Rozhodčí Dean dnes naposledy foukl do píšťalky a ukončil utkání, ve kterém West Ham United nestačil na Southampton FC a podlehl mu 1:3. Hosté byli od úvodních minut aktivnějším týmem, drželi balon na kopačkách a dostávali se do šancí. Nicméně West Ham příliš dlouho odolával, ale pak už tlak neustál. Do vedení šli domácí fotbalisté, když se mezi tři tyče trefil ve 27. minutě Noble, ale ve 45. minutě to bylo už 1:1, protože Schneiderlin vyrovnal. Aktivita Southamptonu pokračovala i ve druhém poločase a v 68. minutě šel do vedení, to se mezi střelce zapsal opět Schneiderlin. Fotbalisté West Hamu se snažili na druhou inkasovanou branku odpovědět, ale to se jim nedařilo, protože kazili úplně všechno. To Southampton se radoval i potřetí, když v 83. minutě zaznamenal gól Pellè. Tříbodový zisk si na své konto připisuje tedy Southampton, a to zcela zaslouženě.
90+4
90+4
West Ham se před standardní situací ubránil a čeká se na konečný hvizd.
90+4
V závěru zápasu se musí West Ham opět bránit, protože hosté mají výhodu rohového kopu.
90+3
Z levé strany odcentroval balon do vápna Ramírez, ale jeho pokus byl nepřesný.
90+2
Fotbalisté West Hamu jsou u balonu a postupně se s ním přesouvají na útočnou polovinu. Nicméně po nepřesné přihrávce o míč přišli a musí se vracet na vlastní polovinu.
90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
90
Hosté jsou u míče a pohybují se s ním na vlastní polovině hřiště. Aktivita už opadá na obou stranách.
88
Fanoušci West Hamu už jsou bez nálady a pomalu opouští stadion.
86
Southampton je u balonu a kontroluje hru. Hosté už nikam nespěchají, ale síly stále mají.
83
Southampton právě vstřelil branku!
Na Upton Parku je vymalováno. Domácí fotbalisté nedokázali zastavit útočnou akci soupeře a za své chyby jsou potrestáni. Napoprvé Adrián svůj tým podržel, když nebezpečnou střelu vyrazil, ale poté se k odraženému míči dostal GRAZIANO PELLÈ a pohodlně ho dopravil do brány.
79
Pellè se znovu provinil proti pravidlům, když poslal k zemi svého protihráče, ale tentokrát kartu nevyfasoval.
79
Dohráno má útočník Cole, místo kterého si na jeho místě zahraje Valencia.
79
Pellè se provinil proti pravidlům a od rozhodčího vyfasoval žlutou kartu.
78
Tadić zahrával volný přímý kop a centrem našel Pellèho, který se dostal ke střele, avšak Adriána nepřekonal.
77
Další útočná akce West Hamu skončila odpískaným ofsajdem, ve kterém se zapomněl Morrison.
76
Noble odcentroval před branku zajímavý balon, ale našel pouze protihráče, který svůj tým ochránil.
76
Faulovaný byl Downing a West Ham bude rozehrávat.
75
V posledních minutách jsou u míče fotbalisté West Hamu, kteří se pohybují na soupeřově polovině, ale Southampton rozehrávku napadá velmi nepříjemně.
73
O vyrovnávací branku na 2:2 se snažil Reid, ale vše moc uspěchal a prezentoval se pouze nepřesnou střelou.
71
Hrací plochu opouští Ward-Prowse, kterého nahrazuje Cork.
68
Hosté jdou zaslouženě do vedení. Z levé strany přilétl k bližší tyči přízemní centr, ke kterému se dostal MORGAN SCHNEIDERLIN a z bezprostřední blízkosti nedal Adriánovi šanci.
66
Hraací plochu opouští Long, kterého nahrazuje Ramírez.
65
Teď domácí tým vystihl rozehrávku soupeře a vyrazil do protiútoku, ale Downing nedokázal obejít bránícího protihráče a útočná akce skončila.
65
Hosté jsou mnohem aktivnější a na domácí West Ham vyvíjí obrovský tlak, avšak Kladiváři zatím odolávají.
64
Long ze své pravačky vyslal prudkou střelu k levé tyči, ale Adriána nepřekonal.
62
O'Brien se provinil faulem a rozehrávat budou hosté.
59
Schneiderlin se prezentoval zajímavou přihrávkou, které se ujal Ward-Prowse a ze své pravačky vyslal tvrdou střelu. Nicméně tento pokus byl zablokován a stav skóre se nemění.
58
Dohráno má Vaz Tê, kterého vystřídal Diamé.
57
Hrací plochu opustil aktivní Zárate, kterého nahradil mladý Morrison.
57
Southampton se radoval z vedoucího gólu, ale rozhodčí branku neuznal. Ward-Prowse se prezentoval parádním centrem, který našel Pellèho a ten se dostal ke střele. Brankář Adrián si na míč sice sáhl, ale pustil ho za svá záda. Nicméně domácí tým nemusí smutnit, protože Pellè si nepohlídal ofsajd a branka neplatí.
56
Žlutou kartu vyfasoval Cresswell, když nedovoleně zastavil svého protihráče.
56
West Ham United chystá první střídání.
55
Hosté z rohového kopu nic nevytěžili, protože připravený O'Brien odhlavičkoval balon do bezpečí.
55
Standardní situaci si vzal na starost Tadić, ale trefil pouze bránící zeď, která míč zblokovala na rohový kop.
55
Domácí tým se musí pozorně bránit, protože Southampton bude zahrávat volný přímý kop.
52
Centrovaný balon propadl do míst, kde byl Schneiderlin, který pálil z voleje, ale jeho pokus byl nepřesný a skončil těsně nad brankou.
51
Fotbalisté Southamptonu se lehce dostali na útočnou polovinu a také do zakončení, ale brankář Adrián svůj tým opět podržel a nebezpečnou střelu vyrazil na rohový kop.
48
West Ham vyrazil do protiútoku, který táhl Kouyaté a prezentoval se parádním centrem před branku, kde u vzdálenější tyče hledal někoho ze spoluhráčů. Nicméně Cole nenabral dostatečnou rychlost a v zajímavé šanci balon netrefil.
47
Southampton ze standardní situace nic nevytěžil a stav skóre se nemění.
46
Hned na úvod druhého poločasu se musel vytáhnout brankář Adrián, ale vše zvládl na jedničku a svůj tým podržel. Cresswell totiž neuhlídal svého protihráče, který se dostal ke střele a mířil přesně do pravého spodního rohu. Nicméně Adrián balon vytěsnil na rohový kop.
46
Míč do druhého poločasu uvedli domácí fotbalisté.
46
Rozhodčí ukončil první poločas za stavu 1:1. Úvodní gól padl ve 27. minutě, když se mezi střelce zapsal Noble a poslal West Ham do vedení. Nicméně v závěru prvního poločasu stihl vyrovnat na 1:1 Pellè, a tak je stav skóre nerozhodný. Hosté mají častěji míč na kopačkách a jsou malinko aktivnější, avšak důležité je skóre. Doufejme, že poločas druhý bude ofenzivnější.
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
45+2
45
První poločas bude nastaven o 2 minuty.
45
V obrovské šanci se ocitl MORGAN SCHNEIDERLIN, jenž ze své kopačky vyslal tvrdou střelu, ale tu mu výtečně zablokoval Downing. Nicméně SCHNEIDERLIN se k odraženému balonu znovu dostal a opět vystřelil. Jeho pokus mířil přesně do branky, ale podle opakovaného záběru to vypadalo, že jeho pokus tečoval ještě Pellè. Nicméně branka byla připsána SCHNEIDERLINOVI.
41
Pellè si řekl o přihrávku, ale Tadić přihrával příliš okatě, což nebyl problém pro Reida.
41
Hráči Southmaptonu by velmi rádi vyrovnali, ale kombinace se jim nedaří podle představ a domácí fotbalisté se brání zodpovědně.
39
Na útočné polovině fauloval Schneiderlin a rozehrávat bude domácí tým.
39
Nyní už se přesunuli na soupeřovu polovinu, ale pozorný O'Brien odhlavičkoval centrovaný míč do bezpečí.
38
Fotbalisté Southamptonu jsou u míče a pohybují se s ním ve středu hřiště.
38
Noble už je v pořádku a pokračuje ve hře.
37
Po přerušení se pokračuje ve hře.
36
Stále se nehraje, protože Noble je ošetřován na hrací ploše.
35
Faulovaný byl Noble a zůstává ležet na hrací ploše, hra je přerušena.
33
Southampton se dostal na útočnou polovinu, kde z levé strany přilétl do vápna nadýchaný centr, avšak domácí hráči se ubránili. Nicméně balon se dostal přesně do míst, kde byl nikým neobsazený Davis, a tak se jednoduše dostal ke střele. Tento pokus gólem neskončil, protože Davis pálil vysoko nad branku.
32
Ward-Prowse zahrával rohový kop, ale centrovaným míčem našel pouze bránícího protihráče, který balon odhlavičkoval do bezpečí.
30
Útočnou akci West Hamu zastavil ofsajd, ve kterém se zapomněl Zárate.
29
Faulovaný byl Kouyaté, a tak dostali domácí hráči výhodu volného přímého kopu. Tomkins odcentroval míč do pokutového území, ale nikdo ze spoluhráčů se ke střele nedostal.
27
West Ham právě vstřelil branku!
Skvělou přihrávku obdržel MARK NOBLE, který přešel přes bránící protihráče, navedl si míč na střelu a poté zakončil. Brankář Forster se natahoval, ale inkasovanému gólu zabránit nedokázal, protože tuto střelu tečoval nešťastně Jošida, a balon tak zaplaval do protipohybu brankáře.
25
West Ham měl výhodu autového vhazování a na starost si ho vzal Cresswell, který vhodil balon až do vápna, kde ho hlavou prodlužoval Cole, ale pouze do rukavic brankáře Forstera.
22
Z rohového kopu domácí nic nevytěžili, ale zůstávají u míče.
22
Noble odcentroval do pokutového území zajímavý balon, ale Cole se nedokázal dostat do zakončení. K odraženému balonu se pak dostal Vaz Tê, jenž pálil z bezprostřední blízkosti, ale na poslední chvíli stihl zasáhnout Forster. Tato střela branku jen o kousíček minula, to může domácí tým ještě mrzet.
21
Faulovaný byl Zárate, a tak bude West Ham zahrávat standardní situaci.
20
Útočná akce Southamptonu skončila odpískaným ofsajdem, ve kterém se zapomněl Davis.
16
Tadić se prezentoval přesnou přihrávkou, ale Davis ze své pravačky vyslal pouze nepřesný pokus. Odkop od brány provede Adrián.
16
Prozatím sledujeme velmi opatrné utkání, ve kterém šance k vidění nejsou a oba brankáři jsou bez práce. Doufejme, že oba týmy svůj výkon zlepší a obraz hry bude pohlednější.
15
Útočná akce hostům nevyšla, protože Ward-Prowse se prezentoval velmi nepřesnou přihrávkou, která skončila mimo hrací plochu.
15
Ne na dlouho, protože Cresswell přihrával nepřsně a míč skončil v zámezí. Teď se domácí fotbalisté vrací na vlastní polovinu a brání se.
14
Downing odcentroval balon před branku, ale hosté se ubránili. Nicméně West Ham u balonu zůstává.
14
Downing odcentroval balon, ale celou akci si bude muset zopakovat, protože rozhodčí domlouvá dvěma fotbalistům ve vápně.
13
Vaz Tê získal rohový kop pro West Ham United.
12
V těchto chvílích jsou u balonu domácí fotbalisté, kteří se pohybují na soupeřově polovině, ale nemají dostatek prostoru, protože je protihráči velmi aktivně obsazují.
11
Držení míče: West Ham United 27% – 73% Southampton FC.
9
Na přední tyči vyskočil ze všech hráčů nejvýše Cole a balon odhlavičkoval do bezpečí.
9
V úvodních minutách je výrazně lepší Southampton, který často drží balon na kopačkách a na soupeře vyvíjí tlak. Teď budou hosté zahrávat další rohový kop.
8
West Ham United se před standardní situací ubránil, ale Southamtpon znovu získal výhodu rohového kopu. Nicméně i tentokrát se domácí fotbalisté bezpečně ubránili.
7
Fotbalisté Southamptonu se dostali na útočnou polovinu a poté odcentrovali do vápna nadýchaný míč, avšak Cresswell byl pozorný a balon odehrál na rohový kop.
6
Na centrovaný míč si vyskočil Cole a prodloužil ho hlavou do pokutového území. Tam se snažil dostat k balonu Vaz Tê, ale nenabral potřebnou rychlost. Pozorný Forster ukryl kulatý nesmysl okamžitě do náruče.
4
Hosté okamžitě rozehráli a rychle se přesunuli k pokutovému území svého soupeře. Tradic se prezentoval stříleným centrem, ale brankář Adrián hru přečetl.
3
Ve vzdušném souboji si faulem pomohl Zárate a rozhodčí mu nedovolený zákrok odpískal.
3
O přihrávku si řekl Long, ale zodpovědně se o něj postaral Tomkins, který ho k ničemu nepustil a poté odehrál míč do zámezí.
2
Kouyaté a Cole rozehrávku nepříjemně napadali a donutili svého soupeře se vrátit na vlastní území.
2
Fotbalisté Southamptonu se znovu pokusili o útočnou akci, ale ani tentokrát úspěšní nebyli, protože West Ham se brání velmi pozorně.
1
Southampton se okamžitě přesunul na útočnou polovinu, ale ze své aktivity nic nevytěžil. West Ham se ubránil bez potíží a hosty k ničemu nepustil.
1
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří dnes hrají v pruhovaných červenobílých dresech a v černých trenýrkách.
1
-3
Stadionem tradičně poletují bublinky a fanoušci West Hamu zpívají klubovou hymnu.
-3
Hlavní rozhodčí Dean přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-4
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
-10
Po rozcvičení se oba celky odebraly do svých šaten.

West Ham United: Adrián – O´Brien, Tomkins, Reid, Cresswell – Noble (C), Kouyaté – Downing, Zárate, Vaz Tê – Cole.
Náhradníci: Jääskeläinen – Demel, Morrison, Diamé, Poyet, E. Valencia, D. Sakho.

Southampton FC: Forster – Clyne, Jošida, Fonte (C), Bertrand – Ward-Prowse, Davis, Schneiderlin, Tadić – Long – Pellè.
Náhradníci: Davis – Gardos, Hooiveld, Ramírez, Wanyama, Cork, Mayuka.

Rozhodčí: Dean – Bennett, Hatzidakis.
Veškeré dění se bude odehrávat na Upton Parku v Londýně.
Na zápas byli nominováni:

West Ham United: Adrián, Jaaskelainen, Cresswell, Demel, Kouyaté, O’Brien, Potts, Reid, Tomkins, Diamé, Downing, Morrison, Noble, Poyet, Cole, Vaz Te, Valencia, Zárate.

Southampton FC: Boruc, K. Davis, Forster, Gazzaniga, Bertrand, Clyne, Fonte, Gardos, Hooiveld, Stephens, Targett, Yoshida, Cork, S Davis, McQueen, Taider, Ramírez, Reed, Schneiderlin, Tadić, Wanyama, Ward-Prowse, Long, Pèlle.
Southampton FC je v tabulce na 14. příčce a na svém kontě má pouhý bod. Hráči Southamptonu ani jednou nevyhráli, jednou remizovali a jednou byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 1:2.
West Ham United se v tabulce nachází na 8. příčce a na svém kontě má 3 body. Fotbalisté West Hamu jednou zvítězili, ani jednou neremizovali a jednou byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 3:2.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Michael Dean, na čarách mu budou asistovat Stephen Bennett a Constantine Hatzidakis. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Michael Oliver.
Hezké odpoledne, vítám Vás u komentovaného přenosu nejprestižnější a zároveň nejsledovanější fotbalové soutěže na světě. Anglická Premier League má na programu 3. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí i West Ham United a Southampton FC. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.