Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního večera.
Druhý poločas začal silným tlakem Atlética, který vedl k mistrovskému gólu Godína, který se ve 49. minutě trefil hlavou po rohovém kopu. Barcelona poté začala směřovat všechny své síly do útoku, ale obrana Atlética s Courtoisem v brance všechny ofenzivní nájezdy Katalánců odvrátila. Utkání tedy skončilo výsledkem 1:1, který rozhoduje o tom, že celek z Madridu získává titul.
Atlético Madrid se stává vítězem letošního ročníku Primera Division!
90+3
Po rohovém kopu se dostal ve vápně k míči Iniesta, kterému se ovšem nepodařilo vystřelit.
90+3
Barcelona bude zahrávat rohový kop. Do vápna Atlética míří i Pinto.
90+2
Raúl García na středu hřiště fauloval Neymara a dostává žlutou kartu.
90+2
Centr z Neymara z levé strany se nedostal do vápna. Atlético míč odkopává na polovinu hřiště.
90+1
Nad rámec dnešního utkání budou nastaveny tři minuty.
90
Sosa v souboji jeden na jednoho předčil Mascherana, který ho poté stáhl k zemi. Žlutá karta pro obránce Barcelony.
89
David Villa s Filipem se dostali s míčem na útočnou polovinu, kde ušetřili spoustu času pro svůj tým. Nyní už je u míče opět Barcelona.
88
Barcelona se ovšem stále usilovně snaží něco vymyslet. Tentokrát z levé strany centroval míč do vápna Adriano, ale míč skončil pouze v zámezí.
87
Sánchez se před pokutovým územím dopustil faulu. Hosté budou mít rozehrávku, se kterou chvátat nebudou.
86
Z pravé strany přihrával do pokutového území Dani Alves, ale obrana Atlética dokázala míč odkopnout za postranní čáru.
84
Barceloně se nedaří dostat do pokutového území Atlética. Courtois bude nyní odkopávat od branky.
83
K rozehrání rohového kopu se postavil Koke, který svůj centr zatočil na branku a Pinto musel zasahovat. I když jeho zákrok nevypadal jistě, tak byl účinný.
82
Atlético bude zahrávat rohový kop, který vybojoval Filipe s Davidem Villou.
82
Z následného rohového kopu se fotbalistům Barcelony ohrozit branku nepodařilo. K míči se dostávají hosté.
81
Z úctyhodné vzdálenosti vystřelil tvrdou střelu Dani Alves, ale Courtois dokázal míč vyrazit na rohový kop.
80
Xavi dokázal od rohového praporku najít ve vápně hlavu Piquého, ale ten nedokázal přesně zamířit. Barcelona nadále zůstává u míče.
80
Barcelona bude zahrávat rohový kop.
79
Zajímavá situace v podání fotbalistů Barcelony. Xavi hledal dlouhým pasem do vápna rozběhnutého Neymara, který ovšem na míč nedosáhl a ten skončil v rukavicích Courtoise.
78
Na útočné polovině se dopustil faulu Sosa. Barcelona se dostane k míči.
77
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Cesc Fábregas, přichází Xavi.
76
Sosa našel centrem z volného kopu ve vápně Godína, jenž vracel míč z levé strany na malé vápno, ale tam se k němu dostal Mascherano, jenž jej odkopl daleko od branky Pinta.
75
Na útočné polovině byl faulován Koke. Atlético bude zahrávat volný kop.
75
Barcelona se v posledních minutách nedaří dostávat hosty pod tlak, když se fotbalisté Atlética velmi často drží u míče.
73
Fotbalisté Atlética mohli podniknout rychlý protiútok, ale ten zastavil Song, jenž se míče dotkl rukou. Za tento prohřešek dostává žlutou kartu.
72
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Adrián, přichází José Ernesto Sosa.
71
K exekuci přímého kopu se postavil Messi, kterému se nepovedlo přestřelit postavenou zeď, když poslal míč pouze do ní.
70
Barcelona tedy bude zahrávat přímý kop z velmi dobré pozice.
69
Do vápna se snažil dostat Messi, ale toho za cenu faulu podrazil Filipe. Ten dostává žlutou kartu.
68
David Villa se dokázal na útočné polovině dostat k odkopnutému míči, ale přejít v souboji přes Piquého nedokázal.
67
Neymar se pokoušel dostat do vápna, ale na hranici pokutového území byl poslán v souboji s Mirandou k zemi. Jednalo se o čistý zákrok, faul se nepíská.
66
Barcelona získává značnou převahu a žene se za vstřelením druhé branky. Obrana Atlética zatím úspěšně odolává.
64
A to se Atléticu málem vymstilo! Centr Daniho Alvese našel Fábregase, jenž míč sklepl Messimu a ten vystřelil přesně pod břevno. Branka ovšem není uznána, protože Messi byl v ofsajdové pozici.
63
Atlético se začíná především soustředit na obranu a nechává Barcelonu, aby kombinovala před pokutovým územím.
62
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Pedro, přichází Neymar.
62
Na středu hřiště se dostal k míči Koke, jenž se pokusil uvolnit Davida Villu, ale ten neměl potřebou rychlost a míč nezískal.
61
Fábregas se dostal do vápna z pravé strany a pokoušel se dostat až k malému vápnu, ale míč mu při souboji s Mirandou utekl do zámezí.
59
Messiho centr do vápna byl sražen před pokutové území, odkud pohotově střílel Iniesta, který ale trefil pouze bránícího hráče, jenž stál před ním.
59
Míč si již připravuje Messi.
58
Iniesta byl na útočné polovině faulován a Barcelona bude zahrávat volný kop z velmi dobrého místa.
57
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Alex Song.
57
Busquets nakonec bude muset střídat. Toto je třetí zraněný hráč v dnešním utkání.
57
Z pravé strany poslal míč do vápna Dani Alves, ale ten jím pouze proletěl a skončil v zámezí.
56
Barcelona se zatím ve druhém poločase nemůže dostat do tempa. Ovšem kombinuje na útočné polovině a snaží se prolomit obranný val Atlética.
55
Po ošetření se pokračuje ve hře. U míče jsou fotbalisté Barcelony.
54
Na trávníku zůstal ležet Busquets, jenž musí být ošetřován.
53
Z levé strany se dostal do pokutového území Adrián, ale Piqué ho dokázal odstavit od míče, který následně skončil v zámezí.
52
Atlético velmi aktivně napadá a Barcelona se nemůže dostat k míči, natož na útočnou polovinu.
51
Pinto vyběhl daleko ze své branky a odkopl míč na autové vhazování.
50
Barcelona je inkasovanou branku zaskočena. Hosté kombinují na útočné polovině.
49
Atlético právě vstřelilo branku!
Na Camp Nou je vyrovnáno! Koke poslal od rohového praporku míč na malé vápno, kde se k hlavičce dostal DIEGO GODÍN a razantně uklidil míč k levé tyči. Atlético zaslouženě vyrovnává a Barcelona bude muset vstřelit branku.
49
Adrián zabojoval u rohového praporku a vybojoval pro Atlético rohový kop.
48
Obrana Barcelony je nyní velmi rozhozená. Atlético má výborný vstup do druhého poločasu.
47
Po volném kopu Atlética se nic vážného nestalo, když se k míči dokázal jako první dostat Piqué a odvrátil jej do bezpečí.
46
Hosté vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně a málem bylo vyrovnáno. Na hranici pokutového území si zpracoval míč David Villa a tvrdou střelou z otočky trefil pravou tyč!
46
Atlético rozehrávkou zahájilo druhý poločas.
46
Fotbalisté jsou zpátky na hřišti. Druhý poločase během krátké chvíle začne.
Po prvním poločase jsou blíže k zisku titulu fotbalisté Barcelony, kteří se dokázali dostat ve 33. minutě do vedení, když na branku Atlética vyslal nechytatelnou střelu Alexis Sánchez. Vedení Barcelony je ovšem zasloužené, jelikož byla po většinu poločasu aktivnějším týmem a snažila se útočit. Atlético výrazně poznamenala dvě zranění, kdy nejprve v 16. minutě musel ze hřiště odejít Diego Costa a ve 23. minutě se poroučel z placu Arda Turan. Atlético bude tedy muset ve druhém poločase výrazně přidat, aby se mu podařilo minimálně vyrovnat. Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
45+4
S konečným hvizdem prvního poločasu obdrželi žlutou kartu Messi a Busquets, když se oba pustili do slovní výměny názorů s hlavním rozhodčím.
45+4
45+3
Individuálně se pokoušel prosadit podél pravé lajny Messi, ale Filipe jej o míč obral.
45+2
Z dvaceti metrů se ke střele odhodlal Adrián, ale jeho přízemní pokus skončil vedle levé tyče.
45+1
Atlético zahrávalo během krátké chvíle dva rohové kopy, ale ani z jednoho ohrozit branku Pinta nedokázalo. U míče však zůstávají hosté.
45+1
V prvním poločase se budou nastavovat tři minuty.
45
Centr Tiaga z pravé strany musel odvracet na rohový kop Mascherano.
44
Hosté zahrávali rohový kop, po kterém se málem dočkali vyrovnání. Centr Gabiho propadl na malé vápno, kde se ovšem k míči nikdo z fotbalistů Atlética nedostal.
43
Ke konci prvního poločasu se začalo Atlético tlačit do útoku.
42
Po delší době také útočná akce Atlética. Po pravé straně se dostal k vápnu Barcelony Raúl García, který zkusil vystřelit, ale jeho střelu srazil Adriano na autové vhazování.
42
O narážečku se pokusil Dani Alves se Sánchezem, ale ten mu míč nedokázal na hranici pokutového území přesně vrátit.
41
Atlético se stále musí bránit aktivním fotbalistům Barcelony, kteří se snaží navýšit své vedení.
39
Dani Alves našel z pravé strany ve vápně Messiho, kterému se nepodařilo vystřelit, když míč zpracovával v obtížné pozici.
38
Barcelona se snaží využít špatného rozpoložení svého soupeře a kombinuje na útočné polovině.
37
Dalšího faulu na středu hřiště se tentokrát dopustil Tiago, který rovněž vidí žlutou kartu. Hosté hrají v tuto chvíli velmi nervózně.
36
Chybu v rozehrávce Atlética musel zachránit faulem na středu hřiště Godín, jenž dostává žlutou kartu.
35
Atlético se hned po inkasované brance snaží odpovědět, kombinuje na útočné polovině.
33
Barcelona právě vstřelila branku!
Barcelona se dostává do vedení. Nenápadná akce domácích končí úvodní brankou, když Messi sklepl ve vápně míč na ALEXISE SÁNCHEZE, který následně vypálil životní střelu, kdy z obtížné pozice poslal míč přesně do levé šibenice.
32
V tuto chvíli se hra odehrává na středu hřiště, kde se u míče drží fotbalisté Barcelony.
31
Postupný útok Atlética skončil centrem z levé strany v podání Kokeho, který ovšem nikoho ze svých spoluhráčů nenašel, když se k míči dostal jako první Pinto.
30
Ovšem i následný útok Barcelony končí faulem, kterého se nyní provinil Messi. Rozehrávat budou tedy hosté.
29
Gabi rozehrál volný kop nakrátko a to nebylo nejlepší řešení. Domácí se velmi dobře vrátili a dostali se k míči.
29
Barcelonští se ihned k míči díky dobrému napadání dostali, ale následně se dopustili faulu na středu hřiště. Volný kop pro Atlético.
28
Míč se dostal k Pintovi, jenž si při výkopu nepočínal dobře, když poslal míč za postranní lajnu. Atlético bude vhazovat.
27
Po rychlém protiútoku Barcelony se dostal po centru Daniho Alvese k hlavičce Pedro, ale ani on nedokázal trefit branku.
26
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce na malém vápně Raúl García, který ovšem poslal míč vysoko nad branku.
25
Atlético na útočné polovině zabojovalo a dočkalo se šance. Zpoza pokutového území vystřelil Koke, jehož pokus srazil jeden z bránicích hráčů na rohový kop.
24
Dani Alves našel z pravé strany ve vápně hlavu Sáncheze, jenž nasměroval míč přímo do rukavic Courtoise.
24
Fotbalisté Atlética sportovně vrátili míč na kopačky domácích hráčů.
23
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Arda Turan, přichází Raúl García.
22
Na hrací ploše opět zůstává ležet Turan, který se na hřiště před malou chvílí vrátil. Atlético bude muset znovu střídat.
21
Barcelona se dostala k míči a kombinuje na útočné polovině.
20
Turan v doprovodu zdravotníků odchází za postranní lajnu. V utkání bude zřejmě pokračovat.
19
Útočného faulu se dopustil Fábregas, jenž si vyšlápl na Turana a ten zůstává ležet na trávníku.
19
Domácí rozehráli rohový kop nakrátko a snaží se pokračovat v kombinaci na útočné polovině.
18
Barcelona je stále aktivnějším týmem. Z levé strany centroval Adriano, ale ve vápně se k míči dostal Godín, který míč odvrátil do zámezí. Rohový kop.
17
Po pravém křídle se pokoušel dostat k centru do vápna Dani Alves, ale míč mu velmi dobře sebral Filipe, který navíc vybojoval autové vhazování pro svůj tým.
16
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Adrián.
15
Na straně Atlética se již připravuje střídání.
14
Na trávníku zůstává ležet Diego Costa, který si zřejmě při sprintu obnovil zranění.
13
Chytrou přihrávkou mezi obránci se snažil Messi uvolnit a vyslat do šance Pedra, ale pas nakonec dokázal zastavit Miranda.
12
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Turan, ale míč skončil vedle branky. Bude se odkopávat od branky.
11
Juanfran se dostal z pravé strany k centru do vápna, ale Piqué jeho nabídku k zakončení odvrací na rohový kop.
10
Atléticu se podařilo narušit tlak Barcelona a přesunulo se na útočnou polovinu, kde drží míč.
9
Po pravé straně si do vápna naběhl Sánchez, jenž také obdržel přesnou přihrávku od Fábregase, ale ve vápně hru dobře přečetl Godín, který odkopl míč mimo vápno.
8
Barcelona kombinuje s míčem na útočné polovině a připravuje se k přechodu do vápna.
7
První zákrok v utkání si připisuje Courtois, když zpoza pokutového území vystřelil Adriano, jenž poslal míč přímo do náruče připraveného brankáře Atlética.
6
Gabi našel centrem do vápna hlavu Mirandy, jenž poslal míč do boční sítě.
6
Atlético Madrid se chystá k rozehrávce volného kopu.
5
Chyba v rozehrávce Barcelony vedla ke žluté kartě Piquého, jenž musel na vlastní polovině zastavit Kokeho.
4
Do utkání vstoupili dle očekávání aktivněji domácí, kteří se hned od začátku snaží útočit.
3
Messi našel na pravé straně Alvése, který se dostal k vápnu a následně odcentroval míč před branku Courtoise, kde se k hlavičce dostal Iniesta, ale míč poslal vedle branky.
3
Na útočnou polovinu se již opět přesunula Barcelona.
2
Na druhé straně se dostal s míčem do pokutového území Costa, ale byl vytlačen do úhlu, odkud se mu nepodařilo vystřelit.
1
První útok po pravé straně Barceloně nevyšel, když se Sánchez nedokázal dostat přes Filipeho.
1
Úvodního výkopu se ujali fotbalisté Barcelony, kteří zahájili dnešní utkání.
1
Fotbalisté jsou již na zeleném pažitu. Na Camp Nou panuje skvělá atmosféra.
Hráči jsou již připraveni v tunelu. Za chvíli budou přivedeni na hrací plochu.

FC Barcelona: Pinto – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Adriano – Fábregas, Busquets, Iniesta (C) – A. Sánchez, Messi, Pedro.
Náhradníci: Olazábal – Bartra, Xavi, Song, Alba, Neymar, Tello.

Atlético Madrid: Courtois – Torres Juanfran, Miranda, Godín, Filipe – Turan, Gabi (C), Tiago, Koke – David Villa, D. Costa.
Náhradníci: Aranzubia – Alderweireld, M. Suárez, Raúl García, Diego, J. Sosa, Adrián.

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, Núnez.
Pokud máte nějaké dotazy ohledně tohoto utkání, ptejte se na Twitteru. Stačí označit svůj příspěvek @Slapi1 a já se Vám pokusím co nejrychleji odpovědět.
Na tiskové konferenci

Xavi (FC Barcelona): "Už jsme si mysleli, že jsme o všechno přišli, ale fotbal je úžasná hra, protože vám dává další příležitosti. Hrajeme před našimi fanoušky a očekáváme, že nám to pomůže. Chceme, aby stadion hořel napětím, aby nás podporoval a my si zasloužili jeho ovace."

Miranda (Atlético Madrid): "Barcelona je skvělý tým a my jsme moc rádi, že bude testovat naše ambice i schopnosti právě tento velikán. Musíme se pokusit o vítězství, protože nechceme spoléhat na remízu. Co budeme potřebovat k tomu, abychom je porazili? Minimálně maximum našich schopností. Musíme být psychicky odolní, protože možná budeme prohrávat. A především to chce koncentraci od začátku až do konce."

Dnešní utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Antonio Mateu. Na lajnách mu budou pomáhat pánové Pau Cebrián a Jon Núnez. Čtvrtým rozhodčím bude Carlos López.
Letošní vzájemná utkání

Letos se Barcelona utkala s Atléticem hned třikrát. Jednou tomu tak bylo v rámci 19. kola, kdy utkání skončilo bezbrankovou remízou 0:0.

Oba celky na sebe narazily také ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Na hřišti Barcelony utkání skončilo 1:1 a na hřišti Atlética se radovali domácí z vítězství 1:0.
Atlético Madrid

Atlético zažívá letos sezónu snů, když se dostalo do finále Ligy mistrů, kde vyzve Real Madrid a v Primera Divison dělí svěřence Diega Simeoneho od zisku mistrovského titulu jeden bod, protože dnes Atléticu stačí na Camp Nou pouze remizovat. Madridský celek se už mohl radovat v minulém kole, ale Atlético doma s Málagou pouze remizovalo 1:1.

Atléticu se stihl pro dnešní klíčové utkání uzdravit zraněný Diego Costa, takže madridský celek nastoupí do dnešního utkání v plné síle.
FC Barcelona

Katalánský celek ztrácí na první příčku tři body, takže v dnešním utkání musí svého úhlavního rivala v boji o titul porazit, chce-li zvednout nad hlavu pohár pro mistra Primera Division. Barcelona tedy může zachránit letošní nevydařenou sezónu, jelikož podávala kolísavé výkony. To platí i o minulém utkání, kdy Barcelona remizovala s Elche 0:0.

Barceloně dnes bude chybět pouze dlouhodobě zraněný Victor Valdés. Mírný otazník visí nad startem Gerarda Piquého, jenž měl v uplynulém týdnu menší zdravotní problémy.
Přeji krásný sobotní večer u sledování textového přenosu ze závěrečného kola španělské Primera Division. Letošní ročník španělské soutěže byl neuvěřitelně vyrovnaný a o titulu stále není rozhodnuto. Rozhodnutí přijde až dnes, když si to v přímém souboji o mistrovský titul rozdá na Camp Nou FC Barcelona a Atlético Madrid.

Úvodní výkop je naplánován na 18:00 a provede Vás jím komentátor Jan Šlapáček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.