Celek Crystal Palace se díky tříbodovému zisku posunul z předposledního místa tabulky na patnácté. Everton je nyní až čtrnáctý. To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek neděle!
Everton před svými diváky překvapivě nestačil na Crystal Palace a s dodneška předposledním týmem tabulky prohrál 2:3. Manažer Neil Warnock tak slaví první vítězství na lavičce Eagles. Domácí přitom vedli, když se už v 9. minutě prosadil Lukaku. Po půlhodině však srovnal z penalty Jedinak a ve druhé půli hostům pomohly hrubky fotbalistů Evertonu. Při Campbellově zásahu totiž chyboval brankář Howard a akci, ze které Bolasie zvýšil na 1:3, zase "založil" ztrátou míče na vlastní polovině Leon Osman. Karamelky se už zmohly pouze na korekci, kterou v 83. minutě obstaral z pokutového kopu Baines.
90+7
90+7
Už se hraje nad rámec signalizovaného nastavení, domácí ještě okupují prostor před pokutovým územím soupeře!
90+6
Sledujeme asi poslední útok Evertonu...
90+5
A mohlo být hotovo! Guedioura přesprintoval Bainese a poslal míč těsně vedle vzdálenější tyče Howardovy brány!
90+5
Mirallas dával míč proti noze Eto'ovi, který se, místo střely, ještě snažil vrátit míč svému spoluhráči. Obrana hostí ale jejich spolupráci vystavila stopku.
90+3
Domácím scházelo štěstí! Lukakův střilený centr Speroni vyrazil jen k Mirallasovi, jenž ve skluzu poslal míč zpět do náručí ležícího gólmana Eagles!
90+2
Manažer Crystal Palace, Neil Warnock, nervózně postává u své lavičky. Nejraději by to měl již za sebou.
90+1
Tak šest minut! To je ještě dost času.
90
Čekáme, kolik rozhodčí Oliver nastaví.
89
Brankář Speroni zdržoval při odkopu a vysloužil si žlutou kartu.
88
Po přihrávce Naismitha zakončoval ve skluzu Lukaku. Mířil nad!
87
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Yannick Bolasie, přichází Zeki Fryers.
86
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Fraizer Campbell, přichází Kevin Doyle.
85
Domácí ožili! Osmanovu nabídku nedokázal před bránou tečovat Jagielka a míč končí v zámezí.
84
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází James McArthur, přichází Adlène Guedioura.
84
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Sylvain Distin, přichází Darron Gibson.
83
Everton právě vstřelil branku!
LEIGHTON BAINES poslal míč k opačné tyči, než kterou si vybral Speroni a dává tak Evertonu naději na bodový zisk!
82
Penalta pro Everton! Provinil se Scott Dann. McCarthy po kontaktu s ním upadl a sudí Oliver je nekompromisní.
81
Už běží poslední desetiminutovka duelu, hosté brání dvougólový náskok.
80
Campbell v souboji přistrčil bránícího Jagielku. Domácí budou rozehrávat.
79
Delaney je ošetřován v zámezí, bude se pokračovat ve hře.
78
Po závaru v hostující šestnáctce zůstává ležet na zemi Delaney, který zřejmě ve vzdušném souboji schytal úder do obličeje.
78
Střelu Lukaka zblokoval Jedinak. Domácí budou zahrávat alespoň roh.
77
Následuje další žlutá karta, kterou dostává domácí Steven Naismith. Ten trefil skluzem Jedinaka.
76
Žlutou kartu dostává Jason Puncheon (Crystal Palace FC).
74
Hlavičku Lukaka srazil na roh Dann. Po akci, jenž následovala po rohovém kopu, se dostal ke střele z hranice šestnáctky Leighton Baine. Speroni z ní asi moc neviděl, ale stačil míč vyrazit.
73
Co je Evertonu platné držení míče! Crystal Palace stačí dobře bránit a podnikat kontry do otevřené obrany soupeře.
71
Do konce zápasu zbývá 20 minut a hosté jsou blízko hodně překvapivému vítězství.
69
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Hrubka Leona Osmana možná definitivně rozhoduje zápas! Domácí záložník ztratil na vlastní polovině míč a Orli chladnokrevně trestají! Puncheon našel krásnou přihrávkou YANNICKA BOLASIEHO, který se z levé strany šestnáctky trefuje do protipohybu Howarda – 1:3!
68
Tohle je ono. Naismith šel jednoduše rovně a poté poslal míč do šestnáctky na Mirallase. Speroni musel daleko z brány, aby míč domácímu hráči sebral.
67
Z levé strany nacentroval Baines jen do rukavic Speroniho.
67
Domácí by asi měli hrát přímočařeji, zase svůj útok zbytečně zabrzdili.
66
Hosté rozehráli nakrátko, nyní budou vhazovat.
65
Naismith se hned zapojil do hry, ale po jeho přihrávce do šestnáctky míč získali hosté. Dopředu se pak po křídle hnal Bolasie a vybojoval roh.
64
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Christian Atsu, přichází Steven Naismith.
64
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází John Stones, přichází Kevin Mirallas.
63
Baines zahrál roh na přední tyč, kam nabíhal Stones. Před ním však odehrál míč Campbell.
63
Everton dnes často drží míč, ale domácí kombinace většinou postrádá efekt.
62
Bolasie motal Stonese, který mu nakonec alespoň stačil vypíchnout míč na roh.
61
Výborný obranný zákrok Delaneyho, který obětavě skočil do střely Eto'oa.
60
Málem bylo vyrovnáno! Atsu z pravé strany vnikl do pokutového území a našel Lukaka, jehož střelu zblokoval Martin Kelly a dorážka Bainese skončila nad bránou!
58
Fotbalisté Evertonu působí zaskočeným dojmem. V dnešním zápase byli favorité, ale s Crystal Palace prohrávají.
56
Eto'o sestřelil skluzem Kellyho a dostává žlutou kartu.
56
Žlutou kartu dostává Samuel Eto'o (Everton FC).
53
Velká chyba Tima Howarda, který nedosáhl na vysoký centr Kellyho a míč se od hlavy FRAIZERA CAMPBELLA odrazil do brány! Situaci se ještě na brankové čáře snažil zachránit Jagielka, ale v akrobatické pozici míč nedokázal odkopnout.
53
Barry nepřesnou rozehrávkou poslal dobředu Bolasieho, který unikl Stonesovi a přízemní přihrávkou hledal v šestnáctce Campbella. Před ním balón odehrál Distin.
52
Baines odcentroval jen do bránícího Puncheona. Domácí levý bek bude vhazovat.
50
Na konci rychlé akce se ocitl Samuel Eto'o. Zkušený útočník však z hranice šestnáctky pálil nepřesně.
50
Bolasie přebral míč v ofsajdovém postavení.
49
Romelu Lukaku přišel před šestnáctkou o míč. Domácí to musejí zkusit znovu.
48
Právě Baines poslal míč do vápna, ale hostující obrana zapracovala dobře.
47
Baines byl zezadu faulován Puncheonem. Standardní situace pro domácí.
46
Pokračuje se ve stejných sestavách, v jakých oba týmy odehrály úvodní dějství.
46
Vše se již chystá na start druhého poločasu.
Po první půli platí nerozhodné skóre 1:1. Everton se ujal vedení už v 9. minutě, kdy se trefil Lukaku. Domácí však poté trochu vyklidili hřiště a nechali Crystal Palace hrát. Po půlhodině hry se navíc dopustil penaltového faulu brankář Tim Howard a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Mile Jedinak. V závěru poločasu mohlo být s Toffees ještě hůře, střelu Bolasieho ale zastavilo břevno.
45+2
45+2
Také roh zahrával Baines, ale nic velkého z toho nebylo. První půle končí.
45+2
Leighton Baines trefil pouze hostující zeď, od které se míč odrazil na roh.
45+1
První půle bude nastavena o dvě minuty. Eto'o byl faulován Dannem a domácí budou kopat nadějnou standardní situaci.
45
Jistý zákrok Speroniho, který si došel pro Stonesův centr z pravé strany.
44
Eto'o z pravé strany posílal míč před bránu, ale tam byli pouze fotbalisté ve žlutém a jeden z nich balón odkopl.
43
Na druhé straně se Atsu ocitl v ofsajdu.
42
Bolasie je nyní při chuti! Svůj další průnik zakončil technickou střelou z 22 metrů, která zaťukala na břevno Howardovy brány!
41
Statistika držení míče je zajímavá. Domácí v ní mají jednoznačnou převahu – 77 % : 23 %.
40
Bolasie si na levém křídle povodil domácí obránce a naservíroval míč Ledleymu, který z hranice šestnáctky trefil pouze Jagielku.
40
Centr Warda skončil na obraně v modrých dresech.
39
A teď je z toho aut pro Palace, hře Evertonu chybí překvapivá myšlenka.
38
Domácí si dlouho nahrávají na své polovině, jakoby si chtěli soupeře více vytáhnout.
38
Karamelky rozehrávají další akci až od své brány.
36
Atsu nedostal přihrávku, jakou by potřeboval. Odkop od Speroniho brány.
35
Domácí se po inkasovaném gólu snaží opět zvýšit svou aktivitu, teď se hraje na polovině Crystal Palace.
33
Už se pokračuje, hostující útočník by měl být v pořádku.
32
Fraizer Campbell zůstal ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření. Hra je přerušena.
31
Hostující kapitán MILE JEDINAK poslal míč na druhou stranu, než kam skočil Howard. Je vyrovnáno!
30
Hosté budou kopat penaltu po faulu brankáře Howarda, který se nedohodl s obráncem a byl u míče o něco později než McArthur!
29
Šance Evertonu. Atsu nejprve trefil ruku obránce Warda, ale následně dokázal nahrát do vápna Osmanovi, který ale zamířil jen do Speroniho.
27
McCarthy přejel skluzem kotníky Warda. Byl to ostrý zákrok, ale sudí Oliver si zatím vystačí bez karet.
26
Eagles se v těchto chvílích usadili na útočné polovině, Everton se musí bránit.
24
Nyní sledujeme spíše přetlačovanou ve středu hřiště.
22
Jedinakovi byl odpískán faul na Lukaka. U míče tedy Everton.
20
Howard musel až mimo svou šestnáctku, aby odkopl míč do autu před Puncheonem, který si zaběhl za domácí obranu.
19
Mile Jedinak standardní situaci rozehrál jen do míst, kam si bez problémů došel brankář Tim Howard.
18
McCarthy se nechal ve středu hřiště obrat o míč hostujícím McArthurem a musel soupeře faulovat.
16
Atsu se rozbíhal po pravém křídle, ale nedostal přesný pas. Míč skončil v autu.
14
Po zmíněném rohu se v šestnáctce dostal k míči Eto'o, který se ho snažil procpat k Lukakovi, ale je z toho pouze odkop od brány.
13
Domácí budou zahrávat rohový kop.
11
Domácím se podařilo vstřelit rychlý gól a mají za sebou tedy úspěšný začátek duelu. Uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet dál.
9
První varování hosté ignorovali, takže na druhý pokus je již Karamelky vytrestaly gólem! Osman přihrávku ze středu hřiště sklepl k ROMELOVI LUKAKOVI, který šel sám na Speroniho a vše zakončil přesnou přízemní střelou, na kterou hostující brankář nemohl dosáhnout.
8
První velká šance domácích! Osman vysunul krásnou kolmicí Atsua, který obešel Speroniho, ale už se dostal do příliš ostrého úhlu a zamířil pouze do boční sítě.
6
Lukaku sklepl Bainesův centr k Eto'oovi, který rozehřál Speroniho lehkým pozdravem, jež hostující brankář snadno sebral ze země.
5
A opět sledujeme postupný útok domácího Evertonu.
4
Rozběhnutého Campbella zastavil dobře načasovaným skluzem Distin.
3
Toffees rozvážně kombinují na útočné polovině.
1
Utkání zahájili výkopem hosté, kteří budou nyní vhazovat. Everton hraje v modrém, Palace ve žlutém.
1

Everton FC: Howard – Stones, Jagielka (C), Distin, Baines – McCarthy, Barry – Atsu, Eto'o, Osman – R. Lukaku.

Náhradníci: Robles – Alcaraz, Gibson, McGeady, Bešić, Mirallas, Naismith.

Crystal Palace FC: Speroni – Kelly, Dann, Delaney, Ward – McArthur, Jedinak (C) – Puncheon, Ledley, Bolasie – Campbell.

Náhradníci: Hennessey – Fryers, Mariappa, Guedioura, Zaha, Gayle, Doyle.

Rozhodčí: Michael Oliver – Stephen Bennett, Darren England.
Vzájemné zápasy:
Loni si ve vzájemné konfrontaci překvapivě lépe vedli hráči Crystal Palace. Ti doma s Evertonem uhráli bezgólovou remízu a na půdě soupeře pak překvapivě zvítězili 2:3.
Everton FC (12. místo, 4 zápasy, 1 výhra, 2 remízy, 1 porážka, skóre 9:10, 5 bodů)
Svěřenci Roberta Martíneze, kteří by rádi opět dosáhli na pohárová umístění, se dočkali prvního vítězství až ve čtvrtém kole Premier League. Karamelky totiž zahájily sezónu dvěma remízami 2:2, první přišla na půdě Leicesteru a druhou uhrály doma s Arsenalem. Poté následoval další domácí zápas, který byl pro diváky velmi krásný, ale skončil vítězstvím hostující Chelsea 3:6. Fotbalisté Evertonu tak naplno zabodovali až před týdnem, kdy přivezli výhru 0:2 ze stadionu WBA. Vzrůstající formu Toffees potvrdili i ve čtvrtečním duelu Evropské ligy, ve kterém přehráli Wolfsburg 4:1.

Zápasy Evertonu v této sezóně Premier League:
Leicester – Everton 2:2
Everton – Arsenal 2:2
Everton – Chelsea 3:6
WBA – Everton 0:2
Crystal Palace (19. místo, 4 zápasy, 0 výher, 2 remízy, 2 porážky, skóre 5:8, 2 body)
Loňský nováček v nové sezóně vyhrál jediný zápas a to ještě jen v rámci Ligového poháru, když zvítězil 3:0 na hřišti třetiligového Walsallu. V Premier League tým manažera Neila Warnocka nasbíral pouze dva body za remízy, které zaznamenal v posledních dvou kolech. Zejména poslední domácí bezgólová plichta s nováčkem z Burnley může Orly mrzet.

Zápasy Crystal Palace v této sezóně Premier League:
Arsenal – Crystal Palace 2:1
West ham – Crystal Palace 1:3
Newcaste – Crystal Palace 3:3
Crystal Palace – Burnley 0:0
Vítám tu všechny příznivce anglického fotbalu. V neděli se odehrají další čtyři zápasy Premier League a já Vám přinesu souboj mezi Evertonem a Crystal Palacem. Favoritem zápasu jsou určitě domácí Toffees, kteří by se rádi dotáhli k pohárovým příčkám. Hosté mají na kontě pouhé dva body a do utkání nastoupí jako předposlední tým tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.