To je z tohoto utkání s dramatickým koncem vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Statistiky

Držení míče: 62 % : 38 %
Střely celkem: 15:16
Střely na branku: 2:7
Rohy: 9:4
Fauly: 10:13
Utkání je u konce a i když to ještě v 90. minutě vypadalo, že hosté odjedou s prázdnou, mají nakonec všechny body. Na gól Hervíase z 82. minuty totiž dokázal zareagovat pěknou střelou Yoda a stejný hráč nakonec ve čtvrté minutě nastavení doklepl do branky Sammirův centr. Domácí jsou zdrceni, na hostech je naopak vidět velká radost. I takový umí být fotbal.
90+4
90+4
Getafe právě vstřelilo branku!
Tak to je pro domácí šok! Ještě před chvílí vedli, teď jsou bez bodu. V patrně poslední akci utkání se na levé straně uvolnil Sammir a po zemi poslal centr na zcela zapomenutého ABDOULA KARIMA YODU, na kterého zívala prázdná branka – 1:2!
90+2
Canalesův centr končí hvizdem hlavního sudího, našel si v pokutovém území faul domácího celku.
90+1
Žlutá karta za tvrdý faul, dostal ji hostující Míchel.
90
Nastavovat se budou tři minuty.
90
A je vyrovnáno. K míči se u pravého rohu pokutového území dostal ABDOUL KARIM YODA, první pokus mu sice domácí obrana zblokovala, ta druhá už ale byla perfektní a jeho křížný přízemní pokus skončil mimo Zubikaraiův dosah!
89
Míč je u Zubikaraie, ten s rozehrávkou nikam nespěchá.
88
Po centru se už do vzduchu dostával Hervías, teď jeho zakončení scházela razance i přesnost.
88
Rohový kop pro San Sebastian.
86
Hosté naposledy vystřídali, odešel Mehdi Lacen, na poslední okamžiky nastoupil Papa Babacar Diawara.
85
První okénko se již objevilo, Vela hledal nabíhajícího Agirretxeu, jenže mu poslal příliš prudkou přihrávku.
84
Getafe tak má už jen pár minutek na případné srovnání. Dá se čekat nápor, s tím je ale spojeno větší otevření obrany.
82
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení! Velký kus práce na gólu odvedl svou patičkou Canales, vysunul tak Velu, který naservíroval centr na malé vápno, odkud PABLO HERVÍAS pohodlně zakončil do odkryté branky!
81
Standardní situace jsou ale dnes pro oba týmy spíše přítěží, než příležitostí...
81
Rychlé nohy ukázal čerstvý Hervías, natlačil se zleva do vápna, jeho střela byla sražena na roh.
80
Ani z tohoto mráčku nezapršelo, do kontru jde San Sebastian.
80
Po Canalesově faulu je tu přímák pro Getafe. Rozehraje ho Míchel.
79
Poslední střídání San Sebastianu, Xabi Prieto pospíchá na lavičku, do hry naopak nastoupil Imanol Agirretxe.
78
Následoval přímý kop, ten měl ale velice krátké trvání, domácím byl opět odmáván ofsajd...
77
Žlutá karta, za faul ji dostal hostující Juan Valera.
76
Ofsajd a v něm hlavičkující Vela.
75
Domácí obrana dokázala možné nebezpečí odvrátit, přesto zůstávají hráči Getafe u míče a budou vhazovat.
75
Roh pro Getafe a to po křížné ráně z levého křídla.
74
Druhá změna v domácím dresu, Za potlesku odchází Gonzalo Castro, místo něj nastupuje Pablo Hervías.
72
Tohle byla obrovská šance hostů! Yoda vysunul na hranici ofsajdu Míchela, ten se snažil po zemi propálit Zubikaraie, jenže gólman San Sebastianu reflexivně vykopl!
72
Hráči San Sebastianu kombinují daleko od pokutového území a z tribun se opět snáší nespokojený pískot.
71
Yuri se snažil z levé strany poslat míč do druhé vlny na případně nabíhající spoluhráče, našel ale pouze obránce Getafe.
70
Tak ani z tohoto rohu nezapršelo, míč je daleko od branky hostů.
70
Před jeho rozehráním ještě střídání Getafe, odchází Fredy Hinestroza, na trávník vbíhá Ángel Lafita.
69
Poměrně blízko úspěchu byl Vela, dostal přesnou přihrávku do běhu, jenže jeho střela byla sražena na roh.
67
Na druhé straně neuspěl Sammir, po jeho průniku po levé straně se vůbec nedostal ke střele.
66
Guaita je dne velmi pozorný, poradil si i s centrem za obranu. U míče byl dříve a už hledá, komu rozehraje.
64
Pokutový kop si chtěl vymodlit Vela, rozhodčí byl ale blízko a neposoudil zákrok na jeho osobu jako nedovolený.
63
K velké individuální akci našlápl Yoda, ještě před vápnem byl ale o míč obrán a dopředu pospíchají domácí.
62
U hostů končí Pablo Sarabia, na trávníku se objevuje Míchel.
61
U domácích odchází Alfredh Finnbogason, místo něj nastupuje Sergio Canales.
60
Rána hostujícího Rodrígueze byla sražena domácí obranou.
59
Na hostující lavičce se chystá střídání, do dresu se obléká Míchel. Stejná procedura se odehrává i u domácích, tam dostává poslední instrukce Canales.
58
Na druhé straně se pěknou ranou z pravého kouta pokutového území prezentoval Yoda, Zubikarai vyrazil před sebe.
57
A opět tento islandský reprezentant. Naběhl si na Velův centr a byl blízko k hlavičce. Nakonec ho ale nemusí trápit, že míč netrefil, vybíhal totiž z ofsajdového postavení.
56
Domácí začínají mírně tlačit, aktivní je hlavně Finnbogason.
54
Nakonec z toho byly rohy dva, ten druhý v pořadí dostali hosté vcelku bez problémů do bezpečnějších vod.
53
Obrovský závar před Guaitou. Finnbogason nejprve nepřesně hlavičkoval, o pár vteřin později mířil pod břevno, ale gólman Getafe vyrazil. Celá akce nakonec skončila rohovým kopem.
52
Sarabia se už odpoutával od svého obránce a startoval na branku domácích, když ho zastavil praporek pomezního. Ofsajd.
50
Zatím je to spíše boj s větším množstvím nepřesností, než fotbalová podívaná...
49
Vysoký centr mířil do pokutového území, kde si udělal pořádek gólman Guaita a vyboxoval.
48
Faul Alexise, domácí budou rozehrávat přímý kop. U míče je už připravený Castro.
46
Druhá půle začala ofsajdem v podání domácího Finnbogasona.

Fauly: 4:7
Máme za sebou první poločas, který nám příliš fotbalových momentů nepřinesl. Oba týmy sice jednou orazítkovaly tyč, na domácí straně Castro, u hostů Sarabia, dále se ale spíše hrál fotbal bez šancí. Nezbývá než doufat, že druhá půle bude fotbalově lepší.
45+1
45+1
Žlutou kartu za faul zezadu dostal hostující Mehdi Lacen.
45
Bude se nastavovat jedna minuta.
45
Po centru se do míče opřel Yoda, jeho pokus byl odražen, následnou střelu po zemi v podání Sammira zneškodnil Zubikarai.
45
Rohový kop pro Getafe.
44
Ne, prostě to nejde. Už to vypadalo, že by se domácí mohli dostat do rychlého brejku, celou akci ale zbrzdil nepovedeným zpracováním Finnbogason.
43
Prudká přihrávka mířila k levému rohovému praporku, Yuri ji ale nedokázal dostihnout. Rozehrává gólman Guaita.
42
A byl to i nejdůležitější okamžik posledních vteřin, neboť Castrův centr od rohového praporku postrádal jakoukoliv přesnost a myšlenku.
42
Před jeho rozehrávkou ještě hlavní rozhodčí uklidňuje situaci v pokutovém území, Fredy Hinestroza dokonce obdržel žlutou kartu.
41
Nepodařilo se to ani teď, kdy z levé strany tvrdě střílel Castro. Hosté jeho pokus srazili na roh.
40
Je tu poslední pětiminutovka první půle, zatím to na úvodní branku nevypadá.
39
Hráčům San Sebastianu se opět přestala dařit rozehrávka, prakticky po několika vteřinách přichází o míč.
37
Už to vypadalo, že si domácí hráči poradí s Hinestrozou bez faulu, nakonec se mu ale nevyhnuli, takže hosté mohou pokračovat v útoku.
35
Sammir to chtěl zkusit přímou střelou, trefil ale pouze dobře postavenou zeď.
34
Přímý kop pro Getafe, není to vůbec špatná pozice. Hosté budou rozehrávat zleva poblíž vápna.
32
Najednou se nám s povedenými střelami roztrhl pytel, těsně za hranicí vápna napřáhl Zuturuza a jeho táhlá rána prolétla jen kousíček nad břevnem!
30
Tyč i na druhé straně! Útok domácích se přesunul z pravé strany na levou, kde byl chviličku volný Castro, neohrožené se položil do střely a i on orazítkoval brankovou konstrukci.
28
Následný rohový kop skončil nedovoleným zákrokem hostů, San Sebastian se může vymanit z vlastní poloviny.
27
O pár vteřin ale přišla zatím největší šance na otevření skóre. Na pravé straně měl prostor na střelu Sarabia a svůj přízemní pokus nasměroval přímo do tyče! Zubirakai by neměl nárok!
27
Hosté měli k dispozici roh, Sammir však svůj centr přehnal a své spoluhráče zahnal.
26
Za Getafe zaútočil Yoda, hledal si dobrý střelecký úhel, nakonec byla jeho rána z asi 22 metrů zblokována.
25
Střelecký pokus Finnbogasona po přijetí dlouhého pasu byl sice hrubě nepřesný, přesto si za snahu vysloužil potlesk diváků.
24
A domácí publikum už začíná pískat...
23
Domácí kombinují na vlastní polovině, dopředu to však nejde, tam je přehuštěno.
21
Tempo nám teď trochu pokleslo, platí to i o atmosféře na tribunách.
19
Od středové čáry poslal Sarabia pas na nabíhajícího Hinestrozu, ten i z úhlu vystřelil, namířil však vysoko nad.
17
Další přímý kop v podání San Sebastianu. Castrův nákop usměrňoval Prieto, bohužel pro domácí zcela mimo. Guaita odkopává z vlastního vápna.
17
Byl rozehrán nakrátko, následná Prietova střela byla zblokována.
16
San Sebastian pokračuje v útočné činnosti, Finnbogason vybojoval rohový kop.
16
Yuri tentokrát na opačné straně hřiště, jeho centr ovšem pouze neškodně prolétl pokutovým územím.
14
Hosté rozehráli přímák postupným útokem po levé straně a rodící se akci uhasil obranným odkopem Yuri. Hosté jsou stále u míče.
13
První žlutá karta utkání, po faulu u středového kruhu na Sarabiu ji spatřil domácí Joseba Zaldúa.
12
Domácí rozehrávali z levé strany přímý kop, k centru se postavil Zuturuza, jenže ze své kopačky vypustil zcela nepřesnou přihrávku, míč dolétl až za brankovou čáru.
10
San Sebastian neuspěl ani dlouhým nákopem dopředu, míč odhlavičkoval Alexis.
9
Domácí postupně kombinují na pravém křídle, je z toho ale pouze další autové vhazování.
8
Domácí se konečně dostali za půlku, Castro si vyhlížel prostor, kde vhodí svůj dlouhý aut, jenže hostující obrana si vše pohlídala a vyrazila do protiútoku.
7
Lacen z rozehry hledal Sarabiu, tomu ale míč unikl mimo hrací plochu.
6
Aktivita hostujícího týmu vedla k faulu domácích u středové čáry.
5
Getafe opět v útoku, nyní však hosty zastavil praporek asistenta – ofsajd.
4
No, tohle byl slibný úvod, doufejme, že to bude v podobném duchu pokračovat i v následujících minutách.
3
Na druhé straně málem udeřilo! Po levé straně unikl Yoda a i když byl stíhán domácím obráncem, dokázal špičkou kopačky zamířit. Brankář Zubirakai jen tak tak vyrazil. O dorážku se ještě snažil Sammir, ani on ale neuspěl.
2
Castrův pokus přihrávku za obranu skončil neúspěchem, opět rozehrává gólman Getafe.
1
Hned z prvního útoku dokázali domácí vybojovat roh, jenže centr se zatočil přímo do rukavic gólmana Guaity.
1

Real Sociedad San Sebastian: Zubikarai – Zaldúa, Ansotegi, I. Martínez, Yuri – Bergara, Zurutuza – Vela, Prieto (C), Castro – Finnbogason.
Náhradníci: Bardají – M. González, Gaztañaga, Pardo, Canales, Agirretxe, Hervías.

Getafe CF: Guaita – Valera, Alexis (C), Valázques, Escudero – J. Rodríguez, Lacen – Yoda, Sarabia, Hinestroza – Sammir.
Náhradníci: Codina – Lago, Naldo, Lafita, D. Castro, Míchel, Diawara.

Rozhodčí: Pedro Pérez – José Matías, Alfonso Hernández.
Hráči obou týmů jsou připraveni, můžeme začít!
Zápas na Estadio Municipal de Anoeta začne ve 20:45, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte s námi. Ke sledování tohoto přenosu jste všichni srdečně zváni.

Hlavním sudím tohoto klání bude Pedro Pérez, kterému budou na pomezí pomáhat José Matías a Alfonso Hernández.
Poslední vzájemné zápasy

V minulé sezóně byl úspěšnějším týmem ten ze San Sebastianu. Nejprve na domácí půdě vyhrál 2:0, ve venkovní odvetě získal bod za remízu 2:2.
Getafe CF

Hosté na tom nejsou o mnoho lépe, patří jim 14. místo a na kontě mají sedm bodů. Hřát je může alespoň dvouzápasová série, kdy se klubu podařilo bodovat. Po výhře nad Málagou přišla domácí remíza s Córdobou v poměru 1:1. Córdoba vedla od 78. minuty po gólu Ekenga, domácí ale v 88. minutě zvládli srovnat Diawarou. Dnes tak uvidíme souboj dvou týmů ze suterénu tabulky a každý bude chtít vzhůru. To slibuje dobrou podívanou.
Real Sociedad San Sebastian

Domácí jsou po sedmi odehraných utkáních na 16. místě se ziskem pouhých pěti bodů. Před reprezentační přestávkou hrál tým venku, na půdě Espanyolu Barcelona a prohrál 2:0. O branky a zaslouženou výhru Espanyolu se postarali Vázquez a Stuani. Tabulková situace není zrovna dobrá, ale dnes by si tým velice rád připsal druhou výhru v sezóně a odrazil se k lepším zítřkům.

Posledních pět ligových utkání

Celta de Vigo – San Sebastian 2:2
San Sebastian – Almería 1:2
Sevilla – San Sebastian 1:0
San Sebastian – Valencia 1:1
Espanyol – San Sebastian 2:0
Dobrý večer u dohrávky 8. kola španělské Primera División, ve které se utkají Real Sociedad San Sebastian a Getafe CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.