Tolik tedy z prvního zápasu středečního dne, od 21 hodin pokračujeme zápasem Španělsko – Chile. Díky za pozornost a v pátek opět na počtenou.
Je dobojováno. Austrálie si za sympatický a bojovný výkon nepřipíše ani bod. Silného soupeře však dlouho trápila, ve druhém poločase dokonce vedla. Z nařízené penalty se trefil kapitán Jedinak.

Radost jim dlouho nevydržela. Za čtyři minuty bylo vyrovnáno, Van Persie z bezprostřední blízkosti prostřelil Ryana. K velkému obratu pak zavelel Depay, který nakonec zajistil Nizozemsku výhru a zároveň svůj celek přiblížil k postupu do další fáze turnaje. Australané se však nemají za co stydět, jejich výkon zaslouží uznání.
90+3
Víc už se nestane, Austrálie zůstane podruhé na turnaji bez bodu.
90+2
Navíc nebezpečně zahrozilo. Lens se prokličkoval až před Ryanovu bránu, ale prudká střela končí na připraveném australském brankáři.
90
...brankář Cillessen pak dva zákroky.
90
Brankář Ryan si v tomto zápase připsal sedm zákroků...
90
Míč je ve středu hřiště, Nizozemsko má míč pod kontrolou.
90
Nad rámec zápasu se budou nastavovat tři minuty.
89
Austrálie pouze nakopává míče, žádný větší tlak se nekoná. Soupeř dobře napadá a nedává žádný prostor ke střelám nebo nějakým ofenzivním výpadům.
88
Hallaron prováhal vhodný okamžik na přihrávku a nakonec poslal přetažený centr za Cillessenovu bránu. Své sehrála i nervozita.
87
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Robin van Persie, přichází Jeremain Lens.
86
Nizozemsko bude potřetí a naposledy střídat. Van Persie půjde ze hřiště.
85
Ještě však není konec, Austrálii nelze odepisovat, za dnešní výkon si zaslouží uznání a pochvalu. K alespoň bodu má k dispozici zhruba pět minut.
83
Austrálie může žehrat na neproměněnou tutovku. Místo stavu 3:2, je to přesně naopak. Oar místo střely centroval a poté chyboval i brankář Ryan. Oba asi nebudou mít klidné spaní.
82
Určitě sledujeme jeden z nejlepších zápasů na šampionátu. Pěkný fotbal, na obou stranách sledujeme dobré šance a především padlo již pět gólů.
81
...Jedinak trefil hlavu Jonga, ale nemířil rozhodně špatně. Míč by letěl do sítě, hráč Nizozemců tam šel velice odvážně a vybojoval důležitý míč.
81
Standardka tentokrát pro Austrálii...
80
Deset minut před koncem zápasu byl v dobré střelecké pozici Depay, ale prováhal vhodný okamžik. Nicméně je třeba tohoto hráče pochválit. Nastoupil od druhého poločasu a hraje dobrý zápas. Hru svého týmu oživil.
78
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Jonathan de Guzmán, přichází Georginio Wijnaldum.
77
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Tommy Oar, přichází Adam Taggart.
75
Leckie je hodně šikovný s míčem a chtěl si vykoledovat další penaltu. Nejprve naskočil do Vlaara a pak sebou plácl na trávník. Tohle ne, do divadla klidně, ale na fotbal to nepatří.
74
Austrálie se chystá potřetí střídat. Druhá prohra v řadě by byla hodně špatná. Postupové ambice by byly takřka fuč.
73
Posléze z toho byl roh a de Jong netrefil míč zcela ideálně. Přesto si Ryan připisuje další zákrok, už se mu hromadí.
72
Robbenova střela neměla potřebné parametry a míč končí v rukavicích brankáře Ryana.
71
Následovat bude standardka pro Nizozemsko, pozice dobrá a rovnou na střelu. To je pro Robbena.
70
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Tim Cahill, přichází Ben Halloran.
70
Opět to byl Van Persie, který zakončoval ze dvaceti metrů, ale trefil jen před sebou stojícího protihráče.
69
Další dobrá šance pro Nizozemsko. Hraje se parádní fotbal, Ryan odčinil svou předešlou chybu a chytá vyloženou šanci Van Persimu.
68
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Takový je fotbal. Krátce před tímto gólem měli Australané obrovskou šanci, ale nedokázali ji proměnit. A tak přišel zákonitý trest. MEMPHIS DEPAY se opřel do míče ze zhruba pětadvaceti metrů a po chybě brankáře Ryana je balon v síti. Tohle se dalo chytat, ale plachtící míč australskému brankáři propadl mezi rukavicemi. Inkasovaná branka jde na jeho vrub, o tom žádná.
67
Tutovka Austrálie. Oar místo rázné střely volil přihrávku a byla to chyba. Hůře postavený Leckie zakončil hrudníkem a pro Cillessena to nebyla žádná složitá práce.
66
Série nepřesností pokračuje a především Nizozemsko dělá neskutečné hrubice.
65
Poté to zkoušel Sneijder, který chtěl odcentrovat z levé strany, ale dostal se s míčem za čáru.
64
Kostrbatá rozehrávka Nizozemska končí u Spiranovice.
63
Na hřišti zůstává ležet Jedinak, kterému se v souboji prohnul kotník a Persie může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
62
Nebyla to střelecká pozice, ale přesto přišel dobrý centr McKaye na Oara, ten se ale k míči nedostal. Chyběl kousek.
61
Cahill má energie na rozdávání. Vybojoval faul na Jongovi a Austrálii čeká velmi solidní standardka.
60
Hodina hry je za námi a viděli jsme čtyři góly. Na nějakou nudu si nemůžeme stěžovat.
59
Překvapení se nakonec nekoná. Nizozemsko velice rychle zareagovalo, ale takové problémy asi nečekalo.
58
Australská radost dlouho nevydržela. Za čtyři minuty je vyrovnáno a radost má především ROBIN VAN PERSIE. Centr Depaye zachytil na levé straně vápna a tvrdou bombou propálil Ryana.
56
Neskutečné, Austrálie si jde za svým cílem a snem. Cahill šel do přečíslení tři na dva a nakonec je z toho roh. De Jong však vyrobil velkou chybu a nyní může být rád, že se Austrálie nedočkala dalšího gólu.
54
Austrálie právě vstřelila branku!
Opět tu máme penaltu a je třeba říct, že na mistrovství světa jich máme požehnaně. Došlo k tomu jednoduše. Bozanicuv centr trefil ruku Janmaata a kapitán Austrálie MILE JEDINAK proměnil pokutový kop. Míč poslal do protipohybu Cillessena a překvapení je tu.
54
Penalta, puntík, deset, stačí si vybrat. Ruka ve vápně a Austrálie může jít do vedení. To jsou věci.
53
Austrálie střídala, ale vypadá to spíš na nějaké zranění. Přeci jen Bresciano hrál povedený duel a dobrovolně by ho neopustil.
52
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Mark Bresciano, přichází Oliver Bozanic.
51
Důkazem je povedená střela Sneijdera, která šla k pravé tyči. Ryan si připisuje parádní zákrok. To byla velice pěkná střela, ale plachtící australský mág potěšil své fanoušky a spoluhráče.
50
Van Gaal změnil rozestavení a zatím to vypadá podstatně lépe. Nizozemci jsou aktivnější a mnohem častěji u míče. Možná pomohla i nějaká bouřka v kabině.
49
Janmaat hledal volného Robbena, ale brankář Ryan dobře přečetl hru a navíc to holandský útočník neprovedl vůbec dobře.
48
Kdo tipoval žlutou kartu pro Nizozemsko, má štěstí. Horší už je to s Robinem van Persim, který dal facku Spiranovicovi a je za to náležitě oceněn. Bylo to samozřejmě nechtěně, stačí trocha neobratnosti a pohroma je na světě.
47
Žlutou kartu dostává Robin van Persie (Nizozemsko). Je to pro něj také druhá žlutá karta, takže třetí zápas ve skupině si nezahraje.
47
Není se co divit, Austrálie první zápas prohrála a bod z toho mače ji stačit rozhodně nebude.
47
Druhý poločas začal velice svižně a Leckie se dral do vápna hodně odvážně. Bylo to však s faulem na Blinda.

Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Máme za sebou první poločas, který byl celkem zajímavý. Tedy z pohledu Austrálie, Nizozemsko hraje pasivně a nějakou ofenzivní silou tedy rozhodně nedisponuje. Přesto se ujalo vedení vůbec z první akce zápasu. Ve dvacáté minutě se na půlící čáře rozběhl Robben a jeho přízemní střela zapadla do sítě.

Po padesáti vteřinách byla vyrovnáno. McGowan poslal parádní centr na Cahilla, který ještě lépe zakončil. Jeho volej levačkou se od břevna odrazil do sítě. Určitě jedna z nejhezčích gólů letošního mistrovství. A Austrálie zlobila dál.

Nizozemsko nebylo vůbec vidět, kombinace téměř žádná a houževnatý tým toho málem využil. Nejprve pálil těsně nad Bresciano a svou dobrou šanci prováhal Spiranovic.

Tak tedy poločas 1:1 a lepším mužstvem lze bez okolků určit Austrálii.
45+3
45+3
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Bruno Martins Indi, přichází Memphis Depay.
45
Nastavují se dvě minuty a je jasné, že se bude střídat.
45
Aby si ho tam neužil i nizozemský fotbalista, který je evidentně otřesen a momentálně putuje ze hřiště na nosítkách.
44
Cahill dostává žlutou kartu za dohrání souboje s Martinsem Indim. Je to jeho druhá na turnaji, což znamená, že si třetí zápas užije na tribuně.
44
Žlutou kartu dostává Tim Cahill (Austrálie).
42
Ta však nepřišla, Austrálie je opět u míče.
41
Možná až v posledních pěti minutách něco vymyslí. Kombinují na středovém kruhu a čekají na nějakou šanci.
40
Nizozemci se složitě dostávají přes obránce, navíc tomu chybí šťáva. Je to takové bez energie, bez nápadu.
39
Stále je výsledek nerozhodný 1:1, skóre otevřel Robben, ale za zhruba minutu vyrovnal Cahill. Od té doby jsou Australané lepší a měli minimálně dvě dobré šance.
37
Rozhodčí možná trochu zbytečně přerušuje hru, fauly to sice jsou, ale hra by se přeci jen nemusela tolik kouskovat.
36
Robben si vzal míč a zkusil zase nějakou individuální akci, ale kdepak. McGowan si ho pohlídal.
35
Důkazem prostrčení Oara na Cahilla a mnoho nechybělo, aby se Cillessen musel zase ukázat v tom nejlepší možné světle.
34
Zhruba deset minut do konce poločasu a Austrálie je stále u míče. Nizozemci se až na ojedinělý výpad k ničemu nedostali. Možná trochu překvapení, ale outsider hraje velmi odvážně.
33
Austrálie nakopává míče na Cahilla, ale je to moc okaté. Obránci protivníka to většinou očekávají. Nutno říct, že jednou to vyšlo a australský útočník napálil míč do sítě.
32
Sledujeme rozhodně zajímavý zápas plný šancí. Austrálie hraje výborný fotbal a je místy nebezpečnější.
31
A další tutovka. Spiranovic nikým neatakován zůstal s míčem na malém vápně, ale střela mu vůbec nesedla a míč krotí do rukavic připravený Cillessen.
30
Obrovská šance Austrálie. Roh propadl na hranici velkého vápna, kde byl připraven Bresciano a jeho pumelice končí těsně nad holandskou svatyní.
29
Austrálie pokračuje v dobrém výkonu, nyní bude rozehrávat roh.
28
De Vrij byl pod tlakem napadajícího Cahilla, míč proto raději poslal co nejdál od svého brankáře.
27
Na levé straně se prosadil Blind a ihned centroval do vápna na Robenna, kterého si tentokrát Austrálie dokázala pohlídat.
26
Cillessen zahrál na jistotu a nikam nepospíchá. Sneijder postupně přenáší míč na útočnou polovinu.
25
Ale ani Australané nehrají vůbec špatně, za bojovnost a nasazení si zaslouží uznání.
24
Nizozemsko je rázem aktivnější, inkasovaná branka jej očividně nerozhodila.
23
Další zajímavý pokus Nizozemska. Vlaar si naběhl na rohový kop a jeho hlavička nevypadala vůbec špatně. Ryan se jen ohlédl, kam míč vlastně letí.
22
Nic se nedělo a najednou dva rychlé góly. Tohle se nám musí líbit.
21
Neuběhla ani minuta a rázem je vyrovnáno. K tomu všemu jsme viděli s největší pravděpodobností nejhezčí gól dosavadního průběhu turnaje. TIM CAHILL dostal přesný centr za velké vápno a ta rána z voleje, no to byla lahůdka. Levačkou se opřel do míče a od břevna zapadl kus kulatého nesmyslu přesně do nizozemské sítě. McGowan zaslouží pochvalu za načasovaný centr snad ze čtyřicetimetrové vzdálenosti.
20
Velká chyba Austrálie, která pustila do šance ARJENA ROBBENA. Ten vůbec první větší šanci svého týmu bez větších problémů využívá. S míčem si pohrál již na půlce hřiště, nastartoval svá rychlá chodila a přízemní střelou překonal padajícího Ryana. S tím se dalo jen těžko něco dělat.
18
Holandsko vzápětí přišlo o míč a hraje se ve středu hřiště.
16
Poprvé si na míč sáhl brankář Ryan. Z velké dálky rozehrával standardku Robben a zkusil to sám, také jak jinak. Míč letěl doprostřed brány a stav se proto nemůže měnit.
15
Po něm Austrálie opět zatopila, několik polínek přidal pod Cillessonovu pec útočník Cahill. Nizozemsko tuto složitou situaci ustálo.
14
Leckie našel na hranici vápna Bresciana, který měl dobrou pozici, ale v poslední moment se mu do střely vrhl obránce De Vrij a bude z toho roh.
13
Kdepak, slabá aktivita. Sneijder jen tak píchnul míč před sebe a byl velice rychle odbaven Davidsonem.
12
Nepřesná přihrávka Jedinaka končí až u gólmana Cillessena. Pokud někdo čekal nějakou ofenzivní smršť Nizozemska, tak se zatím nekoná. Ani jedna šance, ani jedna střela. Ryan si ve svém pracovišti může v klidu okusovat nehty. Není co dělat.
11
Aktivnější Austrálie kombinuje po pravé straně hřiště, především Cahill stále něco vymýšlí. Chybí tomu jediné, přesnost.
10
Svou rychlost předvedl de Guzmán, který před sebe nepustil Mckaye. Ovšem Australané hrají sympaticky a jsou mnohem častěji u míče.
9
Persiho přihrávka hledala Robbena, ale byl odmáván a následně odpískán ofsajd.
8
Zatím je to zápas průměrných kvalit, na obou stranách sledujeme až příliš mnoho chyb.
7
Na druhé straně nebezpečně odcentroval Leckie a brankář Cillessen výborně přečetl hru. Došel si pro míč a velmi rychle jej poslal do bezpečných míst.
6
Jenže vázne kombinace a Holandsko dobře napadá. Byl to Arjen Robben, který vystihl špatnou rozehrávku soupeře a svým typickým způsobem nastartoval své turbomotory. Pláchl po levé straně, ale nakonec si míč ukopl a sám se své nešikovnosti zasmál.
5
Také se tak děje, navíc žádná velká změna. Austrálie je stále u míče a snaží se hrát aktivní fotbal.
4
Na hřišti zůstává ležet Martins Indi, který upadl při souboji s Mckayem. Po chvilce ošetření bude opět připraven pokračovat v zápase.
3
Australané však měli k dispozici standardku, o kterou se postaral Bresciano, ale míč k brankáři Cillessenovi vůbec nedoletěl.
2
Centr Davidsona letěl do vápna, ale tam zaúřadoval v pravý moment stoper Vlaar.
1
U míče je Austrálie, která se pokouší vymyslet první útočnou akci.
1
Hymny dohrály, za pár okamžiků začínáme. Dle předpokladů nemusel trenér Nizozemců Louis Van Gaal dělat žádnou změnu a zcela logicky ponechal vítěznou sestavu.
Nejprve proběhnou hymny obou zemí a poté se již vrhneme na samotný zápas. V Brazílii, konkrétně v Porto-Alerge, nepanují překvapivě žádné tropy. Je na fotbal solidních 14°C, ve 13 hodin místního času to není žádná sláva, ale hráčům to vadit rozhodně nebude.
Ještě jednou hezký podvečer, vítejte u sledování skupiny "B", Nizozemsko a Austrálii čeká druhý zápas na MS v Brazílii a každý čeká, že se válec kolem Arjena Robbena nezastaví ani dnes.

Austrálie: Ryan – McGowan, Wilkinson, Spiranovic, Davidson – Jedinak (C), McKay – Leckie, Bresciano, Oar – Cahill.
Náhradníci: Langerak, Galeković – Franjic, Wright, Milligan, Bozanic, Troisi, Holland, Luongo, Vidošić, Taggart, Halloran.

Nizozemsko: Cillessen – De Vrij, Vlaar, Martins Indi – Janmaat, de Guzmán, Sneijder, de Jong, Blind – van Persie (C), Robben.
Náhradníci: Vorm, Krul – Verhaegh, Veltman, Kongolo, Clasie, Fer, Kuijt, Lens, Huntelaar, Wijnaldum, Depay.

Rozhodčí: Djamel Haimoudi (Alžír.) – Redouane Achik (Maroko), Abdelhak Etchiali (Alžír.).
Rozhodčí:

Djamel Haimoudi (Alžír) – Redouane Achik (Maroko), Abdelhak Etchiali (Alžír).

Čtvrtý rozhodčí: Bakary Gassama (Gambie).
Dějiště zápasu – Stadion Estádio Beira-Rio:

Jedná se o víceúčelový stadion v brazilském městě Porto Alegre. V součastnosti je nejvíce využíván pro fotbal. Domácí zápasy zde hraje tým SC Internacional. V letošním roce byl přestavěn pro mistrovství světa 2014, během něhož se na něm odehraje pět zápasů. Kapacita něco málo přes 43 tisíc.
Soupiska Austrálie na MS:

Brankáři: Eugen Galeković, Mitchell Langerak, Mathew Ryan.

Obránci: Jason Davidson, Ivan Franjic, Ryan McGowan, Matthew Špiranović, Alex Wilkinson, Bailey Wright.

Záložníci: Oliver Bozanic, Mark Bresciano, James Holland, Mile Jedinak, Massimo Luongo, Matt McKay, Mark Milligan, Tommy Oar, James Troisi, Dario Vidošić.

Útočníci: Tim Cahill, Ben Halloran, Mathew Leckie, Adam Taggart.

Trenér: Ange Postecoglou.
Austrálie:

Nebyl to vyloženě špatný začátek fotbalového trpaslíka. Celý zápas a především v prvním poločase Austrálie nepříjemně kousala. Po přestávce dokonce Cahill poslal míč do sítě, ale byl mu odmáván ofsajd a Bresciana zase vychytal brankář Bravo. Ve druhé minutě nastavení tak Chile definitivně uklidnil pojišťující trefou Beausejour.

Chile – Austrálie 3:1 (2:1)

Branky: 12. A. Sánchez (Vargas), 14. Valdivia (A. Sánchez), 90+2. Beausejour – 35. Cahill (Franjic)
Soupiska Nizozemska na MS:

Brankáři: Jasper Cillessen, Michel Vorm, Tim Krul.

Obránci: Paul Verhaegh, Daryl Janmaat, Joel Veltman, Stefan de Vrij, Ron Vlaar, Bruno Martins Indi, Terence Kongolo, Daley Blind.

Záložníci: Leroy Fer, Nigel de Jong, Jordy Clasie, Jonathan de Guzman, Georginio Wijnaldum, Wesley Sneijder.

Útočníci: Arjen Robben, Robin van Persie, Klaas-Jan Huntelaar, Dirk Kuyt, Jeremain Lens, Memphis Depay.

Trenér: Louis Van Gaal.
Nizozemsko:

Pokud se podíváme na první zápasy těchto dvou soupeřů, je potřeba se zastavit u Holandska, které ukázalo svou mimořádnou sílu proti Španělsku. Obhájce titulu místy nevěděl, která bije a nebýt brankáře Casillase, mohl být výsledek ještě vyšší. Nakonec i tak došlo k velkému překvapení a výhry "Oranjes" 5:1.

Španělsko – Nizozemsko 1:5 (1:1)

Branky: 27. Alonso (pen.) – 44. van Persie (Blind), 53. Robben (Blind), 65. De Vrij (Sneijder), 72. van Persie, 80. Robben
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký podvečer přeji u sledování zápasu mezi Austrálií a Nizozemskem. Čeká nás souboj, ve kterém je favorit jasný. Druhý jmenovaný tým vstoupil do mistrovství fantasticky a ihned v prvním zápase si vyšlápl na obhájce titulu ze Španělska. Australané hráli proti Chile, solidní výkon však na body nestačil a papírový favorit nakonec bez větších starostí vyhrál.