Ode mě je to pro dnešek vše, já se s vámi tímto loučím a přeji vám hezký zbytek dne.
Dnešní utkání sledovalo 57 000 diváků. Bylo vyprodáno.
A je dobojováno, v Imtech Aréně jsme sledovali vyrovnané utkání. V čtyřiaosmdesáté minutě otevřel skóre Rudnevs a domácí získali jednoznačnou převahu, kterou tři minuty v nastavení potvrdil Arslan, když po obřím zkratu v obraně šli 4 hráči Hamburku sami na bránu a Tolgay Arslan uklidil míč do sítě a zpečetil tak výhru, body tedy zůstávají v Hamburku.
90+4
90+4
Na poslední chvíli zkoušel Wolfa překonat Elia, bránu ale netrefil.
90+3
Hamburg právě vstřelil branku!
Po zkratu v obraně šli hned čtyři hráči Hamburku na Wolfa zcela sami! Lasogga dlouho držel míč a v poslední chvíli jej přihrál na TOLGAYE ARSLANA, který měl již velmi jednoduchou úlohu. Asistence: Pierre-Michel Lasogga
90+3
Domácí nyní za hlasitého aplausu kontrolují hru.
90+2
Lasogga se dostal sám až do pokutového území, odkud zkoušel přízemní střelou překonat Wolfa podruhé. Mířil o něco vedle a Brémy tak mají stále šanci na vyrovnání.
90+1
Makiadi skvěle obral o míč Behramiho a hosté jdou kupředu.
90
Hraje se stále na půli hřiště, Brémy hledají cestu skrze obranu Hamburku. Nastavovat se budou čtyři minuty.
89
Brémy jdou do desíti. Druhým faulem se provinil kapitán Clemens Fritz a tak ke druhé žluté dostal červenou a odchází předčasně do šatny.
89
Za faul na Eliu vidí Makaidi žlutou kartu.
88
Brémy budou kopat roh, opět jej vyšle do šestnáctky Junuzović. z rohu nakonec nic nebylo a Hamburk jde kupředu.
88
Střídání v týmu Werder Bremen: ze hřiště odchází Theodor Gebre Selassie, přichází Eljero Elia.
87
Pokus Selkeho vyrazil Drobný.
87
Domácí tento gól velmi nakopl a nyní výtečně brání, za žádnou cenu nechtějí připustit vyrovnání.
86
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Rafael van der Vaart, přichází Tolgay Arslan.
84
Tak jsme se přeci jen dočkali! Ashton Götz hodil velmi dlouhý aut do šestnáctky, odkud jej za záda Wolfa dopravil ARTJOMS RUDNEVS. Asistence: Ashton Götz
83
Kroosův pas do šestnáctky na jednoho ze svých spoluhráčů zastavil obětavým zákrokem Westermann.
82
Hamburku se nyní nepodařilo na vícero pokusů protlačit se do šestnáctky a hosté tak rozehrávají útok.
81
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Nicolai Müller, přichází Ashton Götz.
80
Matthias Ostrzolek fauloval hostujícího hráče a vidí po zásluze žlutou kartu.
79
Neskutečné! Po volném přímém kopu vyrazil Drobný míč na Garcíu, jenž měl zcela volnou klec a prostor pro gól, nicméně se mu nepodařilo uklidit míč do sítě.
78
Míč byl opět zahnán do autu, momentálně se hraje spíše na půli hřiště.
77
Fritzův pokus míjí klec domácích, Drobný bude vykopávat.
77
Po menší prodlevě se tempo hry opět zvýšilo, Bremen vhazuje u pokutového území Hamburku.
75
Westermann svojí hlavičkou poslal míč přesně do rukou Wolfa. Celý stadion je nyní na nohou, skáče a pohání své miláčky kupředu.
75
Djourou v osudovém momentu nedokázal protlačit míč do šestnáctky. Domácí mají ale výhodu rohového kopu.
74
Kroos pouze hlavičkou vyrazil míč do vzduchu.
73
A opět oni dva, Selkemu v pokutovém území čistě odebral míč Diekmier.
73
Selke nepříjemně srazil Diekmiera a míč putoval do autu. Oba hráči ale projevili gesto fair-play a poplácali se po zádech.
72
A opět se bude žlutit, žlutou kartu za nedovolený zákrok vidí kapitán Brém Clemens Fritz.
71
Přímý kop od Junuzoviće odstranil hlavičkou van der Vaart.
71
A Selke hned vybojoval míč, bohužel pro něj je posléze ihned ztratil.
70
Střídání v týmu Werder Bremen: ze hřiště odchází Nils Petersen, přichází Davie Selke.
69
Ani pokus Lasoggy neprošel skrze obranu hostí.
69
Po delších kombinacích od hostujícího celku se do šance dostal Djourou, míč mu ale v osudné chvíli byl odebrán.
67
Hamburger stále kombinuje a čeká na větší příležitost pro skórování.
67
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Lewis Holtby, přichází Artjoms Rudņevs.
66
Junuzovićův pokus Drobný zlikvidoval úchvatným skokem!
65
Hosté budou mít volný přímý kop v těsné blízkosti šestnáctky domácích. Kopat jej bude Junuzović.
64
Jeho centr našel Lasoggu, který ale Wolfa neprostřelil.
64
Po faulu se k volnému přímému kopu postaví kapitán Rafael van der Vaart.
63
Domácí stále kombinují a čekají na skulinku v obraně hostů.
62
Rafael van der Vaart vidí za odstrčení protihráče žlutou kartu. Jeho naštvané reakce chtěl rozhodčí odměnit další žlutou kartou, nakonec ale vše nechal být.
62
Vše se zdá být v pořádku a Petersen pokračuje ve hře.
60
Petersen zůstal nehybně ležet na zemi, už k němu běží týmoví lékaři.
60
Domácí se provinili velmi těsným ofsajdem.
59
Gálvez vystihl směr rohu a odkopává míč.
59
Volný přímý kop doputoval těsně vedle branky hostů.
57
Van der Vaartův pokus vykopl ven Gebre Selassie.
56
Střídání v týmu Werder Bremen: ze hřiště odchází Izet Hajrović, přichází Cédric Makiadi.
56
Djourou překazil šanci na skórování hostů, když vystihl centr do šestnáctky na Garcíu.
55
Tempo hry se nyní relativně zklidnilo. U míče jsou hosté.
54
García hodil přímo do pásma, kde ale čekal připravený Drobný.
54
Junuzović je ale obral o míč a přesouvá hru k šestnáctce domácích. Hosté budou vhazovat z autu.
54
Hamburk nyní kombinuje na půli hřiště.
53
Van der Vaart jej ale poslal přímo do rukou Wolfa.
52
Holtby z bezprostřední blízkosti nepřekonal gólmana! Domácí mají roh.
52
Dlouhý centr na Diekmiera zastavil Gálvez.
51
Müller hledal svým pasem v šestnáctce Westermanna. Bohužel pro domácí ho ale pas minul.
50
Ostrzolek nyní přesouvá hru Hamburku do útočné půle.
49
Bartels byl sražen k zemi, nicméně žlutit se nebude.
49
Rafael van der Vaart kombinuje s obránci na útočné půli hřiště.
48
Míč nyní třikrát za sebou skončil v autu.
47
García se cpal do útoku, nicméně Djourou jej obral o míč.
46
Střela Junuzoviće šla solidně mimo a vykopávat tak bude Drobný.
46
Centr Brém zachycují domácí. Nyní jsou u míče oni.
46
Hráči nastupují na trávník a v kotli domácích hoří pyrotechnika. Druhý poločas je na spadnutí.
První půlka je minulostí, skóre je nerozhodné 0:0. Jednoznačnou převahu mají ale papírově slabší domácí, kteří zasypávají Wolfa jednou střelou za druhou. Oba gólmani se tento poločas činili a zápas patří víceméně jim. Viděli jsme 3 žluté karty a spoustu rohů. Co nám přinese druhý poločas?
45+1
45
Držení míče je 65% – 35% ve prospěch Hamburku.
44
Souboj mezi dvěma dobíhajícími hráči zvládli lépe domácí a Drobný tak může v klidu vykopávat.
44
Po vyražení míče se dostal ke střele z voleje Gálvez. Jeho pokus ale Drobný s přehledem zlikvidoval.
43
Drobný vyrazil jeho pokus na další roh.
43
Brémy budou rozehrávat volná kop z půlky hřiště. Rozehrávku Hajroviće ale tečoval Westermann na rohový kop pro Brémy, ten bude rozehrávat Junuzović.
42
Dlouhý pas od Westermanna zachytil místo Lasoggy Wolf.
41
Hamburk nyní drží míč blízko šestnáctky hostů. Konkrétně Ostrzolek je nyní u míče.
40
Gouaidův pokus letí opravdu hodně nad klec Wolfa. Ten nyní bude vykopávat.
39
Müller trefuje pouze obránce. U míče jsou stále ale domácí.
38
Hlavička našla Lukimyu, jeho pokus ale končí v náruči Drobného.
37
Heiko Westermann dostává za tvrdý skluz žlutou kartu. Stadionem zní pískot, faulovalo se totiž celkem blízko brány Drobného.
36
Ani přihrávka Gouaidy nenašla správného adresáta. Posléze fauloval Ostrzolek, vše se ale obejde bez karty.
35
Diekmier vyslal nebezpečný pas do šestnáctky, bohužel pro něj ale skončil na nohou Garcíi.
35
Hamburk zatím drží míč pečlivě na svých kopačkách.
33
Holtby dlouho obíhával kolem pokutového pásma a nakonec vystřelil pouze do ležícího Wolfa! Zatím největší šance domácích.
32
Dennis Diekmier vidí žlutou kartu za podražení.
31
Ostrzolek vysouvá dopředu Hamburk. Bartels jej ale zastavuje.
30
Diekmier Hajrovićův pas odrazil do autu.
30
Rafael van der Vaart se provinil rukou a hra se přerušuje. Míč do pokutového území pošle Hajrović.
29
Westermann rozehrává útok domácích.
28
Kroosův pas našel Bartelse, jenž přenechal míč na zcela volného Junuzoviće, který stál sám před Drobným! Český gólman ale míč za svá záda nepustil.
27
Lasogga sprintoval dopředu a stál před ním pouze Gálvez. Ten místo běžeckého souboje míč raději odkopl na brankáře Wolfa.
26
Ostrzolekův pas do pokutového území zachytil Bartels.
25
Lasogga míč hlavičkou poslal na Holtbyho, ten o něj ale přišel a míč tak mají Brémy.
25
Hamburk bude mít aut hned vedle pokutového území Brém. Vzejde z toho něco?
24
Gebre Selassie rozehrál aut na soupeře a domácí tak mají míč.
23
Junuzovićův volný přímý kop gólem neskončil, v mele před bránou se nejlépe zorientovali domácí a hlavičkou posílají míč na rohový kop. Z toho ale také nic nebylo a míč je nyní na půli hřiště.
23
Diekmier nepříjemně atakoval hráče Brém, žlutou kartu ale nevidí.
22
Drobný vysílá dlouhý centr až na půli hřiště mezitím, co byl obléhán Petersenem.
21
Rafael van der Vaart nerozehrál nejlépe a domácí tak přichází o míč.
20
García fauloval skluzem a vidí žlutou kartu. Volný přímý kop bude rozehrávat van der Vaart.
19
Westermann skvěle odehrál míč od útočníka Brém a Hamburk utíká dopředu.
18
Míč má momentálně Hamburk a vyčkává na vhodný moment pro rozjetí útoku.
17
Lasogga tvrdě atakoval Gebre Selassieho, žlutou kartu ale nevidí.
15
Werderu ale Holtby sebral míč a přihrál jej na volného van der Vaarta! Ten ale gól nevsítil.
15
Gouaida vyslal nepřesný centr a míč mají Brémy.
14
Gebre Selassie přihrává na vlastního gólmana a momentálně diriguje obranu Werder Bremenu.
14
Ostrzolek nepřesně zpracoval míč a Brémy tak vyráží do útoku.
13
Holtby proběhl kolem tří hráčů zcela sám. Čtvrtý jej ale o míč obral.
12
Djourou obral hostujícího hráče o míč a zklidňuje tempo hry.
11
Gouaida se nyní ocitl v tutové příležitosti, Wolf ale předvedl úžasný zákrok a drží tak čisté konto.
10
Míč mají na kopačkách stále domácí a kombinují.
9
Rohový kop zachytil Behrami, jeho střela šla ale mimo.
9
Lasoggova přihrávka došla až na Ostrzoleka, který vystřelil do obránce Brém, odkud se míč dokutálel až za brankovou čáru a domácí tak mají rohový kop.
8
Utkání zdobí výtečná atmosféra. Nyní van der Vaart prohrál u rohového praporku souboj s hostujícím obráncem a míč tak mají Brémy.
7
Centr van der Vaarta našel Westermanna, který hlavičkou jen těsně minul branku Wolfa!
6
Lasogga byl faulován a volný přímý kop bude rozehrávat Rafael van der Vaart.
5
Drobný měl nyní trochu potíže s rozehrávkou, nicméně Ostrzolek zachytil míč včas a rozehrává.
4
Dlouhý centr hledal Lukimyu, který nestihl doběhnout skákající míč.
4
Diekmeier zakopl míč do autu, míč mají nyní na kopačkách Brémy.
3
Jeho pokus s přehledem chytá Wolf do náruče.
3
van der Vaart bude rozehrávat standartní situaci.
2
Hamburk u nevyšel centr, ani následná střela a přichází o míč. Wolf bude vykopávat.
1
Müllerův centr skončil v náruči Wolfa.
1
Utkání začalo, míč má na kopačkách Werder Bremen.
1
Hráči jsou již na trávníku, utkání začne za malý moment.

Hamburger SV: Drobný – Diekmeier, Westermann, Djourou, Ostrzolek – Gouaida, Holtby – Behrami, van der Vaart (C), N. Müller – Lasogga.
Náhradníci: Adler – Rajković, Iličevič, Stieber, Jiráček, Steinmann, Green, Götz, Kačar, Rudņevs, Reis, Arslan.

Werder Bremen: R. Wolf – Fritz (C), García, Gebre Selassie, Gálvez – Lukimya-Mulongoti – Bartels, Hajrović – Junuzović, Kroos, Petersen.
Náhradníci: Strebinger – Caldirola, Ayçiçek, Elia, Makiadi, Selke, Hüsing..
Werder Bremen
Jak jsem již zmiňoval, oba týmy jsou na tom dnes bídně. Brémy se nacházejí na šestnáctém místě tabulky, což je přímo před jejich dnešním sokem. Na góly je to u Brém už ale jiné kafe, sice jich čtyřiadvacet obdrželi, ale nastříleli jich přesně o deset více, než Hamburk. Každý zápas za hosty odchytal Raphael Wolf, tudíž se dá předpokládat, že i dnes se postaví do klece on, na druhé straně by měl stát český gólman Jaroslav Drobný. Brémy mají shodně bodů s Borrusií Dortmund. Dortmund bývá zvykem vídat spíše na druhém místě v tabulce, hned za Bayernem Mnichov, letos se jim ale vůbec nedaří a jsou tak na patnáctém místě před Brémami jenom díky lepšímu skóre. Hosté tak mají o motivaci postaráno, po dvanácti zápasech být v tabulce před Dortmundem by byl veliký úspěch pro Brémy.
Hamburger SV
Ani jeden tým z dnešního zápasu na tom není nejlépe. Hamburk se nachází s devíti body na předposledním místě celé soutěže, navíc skóre 4:14 vypovídá o tom, že se domácím moc nedaří. Tři góly ze čtyř, které domácí nastříleli za 11 zápasů, obstaral tahoun týmu Pierre-Michel Lasogga, jeden pak má na kontě Nicolai Müller. Z penalty si ještě připsal branku hvězdný Rafael van der Vaart, ale to je pro domácí momentálně vše. Šestinásobný mistr Německa tak dnes bude chtít rozhodně zvítězit a nastřílet nějaké góly.
Zdravím všechny příznivce Bundesligy. Do Imtech Areny v Hamburku přijedou Werder Bremen, kteří se utkají s domácím Hamburger SV. Přenosem vás bude provázet Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.