Těžko říci, zda si Espanyol zasloužil dnes vyhrát. V prvním poločase byl lepší, aktivnější, ale šancí tolik neměl. Na druhou stranu přišel druhý poločas do kterého Getafe vlétlo jako uragán a vytvářelo si nebezpečné šance poměrně často a jen málo chybělo k tomu aby šlo do vedení. Ale jako blesk z čistého nebe domácí udeřili, získali sebevědomí a poměrně v poklidu si za vítězstvím i s pojišťovací brankou došli.
90+4
90+3
Míč na polovině Getafe v držení Espanyolu, který asi nebude nikam spěchat.
90+2
Odkopávat od branky bude Casilla a to vypadá, že už je se šancemi Getafe konec.
90+2
Sarabia rozehrával volný kop z poloviny Espanyolu, ale obrana domácích byla připravena a odvrátila centr.
90+1
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergio García, přichází Álex.
90
Yoma dostal přihrávku do vápna, ale míč mu lehce odskočil, čehož využil obránce a ještě si navíc vynutil faul, tudíž opět míč pro domácí.
90
Alfonso byl v tísni a tak nacentroval míč do vápna, ovšem jen do rukavic připraveného Guaity.
88
To se však po útočném faulu změnilo. Casilla bude odkopávat daleko od branky.
88
Hraje se na polovině Espanyolu, míč v držení Getafe.
87
Navíc domácí hrají i v obraně velmi obětavě.
86
Getafe se sice okamžitě snažilo odpovědět, ale všechna čest za snahu, ale zatím je to marné.
83
Espanyol právě vstřelil branku!
A je zřejmě rozhodnuto! Christian Alfonso prokličkoval obranou dostal míč před branku, kde zakončoval CHRISTIAN STUANI a na dvakrát překonal Guaitu i jeho společníky v obraně! – 2:0.
82
Za faul na polovině hřiště vidí žlutou kartu Míchel.
80
Celá situace se vzápětí opakovala a málem se k zakončení na malém vápně dostal Naldo, ale těsně před ním se míč odrazil do rukavic Casillovi.
79
Ale nedá se říct, že by to domácí fotbalisty ohrozilo.
79
Nová tvář na hřišti Escudero vybojoval rohový kop pro Getafe.
78
Domácí rozehráli rohový kop a po něm nebezpečně zpoza vápna střílel Sevilla, nicméně branku minul.
76
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Roberto Lago, přichází Sergio Escudero.
74
Žlutou kartu dostává Álvaro Arroyo (Getafe CF).
73
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Ángel Lafita, přichází Papa Babacar Diawara.
72
Ale centr, který mířil do vápna nikdo z hostů neprodloužil směrem na Casillu.
71
Getafe si vybojovalo volný kop na polovině Espanyolu, fauloval Lopéz.
70
Espanyol se dostal ze spárů a zakládal rychlý protiútok, nicméně za cenu faulu ho zastavil ještě na polovině domácích Naldo.
69
Útok Getafe zmařil García, ale pouze za cenu odkopnutí míče do autu, tudíž hosté pokračují v útočné akci.
67
Sevilla měl míč ve vápně na pravé straně a zkusil kličku, nicméně si míč ukopl.
65
Ačkoliv se hosté ve druhém poločase dostali více do hry, ba byli i lepším týmem do vedení jdou domácí! Krásným obloučkem do vápna uvolnil Sevilla SERGIA GARCÍU, který nekompromisně rozvlnil síť! – 1:0.
65
Na polovině hřiště byl hostům odpískaný faul, pokračovat budou domácí s míčem.
64
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Diego Castro, přichází Sammir.
62
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Víctor Álvarez, přichází Juan Rafael Fuentes.
62
Žlutou kartu dostává Víctor Álvarez (Espanyol Barcelona).
62
García založil protiútok Barcelony, který ukončil svým přetaženým centrem z levé strany.
61
Arroyo poslal další balón do vápna a našel tam hlavu Lafity. Ten byl ale v záklonu a tak nenasměroval hlavičku na branku, nýbrž ke kopačkám obrany.
59
Útočnou akci po pravé straně zakončil centrem do rukavic Casilly Arroyo.
57
Espanyol měl teď otevřenou obranu Getafe, ale špatnou přihrávkou se připravil o šanci. Odkopávat bude Guaita od vlastní branky.
57
Ale míč nabral opačný směr, než by si všichni domácí fanoušci přáli.
56
Po delší době v útoku také domácí. Budou rozehrávat od rohového praporku.
55
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Felipe Caicedo, přichází Christian Stuani.
55
Opět se Yoda prokličkoval ve vápně do dobré pozice, odkud pálil, ale na poslední chvíli skluzem střelu zblokoval domácí obránce.
54
Arroyo si položil krajního obránce, měl tedy prostor odcentrovat, ale přihrávku pokazil.
53
Yoda se dostal úplně sám do vápna, odkud to zkusil razantní střelou, ale branku přestřelil v obrovské příležitosti!
52
Ten poslední útok Getafe ztroskotal na obraně Espanyolu, nicméně je zde evdentní, že hosté vstoupili do druhého poločasu jako vyměnění.
50
Sarabia sice našel ve vápně úplně volného Lafitu, který pak střelou o tyč rozvlnil síť, nicméně byl v ofsajdu.
49
Casilla se musel opět natáhnout proti ráně, kterou vyslal zpoza vápna Arroyo a mířil ke vzdálenější tyči poměrně přesně!
47
Alfonso dobrou přihrávkou našel na hranici vápna v dobré pozici volného Garcíu, který zakončoval poměrně těžký míč z voleje, ale jen těsně minul branku.
47
Getafe zahájilo druhý poločas na polovině domácích, ale to končí odkopem Casilly.
46
Centr z levé strany Lafity do vápna přes obranu Espanyolu nepřešel.
46
Začátek prvního poločasu vyzněl jednoznačně lépe pro domácí tým, který byl aktivnější. Postupem času se však Getafe dostávalo do brejků, ale první jejich nebezpečná střela byla až ta Sarabiiho z 45. minuty. Je dosti možné, že s takovou taktikou do Barcelony Getafe přijelo – tedy pouze bránit a spoléhat na protiútoky, zatím to tak vypadá. Uvidíme co přinese druhých 45 minut.
45
45
No, ale teď se musel Casilla pořádně natáhnout na ránu Sarabii ze střední vzdálenosti.
43
Ten si ale fotbalisté Getafe za rámeček nedají. Obrana Barcelony bez problému situaci ustála.
43
To už ale neplatí. Situace se otočila a po faulu Espanyolu na své polovině budou rozehrávat hosté volný kop.
42
A opět dnes klasický obrázek. Espanyol s míčem na polovině hostů.
41
Espanyol se sice tlačí před vápno Getafe, ale stále se nemůže dostat do vážnější šance.
39
Naldo takticky na polovině fauloval Garcíu a zastavil tím protiútok Espanyolu.
38
Na druhou stranu se poté hnal s míčem Castro, který centrem hledal Lafitu ve vápně, ale Álvarez míč odhlavičkoval.
38
Hra se teď odehrává v rohu hřiště na polovině Getafe, kde se snaží domácí něco vymyslet, ale zatím nic nepřišlo.
36
Getafe rozehrávalo volný kop a míč našel volného před malým vápnem Lafitu, ale ten si nedokázal dobře zpracovat balón.
35
V útoku byl moc aktivní Lucas, rozehrávat tedy bude Getafe z vlastní poloviny.
34
Na druhé straně se dostal až do vápna s míčem Lafita, ale ve finální fázi selhal.
33
García dostal přihrávku mezi obránce po obrovské chybě Getafe, ale míč byl na něj moc dlouhý!
31
Na polovině Getafe se dopustil faulu Castro, pokračují už tedy s balónem hráči Barcelony.
30
Po delší době míč na kopačkách Getafe, respektive mezi jeho stopery.
30
Alfonso si narazil se spoluhráčem a hnal se k vápnu, ale míč se mu zamotal mezi kopačky a s pomocí obrany o něj přišel.
29
Caňas si teď vzal na vlastní polovině silné sousto a málem přišel o míč, naštěstí pro něj byl odpískán faul Lafitovi.
28
S míčem si opět potykal Guaita, který stáhl letící balón ze vzduchu do rukavic.
26
Domácí obrana zachybovala, čehož chtěl využít Yoda, ale ten vzápětí chybnou přihrávkou připravil hosty o protiútok.
25
Tvrdý střet Garcíi s Míchelem, ale zanedlouho se pokračuje ve hře.
24
Téměř od rohového praporku centroval Lago, ale jeho přihrávka byla silně přetažená.
23
Tentokrát míč nabral směr brána, kde navíc mohl dorážet míč García, ale byl dobře pokryt. Obrana Getafe situaci ustála a navíc byl odpískán útočný faul.
22
A vyústil z toho dnes třetí rohový kop pro domácí.
22
Espanyol se s kratičkou odmlkou opět nastěhoval před vápno Getafe.
20
Ale míč od rohového praporku pouze proletěl vápnem bez teče a tak vhazovali hosté na pravém okraji hřiště.
20
Alfonso vybojoval rohový kop pro Espanyol.
19
Espanyol je zatím lepší ve středu hřiště, kde získává hodně balónů.
18
Lafita se málem hnal sám na branku, ale na poslední chvíli skluzem uklidil míč Álvarez.
16
Na centr do vápna si sběhl García, který hlavičkou tečoval míč v malém vápně, ale Guaita předvedl fantastický reflex a míč vyrazil!
16
Po špatně vhozeném autu se mohli k míči dostat hosté, ale vzápětí vlastní chybou o něj přišli.
15
A Getafe se také dostalo do útoku, nicméně ne daleko. Obrana je zastavila ještě před pokutovým územím.
14
Chvilku jsme čekali než Getafe vhodí svůj aut na polovině hřiště, ale přece jsme se dočkali. Hosté tedy u míče.
12
Ale i hosté občas zahrozí, nicméně střela Castra z poměrně slušné vzdálenosti šla vedle.
10
U míče jsou zatím více domácí fotbalisté, ale nic kloudného se jim zatím vymyslet nedaří.
9
U míče opět domácí fotbalisté, kteří rozehrávají z vlastní poloviny.
7
Zajímavá situace, Caicedo si musel vyměnit dres, jelikož s ním měl nějaké menší problémy.
5
Nepřesný nakopnutý míč Espanyolu končí v rukavicích Guaity.
4
Teď si poprvé v zápase vyměnili balón stopeři Getafe, nicméně uprostřed hřiště o něj přišli.
3
Ze začátku se oba týmy nevyvarují zbytečných chyb v rozehrávce.
2
Espanyol se usadil na polovině Getafe, nicméně až do vápna se nedostal.
1
Utkání se nám rozběhlo a k míči se postavili domácí, kteří rozehráli.
1

Espanyol Barcelona: Casilla – V. Álvarez, J. López, Colotto, Álvaro González – Sevilla, Cañas – V. Sánchez, Alfonso, Caicedo – S. García.
Náhradníci: Pau – Mattioni, R. Rodríguez, Fuentes, Álex, Stuani.

Getafe CF: Guaita – Alexis, Lago, Naldo, Arroyo – Lafita, Sarabia – D. Castro, J. Rodríguez, Míchel – Yoda.
Náhradníci: Codina – Valázques, Escudero, Sammir, Diawara, López.

Rozhodčí: Fernandéz – Cabanero, Canelo – Gil.
Souboj dvou týmů, které nutně potřebují body můžete sledovat od 20:00 prostřednitvím tohoto přenosu a nás jistě čeká bitva o důležité body.
Kauza Pedro Léon:

Zajímavosti v týmu Getafe je absence jednoho z klíčových hráčů Pedro Léona. Ten se stal vůbec prvním hráčem ve španělské La Lize, který doplatil na zavedení platových stropů.

Dle nových pravidel mohou týmy vydat na platy hráčů maximálně 70 procent ze svého rozpočtu, Getafe smí vyplatit hráčům dohromady 17 milinonů eur, což je částka, která by byla překročena po dopsání Léona na soupisku.
Dnes se bude jednat o souboj dvou týmů ze spodních pater tabulky, Espanyolu patří předposlední příčka, když v letošní sezóně Primera Division ještě nedokázal zvítězit a má na svém kontě pouze dvě remízy.

Hosté z Getafe na tom nejsou o moc lépe, patří jim o jedno místo lepší pozice v tabulce a sice také dokázali jednou zvítězit, no získané tři body rozhodně nemohou být pro tým z jižního předměstí Madridu nijak uspokojivá.
Hezký den, vítám Vás při sledování utkání 5. kola španělské Primera Division. V tomto textovém přenosu budeme sledovat utkání Espanyolu Barcelona s Getafe.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.