Jeden ze šlágrů 10. kola německé nejvyšší soutěže je za námi. Borussia Mönchengladbach poráží Hoffenheim 3:1 a v tabulce Bundesligy se bodově dotáhla na druhý Wolfsburg. Naopak Hoffenheim utrpěl první porážku v sezóně a zůstává čtvrtý. Hříbata dnes zvítězila zaslouženě. Skóre utkání otevřel ve 12. minutě Hahn. Na tento gól ještě odpověděl po půlhodině hry Modeste, ovšem hned za dvě minuty Borussii vrátil vedení Patrick Herrmann a stejný hráč v úvodu druhé půle zpečetil vítězství svého týmu. Hosté se ve druhém dějství už téměř na nic nezmohli a naopak Hříbata ještě několikrát mohla pojistit své vedení.
90+2
90+1
Hosté ještě zahrávali roh, konkrétně Hamad, ale nic z toho.
90+1
Tak dvě minuty. Fanoušci Borussie přejí sborovým zpěvem vše nejlepší k 57. narozeninám trenérovi Favremu.
90
Už běží poslední minuta řádné hrací doby, uvidíme, kolik rozhodčí Aytekin nastaví.
88
Jiloan Hamad měl na kopačce snížení. V šestnáctce se dostal k míči a měl před sebou vlastně už jen domácího brankáře. Sommer však zasáhl úspěšně a nepovolil hostům zdramatizovat závěr.
87
Z trávníku odchází jeden z hrdinů zápasu – dvougólový střelec Patrick Herrmann, nahrazuje ho Ibrahima Traoré.
86
Hosté ještě zkoušejí něco vymyslet, ale chybí finální řešení. Míč se do šestnáctky Gladbachu vůbec nedostává.
84
Centr Firmina přelétl hlavu Elyounoussiho a míč zase skončil u Sommera. Borussia míří za třemi body.
82
Až na hrot útoku se dostal stoper Süle, Hamadovu přihrávku však nezpracoval.
81
Domácí zakládali rychlý protiútok, ale Kramer nakonec neudržel míč. Dopředu mohou hráči TSG.
80
Centr Rudyho z pravé strany byl lahůdkou pro Yanna Sommera v brance Mönchengladbachu.
79
Ze hřiště jde i Stranzl, který nemůže pokračovat. Na stoperu ho nahradí Roel Brouwers.
79
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Max Kruse, přichází Thorgan Hazard.
78
Domácí kapitán Martin Stranzl má zřejmě svalové problémy a je ošetřován.
77
Poslední střídání Hoffenheimu. Ze hřiště odchází Pirmin Schwegler, přichází Jiloan Hamad.
75
Hahn hledal kolmicí Kruseho. Míč ve skluzu odvrátil jeden z obránců hostí.
74
Domácí zase zahrozili. Herrmann na levé straně utekl Sülemu a posílal míč před bránu. Tam už byl připravený Raffalel, Strobl však k němu balón nepustil.
73
Domácí rozehráli nakrátko. Následný centr Kruseho pak pokryl brankář Baumann.
72
Nyní Kruse získal pro svůj tým roh.
72
Do konce zápasu zbývá zhruba dvacet minut a v souboji dosud neporažených celků vede Mönchengladbach nad Hoffenheimem 3:1. Nutno podotknout, že zaslouženě.
71
Kruse hodně důrazně dotíral na obránce Süleho, který měl co dělat, aby o míč nepřišel.
70
Z levé strany odcentroval Beck, Sommer si však pro míč došel a stáhl si ho do náruče.
69
Firmino si narážel míč s Polanskim, na kraji domácí šestnáctky byl však zastaven. Domácí ukazují, proč mají jednu z nejlepších obran v lize.
68
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Anthony Modeste, přichází Adam Szalai.
67
Rohový kop zahrál Rudy. Firmino se dostal k hlavičce, ale ze záklonu zamířil nepřesně.
66
Elyounoussi pro hosty získal druhý roh v utkání.
63
Jantschke si pomohl nedovoleným zákrokem vůči Firminovi. Karty však nyní zůstávají v kapsičce sudího Aytekina.
61
Hostující obrana hoří! Nejprve musel Baumann vyběhnout ven ze své šestnáctky, aby odkopl míč před Hahnem. Poté se mezi dva obránce vřítil Kruse a gólman TSG si připsal další zákrok.
60
Další standardka pro domácí. Kruseho centr tentokrát doplachtil do rukavic brankáře Baumanna.
59
Hosté otevírají hru a Gladbach podniká kontry do rozhozené obrany soupeře. Kruse z pravé strany našel Raffaela, který z prostoru penaltového puntíku nastřelil břevno!
57
Kruse poslal míč do malého vápna a nejistý Baumann ho lovil ze vzduchu na několikrát. Následně byla hra přerušena, do Baumanna šel příliš důrazně Stranzl.
57
Raffael nyní přesprintoval Strobla a nakonec pro domácí získal rohový kop.
55
S chutí hrající Borussia na hřišti dominuje, hosté jsou blízko k první porážce v sezóně.
54
Poměrně nenápadná střela Kruseho nadělala Baumannovi nečekané starosti. Hostující gólman vyrážel míč nejistým zákrokem.
52
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
A domácí se ze standardky prosazují! Přízemní ránu Nordtveita vyrazil Baumann pouze před sebe a volný PATRICK HERRMANN neměl problém zvyšit na 3:1. Mönchengladbach má zápas skvěle rozehraný.
51
Süle poslal k zemi Raffaela a domácí mají k dispozici zajímavou standardní situaci.
50
Úvod druhé půle patří Borussii, která se pohybuje kolem šestnáctky soupeře.
48
Také další roh rozehrál Kruse, tentokrát Baumann zasahovat nemusel.
48
Po rohu Kruseho míč propadl na roh pokutového území k Hermannovi. Jeho střela sice byla sražena, ale pouze tak, že se na hranici malého vápna dostal k hlavičce Hahn a Baumann musel musel použít všechny své centimetry, aby míč vyškrábl nad břevno.
47
Dobrá akce domácích. Herrmann roztáhl hru do křídla na Kruseho, který centroval na Raffaela. Před ním míč odvrátil na roh Rudy.
46
Hosté o pauze vystřídali. Místo Stevena Zubera se do hry zapojuje Jannik Vestergaard.
46
Statistiky 1. poločasu:
Střely na branku – 4:1
Střely mimo – 1:10
Rohové kopy – 2:1
Držení míče – 49 % : 51 %
Rozhodčí Aytekin nenastavil ani vteřinku a ukončil první poločas přesně po uplynutí pětačtyřiceti minut. Máme za sebou vcelku zajímavou podívanou. Úvodní oťukávání ukončil ve 12. minutě Hahn, který gólově zakončil rychlý protiútok Gladbachu. Hoffenheimu se podařilo vyrovnat po půl hodině hry, kdy skóroval Modeste, ale hned o dvě minuty později domácím vrátil vedení Herrmann. Borussia tak vede po prvním poločase 2:1.
45
44
Po chybě Modesteho se domácí hnali do přečíslení 4 na 3, ale jejich akci ukončil ofsajd, který byl odmáván Krusemu.
43
Domácí Patrick Herrmann dohrál tvrdě Polanského a dostává žlutou kartu.
41
Po gólových hodech se hra zase uklidnila, nyní kombinují hosté.
39
Spíše ze zoufalství vypálil z dálky Firmino, míč končí hodně nad.
37
Fotbalisté Hoffenheimu dnes dělají příliš mnoho chyb při rozehrávce ve středu hřiště, kde ztrácejí hodně míčů. V tom by se potřebovali zlepšit.
35
Utkání se nám hodně zajímavě rozjelo, doufejme, že se bude v podobném tempu i pokračovat.
33
Hříbatům stačily na odpověď dvě minuty! Hosté sice po rohovém kopu odvrátili míč, ale vzápětí se k němu dostal na pravém křídle Hahn, který přesným centrem našel PATRICKA HERRMANNA, jenž zůstal nepokrytý u malého vápna a zblízka pohodlně překonal Baumanna.
30
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Hosté se dočkali vyrovnání! Míč se po sérii tečí před domácím vápnem dostal od Firmina přes Elyounoussiho až k Zuberovi, který našel v šestnáctce volného ANTHONYHO MODESTEHO, jenž tentokrát v ofsajdu nebyl a střelou na vzdálenější tyč propálil Sommera. Ten si na míč sáhl, ale nezastavil ho.
28
Firmino vyslal kolmicí do úniku Medesteho. Hostujícího útočníka vychytal Sommer a navíc byl máván ofsajd. Veškeré vzrušení se tak ukázalo být jako zbytečné.
27
Domínguez zasáhl ve vzdušném souboji loktem Schweglera, hosté se tak dostávají k balónu.
26
Süle se o chvíli později přeci jen ke střele dostal, ovšem poslal míč hodně mimo.
26
Míč poslal do šestnáctky Schwegler. Prosadit k zakončení se snažil Süle, obrana domácích si ho ale pohlídala.
25
Hosté budou zahrávat standardní situaci z pravé strany...
23
Anthonymu Modestemu byl odpískán ofsajd, šlo o hraniční situaci.
20
Na centr Elyounoussiho si naskočil Modeste a domácí zachránila branková konstrukce!
18
V šestnáctce si naskočil na centr Raffael, zamířil ale nad.
16
Domácí nyní kontrolují hru, hráči TSG se moc nedostávají k míči.
14
Hříbata vedoucí gól nabudil a hosté se teď musejí bránit proti další ofenzivě.
12
Domácí parádně sehráli rychlý kontr a ujímají se vedení! Na Kramerovu přihrávku si naběhl Herrmann, který z levé strany pronikl až před bránu a přesným obloučkem přes malé vápno oslovil ANDRÉHO HAHNA, který mířil do odkryté hostující svatyně.
12
Zatím sledujeme spíše taktickou bitvu. Hraje se opatrně.
11
Za hostující obranu mířila kolmice, pro kterou si však došel pozorný brankář Baumann.
9
Standardku rozehrával Kruse. Jeho centr propadl šestnáctkou a skončil za bránou.
9
Tobias Strobl zastavil domácí útok faulem a vidí žlutou kartu.
7
Kruse pouštěl míč na Raffaela, který u rohu šestnáctky upadl. Faul se ale nepíská.
5
Míč po rohovém kopu Schweglera propadl na okraj šestnáctky k Zuberovi, který jej napálil nad domácí bránu.
4
Po chybě v domácí rozehrávce vyrazil dopředu Modeste. Jeho centr odhlavičkoval na roh Jantschke.
3
Centr Kramera mířil na vzdálenější tyč, tam míč odvrátil do bezpečí Polanski.
1

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Korb, Stranzl (C), Jantschke, Domínguez – Hahn, Kramer, Nordtveit, Herrmann – M. Kruse, Raffael.

Náhradníci: Blaswich – Brouwers, Wendt, Johnson, Traoré, T. Hazard, Hrgota.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Rudy, Süle, Strobl, Beck (C) – Polanski, Schwegler – Zuber, Firmino, Elyounoussi – Modeste.

Náhradníci: Schwäbe – Bičakčić, Abraham, Vestergaard, Hamad, Szalai, Herdling.

Rozhodčí: D. Aytekin – B. Brand, M. Achmüller.
Oba celky se v rámci 1. Bundesligy utkaly dvanáctkrát. Z toho hned v sedmi zápasech zvítězil Hoffenheim, pouze dvakrát se radovala Hříbata a čtyři duely skončily remízami. V minulé sezóně zvítězil Hoffenheim 2:1 a v utkání v Borussia-Parku vzali oba soupeři zavděk plichtou 2:2.
Borussia Mönchengladbach (3. místo, 4 výhry, 5 remíz, 0 porážek, skóre 12:4, 17 bodů)
Skvěle do nového ročníku vstoupila také Hříbata z Mönchengladbachu. Do desátého kola šla jako druhý tým tabulky se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Bayern (po sobotě je přeskočil Wolfsburg). Tým kouče Luciena Favreho, stejně jako Hoffenheim, letos ještě nepoznal hořkost porážky. Doma Borussia neprohrála už šestnáct zápasů v řadě, a pokud na to naváže i v neděli, vyrovná klubový rekord, který se datuje už od sezóny 1970/71. Před týdnem hráči Gladbachu uhráli na svém hřišti bezgólovou remízu s mnichovským lídrem. Ve středečním utkání národního poháru na půdě Eintrachtu Frankfurt si Hříbata vybojovala postup do dalšího kola po vítězství 2:1.

Posledních pět ligových zápasů Mönchengladbachu:
Mönchengladbach – Hamburger 1:0
Paderborn – Mönchengladbach 1:2
Mönchengladbach – Mainz 1:1
Hannover – Mönchengladbach 0:3
Mönchengladbach – Bayern 0:0
TSG 1899 Hoffenheim (4. místo, 4 výhry, 5 remíz, 0 porážek, skóre 13:7, 17 bodů)
Fotbalisté Hoffenheimu prožívají výborný vstup do sezóny. Svěřenci kouče Markuse Gisdola za devět kol nepoznali hořkost porážky a velmi důrazně se začínají hlásit do bojů o postup do evropských pohárů, možná i do Ligy mistrů. Na hřištích soupeřů se celek z nejmenší bundesligové obce dosud představil ve čtyřech případech, z toho jednou zvítězil (2:0 ve Stuttgartu) a hned třikrát remizoval. Před týdnem TSG porazilo na svém hřišti 1:0 nováčka z Paderbornu. Ve středečním zápase 2. kola DFB-Pokalu hráči Hoffenheimu svou dobrou formu potvrdili, když doma deklasovali 5:1 druholigový FVS Frankfurt.

Posledních pět ligových zápasů Hoffenheimu:
Hoffenheim – Freiburg 3:3
Mainz – Hoffenheim 0:0
Hoffenheim – Schalke 2:1
Hamburger – Hoffenheim 1:1
Hoffenheim – Paderborn 1:0
Vítám zde všechny příznivce dobrého fotbalu! V neděli se dohrává 10. kolo Bundesligy a já Vám přinesu on-line reportáž z atraktivního utkání mezi Borussií Mönchengladbach a Hoffenheimem. Jde o souboj týmů, které úvod sezóny zastihl ve vynikající formě. Ani jeden z nich ještě nepoznal hořkost porážky a v tabulce se se shodným ziskem 17 bodů usadily hned za sebou – na třetím a čtvrtém místě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.