažil prodloužit Tiago, jenže hosté si poradili a odvrátili.
1
Hned v úvodu tu je přímý kop pro domácí, provinil se Sánchez.
1
Výkop měli hráči Atlética.
1

Atlético Madrid: Courtois – Torres Juanfran, Miranda, Godín, Filipe – Adrián, Gabi (C), Tiago, Koke – D. Costa, David Villa.
Náhradníci: Aranzubia – Alderweireld, M. Suárez, Raúl García, C. Rodríguez, Diego, J. Sosa.

Elche CF: M. Herrera – D. Suárez, Botía, Pelegrín, Sapunaru – Coro (C), C. Sánchez, J. Márquez, Rivera, Gil – C. Herrera.
Náhradníci: Toño – Lombán, Ñíguez, Mantecón, Fidel, G. Rodrigues, Boakye.

Rozhodčí: Clos Gómez – Javier Aguilar, Luis Marco.
Zápas na Estadio Vicente Calderón začne ve 20:30, takže si na tento čas nic neplánujte a sledujte s námi prestižní Primera División.

Hlavním sudím tohoto zápasu bude Clos Gómez, kterému budou na pomezí asistovat Javier Aguilar a Luis Marco.
Poslední vzájemný zápas

Naposledy se oba týmy střetly 30.11.2013, kdy se po venkovní výhře 2:0 radovalo Atlético Madrid.

Elche CF

Hosté mají zcela jiné starosti, na patnáctém místě mají pouze čtyřbodový náskok na sestupové pozice a dnes je čeká velice těžký soupeř, se kterým se bodový zisk nedá moc očekávat. Prostě něco podobného, jako v minulém kole, kdy Elche podlehlo na půdě Valencie 2:1.

Real Betis – Atlético Madrid 0:2
Atlético Madrid – Granada 1:0
Athletic Club – Atlético Madrid 1:2
Atlético Madrid – Villareal 1:0
Getafe – Atlético Madrid 0:2
Atlético Madrid

Domácí se každým kolem přibližují vytouženému titulu, momentálně mají tříbodový náskok na městského rivala Real Madrid a čtyřbodový na Barcelonu. Naposledy poznalo sílu madridského celku Getafe, které doma podlehlo 0:2. Atlético by dnes velice rádo prodloužilo sedmizápasovou vítěznou šňůru a opět se přiblížilo titulu.
Dobrý večer u španělské Primera División, která má na programu své 34. kolo, v jehož rámci se uskuteční i zápas mezi Atléticem Madrid a Elche CF a ten budeme společně sledovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.