Z tohoto duelu je to vše, přeji Vám příjemný zbytek pondělního večera.
Dohrávka sedmého kola Serie A nabídla solidní utkání, po kterém si Janov i Empoli připisují do tabulky jeden bod. Průběh zápasu byl ve všech směrech vyrovnaný, oba celky měly podobný počet šancí, ze kterých dokázali vytěžit po jedné brance. Janov se díky získanému bodu posunul na desátou pozici, Empoli přeskočilo Atalantu a je třinácté.
90+4
90+4
Možná poslední příležitost měli po rohovém kopu domácí, jenomže Diego Perotti zpoza pokutového území střílel vysoko nad.
90+3
Mirko Valdifiori rozehrál nacvičený signál, který ale přerušil odpískaný útočný faul.
90+2
Andrea Bertolacci se dopustil faulu na Croceho a hlavní sudí okamžitě přispěchal s žlutou kartou. Hosté mají navíc k dispozici standardní situaci.
90+1
Neúnavně hrající Diego Perotti se snažil procpat balón do ohně, nezasáhl jej však ideálně a Bassi bude vykopávat.
90
Druhý poločas je prodloužen o čtyři minuty nastaveného času.
89
Domácímu týmu bod evidentně nestačí a v samotném závěru utkání se snaží ještě něco vymyslet. Z přihrávky na Edenilsona ovšem nic nebylo, rychle letící míč skončil v autu.
88
V ochozen to pouze zahučelo! Přihrávku Perottiho odrazil obránce Empoli na hranici šestnáctky. Tam se zjevil střílející Edenilson, jehož uspěchaný pokus letěl několik metrů vedle levé tyče.
87
Brazilský záložník Edenilson si naskakoval na centr z levé strany, míč ale nezasáhl a je z toho pouze odkop od branky Bassiho.
86
Aktivní napadání hráčů Empoli dostalo obranu Janova pod velký tlak, v něm si ale domácí poradili.
85
Pět minut před koncem řádné hrací doby se hraje ve středu hřiště, kde drží míč obránci Empoli, které by bylo se získaným bodem asi spokojenější než domácí Janov.
84
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Massimo Maccarone, přichází Levan Mchedlidze.
84
Empoli si může na chvíli oddychnout, jelikož střela, kterou z dobrých třiceti metrů vyslal Bertolacci, ohrozila maximálně skupinku fanoušků v patnácté řadě.
83
Domácí tým je ve velkém tlaku, Davide Bassi musel z těžké pozice vytlačit balón na další roh.
81
Z této standardní situace se ale Janovu opět nepodařilo nic vytěžit, do útoku tak můžou jít hosté.
80
Výborný centr Edenilsona byl zneškodněn jedním ze stoperů, následuje rohový kop.
78
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Luca Antonelli, přichází Leandro Greco.
78
Za protesty uviděl žlutou kartu Diego Perotti (Janov CFC).
77
Empoli právě vstřelilo branku! V sedmasedmdesáté minutě máme opět nerozhodný stav! Aktivní Maccarone svou hlavičkou z malého vápna trefil LORENZA TONELLIHO, od kterého se balón dostal do branky.
77
Massimo Maccarone pohrdl nabídnutou šancí, sám byl asi zaskočen tím, že se ve vápně dostal nikým nehlídaným k míči, který mu následně jeden z obránců ukopl na roh.
76
Croce dohrál souboj s už tak klopýtajícím soupeřem, udělená žlutá karta je tak poměrně přísná.
75
Hosté po dlouhé době vážněji ohrozili Perina, který se musel hodně natahovat po prudké střele Matíase Vecina.
74
Chybně si počínali také domácí, přihrávka Bertolacciho byla pro jeho spoluhráče nechytatelná.
73
Empoli se nedaří prosadit do vážnější šance, většina akcí hostujícího mužstva končí kvůli nepřesnostem v plánované finální přihrávce do vápna.
72
Hra se v posledních minutách dost kouskuje, Tonelli si počíhal na Bertolacciho a sudí musel opět přerušit hru.
71
Massimo Maccarone tentokrát ve fotbalovější pozici, z dobré pozice ale střílel až na tribunu za brankou Janova.
70
Luca Antonini fauloval Maccaroneho, za což dostává úvodní žlutou kartu v celém zápase.
69
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Simone Verdi, přichází Piotr Zielinski.
68
Hlavní sudí hodně dlouho otálel s odpískáním faulu, kterým se nakonec provinil belgický fotbalista Maxime Lestienne.
68
Domácí ještě pokračovali rohovým kopem, při kterém byl míč odvrácen obranou Empoli až do středu hřiště.
67
Chybu v hostující rozehrávce mohl potrestat Andrea Bertolacci, jehož střelu z šestnácti metrů ale dokázal do strany vyrazit Davide Bassi.
66
Tavano ihned po převzetí míče centroval na přední tyč, jenže ve vápně neměl nikoho ze svých kolegů, a tak se kulatého nesmyslu ujal Mattia Perin.
65
De Maio zůstal vysunutý před Bassim i několik vteřin po odvráceném rohu, k žádné šanci se ale obránce Janova nepropracoval.
64
Ani z dalšího rohu v podání Valdifioriho žádná větší šance nevznikla. Do brejku se naopak hnal Janov, jenž si také může vyzkoušet exekuci rohového kopu.
63
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Iago Falqué, přichází Maxime Lestienne.
62
Střídající Tavano dostal na pravé straně spoustu prostoru, místo přihrávky na Maccaroneho ale budou hosté kopat další roh.
61
Vzrušení před Perinem bylo zbytečné, Valdifioriho centr z pravé strany se už v první fázi letu ocitl za brankovou čárou.
60
Falqué zůstal ležet na hrací ploše, hra ale pokračovala a po skluzu Burdissa následuje rohový kop Empoli.
59
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Manuel Pucciarelli, přichází Francesco Tavano.
58
Hosté mohli být v naprostém klidu, Diego Perotti přihrával míč do ofsajdu.
57
Pro Janov se po faulu na Bertolacciho rýsuje zajímavá příležitost z přímého kopu, který svým nešikovným zákrokem zavinil Valdifiori.
56
Falqué na hranici pokutového území nevěděl co s míčem, a tak zvolil slabou přízemní střelu k přední tyči, kde ale byl včas připraven Davide Bassi.
55
Pro centr, který do vápna přilétl z nohy Daniele Croceho, si bez problémů došel strážce domácí branky Mattia Perin.
54
Croce si nešikovně šlápl na balón, přes který nepříjemně přepadl. Naštěstí pro hosty nebyl v jeho blízkosti žádný soupeř, který by se mohl hnát do protiútoku.
53
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Tomás Rincón, přichází Luca Antonini.
52
Na hrací ploše zůstává ležet Rincón, který si vyžádal ošetření přímo na hřišti. Na place už jsou také nosítka, domácí záložník si při sprintu za protihráčem natáhl stehenní sval.
51
Perotti si už naváděl míč do středu, místo střely ale ještě posouval míč na svého spoluhráče, před kterým zakročil jeden z vracejících se protivníků.
50
Daniele Croce kolmou přihrávkou do zámezí svého trenéra asi moc nepotěšil, Janov se bez svého přičinění vrací do držení míče.
49
Čtvrtý rohový kop domácího týmu přinesl dalekonosnou střelu, o kterou se už poněkolikáté postaral Rincón, jehož přízemní pokus Bassi kontroloval pouze pohledem.
48
Tomás RIncón se šikovně prokličkoval až na hranici pokutového území, následná střela však byla zablokovaná na rohový kop.
47
K míči se postavil záložník Mirko Valdifiori, jenomže jeho centr neměl ideální parametry a žádný z jeho spoluhráčů neměl nárok míč zasáhnout.
46
Druhou polovinu utkání načal výkop Empoli, které se ihned tlačilo do útoku, a po faulu Rincóna bude zahrávat přímý kop.
46
První poločas zápasu mezi Janovem a Empoli nabídl svižný fotbal z obou stran, mírně aktivnější byli domácí, kteří se od čtrnácté minuty můžou radovat z vedení 1:0, když se parádním způsobem trefil Bertolacci. Největší šanci hostů měl ve 25. minutě Pucciarelli, jenže jeho pokusu pár centimetrů chybělo. O vítězi utkání rozhodnuto rozhodně není, a tak se ve druhé části máme jistě na co těšit.
45+1
45+1
Hlavní rozhodčí Cervellera neměl v úmyslu nastavit ani minutu, a tak se trochu kontroverzně rozhodl ukončit první poločas v momentě, kdy se rýsoval nadějný útok Janova, jehož hráčům se to pochopitelně nelíbí.
45
Poslední minuty moc zajímavých momentů nepřinesly, oba týmy už zřejmě čekají na poločasovou přestávku.
44
A další laciná ztráta, tentokrát ji zavinil Perotti. Domácí se ovšem k míči rychle dostali zpátky, přihrávku na Matriho však zneškodnil Hysaj.
43
Luca Antonelli chtěl přihrávat bez zpracování, to se mu ale ve středu hřiště nevyplatilo, hosté budou po nepřesnosti vhazovat.
41
Domácím fanouškům se vůbec nelíbí, že hlavní sudí odpískal faul napadajícího Bertolacciho. Na výroku muže ve žlutém triku to ale nic změnit nemůže.
40
Davide Bassi vyboxoval Marcheseho centr mimo šestnáctku, kde k velice nepřesné střele napřáhl Tomás Rincón. Brankář hostů tak může z klidu vykopávat.
39
Parádní průnik portugalského obránce Empoli Ruie skončil přihrávkou do běhu Maccaroneho, který ale na balón nedosáhl. Škoda pro hosty.
38
Empoli se snaží otupit územní převahu soupeře a volí dlouhou kombinaci ve středu hřiště.
37
Centr Iaga Falquého byl hodně přetažený, balón pouze proletěl vápnem až za pomezní čáru.
36
Alessandro Matri se dral za míčem až moc urputně, hráč, který je v Janově na hostování z AC Milán, při sprinterském souboji o míč fauloval.
35
Perotti se poslušně vrátil pomoct svým obráncům a šikovně ukopl míč Crocemu. Útočník Janova navíc vybojoval aut.
34
Empoli po faulu na Maccaroneho rychle rozehráli, obrana domácích se ale zaskočit nenechala a ihned odkopla balón na druhou polovinu hrací plochy.
33
Hosté museli čelit nepříjemnému tlaku hráčů Janova, který byl zakončený střelou Matriho. Ten ale kolenem poslal míč hodně vedle Bassiho branky.
32
Menší zmatky v rozehrávce Janova hosté nevyužili, u půlící čáry se chystá autové vhazování v podání Edenilsona.
31
Domácí fanoušci se po zákroku na Antonelliho dožadovali pokutového kopu, sudí ale zůstal ledově klidný a rozehrávat bude Empoli.
30
Falquého přízemní přihrávku zastavil Lorento Toneli odkopem za brankovou čáru, z čehož resultuje rohový kop.
29
Verdi u postranní čáry zezadu fauloval Rincóna, což rozhodčímu neuniklo. Na první žlutou kartu ale stále čekáme.
28
Hlavní sudí ponechal Empoli výhodu, po několika přihrávkách přišla střela Mária Ruie, která směřovala mimo branku.
27
Dlouhý míč směřoval do pokutového území na hostujícího útočníka Maccaroneho, tomu ovšem nevyšlo zpracování a celou situaci snadno řešil Mattia Perin.
26
S prudkým centrem Rincóna si hosté poradili, Janov ale u míče zůstává.
25
Obrovská šance Empoli zůstala nevyužitá! Manuel Pucciarelli dostal přihrávku od Verdiho, následná křižná střela ale minula zadní tyč o pár centimetrů.
24
Hostující tým chtěl zahrozit centrem před branku Perina, defenzíva Janova však žádnou práci neměla.
23
Sebastian De Maio fauloval ve středovém kruhu Tonelliho, který inkasoval nepříjemný úder do kolena. Na vážnější zranění to naštěstí nevypadá.
22
Ani jednomu z týmů se v posledních vteřinách nedaří usadit v útoku na delší dobu, balón se často ocitá v rukou gólmanů.
21
Matri běžel úplně sám na gólmana Bassiho, jeho postup ale zastavil vlající praporek pomezního, který správně odmával ofajdové postavení.
20
Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal De Maio, pokus francouzského obránce ale letěl nad horní tyč.
19
Diego Perotti to nyní udělal o poznání lépe a získal pro svůj tým první rohový kop.
18
Rugani ukončil nadějně se rýsující brejk Janova, který se rychle hnal do dalšího útoku, jenž ale přihrávkou do autu zazdil Diego Perotti.
17
Hosté se snaží hrát přímočarý fotbal, což potvrdil také Daniele Croce, jehož průnik faulem zastavil Rincón.
16
Marchese byl faulován před vlastním vápnem, následuje rozehrávka hráčů Janova.
15
Empoli se pokusilo okamžitě vyrovnat, jejich akce ale nic zajímavého nepřinesla, míč se dostal až k Bassimu.
14
Janov právě vstřelil branku!
Parádní trefa posílá domácí tým do vedení! ANDREA BERTOLACCI využil Matriho zpracování dlouhého nákopu a levou nohou vyslal z dvaceti metrů pro Bassiho nechytatelnou střelu, která skončila v síti.
13
Janov se založením dalšího útoku moc nepospíchá, domácí volí několik přihrávek na vlastní polovině.
12
Odražený balón se dostal na nohu Tomáse Rincóna, jehož nepovedená střela z první mířila hodně mimo tři tyče Bassiho svatyně.
11
Maccarone zpoza vápna ještě centroval na Verdiho, ani jeho druhé zakončení ale Perina příliš neohrozilo.
10
Faluqé si v souboji s Tonellim počínal nedovoleně, rozhodčí jeho postrčení viděl, a odpískal faul španělského hráče.
9
Lorenzo Tonelli byl při centru domácího hráče na svém místě a snadno odhlavičkoval balón do bezpečí.
8
Domácí přišli o míč po několika vteřinách, Perottiho rozehrávka našla jen kopačky hráče soupeře.
7
Mattia Perin poprvé v zápase inkasoval, naštěstí pro domácí ale Maccaroneho zakončení bylo zbytečné. Rozhodčí ještě předtím viděli nějaké provinění proti pravidlům.
6
Rychlá akce Empoli byla zakončena střelou Maccaroneho, jeho pokus byl ale tečován do boční sítě, následuje tedy rohový kop.
5
Iago Falqué se postaral o centr z levé strany, defenzíva Empoli si s ním ovšem poradila. O chvíli později dostal od obránců hodně prostoru Perotti, který vypálil přesně do míst, kde stál připravený Bassi.
4
Empoli je v úvodu utkání aktivnější, z přímého kopu a centru do vápna ale nic nebylo, balón se dostal do zámezí.
3
Dlouhý nákop z hloubi pole propadl přes všechny hráče až do rukavic brankáře domácího týmu, po jehož rozehrávce se jeden z jeho spoluhráčů provinil útočným faulem.
2
První zákrok si připsal brankář Janova Mattia Perin, který si snadno poradil s přízemní střelou Verdiho.
1
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří hrají ve svých tradičních červenomodrých dresech. Soupeř z Empoli nastupuje s bílou sadou dresů.
1
Před zápasem zápasu ještě přichází na řadu minuta ticha za oběti nedávným záplav v přístavním městě.
Obě základní jedenáctky pomalu nastupují na hrací plochu a utkání za malou chvíli začne.

Janov CFC: Perin – De Maio, Burdisso, Marchese – Antonelli (C), Edenilson, Rincón, Bertolacci – Falqué, Matri, Perotti.
Náhradníci: Lamanna, Sommariva – Antonini, Izzo, Rosi, Greco, Pinilla, Lestienne, Mandragora, Mussis, Panico.

Empoli FC: Bassi – Rui, Tonelli, Rugani, Hysaj – Croce, Valdifiori, Vecino – Verdi – Pucciarelli, Maccarone.
Náhradníci: Sepe, Pugliesi – Bianchetti, Barba, Perticone, Moro, Zielinski, Signorelli, Laxalt, Tavano, Aguirre, Mchedlidze.

Rozhodčí: Cervellera – Di Fiore, Bianchi.

Empoli FC

Ligový nováček čekal na první výhru až do šestého kola, ve kterém svěřenci Maurizia Sarriho na domácí půdě porazili tápající Palermo 3:0. Tým z Toskánska má před dnešním zápasem na svém kontě celkem šest bodů, díky kterým se v tabulce nachází na čtrnáctém místě. Případná výhra by ale Empoli mohla posunout až mezi prvních deset týmů. Nejlepším týmovým střelcem je Manuel Pucciarelli, jenž zaznamenal tři z celkových osmi branek Empoli.
Janov CFC

Čtrnáctému celku minulého ročníku Serie A po šesti odehraných zápasech náleží s osmi body jedenáctá příčka za dvě vítězství a stejný počet remíz. Zaměstnavatel slovenského záložníka Juraje Kucky v posledních pěti zápasech prohrál pouze jednou, stalo se tak v Janovském derby, ve kterém Sampdoria zvítězila 1:0. Toto zaváhání ale Janov napravil v minulém kole, kdy díky Matriho gólu z 93. minutě vyhrál v Parmě.
Příjemný pondělní večer při sledování textového přenosu z dohrávky sedmého kola Serie A. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na duel mezi Janovem a Empoli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.