Sestřih Premier League: Stoke - Burnley 1:2

Burnley se díky vítězství posunulo z posledního místa na osmnácté. Stoke je nyní desáté.
Obrovská radost v sektoru hostujících fanoušků! Fotbalisté Burnley vítězí ve Stoke 1:2 a připisují si druhé vítězství v řadě! Hosté získávají tři body i přesto, že se druhým poločasem doslova jen probránili a půlící čáru přešli jen sporadicky. Rozhodující momenty zápasu přišly už v jeho úvodu, kdy se během necelých dvou minut dvakrát prosadil Danny Ings a hosté vedli ve 13. minutě 0:2. Ve 32. minutě sice snížil Jonathan Walters, ale vyrovnat už Stoke ani přes velký nápor nedokázalo. Nutno říci, že Clarets dnes velmi obětavě bránili a domácí se v ofenzivě až příliš často uchylovali k centrovaným míčům.
90+6
90+6
Odkop od brány Burnley a toto je zřejmě konec šancí Stoke na vyrovnání!
90+5
Málo vídaná situace, kdy se v malém vápně střetli oba brankáři. Domácí však mají k dispozici jen autové vhazování.
90+4
Bojan centroval na vzdálenější tyč. Crouch se k hlavičce nedostal, ale je tu další roh.
90+3
A brankář Asmir Begović se dokonce dostal k hlavičce! Hrdinou duelu se však nestane, míč skončil nad bránou.
90+3
Rohový kop, do vápna šel i Begović!
90+3
Kolmice Bojana hledala Arnautoviće, tomu míč na poslední chvíli vypíchl jeden z obránců.
90+1
Odražený míč napálil mimo bránu Muniesa. Domácí hráč poukazoval na údajnou teč a požadoval rohový kop. Rozhodčí Atkinson byl jiného názoru a nařídil odkop od brány.
90+1
Martin Atkinson nastaví pět minut!
90
Crouch tečoval střelu jednoho ze spoluhráčů. Míč však neletěl tak rychle, aby zaskočil Heatona.
89
Všichni hostující hráči jsou nastěhováni kolem svojí šestnáctky.
88
Velká chyba Trippiera, který našel odkopem pouze Arnautoviće. Rakouský reprezentant odcentroval na přední tyč, kde se míč od Crouche odrazil mimo bránu.
87
Také Bardsleyho centr byl přetažený, domácím se již hodně krátí čas.
86
Arnautovićův centr byl příliš vysoký i pro Crouche. Hosté budou kopat od brány.
86
Poslední střídání Burnley. Ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Steven Reid.
85
Levačka Charlieho Adama poslala míč pouze do středu brány, kde byl připravený Heaton.
83
Do vápna hostí míří jeden centr za druhým. Teď našel Adam hlavu Crouche, který míč prodlužoval k Bardsleymu. Hostující obrana to zase zvládla.
81
Po snaze Muniesy se bude jen kopat od brány Burnley. Domácí už mají na vyrovnání pouze deset minut + nějaké to nastavení.
79
Viděli jsme další rohový kop Stoke, míč odhlavičkoval do bezpečí Ings.
78
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Steve Sidwell, přichází Charlie Adam.
77
Bardsley prohnal Duffa, který míč stačil pouze odkopnout do autu.
76
Střídání v týmu Burnley FC. Ze hřiště odchází stoper Michael Duff, přichází kmenový hráč Manchesteru United, Michael Keane.
75
Domácí kopali další roh. Odražený míč napálil Bardsley vedle brány, kterou stráží Heaton.
74
Hosté brání na hranici sebeobětování. Jejich kapitán Shackell skočil po hlavě do střely Sidwella a zůstává ležet na trávníku.
72
Domácí byli blízko! Bojanův centr hlavou přizvedl Crouch a Sidwell na zadní tyči ve skluzu těsně nedosáhl na míč.
71
Shawcrossův sražený centr znamená další roh pro Potters.
70
Hostující gólman Tom Heaton příliš váhal s výkopem a rozhodčí Atkinson ho trestá žlutou kartou za zdržování hry.
69
Po rohu se míč odrazil k Arnautovićovi, který prováhal správnou chvíli ke střele a pak se zahnal až do zámezí.
69
Centr Muniesy odvrátil na roh Trippier.
68
Arnautović přetáhl svůj centr a zahnal Crouche až k autové čáře.
66
Opět Arnautović, který si od lajny seběhl až do střelecké pozice a vypálil tak metr vedle bližší tyče hostující brány.
65
Arnautović se dostal k zakončení, které musel likvidovat Heaton. Byl ale v ofsajdu a tak bylo všechno vzrušení zbytečné.
64
Domácí se nyní snaží o centrované míče na vysokého Petera Crouche.
62
Obléhání hostující šestnáctky ukončil nepovedeným centrem Bardsley.
60
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Michael Kightly, přichází Lukas Jutkiewicz.
60
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Mame Diouf, přichází Peter Crouch.
59
Domácí Steve Sidwell dostává žlutou kartu za skluz, kterým přejel nohy protihráče.
59
Domácí opět kombinují na polovině soupeře a hledají cestičky do dalších šancí.
57
Akce po ose Bojan, Walters a N´Zonzi. Posledně jmenovaný pálil z hranice šestnáctky nad.
56
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází zřejmě zraněný Victor Moses, přichází Marko Arnautović.
55
Po rohu Mosese domácí reklamnovali, že Marneymu spadl míč na ruku. Sudí Aktinson však nechává pokračovat ve hře.
54
Málem šance domácích. Boyd se dostal do šestnáctky a ještě hledal před bránou Walterse. Před ním odehrál jeden z obránců míč na roh.
52
Ofsajd byl odmáván domácímu Dioufovi.
51
Domácí pokračují ve svém náporu ze závěru první půle, Burnley se bude především bránit.
50
Z dálky to zkusil Victor Moses, ale mířil hodně nepřesně.
48
Domácí kopali roh. Rozehrávka mířila za vápno na Krkiće, jehož střela byla sražena a balón pak odkopl do bezpečí Duff.
46
V úvodu druhé půle neregistrujeme žádné střídání.
46
Statistiky 1. poločasu:
Střely na bránu – 3:3
Střely mimo – 2:1
Rohové kopy – 5:0
Držení míče – 67% : 33 %
Viděli jsme hodně zajímavou první půli. Úvod zápasu se Stoke vůbec nevydařil a Burnley domácí letargii tvrdě potrestalo. Již ve 13. minutě tak nováček soutěže vedl 0:2, když se během necelých dvou minut dvakrát prosadil Danny Ings. Hrnčíři se probudili až po půlhodině hry a ve 32. minutě se dočkali snížení. Na hlavičku Walterse si Heaton sice sáhl, ale gólu nezabránil. V závěru poločasu pak hostující brankář hned dvakrát vychytal Mosese a Stoke tak prohrává s Burnley 1:2.
45+5
45+5
Centr Bojana hosté odvrátili a dostali se do protiútoku, který vedl nejprve Ings a poté Boyd. Centr druhého jmenovaného už nebyl povedený a domácí obránci tak neměli těžkou úlohu.
45+4
Už se hraje přes čas. U míče domácí.
45+3
Vhazovat budou hosté a vůbec s tím nepospíchají. Burnley už jen čeká na konec poločasu.
45+1
Nastavovat se budou tři minuty.
45
K odraženému míči se v šestnáctce dostal Moses, zpracoval ho a napálil ke vzdálenější tyči. Nádherný zákrok však předvedl Heaton, který se prolétl vzduchem jako kočka a balón vyrazil.
44
Bojan Krkić narazil Mosesovi, který si ve vápně hodil míč kolem obránce a upadl. Rozhodčí Aktinson penaltu nepíská.
43
Z 20 metrů vypálil Barnes, ale byl to hodně nepovedený pokus, který ohrozil více rohový praporek, než Begoviće.
42
Bojan nahrál N´Zonzimu na paty. Vhazují hosté.
42
Náznak hostujícího brejku, Barnes však poslal nabíhajícímu Wardovi příliš dlouhou přihrávku.
41
Domácí jsou po nepovedeném úvodu definitivně zpět ve hře. Nyní se hraje jen na obranné polovině Burnley.
39
Danny Ings (Burnley FC) byl v souboji o míč až moc důrazný a vidí žlutou kartu.
38
Diouf sklepl míč na Mosese, který se z levé strany natlačil až do zakončení. Pálil sce z úhlu, ale i tak velice nebezpečně a Heaton musel vynaložit velké úsilí, aby míč nepustil do brány. Je z toho alespoň roh pro Potters.
35
Domácí zahrávali další rohový kop. Po centru Mosese bylo před Heatonovou bránou horko, ale nakonec se Burnley ubránilo.
32
Stoke City právě vstřelilo branku!
Po rohu sice hosté odvrátili míč před svou šestnáctku, ale k balónu se následně dostal Bojan Krkić, na jehož centr si před bránou naskočil JONATHAN WALTERS. Heaton si na balón sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil. Potters jsou zpět ve hře.
32
Domácí měli k dispozici první roh. Moses našel Bojana, po jehož sražené střele se bude situace opakovat z druhé strany.
31
Pořádně nakopáno teď dostal Diouf od Duffa. Rozhodčí Atkinson domácím ponechal výhodu, ze které už je jen postupný útok.
29
Diouf se opět tlačil do šance, těsně před ním míč přizvedl Duff.
28
Walters hlavou sklepával míč před bránu, před Dioufem však odvracela obrana Burnley.
27
Fotbalisté Stoke se probouzí z úvodního šoku pozvolna. Nyní již častěji drží míč, ale zatím si nevytvořili velkou šanci.
26
Duff je ještě ošetřován. Zákrok Dioufa ho musel bolet.
25
Mame Diouf (Stoke City) dostává žlutou kartu za ostrý skluz na Michaela Duffa.
23
Bojan zahrával přímý kop z dobré pozice. Trefil však jen zeď a odražený míč napálil mimo Sidwell.
22
Protiútok hostí zakončoval střelou ze střední vzdálenosti Boyd, míč končí v náručí Begoviće.
21
Ostrý centr Bojana Krkiće skončil na kopačkách Warda.
19
N´Zonzi sestřelil skluzem protihráče a vyslechl si kázání od sudího Atkinsona.
19
Centr Bardsleyho byl v pohodě odvrácen.
16
Nyní posílal míč do šestnáctky Moses, hosté se však ubránili a mohou jít do útoku.
15
Domácí teď působí hodně zaskočeně, takový začátek asi nikdo nečekal. Úvod z říše snů pro poslední celek tabulky.
13
Burnley právě vstřelilo branku!
To je neskutečné! Neuběhly ani dvě minuty a Burnley vede už 0:2! Michael Kightly parádně pronikl po levé straně až před bránu, kde míč předložil DANNYMU INGSOVI, jenž z bezprostřední blízkosti překonal bezmocného Begoviće a přidal svůj druhý gól v zápase.
12
Hosté jsou za svou aktivitu odměněni! Barnesovu střílenou přihrávku vyrazil Begović pouze před sebe a DANNY INGS už měl lehkou práci.
11
Procentuální držení míče – 45:55
10
Útočná snaha Stoke skončila jen přihrávkou do autu. To potěšilo početný kotel hostujících příznivců.
8
Kightly vyvinul velkou snahu, aby doběhl nakopnutý balón. Skončilo to ale faulem na Bardsleyho.
8
Domácí hrají hodně zataženě, hráči Burnley jsou překvapivě aktivnější.
7
Cameron odkopl míč jen do zámezí, hosté budou vhazovat.
6
Kightly zahrál před domácím vápnem rukou a také tento útok Burnley je tedy zastaven.
5
Boyd si při výskoku pomohl proti domácímu stoperovi Cameronovi faulem. Míč mají Hrnčíři.
3
Hosté jsou zatím častěji na míči, nyní ale kombinují na vlastní polovině.
2
Boyd prohrál souboj s levým bekem Potters Muniesou. Ten bude vhazovat.
1
Úvodní výkop provedli domácí hráči. Britannia Stadium zatím potvrzuje pověst jednoho z nejhlučnějších stadionů na ostrovech.
1

Stoke City: Begović – Bardsley, Shawcross (C), Cameron, Muniesa – Sidwell, N´Zonzi – Walters, Krkić, Moses – Diouf.

Náhradníci: Sørensen – Whelan, Ireland, Adam, Arnautović, Crouch, Assaidi.

Burnley FC: Heaton – Trippier, Duff, Shackell (C), Ward – Kightly, Marney, Jones, Boyd – Barnes – Ings.

Náhradníci: Gilks – Mee, Reid, Keane, Wallace, Sordell, Jutkiewicz.
Vzájemné zápasy:
Oba kluby se naposledy utkaly v sezóně 2009/10, kdy se Burnley na rok ocitlo mezi elitní společností. Doma Stoke zvítězilo 2:0 a utkání na hřišti Burnley skončilo remízou 1:1.
Stoke City (9. místo, 4 výhry, 3 remízy, 4 porážky, skóre 12:13, 15 bodů)
Fotbalisté Stoke letos podávají velmi slušné výkony a v tabulce Premier League se pohybují v její lepší polovině. Manažer Mark Hughes se může spolehnout na kvalitní osu týmu, kterou tvoří brankář Begović, stoper Shawcross, šikovný záložník Adam a ofenzivní fotbalisté Odemwingie nebo Arnautović, které ještě doplňuje vysoký hrot Crouch. Z posledních dvou zápasů získali Potters čtyři body, když nejprve doma remizovali s letos rozjetým West Hamem 2:2 a naposledy si odvezli překvapivé vítězství 2:1 z trávníku londýnského Tottenhamu.

Posledních pět zápasů Stoke v PL:
Sunderland – Stoke 3:1
Stoke – Swansea 2:1
Southampton – Stoke 1:0
Stoke – West Ham 2:2
Tottenham – Stoke 1:2
Burnley FC (20. místo, 1 výhra, 4 remízy, 6 porážek, skóre 6:19, 7 bodů)
Fotbalisté Burnley naplňují pověst jednoho z hlavních kandidátů na sestup. Vždyť nováček soutěže musel na první vítězství čekat až do jedenáctého kola a předtím bral body pouze za čtyři remízy. Slavný okamžik přišel před čtrnácti dny, kdy svěřenci manažera Seana Dycheho udolali na svém hřišti Hull 1:0. O jediný gól zápasu se postaral v 50. minutě Ashley Barnes. V Burnley doufají, že od teď začnou vyhrávat častěji, ale lehké to mít nebudou. Tým svazuje především neschopnost skórovat, Clarets mají na svém kontě dosud jen šest přesných zásahů a v celé lize je horší už jen Aston Villa, která nebyla schopna rozvlnit sítě soupeřů celý říjen.

Posledních pět zápasů Burnley v PL:
Leicester – Burnley 2:2
Burnley – West Ham 1:3
Burnley – Everton 1:3
Arsenal – Burnley 3:0
Burnley – Hull 1:0
Po reprezentační přestávce nás o víkendu opět čeká bohatý fotbalový program v podobě těch nejlepších evropských lig. Hraje se samozřejmě i anglická Premier League konkrétně její 12. kolo. Já vám přiblížím utkání, v němž celek Stoke City přivítá nováčka z Burnley. Favorita musíme hledat v domácích Hrnčířích, kteří podávají solidní výkony a pohybují se v lepším středu tabulky. Naopak fotbalisté Burnley si připsali první ligové vítězství až v posledním kole a pořadí soutěže uzavírají.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.