To je z dnešního online přenosu z Premier League vše. Děkuji Vám za pozornost a zase někdy na shledanou!

Střely mimo 10 – 3
Fauly 5 – 8
Rohy 18 – 1
Ofsajdy 2 – 4
Hosté z Burnley nedokázali ani v desátém kole zvítězit a proto se stále krčí na posledním místě celé soutěže se čtyřmi body. Arsenal se posunul na průběžnou 4. pozici.
Alexis Sánchez vstřelil v posledních 3 zápasech úcti hodných 5 branek a s celkovým počtem 7 gólů se tak dělí o třetí pozici kanonýrů Premier League.
Je za námi klání 10. kola mezi Arsenalem a Burnley, které nakonec skončilo 3:0 ve prospěch domácích.
První poločas nám nabídl ne příliš atraktivní podívanou, Arsenal si především lámal zuby na poctivé obraně Burnley. To druhý poločas probíhal v mnohem jiném duchu. Kanonýři na Burnley vlétli a vypracovali si několik tutových šancí, především z kopaček Alexise a Oxlade-Chamberlaina, kteří ne a ne vstřelit úvodní branku. To se nakonec povedlo komu jinému než A. Sánchezovi, jenž si skvěle naskočil na centr Chamberse a bylo to 1:0. O dvě minuty později dorazil míč do branky asistent u prvního gólu Chambers. V 91. minutě korunoval svůj vynikající výkon druhou brankou v zápase Alexis Sánchez. Burnley se v celém zápase dostalo do jediné vyložené šance, kterou neproměnilo a především díky heroickému výkonu brankáře Heatona obdrželo pouze 3 branky.
90+3
90+2
Do velké šance se dostalo Burnley! Po zmatku v obraně domácích se k míči dostal Danny Ings, který však obrovskou příležitostí pohrdl.
90+1
Arsenal právě vstřelil branku!
Je to 3:0 pro Arsenal! Třetí branka byla v posledních minutách na spadnutí. Po centru Gibbse se k míči dostal nejlepší hráč tohoto utkání ALEXIS SÁNCHEZ, který s přehledem posílá Gunners do tříbrankového vedení.
90
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny 3 minuty.
88
A znovu fantastický zákrok brankáře Heatona, tentokrát po střele Ramseyho.
86
A znovu Podolski! Jeho dělovka z voleje skončila na tyči!
85
Burnley se musí cítit tento zápas jako na kolotoči. Nebýt Heatona, tak je skóre pravděpodobně mnohem vyšší. Tentokrát předvedl fantastický zákrok po střele Walcotta.
84
Obrovskou šanci na vstřelení třetí branky měl Podolski! Po rohu Cazorly předvedl skvělý volej, ale mnohem lepší zákrok předvedl brankář Heaton.
82
Danny Ings prokázal dobrou techniku, obešel obránce domácích a vystřelil přibližně z dvaceti metrů, bohužel pro hosty pouze doprostřed brány, kde stál připravený Szczesny.
80
Vystřídalo i Burnley. Odešel Marney, jehož na trávníku nahradil Chalobah, jenž je u Clarets na hostování z Chelsea.
80
Na straně Arsenalu se schýlilo ke dvěma změnám na hrací ploše. Odchází dvojice Welbeck, Oxlade-Chamberlain, přichází Podolski a Walcott.
80
80
Burnley se nadechlo k útoku, který znovu zmařil praporek pomezního.
76
Jutkiewicz si pěkně zaběhl za obranu, pomezní rozhodčí ovšem znovu mává postavení mimo hru.
76
Ramsey z dobré pozice minul branku.
72
Kanonýři se 70 minut nemohli prosadit a teď během pár minut střílí již druhou branku! Cazorlův rohový kop propadl až k Welbeckovi, jehož střelu Heaton výborně vychytal, k dorážce se však dostal CALUM CHAMBERS a svým prvním gólem za Arsenal zvyšuje na 2:0.
70
Arsenal se dostává do vedení! ALEXIS SÁNCHEZ se po výborném výkonu konečně dočkal. Ramsey si vyměnil míč s Chambersem, jenž poslal do pokutového území Burnley skvělý centr, na který si nejvýše naskočil právě tento chilský útočník a hlavou zaslouženě střílí první branku tohoto zápasu.
69
Ke střídání dojde i na straně Burnley. Ze hřiště odchází útočník Sordell, jehož na place vyměnil Jutkiewicz.
67
Tlak Arsenalu je enormní.
66
Pravděpodobně největší šanci zápasu spálil Cazorla! Sánchez krásně našel za obranou Chamberse a k odraženému míči se dostal právě tento Španěl, jeho laxní zakončení stálo Arsenal úvodní branku.
64
Kanonýři od začátku druhého dějství nepouští Burnley vůbec k míči. Přes hustý obranný blok hostů se však nezvládají prosadit.
64
Arséne Wenger udělal první změnu. Ze hřiště poslal Artetu, kterého nahradil Ramsey. Kapitánskou pásku převzal Mertesacker.
60
A znovu tento mladý Angličan. Jeho prudká rána z dálky byla zblokovaná na roh. Oxlade-Chamberlain a Alexis se dělí o většinu šancí Arsenalu v tomto utkání.
60
Heaton předvedl další zákrok po střele Oxlade-Chamberlaina.
59
"Trma vrma" před brankou Burnley končí dalším rohem Arsenalu.
54
Nebezpečný centr Oxlade-Chamberlaina zblokoval Shackell na roh.
53
Sordell si výborně pokryl míč a narazil si jej s Jonesem, centr z levé strany však lapil do svých rukavic brankář domácích.
51
Po pasu Boyda se do šance dostal Ings, jeho pokus zmařil vyběhnutím Szczesny.
50
Monreal nedovoleně zastavil Sordella, Burnley je tak na chvíli u míče.
46
Po pěkném sólovém průniku Oxlade-Chamberlaina vystřelil Arteta vysoko nad.

Ofsajdy: 2 – 2
Sudí Pawson ukončil první poločas mezi Arsenalem a Burnley.
Domácí měli mnohem více ze hry a především Alexis měl na svědomí několik šancí, avšak ani jednu nedokázal přeměnit v branku. Hosté zejména poctivě brání ve velkém počtu hráčů a snaží se hrozit z protiútoků. Díky nemohoucnosti domácích vstřelit gól skončil první poločas za stavu 0:0.
45+1
44
Po autu Burnley se k míči z čistajasna dostal Boyd, jenž místo branky ohrozil pouze rohový praporek.
41
A do třetice Alexis Sánchez. Po přihrávce Cazorly se tento Chilan dostal až k Heatonovi, ale brankář hostí byl připraven.
38
Burnley je v posledních minutách pod velkým tlakem. Arsenalu se však nedaří vstřelit úvodní branku tohoto zápasu.
36
A znovu Alexis! Jeho další technická střela na zadní tyč skončila pár centimetrů vedle.
34
Ingsova nebezpečná střela z dálky skončila nad brankou domácích.
34
Další gólová šance Arsenalu. Alexis si navedl míč na pravou nohu a technickou střelou zpoza šestnáctky vystrašil Heatona. Dorážka Cazorly už neměla razanci.
32
Držení míče je zatím 76% – 24% ve prospěch domácích.
28
Střela Welbecka letěla vysoko nad.
26
Málem to bylo 1:0 pro Arsenal! Po skvělé narážečce Alexise s Oxlade-Chamberlainem zakončoval Cazorla, jeho střela však mířila těsně vedle levé tyče Heatonovy svatyně.
25
Režie se v posledních pár minutách zaobírá posledním rohovým kopem Arsenalu, po kterém jednoznačně zahrál rukou v pokutovém území Boyd. Měla tak následovat penalta a pravděpodobně druhá žlutá karta pro tohoto záložníka.
24
Hosté zatím hrozí po protiútocích, zejména po rozích Arsenalu.
22
Arsenal zatlačil svého soupeře v pokutovém území. Burnley zatím pozorně brání v desíti hráčích a proto na úvodní branku stále čekáme.
19
Po chybě Flaminiho se k brance domácích řítil Sordell, obrana Kanonýrů si nakonec poradila.
19
Z rohu Jonese nic nebylo. S míčem si nadvakrát poradil Szczesny.
18
Burnley rozehraje svůj první rohový kop.
17
Alexisův přímák skončil v rukavicích Heatona.
16
První žlutou kartu si vysloužil hostující Boyd po faulu zezadu na Cazorlu. Arsenal rozehraje přímý kop z velice nadějné pozice.
13
Arsenal se dostal do první velké šance! Pěknou kombinaci zakončoval Danny Welbeck, jeho střela však byla zblokovaná na roh.
9
V 9. minutě jsme byli svědky první šance domácích. Po centru Oxlade-Chamberlaina si vyměnila míč dvojice Cazorla, Welbeck. Tečovaná střela prvního jmenovaného však Heatonovi nenadělala potíže.
9
Po chybě Welbecka se Burnley dostalo do nadějného protiútoku, který nakonec skončil u brankáře Szczesnyho.
8
Sordell se nechal podruhé během krátké chvíle chytit do ofsajdové pasti obránců Arsenalu.
6
Pravý obránce Arsenalu Chambers prokázal svou technickou zdatnost, díky které jednoduše obešel Warda, nakonec byl však pískán ofsajd.
5
Sordell byl nachytán v ofsajdu.
4
Arsenal očekávaně drží od začátku prvního poločasu míč na svých kopačkách.
1
Vše je již připraveno k výkopu, zápas 10. kola mezi Arsenalem a Burnley může začít.
Ještě před výkopem se bude držet minuta ticha kvůli válečným obětem.
Obě mužstva jsou již seřazena na hrací ploše. Arsenal nastoupí ve své klasické červeno-bílé kombinaci, zatímco Burnley obléklo sadu černých dresů.

Arsenal FC: Szczęsny – Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs – Arteta (C), Flamini – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, A. Sánchez – Welbeck.
Náhradníci: Martínez – Bellerín, Rosický, Ramsey, Podolski, Walcott, Sanogo.

Burnley FC: Heaton – Trippier, Duff, Shackell (C), Ward – Boyd, Jones, Marney, Arfield – Ings, Sordell.
Náhradníci: Gilks – Keane, Chalobah, Mee, Wallace, Kightly, Jutkiewicz.

Rozhodčí: C. Pawson – D. Bryan, D. Eaton.
Dnešní zápas má na starosti hlavní rozhodčí Craig Pawson, jemuž na čarách budou pomáhat David Bryan a Derek Eaton. Pozici čtvrtého sudího zaujme Jonathan Moss.
Vzájemné zápasy

Burnley neporazilo Arsenal v lize od roku 1974, kdy vyhrálo 1:0 ještě na Highbury. Poslední výhru nad Kanonýry si můžou fanoušci the Clarets pamatovat z roku 2008, kdy díky Kevinu McDonaldovi Burnley zvítězilo 2:0 ještě v tehdejším Carling Cupu.
Naposled se oba celky střetly v roce 2010 a Arsenalu se díky brankám Walcotta, Fábregase a Arshavina podařilo vyhrát 3:1.
Burnley FC

Nováček z Burnley patří tuto sezonu mezi největší aspiranty na sestup. Svěřencům trenéra Seana Dycha se zatím příliš nedaří a po 9 kolech jim patří poslední místo tabulky se čtyřmi body za čtyři remízy. The Clarets jsou také jediným týmem, který doposud v průběhu Premier League nevyhrál. Tento tým, který posílil o zkušené hráče jako jsou Steven Reid, Matthew Taylor nebo Michael Kightly, vstoupil do nového ročníku velice sympaticky a po prohře s Chelsea dokázal remizovat třikrát v řadě, dokonce i s Manchesterem United. Od té doby však Burnley získalo pouze jeden bod za remízu s dalším nováčkem z Leicesteru. Favoritem dnešního utkání je tak jednoznačně Arsenal.

Nominace Burnley FC:

Cisak, Gilks, Heaton, Duff, Keane, Lafferty, Long, Mee, Shackell, Trippier, Ward, Arfield, Boyd, Chalobah, Howieson, Jones, Kightly, Marney, Wallace, Barnes, Ings, Jutkiewicz, Sordell.
Arsenal FC

Fanoušci londýnského celku nemůžou být zatím tuto sezonu příliš spokojeni, přestože se Arsenal nachází na průběžné 5. pozici. Kanonýři zatím z devíti kol vytěžili pouze 14 bodů za 3 výhry a 5 remíz. Jedinou prohru zaznamenali svěřenci Arséna Wengera v 7. kole, kdy v londýnském derby nestačili na Chelsea. Hlavním faktem však je, že Arsenal až na pár výjimek nepředvádí výkony, kterými se ještě nedávno mohl pyšnit. Jedním z mála pozitivních faktorů z posledních utkání je chilský útočník Alexis Sánchez, jenž zatím v Premier League vstřelil 5 branek.
Arsenal každým rokem tíží marodka, která se od minulého kola rozrostla také o Kierana Gibbse a Jacka Wilshera, kteří zítra pravděpodobně nenastoupí.

Nominace Arsenalu FC:

Martinez, Szczesny, Chambers, Gibbs, Mertesacker, Monreal, Arteta, Cazorla, Coquelin, Diaby, Flamini, Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Rosicky, Wilshere, Alexis, Campbell, Podolski, Sanogo, Walcott, Welbeck.
Krásné odpoledne všem příznivcům fotbalu a anglické Premier League obzvláště! Dnes je na programu 10. kolo této nejsledovanější a pravděpodobně nejprestižnější fotbalové soutěže na světě, ve kterém se mezi sebou utká Arsenal FC a Burnley FC. Komentovaným přenosem Vás bude provázet Lukáš Konvičný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.