Rozhodčí Foy dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak utkání, ve kterém Stoke City remizovalo s West Hamem United 2:2. Domácí fotbalisté dnes byli aktivnější, a tak by jim lépe slušela výhra, ale udělali dvě chyby, za které byli potrestáni, a tak musí brát i bod. Stoke šlo do vedení ve 33. minutě, když se trefil Moses a domácí hráči začali dobře i druhý poločas, kdy se v 56. minutě dostali do dvoubrankového vedení, o gól na 2:0 se postaral Diouf. Nicméně hosté se nevzdali, vypracovali si dvě střely na branku a obě dokázali proměnit. Na 2:1 snižoval v 60. minutě Valencia a v 73. minutě vyrovnal na 2:2 Downing. Velkou pochvalu dnes zaslouží brankář Adrián, který si připsal čtyři velmi skvělé zákroky, a pomohl tak svému týmu k bodu. West Ham spadl na 5. příčku a Stoke zůstává na 12. pozici. Oba celky si na svá konta připisují jednobodový zisk. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního večera.
90+3
90+2
Hosté se sice ubránili, ale k odraženému míči se dostal Shawcross, jenž pálil z voleje, ale Collins se mu do střely obětavě položil a zablokoval ji.
90+2
Domácí tým na svého soupeře vyvíjí tlak a rád by se dostal do vedení. Nyní budou fotbalisté Stoke zahrávat rohový kop.
90+1
Sidwell odcentroval míč do vápna, kde byl Collins, který hlavou prodloužil balon za sebe, ale tam nikdo ze spoluhráčů nebyl, a tak přidělal práci Jenkinsonovi. Nicméně krajní obránce West Hamu vše zvládl a míč odkopl rychle do bezpečí.
90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
90
Kouyaté a Valencia vyrazili do brejku, ale soupeře ohrozit nedokázali.
89
Adam odcentroval balon do velkého vápna, ale tam ze všech hráčů nejvýše vyskočil Collins a míč odhlavičkoval do bezpečí.
89
Kouyaté fauloval a Stoke bude zahrávat volný přímý kop.
88
Adrián je v pořádku a pokračuje se ve hře.
87
Domácí fanoušci reagují na ošetření Adriána pískotem.
87
Adrián je ošetřován, a tak doufejme, že bude v pořádku.
86
Hra je přerušena, na trávníku zůstává ležet otřesený Adrián, který si vyskočil pro centrovaný míč a protihráč do něj vrazil.
86
Brankář Begović si dnes nepřipsal ještě ani jeden úspěšný zákrok. Hosté tak všechny střely na branku proměnily.
83
Cameron se ocitl v obrovské šanci, když mířil ke vzdálenější tyči, avšak jeho pokus branku těsně minul. Vypadalo to, že Adrián balon vytlačil na rohový kop, ale rozhodčí nařídil odkop od brány.
82
Domácí tým dostal výhodu rohového kopu, který si vzal na starost Adam a rozehrál nakrátko. Fotbalisté Stoke svého soupeře neohrozili a nyní se s míčem pohybují až na vlastní polovině.
82
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Bojan Krkić, přichází Charlie Adam.
81
Jenkinson si připsal obranný zákrok a nedovolil svému protihráči odcentrovat míč před branku.
80
Aktivní Krkić mohl poslat Stoke do vedení, ale Adrián byl proti.
77
Valencia dostal parádní přihrávku do vápna a měl před sebou pouze brankáře Begoviće, který si připsal skvělý zákrok a čistě sebral Valenciovi balon z kopačky.
76
Song si řekl o přihrávku a poté se v pokutovém území dostal ke střele, avšak ta byla protihráčem zblokována.
76
Otočit skóre chtěl Valencia, ale střela se mu nepodařila, a tak zůstal Begović bez zákroku.
73
West Ham právě vstřelil branku!
Na levém křídle Valencia skvěle obehrál svého protihráče a poté přihrál pod sebe, kde se ke střele dostal nikým neobsazený STEWART DOWNING a přesnou trefou k tyči nedal Begovićovi šanci.
73
Downing zahrával rohový kop, ale Stoke se před standardní situací ubránilo, avšak hosté u míče zůstávají.
72
Hra je přerušena, na trávníku se postrkují všichni hráči a rozhodčí jim domlouvá.
71
Domácí tým tak zahrával volný přímý kop a nevypadalo to špatně. Ve vápně se uvolnil hlavičkující Diouf, ale jeho pokus byl tentokrát nepřesný, avšak scházel jen kousíček. Navíc tam Collins vypustil souboj a nebylo to dnes poprvé.
70
Stoke u balonu vydrželo a získalo výhodu rohového kopu, ale West Ham se ubránil a chtěl vyrazit do brejku, avšak Valencia si pomohl faulem a sudí hru přerušil.
69
Volný přímý kop si vzal na starost Moses, ale on ani jeho spoluhráči z této standardní situace nic nevytěžili.
69
Rozhodčí odpískal faul Tomkinsovi a ten se příšerně zlobí, ale to mu platné není, protože sudí je o svém rozhodnutí přesvědčen. Stoke bude zahrávat volný přímý kop.
68
Noble přenechal kapitánskou pásku právě Nolanovi, který vlastně kapitánem je, ale byl dlouho zraněný a pomalu se dostává do formy.
68
Hrací plochu opouští Noble, kterého nahrazuje Nolan.
66
Faulovaný byl Krkić, proti kterému se provinil Collins a rozhodčí mu okamžitě udělil žlutou kartu. Collins fauloval ve středovém kruhu úplně zbytečně a právem dostal žlutou kartu.
64
Domácí Stoke zahrávalo rohový kop, ale ze standardní situace soupeře neohrozilo.
63
Přihrávku do vápna obdržel N'Zonzi a okamžitě pálil z voleje, ale Adrián si připsal výtečný zákrok, natáhl se k tyči a jedovatý pokus zneškodnil.
62
Na druhé straně fauloval Pieters, a tak teď bude rozehrávat West Ham.
61
Valencia fauloval, a tak budou domácí fotbalisté rozehrávat.
60
Song poslal do útoku Downinga, který obehrál protihráče a poté poslal před branku nadýchaný centr, ke kterému se dostal hlavičkující ENNER VALENCIA a prudkou ránou snížil na 2:1.
58
Protože Shawcross odehrál balon na roh, tak hosté dostali výhodu standardní situace, avšak ke střele na bránu se neprobojovali.
58
Valencia dostal přihrávku od Songa a poté se prodral ke střele, avšak protihráč mu jeho pokus úspěšně zablokoval, a tak se stav skóre v 58. minutě nemění.
57
Domácí tým se dostal znovu do šance. Tentokrát selhal Jenkinson, který pustil do šance Dioufa a ten přihrál Mosesovi. Victor Moses pálil ke vzdálenější tyči, ale nepřesně.
56
Stoke City právě vstřelilo branku!
Na pravém křídle se skvěle uvolnil Walters, který obehrál Cresswella a poté odcentroval balon před branku, kde se ke střele hlavou dostal MAME DIOUF, jenž z šesti metrů nedal Adriánovi šanci.
54
Faulovaný byl Valencia, proti kterém use provinil Sidwell a sudí mu ukázal žlutou kartu.
53
Standardní situaci si vzal na starost Krkić a rozhodl se pro střelu, avšak brankář Adrián byl pozorný a svůj tým podržel.
52
Noble se provinil faulem, a tak budou domácí hráči zahrávat volný přímý kop. Sudí si kapitána West Hamu volá k sobě a domlouvá mu.
51
Jenkinson zahrál rukou, a tak bude rozehrávat Stoke.
51
V úvodu druhého poločasu je domácí tým aktivnější a na West Ham vyvíjí tlak. Nicméně hosté se brání velmi pozorně a druhý gól inkasovat nechtějí.
49
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
49
Hra je přerušena, protože byl faulovaný Valencia, který zůstal ležet na trávníku.
48
Jenkinson si připsal obranný zákrok a domácí tým dostal výhodu rohového kopu, avšak hosté se ubránili na jedničku a soupeře k ničemu nepustili.
46
Hra je znovu přerušena, protože tentokrát fauloval na druhé straně Cole.
46
Faulovaný byl Tomkins, a tak budou hosté rozehrávat.
46
West Ham udělal do druhého poločasu jednu změnu: už se na hřiště nedostal Amalfitano, kterého vystřídal Cole.
46
Míč do druhého poločasu uvedli domácí fotbalisté.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
Rozhodčí Foy ukončil první poločas za stavu 1:0, a to ve prospěch domácího celku. O zatím jedinou branku se postaral ve 33. minutě Moses, jenž se dostal k odraženému balonu a z bezprostřední blízkosti ho dopravil mezi tři tyče. Brankář Adrián neměl šanci tomuto gólu zabránit. Domácí tým byl v úvodních minutách aktivnější, a tak vede zcela zaslouženě. Hosté zatím příliš zajímavých momentů neměli, a tak doufejme, že se jejich výkon zlepší. Stoke mohlo jít do dvoubrankového vedení, ale Adrián si v závěru prvního poločasu připsal neuvěřitelný zákrok a zabránil stoprocentnímu gólu.
45+3
45+3
Domácí tým měl výhodu rohového kopu, ale ze standardní situace nic nevytěžil. To je z prvního poločasu vše.
45+2
Cameron načasoval parádní přihrávku pro Dioufa, který obehrál Collinse a měl před sebou už jen brankáře Adriána, avšak gólman West Hamu si připsal neuvěřitelný zákrok a svůj tým výtečně podržel.
45
První poločas bude nastaven o 2 minuty.
44
Aktivní Krkić obehrál čtyři protihráče a poté se dostal ke střele, avšak jeho pokus trefil pouze boční síť.
43
Cameron vybojoval balon a okamžitě šel do brejku, avšak jeho přihrávka nikoho ze spoluhráčů ve vápně nenašla, a tak se domácí fotbalisté ke střele nedostali.
40
Běží nám 40. minuta a prozatím jsme viděli pouze jednu střelu na branku, která skončila gólem. Adrián si tak ještě nepřipsal ani jeden zákrok a už musel tasit balon z branky. Nicméně je nutné podotknout, že brankářova chyba to až tak nebyla.
39
Střely celkem: Stoke City 11:4 West Ham United.
38
Vedoucí skóre chtěl navýšit Sidwell, ale střela se mu nepodařila podle představ, a tak jeho pokus gólem neskončil.
36
Domácí tým dostal výhodu standardní situace a na starost si ji vzal Moses, avšak jeho střela byla nepřesná a Adrián zasahovat nemusel.
33
V šanci se ocitl Krkić, který se prezentoval tvrdou střelou, ale Collins jeho pokus zablokoval. Nicméně balon se odrazil přesně do těch míst, kde byl VICTOR MOSES, jenž z bezprostřední blízkosti dotlačil balon do odkryté branky.
32
Přihrávku od Songa obdržel Amalfitano, který ale v souboji s protihráčem upadl na zem a o balon přišel. Vše se odehrálo ve vápně, ale rozhodčí penaltu správně neodpískal.
30
Moses odcentroval míč na přední tyč, kde se ke střele dostal Walters, ale jeho pokus byl velmi nepřesný, a tak Adrián zasahovat nemusel.
30
Domácí tým se dostal na útočnou polovinu a snažil se ohrozit branku, ale dobře zasáhl Song, který obranným zákrokem odvrátil míč na rohový kop.
27
Downingovi vrátil Song míč do velkého vápna a on se rozhodl pro střelu, ale branku těsně minul. Downing je na sebe sám naštvaný, protože mohl raději přihrát svým spoluhráčům, kteří byli v lepší pozici.
27
Hosté se ubránili a získali míč pro sebe, nyní už s ním pospíchají do rychlého brejku.
26
U míče jsou domácí hráči, kteří se pohybují na útočné polovině a postupně si hledají cestičku k Adriánově brance.
25
Faulovaný byl Downing, a tak budou hosté rozehrávat.
25
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře. Doufejme, že Reidovo zranění nebude příliš vážné a brzy zase bude hrát.
24
Zraněný Reid nemůže pokračovat ve hře, a tak ho na trávníku nahrazuje Tomkins.
23
West Ham bude muset střídat, protože s Reidem to nevypadá dobře. Do hry půjde Tomkins.
23
Hra je tak v těchto okamžicích přerušena.
23
Reid znovu zůstává sedět na hrací ploše a vypadá to, že si poranil kotník.
22
Krkić obehrál svého protihráče a poté odcentroval balon na malé vápno, ale pozorný Adrián včas zasáhl a míč nohou odkopl do bezpečí.
21
Hráčům West Hamu hodně chybí zraněný Sakho, který je nejlepším střelcem týmu. V každém ligovém zápase, ve kterém nastoupil, tak vstřelil gól.
20
Na centrovaný balon se snažil vyskočit Valencia, ale brankář Begović byl rychlejší a míč si stáhl do rukavic.
20
Hráči West Hamu se s míčem dostali na soupeřovu polovinu, ale tam byl pozorný Shawcross, který odehrál balon do zámezí. Následuje aut pro West Ham.
19
Ošetřený Reid se zapojil znovu do hry.
19
Obranný zákrok si připsal Noble a vybojoval balon pro West Ham. Hosté vyrazili do protiútoku, ale nevyšla jim přihrávka, o kterou si řekl Valencia. Balon skončil v zámezí a následuje aut pro Stoke.
18
Domácí fotbalisté z rohového kopu vůbec nic nevytěžili, ale zůstávají u míče.
18
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře a následuje rohový kop pro Stoke.
17
Hra je přerušena, protože ošetřit potřebuje Reid.
17
Amalfitano přispěchal na pomoc svým spoluhráčům a připsal si úspěšný zákrok. N'Zonzi totiž chtěl odcentrovat míč před branku, ale Amalfitano mu v tom zabránil.
17
Držení míče: Stoke City 62% – 38% West Ham United.
16
Wilson odcentroval balon do vápna, ale tam našel pouze protihráče, kteří odvrátili míč pryč od branky. K odraženému balonu se pak dostal N'Zonzi, jenž pálil z voleje, ale obětavý Collins se do jeho pokusu vložil a zablokoval ho.
15
Collins vsadil na dlouhý balon za obranu, ale tam nikdo ze spoluhráčů nebyl, hosté tak o balon zbytečně přišli.
15
Cresswell se prezentoval zajímavým centrem do vápna, ale mohl chvíli počkat, protože dobíhající Downing se k balonu nedostal.
14
Cresswell vystihl přihrávku soupeře a míč odehrál na rohový kop. Domácí tým rozehrál, ale skvěle zasáhl Song, který čistě získal míč pro sebe a okamžitě vyrazil do protiútoku. Do vápna si pak nabíhal Valencia, ale Song přihrával nepřesně a balon skončil mimo hřiště.
13
V úvodních minutách sledujeme opatrné utkání, které je velmi vyrovnané. Žádné šance tak k vidění v úvodu nejsou a hraje se převážně mezi pokutovými územími.
11
Walters poslal parádní přihrávku do velkého vápna, kde byl osamocený N'Zonzi, ale nevyšel mu první kontakt s míčem, a tak ze zajímavé situace nic nebylo.
11
N'Zonzi byl faulovaný, ale sudí nechal hru pokračovat. Stoke je u míče a pohybuje se s ním v blízkosti středového kruhu.
10
Na pravém křídle se dobře uvolnil N'Zonzi, jenž vyslal parádní přihrávku do velkého vápna, kde se ke střele dostal Krkić, ale jeho dělovku Collins zblokoval a Adrián poté uklidil míč do rukavic.
9
U míče jsou domácí hráči, kteří se postupně přesouvají na soupeřovu polovinu.
8
Standardní situaci si vzal na starost Downing a rozhodl se pro střelu, avšak ta mu ani trochu nesedla, a tak mohl zůstat Begović klidný.
8
Faulovaný byl Song, a tak bude West Ham zahrávat volný přímý kop.
7
Moses si navedl míč na pravačku a poté vystřelil asi z 25 metrů. Tento pokus vypadal velmi zajímavě, ale střela skončila těsně nad brankou.
7
V ofsajdu uvízl Valencia, a tak útočná akce West Hamu skončila.
5
Krkić obdržel přihrávku od svého spoluhráče a poté se dostal ke střele, avšak bránící protihráč se mu do jeho pokusu obětavě postavil a střelu úspěšně zablokoval.
5
Reid se snažil uvolnit svého spoluhráče a poslat ho do šance, ale přihrávka byla nepřesná.
3
Song obdržel zajímavou přihrávku, ale zradilo ho zpracování a o kulatý nesmysl přišel.
2
Faulovaný byl Kouyaté, kterého protihráč poslal k zemi. Oba hráči se udeřili do hlavy, ale jsou v pořádku.
2
Nicméně Stoke ze standardní situace nic nevytěžilo, protože k centrovanému balonu se dostal Collins a hlavou ho odhlavičkoval do bezpečí.
1
Cresswell chyboval v rozehrávce a do šance vyslal domácí hráče. Walters pospíchal k soupeřově brance, ale skvěle zasáhl Reid, jenž si připsal obranný zákrok a balon odehrál na rohový kop.
1
Hráči West Hamu rozehráli a do hry se zapojil Collins, který hledal dlouhým odkopem své spoluhráče, avšak našel pouze protihráče, který odehrál balon do zámezí.
1
Domácí Stoke obléklo pruhované červenobílé dresy.
1
O úvodní výkop se postarali hráči West Hamu, kteří dnes hrají v bleděmodrých dresech.
1
-4
Hlavní rozhodčí Foy přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-5
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
-9
Po rozcvičení se oba celky odebraly do svých šaten.
-32
Brankáři už se rozcvičují na hrací ploše.

Stoke City: Begović – Cameron, Shawcross (C), Wilson, Pieters – N´Zonzi, Sidwell – Diouf, Walters, Moses – Krkić.
Náhradníci: Sørensen – Muniesa, Teixeira, Ireland, Adam, Arnautović, Assaidi.

West Ham United: Adrián – Jenkinson, Collins, Reid, Cresswell – Noble (C), Song, Kouyaté – Amalfitano, E. Valencia, Downing.
Náhradníci: Jääskeläinen – Tomkins, O´Brien, Jarvis, Zárate, Cole, Nolan.

Rozhodčí: Foy – McDonough, Hatzidakis.
Poslední vzájemné utkání na The Britannia Stadium skončilo vítězně pro domácí Stoke, které porazilo West Ham 3:1. Do vedení šli sice v 5. minutě fotbalisté West Hamu, když se trefil Carroll, ale domácí tým se ničeho nezalekl a ve 32. minutě vyrovnal Crouch na 1:1. Ve druhém poločase se trefil ještě Arnautović a Odemwingie. Zápas tehdy sledovalo 27 015 diváků.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Chris Foy, na čarách mu budou asistovat Mick McDonough a Constantine Hatzidakis. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Neil Swarbrick.
West Ham United je v tabulce na 4. místě a na svém kontě má 16 bodů. Fotbalisté West Hamu pětkrát zvítězili, jedenkrát remizovali a třikrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 17:12.
Stoke City se v tabulce nachází na 12. příčce a na svém kontě má 11 bodů. Stoke třikrát zvítězilo, dvakrát remizovalo a čtyřikrát poznalo chuť hořké porážky. Dosavadní stav skóre je 8:10.
Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu The Britannia Stadium.
Hezké odpoledne, vítám Vás u komentovaného přenosu nejprestižnější a zároveň nejsledovanější fotbalové soutěže na světě. Anglická Premier League má na programu 10. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí i Stoke City a West Ham United. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.