Přeji hezký sobotní večer.
Je konec! Sledovali jsme zápas, který toho příliš nenabídl a nakonec jsme se nedočkali ani branky. Bastia tak remizovala s Lyonem 0:0. K vidění není ani příliš šancí, takže remíza je zřejmě spravedlivá.
90+4
90+3
Lyon se v pohodě ubránil a vydal se dopředu, ale nic z toho nebylo.
90+2
Domácí jsou u míče a snaží se ještě něco vymyslet...
90+1
Hlavní rozhodčí přidal čtyři minutky.
90
Domácí brankář podběhl centr, ale hosté nedokázali uklidit míč do poloprázdné branky!
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Ani Lyon neuspěl a zápas spěje k remíze. Uvidíme, jak to celé nakonec dopadne, ale moc se toho už zřejmě nestane.
87
Domácí to zkusili dlouhým nákopem, ale ten nebyl ani tentokrát přesný a u míče jsou hráči Lyonu.
86
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Yassine Benzia.
85
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Arnold Mvuemba, přichází Jordan Ferri.
84
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Hervin Ongenda, přichází Christopher Maboulou.
82
Jenže ani z tohoto rohu hosté nic nevytěžili a stav zápasu se tedy stále nemění.
81
Lyon vybojoval rohový kop, svůj šestý v tomto utkání.
81
Je před námi posledních deset minutek. Stále je o co hrát, takže konec duelu bude určitě hodně zajímavý.
79
Hervin Ongenda utekl po levé straně, ale nakonec tak dlouho váhal a přihrávkou, až o míč přišel.
78
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a na první branku tedy stále čekáme.
77
Po zásahu domácího hráče je tu další roh pro Lyon.
77
Velkou šanci Lyonu zastavil Alphonse Aréola, který výborně vyběhl a míč vyrazil na rohový kop!
77
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Clinton N'Jie, přichází Mohamed Yattara.
75
Lopes musel ze své branky, ale zvládl to a kulatý nesmysl vyboxoval.
74
Po další akci Bastie je tu rohový kop.
73
Domácí to vzápětí zkusili dlouhým nákopem, ale ve vápně Lyonu kraloval pozorný Biševac.
72
Lyon kombinoval na polovině domácího celku, ale nakonec se hosté k ničemu nedostali.
71
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Sébastien Squillaci, přichází Romaric.
70
Žlutou kartu dostává François-Joseph Modesto (SC Bastia).
68
Ale ani ze třetího rohu domácí celek nic nevytěžil a stav zápasu se tedy stále nemění.
67
Rohový kop pro Bastii.
66
Oba celky se snaží a tlačí se dopředu, ale v útočné fázi je to dnes velké trápení a viděli jsme zatím pouze jednu šanci, ze které nic nebylo.
64
Domácí nyní dobře kombinovali na polovině Lyonu, ale nakonec se k ničemu nedostali.
63
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází François Kamano, přichází Floyd Ayité.
61
Z dálky to zkusil Maxime Gonalons, ale po jeho hodně nepovedeném pokusu nemusel Aréola zasahovat.
60
Je před námi posledních třicet minutek a na první branku stále čekáme. Šancí také moc není, tak snad bude konec zápasu zajímavější.
58
Tentokrát byl ošetřován Steed Malbranque, který nakonec odešel za postranní lajnu.
57
K vidění bylo opět mnoho faulů. Rozhodčí hráčům domlouval, tak snad se to na hřišti uklidní a uvidíme i něco fotbalového.
55
Po zisku míče šli hosté do přečíslení, ale nevyřešili to dobře a kulatý nesmysl nakonec rychle ztratili.
53
Nyní to Lyon zkusil dlouhým nákopem, ale Alexandre Lacazette se k míči nedostal.
52
Alexandre Lacazette poslal míč z přímého kopu těsně vedle levé šibenice!
51
Po faulu je tu ale zajímavá standardní situace pro Lyon.
50
Ve druhém poločase se zatím pouze fauluje. Další žlutou vyfasoval Sébastien Squillaci.
48
A za další faul uviděl žlutou hostující Milan Biševac.
47
A začalo se velmi zostra. Za svůj faul hned vyfasoval žlutou kartu domácí Drissa Diakité.
46
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas tedy začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
První poločas je za námi. Sledujeme opatrné utkání, které toho zatím příliš nenabídlo a na první branku stále čekáme. Aktivnější byl Lyon, ale nic si nevytvořil. Domácí zahrozili jednou, ale neprosadili se a stav je tedy stále 0:0.
45+3
45+1
Hlavní rozhodčí přidal dvě minutky.
45
Z dálky to ještě zkusil domácí Ongenda, ale jeho rána nebyla povedená a Lopes nemusel zasahovat.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Po dalším faulu si hlavní rozhodčí zavolal oba kapitány a pořádně jim domlouval, tak uvidíme.
43
Milan Biševac to zkusil dlouhým nákopem, ale žádný z jeho spoluhráčů se k míči nedostal.
42
Už se opět pokračuje. Před námi jsou poslední tři minuty a vypadá to, že v prvním poločase se branky už nedočkáme.
40
Stále se nehraje. Za postranní lajnu odešel Jallet, tak uvidíme, zda bude pokračovat.
39
Hráči se tedy vůbec nešetří. Další tvrdý střet a opět se ošetřuje.
38
Po dalším souboji se opět ošetřovalo. Oba hráči jsou už na nohou a duel může pokračovat.
36
Další akci Lyonu ukončil Steed Malbranque, ten nejdříve ztratil míč a poté fauloval.
35
Jenže Bastia velmi dobře brání a i proto stále čekáme na úvodní branku.
34
Už se opět hraje. U míče jsou hostující fotbalisté, kteří trpělivě kombinují a snaží se dostat před branku Bastie.
32
Žlutou kartu dostává François Kamano (SC Bastia).
31
Po faulu zůstal ležet na trávníku hostující Gonalons a musí být ošetřen.
30
Úvodních třicet minutek branku nepřineslo. Sledujeme vyrovnaný a hlavně velmi opatrný zápas. Ani jeden celek nechce udělat zbytečnou chybu a podle toho to také na hřišti vypadá.
28
François Kamano obešel snad čtyři protihráče a dostal se až před Lopese, ale z bezprostřední blízkosti ho nepřekonal!
27
Nyní ale domácí vybojovali míč a vydali se do brejku, jenže vše zastavil skvělým skluzem pozorný Biševac.
25
Stále se hraje na polovině Bastie, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Aréola.
24
Ale i tentokrát se Bastia dokázala ubránit. Domácí se vydali dopředu, ale míč rychle ztratili. Na tahu je opět Lyon.
23
Po zblokované přihrávce je tu třetí roh pro Lyon.
22
Lyon přidal a je to znát. Hosté jsou aktivnější a stále se tlačí dopředu.
21
Ani hostům se rozehrávka rohu příliš nepovedla. Bastia se dokázal v pohodě ubránit a je u míče.
20
Na sebe to vzal hostující Alexandre Lacazette, ale neprosadil se, nakonec alespoň vybojoval roh.
18
Ale ani domácí nedokázali ohrozit branku a stav zápasu se tedy stále nemění.
17
Na druhé straně musel zasahovat Lopes, ale s pokusem Palmieriho si poradil. Roh pro Bastii.
16
Ale domácí se v pohodě ubránili a z úvodního rohu tedy nic nebylo.
15
Už se opět hraje. Hosté se hned vydali dopředu a vybojovali první rohový kop v tomto utkání.
13
A po dalším střetu rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat a chvíli se hrát určitě nebude.
12
Na trávníku se stále nic zajímavého neděje. K vidění je pouze mnoho tvrdých soubojů.
10
Úvodních deset minutek zatím nenabídlo téměř nic. Stále čekáme na první střelecký pokus.
8
Lyon to zkusil po pravé straně, ale nakonec se hosté nedostali ani k centru.
7
Ani jednomu celku se zatím směrem dopředu vůbec nedaří. Hraje se okolo středového kruhu a je to z obou stran velmi opatrné.
5
Už se opět hraje. Domácí to zkusili dlouhou přihrávkou, ale ta k ničemu nevedla a míč sebrali hostující zadáci.
3
Julian Palmieri se dral dopředu, ale byl faulován. Bude se ošetřovat.
2
Oba celky se už vydaly dopředu, ale ani jeden nic nevymyslel. Hraje se zatím hlavně uprostřed hrací plochy.
1
Hráči přicházejí na trávník. Zápas mezi Bastií a Lyonem začne za malý okamžik.

SC Bastia: Aréola – Diakité, Squillaci, Modesto, Peybernes – Cahuzac, G. Gillet – Ongenda, Boudebouz, Palmieri – Kamano.
Náhradníci: Leca – Marange, Romaric, Ayité, Maboulou, Pino, Tallo.

Olympique Lyon: Lopes – Jallet, Biševac, Umtiti, Bedimo – Gonalons – Tolisso, Mvuemba – Malbranque, N'Jie, Lacazette.
Náhradníci: Gorgelin – Dabo, Ghezzal, Ferri, Koné, Benzia, Yattara..
Poslední vzájemné zápasy

Lyon – Bastia 4:1
Bastia – Lyon 1:3
Bastia – Lyon 4:1
Lyon – Bastia 5:2
Bastia – Lyon 0:2
SC Bastia si zatím nevede nejlépe. Domácí borci totiž zatím vybojovali pouze třináct bodů a v tabulce se nachází až na patnáctém místě. Z posledních pěti zápasů ale Bastia dvakrát vyhrála a dnes by chtěl získat další tři body, protože před posledním Lorientem má náskok pouze tři body Nebude to ale vůbec lehké, protože stejný cíl má také Lyon.

Olympique Lyon je na tom o poznání lépe. Slavný celek má totiž na svém kontě 26 bodů a nachází se na třetím místě. Lyon v této sezoně zatím pouze třikrát prohrál a navíc nastřílel už 27 branek, což je velmi dobrá vizitka. Lyon navíc v posledních týdnech hraje ve skvělé formě, protože z posledních devíti zápasů sedmkrát vyhrál a dvakrát remizoval a dotáhl se na špici.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu čtrnácté kolo a my budeme sledovat duel mezi Bastií a Lyonem, který je mírným favoritem tohoto zápasu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.