S konstatováním, že Bulharsko doma remizuje s Maltou po výsledku 1:1 a bere tak první kvalifikační bod, se s Vámi loučí a na jaře při pokračování kvalifikace se opět bude těšit Tomáš Lysý.
Bez vyloučení.
Nečekaný výsledek má dnešní zápas. Malta od šesté minuty prohrávala po gólu Andreje Galabinova, ale druhý gól již Bulhaři do půlky nepřidali, hodně se zastřelovali. Vstup do druhého poločasu měla Malta skvělý a Clayton Failla vyrovnal z penalty. Poté přišel obrovský tlak domácích, jenže Malťané hráli obětavě a padali do střel. Když Ivan Popov neproměnil penaltu, získali fotbalisté Malty další sebevědomí a i to jim pomohlo vydřít remízu.
90+5
90+4
Malťané odhlavičkovávají míč po rohu daleko za vápno a blíží se konec zápasu.
90+4
Před rohovým kopem ještě obdržel Paul Fenech žlutou kartu.
90+4
Tonevova střela končí i díky Hoggovi v zámezí. Další a asi už poslední roh pro Bulharsko.
90+3
Jean Paul Farrugia, který se dnes vydal ze všech sil, jde z placu a nahradí jej Terence Vella.
90+2
Hogg nejprve bez problémů pokryl hlavičku Popova, poté posílá míč do zámezí, protože právě Popov leží ve vápně po hlavičkovém souboji.
90
Ve druhém poločase budou nastaveny čtyři minuty.
90
Další faul poblíž půlící čáry, tentokrát Manolev sestřelil Jeana Paula Farrugiu, a to již v poslední minutě základní hrací doby.
89
Jenže Marquinhos svojí ranou neprostřelil zeď, takže se Malťané znovu ubránili.
89
Jonathan Caruana fauloval pětadvacet metrů od branky Micanského a bude to přímý volný kop domácích z nepříjemné vzdálenosti. Jak jsem řekl, zhruba pětadvacet metrů od vápna z levé stran. Zároveň následuje žlutá karta pro maltského beka.
87
Další střela Bulharů, do které se vrhli hráči Malty. Tonevova rána neprošla před Hogga.
86
Minevovi na půlící čáře trošku ujeli nervy a taktickým faulem zastavil Rodericka Briffu. Jasný kartonek žluté barvy.
86
Po dalším centrovaném míči si Hogg nerozuměl s Jonathanem Caruanou. Caruana šel po míči, Hogg taky, takže je z toho rohový kop, místo aby Hogg držel míč v rukavicích.
85
Manolevův centr do vápna znovu odvrací obrana Malty.
83
Na hřišti dlouho zůstal ležet jeden z hráčů Malty. Jak už to tak bývá, možná Jean Paul Farrugia na tom není tak zle, ale snaží se našetřit čas.
82
Minevova křižná polostřela polorána mířila někam k levé tyči Hogga, kde se jí stažil ještě ve skluzu zasáhnout Popov, ale za neproměněnou penaltu se nevykoupil
81
Ne, ani teď to domácím nevyjde. Po faulu Agiuse na Mineva kopali domácí přímý volný kop, po jehož rozehrání vystřelil Tonev, ale i jeho pokus byl zablokován fantastícky pracující obranou Malty. Rohový kop.
81
Vynucené střídání hostů. Clayton Failla, penaltový hrdina Malty, má křeče a musí své místo přepustit Stevenu Bezzinovi.
80
Maltě zbývá posledních deset minut k obrovskému překvapení.
78
Malťané poprvé střídají. Ryan Fenech půjde na posledních zhruba patnáct minut na plac místo Andrého Schembriho. Záložník za záložníka.
77
Stanislava Manoleva kousek před půlkou zastavil Clayton Failla a dostává za tento zákrok žlutou kartu.
76
Neuvěřitelné. Ivelin Popov se rozběhl k exekuci penalty a vypálil vysoko nad branku. To bude možná Bulharsko pořádně mrzet.
75
Penaltu bude kopat Ivelin Popov.
75
Byla nařízena penalta ve prospěch Bulharska po faulu Rowena Muscata na Ilijana Micanského.
73
Manolev opět minul prostor tří tyčí.
71
Poslední dnešní střídání Bulharska. Ze hřiště míří záložník Georgi Ilijev, kterého nahrazuje Aleksandar Tonev.
71
Útok domácích nemůže pokračovat, protože Alexandrov se nacházel v ofsajdu.
69
Po špatném rohu Paula Fenecha jdou dopředu Bulhaři. K zakončení se na druhé straně hřiště dostal Marcos Marquinhos, jenže i ten se nyní podruhé zastřelil. Nemyšleno, že by již nebyl naživu, ale tak, že mířil nepřesně.
68
A po Faillově centru do vápna si hosté odpočinou ještě více, jelikož mají k dispozici rohový kop.
67
Protože Briffa byl faulovám Ilijevem, bude mít Malta na půlící čáře míč ve své moci.
66
Malťané opět nedokázali pořádně odvrátit míč a Manolevova střela znova minula branku. Vypadá to, že nyní už budou hosté zahrávat odkop od branky, což je pro ně vysvobození.
65
Bulhaři mačkají Maltu jako citron, to je neskutečné. Po střele nováčka na hřišti Marqinhose bude následovat další rohový kop domácích.
64
Další rohový kop Bulharů rozehraje Popov.
63
Další velká šance Bulharska. Na centrovaný míč Alexandrova si naskočil nikým nehlídaný Ivan Popov, který orazítkoval pravou tyčku branky Malty. Odtud se míč dostal k Hoggovi, který teď kulatému nesmyslu pořádně děkuje!
62
Po rohu Alexandrova se míč odrazil daleko za vápno Malty, což je pro hosty jistá úleva.
61
Krásná akce Bulharska! Alexandr Alexandrov si narazil míč se Stanislavem Manolevem a vystřelil, jenže Hogg předvedl fantastický zákrok!
60
Na maltskou branku se nyní valí jeden útok za druhým. No, to bude ještě hodně těžké, aby hosté udrželi pro ně výborný stav.
58
Dokonce dvojité střídání Bulharska. Z placu odchází střelec jediné branky, útočník Andrej Galabinov a také Georgi Milanov ze zálohy, kteří přenechají svá místa útočníkovi Ilijanu Micanskému a brazilskému Bulharovi Marcosu Marquinhosovi.
58
57
Jean Paul Farrugia se provinil na půli faulem a hra je přerušena.
57
Roh Alexandrova bez problémů odvrátila pozorná obrana Malty.
56
Stanislav Manolev vypálil z dobrých třiceti metrů a jeho zblokovaná střela prolétla těsně vedle levé tyče Andrewa Hogga, který by jinak těžko reagoval.
55
Bulhaři si uvědomují vážnost nastalé situace a zatlačili svého soupeře před vápno.
54
Galabinov, zatím po hříchu jediný střelec Bulharska, je přistižen po delším čase v útoku, ale také v ofsajdu. Asistent rozhodčího zareagoval naprosto správně.
52
Po rohovém kopu, který provedl Paul Fenech, minul Schembri hlavičkou branku. To byla také slibná příležitost hostí. Ti hrají nyní jako z partesu.
52
Rohový kop pro hostující ekipu.
51
A hostům vstřelený gól dal křídla, jako kdyby se přímo vykoupali v Red Bullu. Schembri byl na půlce faulován Terzievem a Malta bude centrovat míč do vápna.
50
Můžeme tak říct, že nyní začíná zcela nový zápas, ve kterém má nyní Malta psychickou výhodu na svojí straně a k překvapivé remíze jí stačí už jen čtyřicet minut.
49
Malta právě vstřelila branku!
CLAYTON FAILLA nedává tvrdou střelou pod břevno gólmanu Vladislavu Stojanovi vůbec žádnou šanci!
49
Pokutový kop bude zahrávat sám faulovaný hráč.
Byla nařízena penalta ve prospěch Malty za zákrok Veselina Mineva na Claytona Faillu.
47
Druhý poločas začíná Malta mnohem aktivněji. Hráči fotbalového trpaslíka kombinují na polovině svého soka, zeména tedy Clayton Failla a Roderick Briffa.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
První poločas je u konce. Vzhledem k tomu, že se Bulharsko již v šesté minutě prosadilo díky Andreji Galabinovovi, nebylo co řešit, protože Malta se dostala pouze k jedné slaboučké střele na branku. Naopak vedení domácích mohlo a mělo být ještě vyšší.
45+1
45+1
Jediná minuta nastaveného času pomalu končí a zakončil jí faul jednoho z domácích hráčů na Zacha Muscata.
45+1
Ilijevův roh prolétl až k druhému rohovému praporku, kde bude mít Bulharsko vzahování.
45
Rohový kop pro Bulharsko v posledních desítkách vteřin prvního poločasu.
45
Zach Muscat odvrací centrovaný míč Popova daleko od vápna.
43
Po přímém volném kopu se na hranici penaltového puntíku dostával k míči Galabinov, ale k zakončení mu chyběl metr dva.
43
Jeanu Paulu Farrugiovi nezbylo nic jiného, než kousek za půlkou stáhnout Stanislava Manoleva, za což dostává žlutou kartu.
42
Ale Failla to neudělal vůbec dobře a do rychlého kontru jdou domácí.
42
Minev fauloval na poblíž velého vápna Zacha Muscata a Clayton Failla bude centrovat míč do vápna.
41
No, tohle mohl být pokutový kop, po tom, co si výborně hrající Briffa obhodil dva protihráče a centrovali míč do pokutového území, kde se míč otřel o ruku Terzieva.
40
Do konce prvního poločasu chybí pět minut. Malta je zatím tráví na polovině svého soupeře.
39
Georgi Ilijev zničehonic získal na velkém vápně míč a vystřelil. Hogg měl kliku, že jeden z jeho obránců zblokoval střelu a gólman Malty tak nemusel zasahovat.
38
A právě Paul Fenech poslal míč do vápna. Nakonec si maltský záložník znovu naběhl k vápnu, kam se k němu dostal míč a někdo z Malťanů poprvé vystřelil na míč. Stojanov šel do kolen a míč pokryl.
38
Rohový kop Malty poté, co střela Paula Fenecha byla zblokována hlavou Terzieva na rohový kop.
37
K Rodericku Briffovi, kapitánu Malty, se deset metrů před vápnem odrazil míč. Briffa jej napálil na branku, jenže mířil vysoko, převysoko nad branku.
36
Schembri si na levé straně nepohlídal Galabinova. Střelec jediné branky zápasu chtěl poslat míč do vápna, nicméně přání se neprojilo s tvorbou a Galabinov se ukázkově ukopnul.
35
Roh v podání Ilijeva našel hlavičku Popova, jež míč nezasáhl ideálně. Bulhaři sice dále pokračovali v útoku, ale celá situace končí pouze odkopem od branky Malty.
35
Rohový kop pro Bulhary bylo asi maximum, co šlo z této situace vytěžit.
34
Ale hosté dlouho u míče nezůstali. Poblíž rohového praporku bude nyní zahrávat aut Ivelin Popov.
33
Souboj noha na nohu v podání Nikolaje Bodurova a Rodericka Briffy, který sudí neposoudil jako faul jednoho z hráčů. Míč bude do hry uveden z autu, který vhodí Malťané.
31
Georgi Ilijev zbytečně fauloval na útočné polovině hřiště u lajny Faillu, který samozřejmě padá a rozhodčí píská faul.
30
Tam jej Malta nedokázala pokrýt a Bulhaři tak zůstanou u míče.
29
Briffa poslal dlouhý míč na Farrugiu, proti kterému vystartoval Vladislav Stojanov a ukázal, že umí číst dobře hru, když míč odkopl na druhou stranu hřiště.
28
Bulharsko hraje opravdu naprosto v klidu, pro Maltu musí být velice obtížné běhat dlouhé minuty téměř bez jakéhokoliv kontaktu s míčem.
26
Parádní věc nyní předvedl Andrej Galabinov, který hraje skutečně ve velké pohodě. Na prsou si zpracoval centr Ilijeva a hned poté vypálil. Jeho pohlednou individuální akci zastavilo břevno branky Andrewa Hogga.
25
Bulharští fotbalisté kombinují na polovině Malty, což je častý obrázek posledních několika minut.
24
Milanov si vyměnil míč s Ilijevem. Druhou narážečku obrana hostí přečetla a odpaluje míč do autu.
22
Mám lehkou obavu, aby gól Bulharů na začátku zápasu vývoji utkání příliš neuškodil. Už nyní vypadají fotbalisté z Balkánu, že mají splněno a moc se jim dopředu nechce.
20
Manolovův centr do vápna je hodně hodně nepřesný a jeho centrovaný míč z pravé strany končí u levého rohového praporku.
19
Popov si krásně narazil míč s Galabinovem, který se chtěl prodrat do vápna stůj co stůj, nicméně nepodařilo se mu to a byl zastaven Malťany.
18
Osmělili se také hosté, ale nevím, zda střelu Briffy z dálky nazvat ohrožením branky Stojanova, jež si bez jakýchkoliv potíží stáhl míč do svých rukavic.
17
Ještě než se stačil Galabinov dostat ve vápně k zakončení, vložil mu do střely nohu jeden z beků Malty a míč míří opačnou stranou než k brance.
17
Následně se Stanislav Manolev hodně vzteká, protože měl pocit, že Clayton Failla zasáhl míč rukou. Já jsem tedy opačného názoru. Bude se vzahovat.
16
Alexandrov se snažil protlačit mít proti dvojici hráčů Malty, to se mu však nepovedlo.
15
Zach Muscat se provinil faulem na Georgiho Milanova a Malta se tak bude muset opět bránit.
15
Po centru Ilijeva se k zaknčení dostal Galabinov, ale tak přesný jako před deseti minutami nebyl.
15
Další rohový kop pro domácí tým, kterého se ujme Georgi Ilijev.
12
Georgi Ilijev po rychlém kontru minul branku hostí.
12
Jenže centr Claytona Failly dopadl na hlavu prvního hráče Bulharska a domácí půjdou do útoku.
11
Georgi Ilijev zajel na své obranné polovině poměrně zbytečně do Paula Fenecha a za zákrok zezadu je pískán faul.
10
Další velká šance Bulharska. Po centru Alexandrova se prodral na hranici penalty k míči Andrej Galabinov, který však balon v zakončení zvedl až příliš a míří nad břevno.
9
Farrugia sice vymotal na půlce tři hráče soupeře, jenže což je to platné, když poté nepřesně přihrál.
8
Vstřelený gól Bulharů tak určitě bortí plány Malťanů, které by se dali nazvat jedním slovem – bořit.
6
Bulharsko právě vstřelilo branku!
Domácí se dostávají do rychlého vedení. Popov nacentroval míč do vápna, kde jej na hranici ofsajdu hlavičkou přiťukl Alexandrov k ANDREJI GALABINOVOVI. Ten byl také na hranici postavení mimo hru, navíc šel po míči hodně tvrdě, ale podařilo se mu dopravit míč do sítě. Asistence: Mihajl Alexandrov
5
Andrew Hogg si v úvodních minutách zdařile procvičuje odkopy od branky, v pěti minutách vykonal tuto činnost čtyřikrát.
4
Centr Galabinova do vápna nenašel nikoho z hráčů domácích, kteří teprve nabíhali do velkého čtverce.
3
Také další útok Bulharska končí odkopem od brány, což je asi zatím nejpříjemnější činnost Malťanů.
2
Po dobře zahraném rohovém kopu Bulharska se k odraženému míči na hranici vápna dostal Ivelin Popov, jenže z první si neseřídil mířidla a poslal míč daleko od levé tyče Andrewa Hogga.
2
Hned ve druhé minutě je tu rohový kop Bulharů, který rozehraje Georgi Ilijev.
1
Bulhaři hned zahrozil prvním útokem, po kterém odvrátila míč pozorná maltská obrana. Nebude to určitě poprvé, co se obranná pětice Malty pořádně zapotí.
1
Stadionem zní hymny obou dnešních soupeřů.

Bulharsko: V. Stojanov – Terziev, Minev, Bodurov, Manolev – Milanov, Ilijev – Galabinov, Djakov, Alexandrov – I. Popov (C).
Náhradníci: Mihajlov, Mitrev – Alexandrov, Minev, S. Popov, Tonev, Christov, Micanski, Tunčev, Gamakov, Marquinhos, Čočev.

Malta: Hogg – Camilleri, Muscat, Caruana, Agius, Failla – Briffa (C), R. Muscat, P. Fenech – Schembri, Farrugia.
Náhradníci: Haber, Vella – Bezzina, Grioli, Cohen, R. Fenech, Kristensen, Vella, Bugeja, Borg, Farrugia, Scerri.

Rozhodčí: Martin Strömbergsson – Daniel Gustavsson, Joakim Flink.
Dnešní utkání se odehraje na Národním stadionu Vasila Levského, nebo chcete-li oficiálně na Natsionalen Stadion Vasil Levski v Sofii. Do jeho ochozů se vejde 43.320 a jedná se o největší stadion v Bulharsku. Pojmenován je podle národního bulharského hrdiny, je "vybaven" atletickým oválem a pořádají se na něm vedle fotbalových zápasů bulharské reprezentace také hudební koncerty. Do provozu byl uveden v roce 1953 a má za sebou již tři rekonstrukce – v roce 1966, 2002 a 2012.
Hlavní rozhodčí přicestovali na dnešní zápas ze Švédska. Martinu Strömbergssonovi budou na čarách k dispozici Daniel Gustavsson a Joakim Flink. Jako čtvrtý rozhodčí byl delegován Per Brogevik. Jako tradičně se při těchto zápasech představí i brankoví sudí – Andreas Ekberg a Bojan Pandzić.
Předchozí vzájemné zápasy:
Oba týmy se v posledních deseti letech utkali při dvou kvalifikacích na Mistrovství světa. Třikrát se radovalo Bulharskou, jednou skončil zápas nerozhodně. Skóre z těchto čtyř kvalifikačních zápasů bylo 13:3.

Malta – Bulharsko 1:2 – kvalifikace MS 2014.
Bulharsko – Malta 6:0 – kvalifikace MS 2014.
Malta – Bulharsko 1:4 – Přátelský zápas.
Malta – Bulharsko 1:1 – kvalifikace MS 2006.
Bulharsko – Malta 4:1 – kvalifikace MS 2006
Malta:
Dlouho dopředu bylo jasné, že Malta postupové naděje na šampionát nemá, nutno však jedním dechem podotknout, že z hlediska outsiderů patří Malťané k nejnepříjemnějším soupeřům. Na stadionu Ta Quali ve Vallettě se hraje každému špatně, navíc čas od času dokáží Malťané šokovat výhrou nad některým se silnějších soupeřů. V této kvalifikaci to zatím však maltští fotbalisté neprokazují, jelikož zatím ještě nevstřelili ani gól a nezískali ani bod. Naposled se Malťanům podařilo vstřelit branku 19.11.2013 v domácím zápase s Faerskými ostrovy.

Poslední zápasy Malty:
Matla – Itálie 0:1.
Malta – Norsko 0:3.
Chorvatsko – Malta 2:0.
Slovensko – Malta 1:0 – Přátelský zápas.
Gibraltar – Malta 1:0 – Přátelský zápas.
Bulharsko:
Východoevropský tým na tom v kvalifikační skupině není zatím vůbec dobře, prohrál totiž se svými největšími konkurenty. Na place Ázerbajdžánu sice Norové těsně zvítezili, jenže poté výhru z venkovního zápasu doma nepotvrdili a prohráli s Chorvatskem o gól, poté prohráli Bulhaři o gól také na trávníku Norska. Pokud Bulharsko ztratí body i s Maltou, je jasné, že si o postup budou moci bulharští fotbalisté nechat jen zdát.

Předchozí zápasy Bulharska:
Norsko – Bulharsko 2:1.
Bulharsko – Chorvatsko 0:1.
Ázerbajdžán – Norsko 1:2.
Bulharsko – Kanada 1:1 – Přátelský zápas.
Bulharsko – Bělorusko 2:1 – Přátelský zápas.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u čtvrtého hracího dne kvalifikace o postup na evropský šampionát 2016. Ve skupině H se střetne domácí Bulharsko proti týmu, který by rozhodně do bojů o postup neměl promluvit a zatím to tak i vypadá – Maltě. Papírové předpoklady jsou však jedna věc a realita jiná, což ve čtvrtém herním dnu již ukázaly národní týmy Lichtenštejnska, Faerských ostrovů či San Marina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.