Slovácko nakonec prohrálo s Ostravou 0:4. O výsledku rozhodla druhá půle., kdy po hodině hry se prosadil znovu Byrtus. Tentýž hráč se za dvě minuty radoval ze třetí branky. Slovácko se snažilo zaměstnávat obranu Baníku, ale jeho snaha byla po velké vápno. Poslední branku střetnutí vstřelil střídající Helešic.
90
90
Helešic přihrávkou do strany se snažil vysunout Špavelku, ale u míče byl dříve brankář Nemrava a balon chytii.
89
Ani dva rohové kopy domácího celku ke vstřelené brance nevedly.
88
Slovácko šlo dopředu po pravé straně, ale centr Fojtáška byl zblokovaný na rohový kop.
87
Helešicovi centr vůbec nesedl a první hráč Slovácka balon odkopl daleko do bezpečí.
86
Ostrava dohrává zápas na polovině Slovácka a bude mít výhodu rohového kopu.
84
Roman Haša viděl žlutou kartu po faulu na Celbu.
83
Matěj Helešic zabíhal za obranu Slovácka, akci překazil překazil praporek pomezního Caletky.
82
Třetí střídání Slovácka. Přemysla Hanáka vyměnil Roman Haša.
78
Na druhé straně zahrávalo Slovácko volný přímý kop. Centr Michny odvrátila hostující obrana mimo pokutové území.
77
Baník právě vstřelil branku!
Střídající MATĚJ HELEŠIC dal čtvrtou branku Baníku po chybě domácí obrany neměl Nemrava nárok balon chytit.
77
Poslední střídání Ostravy. Autora hattricku Oldřicha Byrtuse vyměnil Dominik Špavelko.
75
Druhé střídání Slovácka. Martin Holek vyměnil Jakuba Prajzu.
74
Helešicův centr skončil v náruči brankáře Nemravy.
73
Fojtík prudkým centrem hledal své spoluhráče a jeho centr byl odvrácen na roh.
71
První střídání Slovácka. Ze hřiště odešel Tomáš Martiš a nahradil ho Eldar Civič.
69
Dan Fojtášek procpal míč na Hanáka, který to však nečekal a u míče byl později než ostravský hráč.
68
Opatřil přesným obloučkem vyslal do sóla Šašinku, který z voleje mířil jen těsně mimo slováckou svatyni.
66
Kundrátek dostal rychlý balon do strany a přihrával ještě Byrtusovi, před kterým včasně zakročil Pilka.
64
Dvojí střídání Baníku. Ze hřiště odešli David Petrus a Marek Šichor a nahradili je Josef Opatřil s Dominikem Tomšů.
64
62
Uběhly dvě minuty a OLDŘICH BYRTUS se raduje z hattricku. Pěknou střelou prostřelil brankáře Nemravu.
60
Opět OLDŘICH BYRTUS se zapisuje mezi střelce Baníku. Dostal v pokutovém území přihrávku, udělal kličku Nemravovi a na přední tyč zavěsil.
58
Na pravé straně kombinoval Šichor s Petrusem, nakonec z toho byl faul útočícího hráče Baníku.
56
Baník měl výhodu brejku, ale ten však špatně vyřešil, nakonec zůstal po faulu díky jednomu ze slováckých hráčů.
54
Ostrava zahrála volný přímý kop velice rychle, ale nakonec však z toho nic nebylo. Byrtus neprocpal balon do ulice na Kundrátka.
52
Šašinka se hnal do vápna ze strany, podobně otálel se střelou jako v prvním poločase Fojtášek a přihrál zpětnou přihrávku do malého vápna, jeho spoluhráč byl však rychlejší než míč a podběhl jej.
50
Dan Fojtášek kroužil s míčem kolem velkého vápna a snažil se přihrát na Hanáka, balon však byl na kluzkém terénu příliš prudký.
49
David Byrtus pálil z velmi ostrého úhlu nepřesně a nad branku.
48
Oldřich Byrtus mohl přidat svoji druhou branku v zápase. Radost mu však pokazilo po technicky zahrané střele břevno!
47
Martin Janečka viděl žlutou kartu.
47
Těsně před pokutovým území fauloval Martin Janečka hostujícího Šašinku a Ostrava bude mít velmi výhodnou pozici ze standardní situace.
46
Ostrava do druhého poločasu provedla dvě změny. Ondřeje Sukupa a Zdeňka Behana nahradili Marek Szotkowski a Matěj Helešic.
46
46
Baník vyhrává po prvním poločase nad Slováckem 0:1. O jedinou trefu se zatím postaral Byrtus. Hosté mohli jít do vedení již v 10. minutě Šašinkou, ale ten ve vyložené příležitosti minul. Slovácko se snaží dopředu kombinovat, ale zatím diváci na šanci, která by volala po brance domácího celku čekají.
45
45
Slovácko bude na konci poločasu ještě zahrávat standardní situaci. Martiš však výhodu zkráceného rohu nevyužil a neposadil dobrý centr na hlavu někoho z jeho spoluhráčů.
44
V Kunovicích se velmi silně rozpršelo, to hostům však nevadí a doráží na obranu Slovácka.
42
Hosté zahráli špatně ofsajd systém a Dan Fojtášek toho mohl po přihrávce Prajzy využít. Jenže se střelou otálel, a poté jen přihrával "pod sebe" a hráči Baníku v čele s s Macejem stačili nebezpečně vypadající akci zažehnat.
41
Dan Fojtášek byl ve výskoku faulovaný Sukupem a rozhodčí Adámková odpískala nedovolený zákrok.
40
U slováckého fotbalisty to nebude nic vážného a bude pokračovat ve hře.
40
Hra je přerušená, neboť na trávníku leží Marcel Machač.
39
David Petrus se dostal do velmi zajímavého zakončení po centru ze strany. Balon však poslal vedle levé tyče.
38
Hosté se však do koncovky nedostali, ale zůstali u míče, Byrtus však místo centru se rozhodl vystřelil, jeho střelecký pokus byl velmi nepřesný neboť rána měla opačnou faleš.
37
David Byrtus se prohnal kolem hráče Slovácka, druhý byl však nad jeho síly a centr mu zblokoval na roh.
36
Znovu Byrtus zabíhal za domácí obranu, tentokrát byl však v ofsajdu.
34
OLDŘICH BYRTUS dostál krásný centr za obranu Slovácka, sice jeho zpracování nebylo ideální, ale nakonec jej hostující hráč zvládl a kolem vybíhajícího brankáře Nemravy vstřelil první branku zápasu.
30
Hrstka diváků v Kunovicích sleduje spíše bojovný zápas plný soubojů, oba dva celky si nedarují ani metr volného prostoru.
28
Pilka vyjel s míčem až doprostřed hřiště a byl nedovoleně faulovaný, hráči v bílých dresech mohou založit útočnou akci.
27
Baník obléhal branku Slovácka, to však odolalo menšímu tlaku a situaci řešilo dlouhým odkopem Robina Fojtáška.
25
Lukáš Kundrátek ze standardní situace trefil prvního bránícího hráče Slovácka, který přihrál na Kűbla, ten svedl sprint s Sukupem a hostující hráč byl rychlejší a balon přihrál Macejovi.
24
Zdeněk Behan byl zahnaný míčem až k brankové čáry, odsud centroval velmi nepřesně a balon skončil mimo hrací plochu.
22
Centr Marka Šichora domácí obrana v pohodě odvrátila.
21
V souboji dvou čtverek byl úspěšnější Byrtus, který si vymodlil faul na Janečkovi.
20
Janečkovi se moc střela ze standardní situace nevyvedla a mířila nad branku Ostravy.
19
Jakub Šašinka dostal žlutou kartu za nesportovní chování.
18
Hosté s mírnými problémy balon odvrátili za hranici vápna, kde fauloval Šašinka domácího Kűbla.
17
Janečka přihrál do strany Pilkovi, který sice neobešel protihráče, ale vybojoval rohový kop.
15
Pilka zahrál volný přímý kop, v malém vápně nastal zmatek, ale domácí fotbalisté se k míči nedostali a obránci Baníku stačili balon včas odvrátit.
13
Hosté si však druhou šanci ke vstřelení branky ze standardní situace nevypracovali.
12
Baník určuje tempo hry a je i nadále v útoku a bude zahrávat rohový kop.
10
Baník si vypracoval první šanci. Nebezpečně hlavičkoval v pokutovém území Petrus, brankář Nemrava balon vyrazil do strany, hráč Baníku jej vrátil zpět do ohně a Jakub Šašinka nedokázal překonat brankáře Nemravu a balon vystřelil vedle pravé tyče.
8
Kundrátek však nasměřoval balon přímo na Nemravu, který s vysokým míčem neměl problém a ukryl jej do koše.
7
Slovácko se dostalo na polovinu Baníku, ale jeho branku neohrozilo, naopak hosté šli do protiútoku a budou po faulu zahrávat standardní situaci.
6
Honiš dlouhým nákopem u lajny našel Ondřeje Sukupa, ten však na Prajzu nevyzrál, přišel o balon a skluzem poté poslal k zemi Hanáka, rozhodčí Adámková rozhodla, že to nebyl faul a domácí budou vhazovat.
5
Na opačné straně Dan Fojtášek sprintoval za dlouhým balonem, gólman Macej byl však rychlejší a balon chytil do náruče.
4
Oldřich Byrtus byl přesně na velké vápně chvíli osamocen, ale nedokázal toho využit, jelikož k němu přistoupili dva hráči Slovácka a balon mu odebrali.
3
Baník kombinoval na polovině Slovácka, ale k ohrožení branky domácí se však nedostal. Od své svatyně bude rozehrávat tedy Nemrava.
2
Od úvodního výkopu měli na kopačkách balon ostravští fotbalisté, přesně na půlce hřiště fauloval Dan Fojtášek Celbu a hosté budou rozehrávat.
1
-1
Sudí Adámková přivádí základní jedenáctky na hrací plochu.
-12
Obě mužstva jsou na hrací ploše a probíhá předzápasová rozcvička.

1. FC Slovácko: Nemrava – Prajza, Pilka, Janečka, R. Fojtášek, Machač, Hanák, D. Fojtášek, Michna, Martiš, Kűbl
Náhradníci: Červinka – Civič, Haša, Holek

FC Baník Ostrava: Macej – Fojtík, Honiš, Byrtus, Sukup, Šichor, Šašinka, Behan, Kundrátek, Celba, Petrus
Náhradníci: Jaška – Helešic, Špavelko, Tomšů, Szotkowski, Opatřil, Hrdlička

Rozhodčí: Adámková – Caletka, Hanáková.
V minulém kole utržili hráči Slovácka v Plzni debakl v podobě výsledku 0:8 a budou chtít v dnešním utkání zapomenout na nepříznivý výsledek z minula a proti Baníku, kterému mu se nedaří na hřištích soupeřů, zvítězit.
Příjemné odpoledne z kunovické Bělinky. V rámci 15. kola přivítá čtrnácté Slovácko sedmý Baník Ostrava. Oba celky v tabulce Juniorské ligy dělí sedm bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.