S konstatováním, že Norsko zvítězilo na hřišti Ázerbajdžánu poměrem 1:0 a připisuje si tři tabulky do skupiny H, když se jako jediný trefil v pětadvacáté minutě Nordtveit, se s Vámi loučí a u dalšího zápasu kvalifikační skupiny H mezi Bulharskem a Maltou se bude těšit Tomáš Lysý.
Bez vyloučení.
Zápas skončil výhrou Norska, o kterou se zasloužil výbornou hlavičkou z pětadvacáté minuty HåVARD NORDTVEIT, když se trefil přesně pod břevno. Domácí spálili zřejmě nějvětší šanci po střele Raufa Alijeva z obtížné pozice, která se nevešla mezi tři tyče. V druhém poločase se sice Ázerbajdžánci snažili, ale větší šance měl i tak jejich soupeř, který tak nakonec slaví zisk tří bodů.
90+3
90+2
Alexander Søderlund byl na půlící čáře faulován a Norsko je hodně blízko třem bodům.
90+1
Nazarovovi se nelíbilo, že Elyousnoussi míří ke střídačkám hodně pomalu a vznikla menší strkanice. Karty se ale dávat nebudou, útočník Norska střídá Fredrika Gulbrandsena.
90+1
Hosté budou střídat, čímž ušetří další cenné vteřinky.
90
Ázerbajdžánci se sami nepřesnou kombinací připravili o míč. Bude následovat odkop od norské branky.
90
Nastaveny budou ve druhém poločase dvě minuty.
90
Běží posledních šedesát vteřin normální hrací doby. Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
89
Stefan Johansen se snažil vysunout do brejku Jone Samuelsena, kterému scházely zhruba dva metry k tomu, aby si zastavil míč.
88
Tři minuty před koncem mají fotbalisté Ázerbajdžánu míč konečně ve své moci, když Medvěděva fauloval Alexander Søderlund.
87
A hosté stále nezískávají míč, protože Alijev se provinil faulem na Elabdellaouiho, o kterém nyní nebylo hodně dlouho slyšet.
86
Hosté zahráli přímý volný kop nakrátko a u levé lajny fauloval Pera Ciljana Skjelbreda záložník Gara Garajev. Další přímý volný kop Norska, tentokrát o něco málo dále.
85
Alexander Søderlund v souboji o míč na levé straně blízko vápna pocítil tvrdost Mahira Šukjurova, který si pomohl zákrokem ve stylu zápasníka sumó. To je slibná šance pro Nory.
84
Nazarov si na půlící čáře pomohl loktem v obličeji Alexandera Tetteye a dostává žlutou kartu.
83
Stefan Johansen se dostal na levé straně vápna k moci a přes skluzujícího beka vystřelil. Mířil však do boční sítě.
82
Dlouhý etrovaný míč na Vagifa Džavadova našel přesně jeho hlavu, ale Džavadov hlavičkoval zády k brance a než se stačil vzpamatovat, gólman Norska sebral míč.
80
Do konce zbývá posledních deset minut a Ázerbajdžánci vrhají do útoku závěrečné síly.
80
Po centrovaném míči na na malé vápno šel Alexander Søderlund hodně tvrdě do souboje s gólmanem Salahatem Agajevem. Útočníkovi Norska je pískán útočný faul.
79
Mahir Šukjurov nepředvedl vůbec špatný roh, jenže Tom Høgli byl u míče jako první a odvrací ho daleko od své branky.
78
Zblokovaná střela jednoho z hráčů Ázerbajdžánu míří do zámezi. Bude to rohový kop pro domácí barvy.
77
Ázerbajdžánci jsou v posledních minutách aktivnějším týmem a častěji jsou před norskou brankou.
76
Vuqar Nazarov na půlící čáře zajel šlapákem do pravé nohy Alexandera Tetteye a může být rád, že se jeho zákrok obešel bez žlutého trestu.
75
A stejně jako střídající Samuelsen, také před malou chvíli na hřiště nastoupivší Alexander Søderlund dostává žluté varování po tom, co atakoval nohy Amirkulieva.
74
Po rohu Džavadova má míč Ørjan Nyland bezpečně ve své moci.
74
Rohový kop pro domácí fotbalisty.
73
Dva fauly na norské straně, díky kterým je Ázerbajdžán o něco blíže hostující kleci. Nejprve Alexander Søderlund fauloval Vagifa Džavadova a poté si Per Ciljan Skjelbred vyšlápl na Vuqara Nazarovova.
72
Další střídání, tentokrát druhé na norské straně. Útočník Håvard Nielsen přenechává svojí pozici za posledních dvacet minut forvardovi Alexanderu Søderlundovi.
70
Druhé střídání Ázerbajdžánců. Z placu odešel Džavid Imamverdijev, jehož jméno je postrachem většiny mimoázerbajdžánských komentátorů, a nahradil jej Vuqar Nazarov. Střídání záložníka za útočníka.
69
Stefan Johansen adresoval míč po rohu na hlavu Alexandera Tetteye, jehož hlavička snad lízla břevno!
69
Ještě před rohovým kopem si hlavní sudí něco ujasňuje ve vápně, kde probíhá malá strkanice hráčů.
68
Norům se nikterak nechce zahrávat rohový kop a Stefan Johansen se stává terčem pískotu. Je pravda, že by přece jen mohl rozehrávat rychleji.
66
Jenže dokud budou Ázerbajdžánci takto faulovat, tak se vyrovnávacího gólu nedočkají. Naprosto zbytečně teď strčil Šukjurov do Høgliho. Jasný faul.
65
První střídání také na straně Ázerbajdžánu. Obránce Ruslana Abisova nahrazuje záložník Gara Garajev, což znamená jasné posílení útoku domácích.
63
Faul i na druhé straně, Samuelsen si poblíž levé lajny zastavil míč, hodil si jej na pravou nohu a bylo jasné, že si jde pro faul, což se také nakonec stalo. Abdullajev může být rád, že nedostal karetní trest.
62
Po výborné uličce Abdullajeva na Alijeva nemůže útok Ázerbajdžánců pokračovat, protože druhý jmenovaný přebíral míč v ofsajdu.
61
Jone Samuelsen rozhodně přidělal po pěti minutách na hřiště vrásky svému trenérovi, protože na půlce zbytečně zajel do Abdullajeva a dostává žlutou kartu.
60
Po nakrátko rozehrané standardce poslal Alijev míč na branku, ale mezi tři tyče znovu nevystřelil. Gólman Norska si tak ještě nemusel připisovat jediný úspěšný zákrok.
59
Skjelbred doslova Amirkulieva blízko velkého vápna, takže je zde standardní situace pro Ázerbajdžánce.
57
Mats Møller Dæhli odchází z pozice záložníka z placu a nahradí jej další středopolař Jone Samuelsen.
57
Krátce po rohu fauloval Abisov na půlící čáře Nielsena a Seveřané tak zůstanou u míče. Ale rozehrávat budou až po následujícím střídání.
55
Norsko pokračuje ve svém tlaku, Johansen bude zahrávat rohový kop.
53
Norsko bylo blízko k druhému gólu. Elyounoussiho střelu po uličce na norského útočníka vyrazil Agajev, který se následně vrhl po míči i před dorážejícím Skjelbredem. Kulatý nesmysl se nakonec dostal k Håvardu Nielsenovi, který svůj druhý gól nepřidává, neboť na brankové čáře vyráží míč Maxim Medvěděv.
52
Eľvin Junuszade fauloval na půlící čáře Tarika Elyounoussiho a po zásluze vidí žlutou kartu!
52
Tettey to zkusil z velké dálky, ale střela norského záložníka tmavé pleti končí u gólmana Ázerbajdžánu Agajeva.
52
Pevná defenzíva s neústupným napadáním. To je to, co nyní zdobí norské fotbalisty.
51
Abdullajev má opět míč na půlící čáře poblíž pravé lajny, ale opět jej musel zahrát zpět na Šukjurova.
51
Taktovku na středu hřiště převzali Ázerbajdžánci a Šukjurov s Junuszadem si vyměňují míče mezi sebou.
50
Araz Abdullajev musel míč vrátit zpět na své beky, protože se k němu nebezpečně blížili dva napadající hráči Norska.
50
Dlouhý nákop Nylanda končí u jistého Agajeva.
49
Norové mají poprvé ve druhém poločase míč po delší čas ve své moci a kombinují na půlící čáře.
48
Ázerbajdžánci to zkoušejí znovu. Nyní se prezentoval střelou zhruba z třiceti metrů Abisov, jenže obránce či defenzivní záložník domácích minul branku, a to celkem že o dost.
47
Jenže Džavadov si nepohlídal ofsajdovou pozici a hatí tuto dobře se rozvíjející akci Norska.
47
Ale rohový kop se Norsků vůbec nepovedl a nyní se budou muset Seveřané vracet. Dopředu totiž pádí Džavadov a Alijev.
46
Hned na začátku druhého poločasu je tady rohový kop Norů, který vybojoval Håvard Nielsen na Eľvinu Junuszadem.
Červené karty: 0-0.
První poločas je za námi. Dvacet minut se hrálo vyrovnané utkání, až poté Norsko převzalo lehce otěže zápasu na svojí stranu. A bylo odměněno gólem Håvarda Nordtveita, který si výborně naběhl na rohový kop Johansena a poslal míč pod břevno. Domácí mohli vyrovnat po skluzu Raufa Alijeva, jenže útočník Ázerbajdžánu v obtížné pozici těsně netrefil branku.
45
První poločas skončil, sudí nic nenastavil.
45
Mahir Šukjurov je na pravé straně vyemi aktivní. Snažil se vystřelit, ale jeho pokus byl hodně hodně nepřesný a z pravé strany míří mimo pravou tyčku hostující klece.
45
Běží poslední minuta prvního poločasu.
44
A Ázerbajdžánci se právě nyní zmocnili míče. Bude se jednat zřejmě o jeden z posledních útoků domácích v prvním poločase.
43
Norsko bez potíží kombinuje na půlce soupeře, ale je to z jejich strany hodně lehkovážné. Do poločasu stále chybí kolem dvou a půl minuty.
42
Ørjan Nyland našel dlouhým nákopem Elyounoussiho, který uplatnil váhu v souboji o míč a zpracoval si jej. Jenže krátce na to mu jej odkopl vracející se bek domácích.
41
Nakopávaný míč na Šukjurova sice byl přesný, ale obránce Ázerbajdžánu před zraky druhého asistenta rozhodčího fauloval Toma Høgliho.
40
Mats Møller Dæhli se prodral po levé straně do vápna a vystřelil. Jeho pokus nebyl špatný, křižná střela by nadělala Salahatu Agajevovi potíže, kdyby však mířila mezi tři tyče.
39
Ale hned po odkopu fauloval Rašad Sadygov právě Nielsena a Norsko bude opět u míče.
38
Håvard Nielsen nebude moci pokračovat, neboť byl přistižen v ofsajdu. Jde teprve o druhý ofsajd v zápase.
36
Johansen si vyšlápl na Džavida Imamverdijeva a hra je prerušena pro faul hráče Norska.
35
Mohlo být vyrovnáno. Džavadov centroval z pravé strany do vápna a Rauf Alijev se snažil skluzem zasáhnout míč, což se mu povedlo, jenže v obtížné pozici namíříl míč těsně vedle.
34
Šukjurovovi se ale roh nepovedl a míč bez problémů odhlavičkovala obrana hostí.
34
A nejen odpočinout, budou mít k dispozici rohový kop.
33
Tettey fauloval na půlící čáře Džavadova, takže si budou moci domácí trošku odpočinout od tlaku Norska.
31
Tarik Elyounoussi vzal odpvoědnost na sebe, vystřelil z pětatřiceti metrů a minul branku.
30
Norsko je nyní na koni, o tom nemůže být sporu. Ázerbajdžán se vůbec nedostává do kontaktu s míčem.
29
Jenže Ázerbajdžánci jsou po vedoucím gólu Norska jako opaření. Ztratili lehce míč, což byla voda na mlýn pro Nielsena, jenž vystřelil na branku a přinutil Agajeva k dobrému zákroku.
28
Tettey si na půlící čáře osedlal Raufa Alijeva a je pískán faul proti Norsku.
27
Johansen sebral míč Medvěděvovi a přihrál jej na Elyounoussiho, který na nic nečekal, vystřelil, leč střela mu nesedla. Hodně mimo.
25
Norsko právě vstřelilo branku!
Jak je to jednoduché. Na centr Johansena si naběhl HåVARD NORDTVEIT a posílá míč hlavou nekompromisně do levého horního rohu branky bezmocného Salahata Agajeva. Asistence: Stefan Johansen.
24
Další krásná akce Norska, při které Johansen prošel do vápna a poslal přihrávku na malé vápno pro Håvarda Nielsena, jehož pokus odvrací obrana domácích na rohový kop.
24
A Rachid Amirkuliev musel zasáhnout za záchrannou brzdu, když fauloval Møllera Dæhliho.
23
Velkou chybou se prezentovali Norové na půlící čáře. Džavadov toho chtěl využít a sprintoval s míčem po levé lajně, ale na poslední chvíli nenašel přihrávkou žádného ze svých spoluhráčů a u míče jsou tak Noři.
22
Norové poblíž laviček uvedou míč do hry z autového vzahování.
20
Krásná kombinace Norska. Do uličky byl vysunut Mats Møller Dæhli, který poté střílenou přihrávkou hledal před brankou Tarika Elyounoussiho, jenž sice na míč dosáhl, ale poté jej poslal vedle pravé tyče.
19
Stefan Johansen přistrčil míč pro Håvarda Nielsena, který se však nacházel v těsném ofsajdu.
18
Nyní poblíž svého vápna zase kombinují Norové.
17
Dlouhý pas z půlící čáry mířil až na Håvarda Nielsena, který byl u míče dříve než gólman Salahat Agajev, ale nezamířil přesně, de facto vůbec neměl šanci na nějaké zamíření, byla to hodně nebezpečná situace.
16
Tarik Elyounoussi se nyní nezachoval moc fair-play a přes nohu Abdullajeva se snažil nafilmovat pád. Rozhodčí to moc dobře viděl a dává norskému hráči žlutou kartu.
15
Ničemná nahrávka Sadygova našla pouze nohy Johansena, který hned posílá míč dopředu na Elyounoussiho.
15
Taktické zastavení hry Elyounoussim, jež na půlce lehce přistrčil Abdullajeva. Ázerbajdžánci tak budou znovu u míče.
14
Na konci čtrnácté minuty kombinují Ázerbajdžánci před vlastním pokutovým územím.
14
Džavadov si nerozuměl s Alijevem a míč tak má Omar Elabdellaoui.
13
Džavadov to nyní nevymyslel dobře a míč poslal pouze na nohy Seveřanů, kteří odkopávají kulatý nesmysl na střed hřiště.
12
Jenže špatně to zahráli Norové a domácí pospíchají do rychlé akce.
12
Další poměrně zbytečný faul Ázerbajdžánu. Kapitán Rašad Sadygov skolik Nielsena a Norsko tak bude zase blíž hostující brance.
11
Araz Abdullajev si poměrně okatě podržel poblíž velkého vápna Toma Høgliho, což nemohlo ujít pozornosti hlavního rozhodčího.
10
Vagif Džavadov je v úvodu velmi aktivní. Nyní znovu podnikl výpad po levé lajně a Alexander Tettey měl co dělat, aby proti němu vystřihl úspěšný skluz.
9
Právě Džavadov posílal míč do ohně, ale našel jen hlavu připraveného Toma Høgliho, jež odvrací míč.
8
Výborná akce Ázerbajdžánu. Vagif Džavadov dostal míč na hranici vápna, na nic nečekla, vystřelil, ale jeho střela je zblokována na rohový kop.
7
Kop z rohu uvede do hry Ruslan Abisov.
6
Domácí se ujali na půlící čáře míče a podnikají rychlý kontr, který končí rohovým kopem domácího týmu.
5
Obrana Norska se bez potíží ubránila a krátce poté je Skjelbred sám faulován, protože ho trefil v souboji o míč Ruslan Abisov.
4
Eľvin Junuszade byl poblíž pravé lajny faulován Sklejbredem a domácí zřejmě budou centrovat míč do vápna.
3
Tarik Elyounoussi vyzkoušel střelecký pokus, ale jeho střela z pětatřiceti metrů se vůbec nevešla do branky. Hodně mimo.
2
Na půli hřiště bude vzahovat míč Mahir Šukjurov. Zvolil si defenzivní variantu a poslal míč na své beky.
1
V první minutě je míč v držení Ázerbajdžánců, kteří kombinují na své polovině.
1
Vše je připraveno k výkopu, který provedou Norové.
-4
Na stadioně je nastoupena kapela a zní hymna nejprve Norska a poté Ázerbajdžánu.

Ázerbajdžán: S. Agajev – Šukjurov, Junuszade, Sadygov (C), Medveděv – Amirkuliev, Imamverdijev, Abisov – Abdullajev, Džavadov – Alijev.
Náhradníci: K. Agajev, Balajev – Gulijev, B. Gusejnov, Ramaldanov, Garajev, Dž. Gusejnov, Kurbanov, Mirzabekov, Sedžidov, Nadirov, Nazarov.

Norsko: Nyland – Elabdellaoui, Nordtveit, Forren, Høgli – Johansen – Dæhli, Tettey, Skjelbred (C), Elyounoussi – Nielsen.
Náhradníci: Almenning Jarstein, Grytebust – Flo, Linnes, Hagen, Reginiussen, Samuelsen, Konradsen, Singh, Ødegaard, Gulbrandsen, Søderlund.

Rozhodčí: Jevhen Aranovskij – Oleksandr, Vojťuk, Semjon Šlončak.
Rozhodčí:
Na správnost dnešního utkání budou dohlížet sudí z Ukrajiny. Hlavním rozhodčím bude Jevhen Aranovskij. Na čarách mu budou pomáhat Oleksandr Vojťuk a Semjon Šlončak. Dohlížet na dění před brankou bude mít na starosti Serhij Boiko a Anatolij Abdula. Čtvrtým rozhodčím dnešního zápasu pak je Serhij Bekker.
Dnešní zápas se odehraje v luxusně vypadající Bakcell Areně v hlavním ázerbajdžánském městě Baku, která pojme přesně 15.000 diváků a byla otevřena teprve 14.9.2012.
Vzájemný zápas:
Oba národní týmy se spolu ještě nikdy nestřetly, jejich zápas tak bude prvním v historii.
Norsko:
Seveřané do kvalifikačních bojů rozhodně nevstoupili nejlépe. Hned v prvním zápase totiž podlehli favoritovi skupiny Itálii 1:2, navíc na domácím hřišti. Fanoušky si Norové udobřili výhrou na hřišti nevyzpytatelné Malty 3:0 a poté v mnohem těžším zápase vyhráli Norové nad Bulhary 2:1. Pokud se chtějí norští fotbalisté poprat o postup, je jasné, že nad Estonskem budou muset udělat šest bodů ze dvou zápasů.

Poslední vzájemné zápasy:
Norsko – Estonsko 0:1 – Přátelský zápas.
Norsko – Bulharsko 2:1.
Malta – Norsko 1:2.
Norsko – Itálie 0:2.
Anglie – Norsko 1:0 – Přátelský zápas.
Ázerbajdžán:
Fotbalistům ze země na přelomu Evropy a Asie se v dosavadním průběhu kvalifikace nedaří. Dnešní domácí tým sice odehrál dva poměrně solidní zápasy doma s Bulharskem a poté v Itálii, ve kterých shodně podlehl poměrem 1:2, vše ale degradoval zápas v Chorvatsku. Ten se Ázerbajdžánu vůbec nepovedl a odvezl si domů debakl 0:6.

Poslední zápasy Ázerbajdžánu:
Chorvatsko – Ázerbajdžán 6:0.
Itálie – Ázerbajdžán 2:1.
Ázerbajdžán – Bulharsko 1:2.
Rusko – Ázerbajdžán 4:0 – Přátelský zápas.
Ázerbajdžán – Uzbekistán 0:0 – Přátelský zápas.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u čtvrtého herního dne kvalifikace o postup na Mistrovství Evropy 2016. Na půdu Ázerbajdžánu, jednoho z outsiderů kvalifikační skupiny H, jež zatím ve třech zápasech nezískal ani bod, přijede Norsko, které se rozhodně netají postupovými ambicemi. Seveřané si ve třech zápasech připsali dvě výhry a jednu porážku, takže dnes budou potřebovat nutně vyhrát.