Viděli jsme zajímavý zápas, který byl poměrně vyrovnaný a více by mu slušela remíza. V první poločase byli aktivnější hosté, gól paradoxně vstřelilo Schalke. Ve druhém poločase se Augsburg snažil hrát, ale více šancí měli domácí z protiútoků, které často podnikali.
3 body zůstávají v Gelsenkirchenu a Schalke se tak dostává na sedmé místo se čtrnácti body, Augsburg klesá a má bodů dvanáct.
90+4
90+2
Na druhé straně velká šance Matavže. Něco mezi přihrávkou a střelou ale končí kousek vedle.
90+1
Obasi si ve vápně počínal moc sobecky, kdyby přihrál, mohlo být rozhodnuto.
88
A právě Da Silva teď mohl být rád, že nedostal za své pětiminutové působení na hřišti druhou žlutou. Zatím toho směrem dopředu moc nevymyslel.
87
Závar ve vápně Augsburgu téměř skončil gólem, ale i se štestím se hosté stále drží v zápase.
86
Další pěkná střela Obasiho, tentokrát vytěsnéná na roh, který bude následovat.
86
Za faul dostává žlutou kartu nový hráč na hřišti – Brazilec Da Silva, přezdívaný Ciauby.
85
Fahrman teď nejistě vyběhl na centrovaný míč, Klavan ale hlavou mířil jen nad.
84
Za skluz u postranní čáry je žlutou kartu napomínán Dennis Aogo.
84
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Marco Höger, přichází Christian Fuchs.
84
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Tobias Werner, přichází Francisco da Silva.
82
Aktivní Bobadilla se dostal do své další střely, opět trefil dobře postaveného Fahrmana.
82
Augsburg riskuje a více otevírá hru, Schalke se snaží zasadil finální úder z protiútoků.
78
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Dominik Kohr, přichází Erik Thommy.
78
Čtvrt hodiny i s nastavením zbývá Augsburgu, aby s tímto zápasem něco udělal. V opačném případě ho jejich dnešní hostitel přeskočí v tabulce.
75
Neustadter, který je dnes hodně nevýrazný, se dostal do zakončení hlavou po rohovém kopu. Jeho hlavička ale postrádala razanci.
73
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Christian Clemens.
72
Ve vápně už byl v pozici pro zakončení Choupo-Moting, v rozhodující moment mu však míč uskočil.
69
Za dohrání Hogera na půlce dostává zaslouženou žlutou Kohr.
67
Na druhé straně se v situaci 3 na 3 dostal do zakončení Obasi. Hitz zakročil bez větších problémů.
67
V šanci se ocitl Bobadilla, z patnácti metrů prudkou střelou ale v podstatě jen trefil gólmana Fahrmana.
66
Po hodně nebezpečném zákroku na Altintopa dostává žlutou kartu Kirchoff, hosté mají navíc výhodu přímého kopu. Je to ale spíše na centr, než na přímě ohrožení brány.
65
Po téměř třech čtvrtinách zápasu se hra uklidnila. Schalke drží otěže zápasu a v druhém poločase soupeře nepouští do šancí.
60
Po sérii soubojů ve vápně Augsburgu zakončoval Huntelaar. Jeho střela by nejspíš šla do brány, ale na této cestě ji jeden z obránců zblokoval.
58
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Alexander Esswein, přichází Tim Matavž.
57
Do vápna Schalke směřoval skvělý balón, Fahrman ho sebral a po střetu s útočníkem Bobadillou je ošetřován.
54
Obasi se dostal do zakončení z úhlu, ale trefil jen boční síť.
53
Tenhle pokus Bobadilly byl jenom lehkým pozdravem do náručí Fahrmana.
52
Altintop byl zfaulován v ideální pozici na zakončení. Uvidíme přímý kop z dvaceti metrů.
50
Druhý poločas začal nepřesnostmi na obou stranách, hraje se spíše uprostřed hřiště.
46
Viděli jsme první půlhodinku ve znamení hostů z Augsburgu, hra Schalke byla spíše zklamáním. Ve 30.minutě byla statistika střel 1:7. Poté se ale z ojedinělé šance po fantastické individuální práci Uchidy domácí prosadili a vedou tak po půli 1:0. Pro Augsburg je to poměrně kruté, ale pokud naváže na slušný výkon z prvního poločasu, nic nemusí být ztraceno.
45+0
39
A Schalke zvýšilo aktivitu, po zklepnutí Huntelaara, který doposud nebyl moc vidět, zakončoval Obasi. Hitz střelu nadvakrát zkrotil.
37
Schalke právě vstřelilo branku!
Po fantastickém sprintu Uchidy přes celé hřiště a ještě skvostnější přihrávce se prosazuje do prázdné brány ten nejpovolanější – Klaas Jan Huntelaar.
30
Bobadilla z tohoto přímého kopu o kousek bránu minul.
29
Viděli jsme zakončení z dobrých dvaceti metrů od Wernera, při něm byl ale ještě faulován a čeká nás zajímavý přímý kop.
25
Teď se vápnem Schalke vznášelo několik centrů, ani jeden ale adresáta v podobě zakončujícího hráče nenašel.
20
Po dvaceti minutách můžeme konstatovat, že mírně aktivnějším týmem jsou překvapivě hráče v zeleném, tedy hosté. K ničemu, kromě šance Essweina, se ale nedostali.
13
Po dobré kombinaci na levé straně Augsburgu se do zakončení dostal Esswein, ale mířil z úhlu v dosavadní největší šanci zápasu vysoko nad.
11
Z rohu nic nebylo, naopak Max Meyer se dostal do rychlého protiútoku, Denis Aogo ale nepřidal kvalitní centr a míc tak jen prosvištěl šestnáctkou.
10
Teď zakončoval hostující kapitán Verhaegh, ale střela byla opět zblokována. Je z toho druhý roh hostů.
8
I na druhé straně došlo ke zblokované střele, o zblokování se zasloužil kapitán Howedes.
8
Zatím se nehraje moc pohledný fotbal. V podstatě jsme neviděli žádné pořádné zakončení. Obrana hostů teď střelecký pokus zlikvidovala.
4
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Julian Draxler, přichází Chinedu Obasi.
2
Vypadá to, že mladý záložník Schalke Julian Draxler nebude moct ve hře pokračovat. Za postranní čarou už je připraven Obasi.
1
Augsburg v minulé sezóně sázel na hrotu na Saschu Molderse, který ale nebyl tak produktivní a v letošní sezóně se tak objevují v útoku nové posily – Nikola Djurdič a Tim Matavž, který už stihl vstřelit 3 bundesligové branky. Ze zálohy se navíc může spolehnout na spolehlivé tureckého legionáře Halila Altintopa.
Kdo ale dnes hostům v Gelserkirchenu nepomůže jsou De Jong, Philp a bohužel i dlouhodobě zraněný český reprezentant Jan Morávek.
Co se týče opor, tak Schalke se tradičně opírá o výkony svého dlouhodobě nejlepšího střelce Klaase Jana Huntelaara, který má na svém kontě letos ale zatím jen 3 branky. Dobré výkony předvádí také letní posila z Mohuče Eric Choupu-Moting, který doposud vstřelil rovněž tři branky.
Schalke se dnes bude muset obejít bez Giefera, Felipeho Santany, Kolašinace, Matipa, Goretzky a Farfána.
Tabulka je ale jediné, co by mohlo hostům nahrávat. Vzájemná biance je totiž výrazně na straně Schalke, které sedmkrát v řadě s Augsburgem neprohrálo. Ještě k tomu můžeme přidat domácí bilanci Schalke – 2 výhry, 2 remízy a venkovní bilanci Augsburgu – 1 výhra, 4 prohry a favorita máme na světě.
Domácí Schalke je zatím letos, stejně jako jejich největší rival z Dortmundu, velkým zklamáním a v tabulce je až ve druhé polovině.
Augsburg ale navazuje na dobré výkony z loňské sezóny, kdy tento tým skončil těsně za branami pohárové Evropy. Letos je zatím na devátém místě, ale má jen o bod víc než jeho dnešní soupeř, který je dvanáctý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.