To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní derby nakonec končí jednoznačným výsledkem, Leverkusen deklasoval Köln 5:1, byť po gólu ze čtvrté minuty prohrával. Ve druhém poločase domácí na hrací ploše dominovali, hlavně po třetím gólu v síti hostů.
90+1
90
Leverkusen právě vstřelil branku!
Debakl Kölnu dokonává KARIM BELLARABI, který dostal přesnou přihrávku od Drmiće a střelou z levé strany překonává Horna v brance Kölnu.
88
Pěkný centr Castra do pokutového území, kde se do míče z voleje "opírá" JOSIP DRMIĆ a nechytatelnou střelou dává čtvrtý domácí gól.
87
Faulem na polovině Leverkusenu končí útok hostů.
85
Pavel Olkowski je nyní ošetřován na hrací ploše, nějaký problém s levou nohou.
83
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Robbie Kruse.
83
Vůbec ne špatný rohový kop domácích, míč nakonec končí vedle branky soupeře.
81
Probíhá již poslední desetiminutovka a dá se říci, že je rozhodnuto, domácím se najednou mnohem lépe hraje.
79
Již to vypadalo, že Son Heung-min celou akci Bayeru ve vápně "zazdil", poté ale výtečnou přihrávkou vybídl ke skórování JOSIPA DRMIĆE, který se z hranice malého vápna, z levé strany, prosazuje technickou střelou.
78
Střídání v týmu 1. FC Köln: ze hřiště odchází Dominic Maroh, přichází Bard Finne.
77
I další rohový kop Kölnu nečiní problémy defenzivě Bayeru, Leno v pohodě chytá.
76
Ofsajdem končí útočná snaha hostů, Bernd Leno, pochopitelně, nespěchá s odkopem od branky.
75
Olkowski vybojoval rohový kop pro Köln, hosté rozehrají z pravé strany.
75
Posledních patnáct minut tohoto zápasu a domácí se rozhodli bránit těsné vedení.
74
Hosté vhazují, z vlastní poloviny, na levé straně.
73
Rohový kop Leverkusenu, Çalhanoğlu rozehraje z levé strany. Přetažený centr na zadní tyč, kde zakončuje Boenisch, který ale netrefuje branku.
72
Z hlediště BayArény se ozývá pískot, domácí tak trochu vyklidili pozice na polovině soupeře, což se divákům vůbec nezamlouvá.
70
Ale pro míč si "došel" gólman Leverkusenu, který tak bude rozehrávat.
70
Z volného kopu se hosté neprosazují, mají možnosti reparátu, tentokrát z rohového kopu z pravé strany.
69
Střídání v týmu 1. FC Köln: ze hřiště odchází Mišo Brečko, přichází Juja Osako.
69
A po faulu bránícího Hilberta budou hosté zahrávat volný kop z levé strany, v blízkosti pokutového území.
68
Aktivita Kölnu se trochu zvýšila, není divu, vzhledem k nepříznivému vývoji zápasu.
67
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lars Bender, přichází Simon Rolfes.
66
Bellarabi se dostal z levé strany do vápna, ale tam se mu střela příliš nepovedla, Horn v pohodě chytá.
65
Odkop obránce Kölnu, ale míč se okamžitě vrací zpět k pokutovému území hostů.
64
Lars Bender zůstává ležet na trávníku, ve středovém kruhu, po faulu jednoho z hostujících hráčů.
63
Olkowski na druhé straně pálí z třiceti metrů, ale míč byl zblokován mimo.
62
Žlutou kartu dostává Kevin Wimmer (1. FC Köln).
61
Nádherný gól! HAKAN ÇALHANOĞLU to trefil nádherně, přes zeď, míč stočil přesně k tyči, gólman Horn zůstal stát jako opařený, byl naprosto bez šance!
60
Po faulu na Sona mají domácí k dispozici volný kop z velmi dobré pozice, odhadem z nějakých pětadvaceti metrů od branky Kölnu!
60
Castro to zkusil z levé strany, zpoza vápna, ale bránící Lehmann střelu dokázal zblokovat, míč se odráží pryč od pokutového území.
59
Stále stejný obraz hry, domácí drží míč, ovšem v uctivé vzdálenosti od branky soupeře.
58
Střídání v týmu 1. FC Köln: ze hřiště odchází Dušan Švento, přichází Slavomir Peszko.
57
Gólman Leno na začátku akce Bayeru, domácí kombinují na polovině soupeře.
56
Spahićova střela z pravé strany míří pouze mimo branku, Horn vykopává.
55
Domácí se z volného kopu neprosazují, Bellarabi vybojoval alespoň autové vhazování.
54
Žlutou kartu dostává Matthias Lehmann (1. FC Köln) za faul na vlastní polovině.
52
Kombinace hostů na malém prostoru, u pokutového území Leverkusenu, odkop od branky.
51
Drmić příliš agresivní v hlavičkovém souboji na polovině Kölnu, sudí píská faul.
50
Bellarabi kazí přihrávku a gestem se svým spoluhráčům omlouvá, hosté vhazují z levé strany.
50
Autové vhazování domácích z levé strany, u pokutového území Kölnu, ovšem vzápětí má praporek nad hlavou asistent na pomezí Pelgrim, ofsajd.
49
Drmić zkouší vybojovat míč v hlavičkovém souboji ve vápně Kölnu, ale obránci byli úspěšnější.
47
Spahić v nouzi vrací míč Lenovi, ten si musí pospíšit s odkopem od branky, zvládl to.
46
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Stefan Kießling, přichází Josip Drmić.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
V prvním poločase jsme sledovali pohledný fotbal, hlavně ze strany domácích, kteří mají jasnou herní převahu. Na skóre je to ale nerozhodně, když na vedoucí gól hostů ze 4. minuty, kdy se z pokutového kopu prosadil Lehmann, domácí odpověděli zásluhou povedeného volného kopu Çalhanoğlu a pohotové dorážky Bellarabiho. Doufejme, že se nějakých pohledných akcí dočkáme i v poločase druhém.
45

45
Ještě Orlowski se na druhé straně dostává ke střele, ale branku Bayeru netrefuje a tím první půle končí.
45
Odkopem od vlastního pokutového území řeší obránci Kölnu další útočnou akci Bayeru.
44
Spahić netrefuje branku, Timo Horn opět rozehrává, hosté velmi pasivní.
43
A právě Çalhanoğlu rozehrál, míč zamířil před branku, kde hlavičkoval Sebastian Boenisch, ale branku o metr přestřelil.
42
Çalhanoğlu vystřelil z velké dálky, střela byla tečována někým z bránících hráčů, rohový kop pro Bayer.
41
Nepřesným pasem na Son Heung-mina končí další útočná snaha domácích, odkop od branky.
40
Je před námi poslední pětiminutovka prvního poločasu, Timo Horn bude moci vykopávat od branky.
38
Místo toho tak zaútočili domácí, Son má ale smůlu, obě jeho střely byly zablokovány.
37
Dušan Švento zkouší z levé strany proniknout blíže k vápnu Leverkusenu, ale mezi dvěma bránícími hráči padá, není to však faul.
36
Sudí Kinhöfer ještě rozehrávajícímu Sonovi domluvil, těžko říci, o co šlo, zdržování v této situaci není tak pravděpodobné. Každopádně domácí se z rohového kopu neprosazují.
35
Přímočarý Son Heung-min proniká do vápna, pálí, ale míč je zblokován na roh, domácí rozehrají z levé strany.
34
Po levé straně postupuje Bellarabi, ale bránící Maroh odkopl míč do autu.
33
Brečko si netroufá na postup k pokutovému území soupeře a raději vrací míč zpět do obrany.
32
Kießling se probíjí do vápna Kölnu, ale nepřešel přes trojici bránících hráčů, kteří odkopávají míč do bezpečí.
31
Za pískotu diváků se hostům podařilo zakombinovat na polovině Leverkusenu, ale po chvíli o míč přicházejí.
29
A nechybělo mnoho, po střele Sona musel Horn opět zasahovat, nebezpečnou střelu znovu vyrazil, tentokrát si však obrana hostů poradila o poznání lépe.
28
To, co se Bayeru nepovedlo v utkání LM proti Monaku, tedy skórovat, povedlo se v tomto ligovém utkání proti Kölnu, dočkají se diváci dalšího gólu?
26
Hakan Çalhanoğlu vyslal parádní střelu na branku, kterou gólman Horn nedokázal udržet, míč se od něho odrazil a když obránce Wimmer nezachytil náběh KARIMA BELLARABIHO, mohl domácí záložník z těsné blízkosti zakončit.
25
Vogt fauluje Bellarabiho před vlastním pokutovým územím, volný kop pro Bayer, ze vzdálenosti nějakých třiceti metrů.
24
Spahić nakopává směrem k pokutovému území Kölnu, ale obránci nekompromisně odkopávají.
23
Leno rozehrává, domácí kombinují ve středu hřiště.
22
Třetí zákrok Lena "na hraně", znovu se vrhl pod nohy pronikajícího hráče soupeře, tentokrát se do vápna vřítil Dušan Švento, ale ten souboj ustál.
22
Heung-min Son fauluje v hlavičkovém souboji na polovině Kölnu.
21
Dosavadní průběh zápasu až nápadně připomíná to, co jsme viděli v týdnu při utkání LM proti Monaku, které se také pouze bránilo, i přesto si odvezlo výhru 1:0.
20
Míč má ve svém držení obránce Kölnu Maroh, který vhazuje z pravé strany, na vlastní půli.
19
Míč nyní létá více vzduchem, než po zemi, spíše taková "mezihra".
18
Hosté vhazují z pravé strany, na vlastní polovině, míč však získává pouze soupeř.
17
To nebyla špatně zahraná situace, ale míč nakonec končí pouze vedle branky Kölnu.
16
Domácí vybojovali rohový kop, rozehrají z levé strany.
15
Pozor, další zákrok gólmana Leverkusenu, útočník hostů Ujah se dostal do úniku, který musí domácí gólman řešit skluzem pod nohy, tento zákrok vypadal trochu dramatičtěji, ale pokutový kop to není!
14
Brečko fauluje u půlící čáry, míč pro domácí, ti drží zatím častěji míč, ale co je to platné, když prohrávají 0:1.
13
Bender to zkouší z dálky, ale branku hostů přestřeluje, Horn bude moci vykopávat.
13
Nákop na polovinu Leverkusenu, Bender vyhrál hlavičkový souboj a Son se žene s míčem na noze na polovinu Kolína.
11
Domácí se nyní domáhají rohového kopu, ale sudí Kinhöfer je jiného názoru, odkop od branky Kolína.
10
Son posílá pas na pravou stranu, hosté odvrací.
9
Bellarabi neuspěl na pravém křídle, míč však domácím vrací faul soupeře.
8
Kolínští fotbalisté nakopávají míče na polovinu Leverkusenu, tomu se daří tyto "sbírat".
7
Boenisch fauluje na vlastní polovině, hosté rozehrávají.
6
Domácí se snaží o okamžitou odpověď, z pravé strany proniká Hakan Çalhanoğlu, který ale ztrácí míč.
4
Köln právě vstřelil branku!
Pokutový kop proměnil sám faulovaný MATTHIAS LEHMANN a hosté vedou.
4
Žlutou kartu dostává Bernd Leno (Bayer Leverkusen).
4
Byla nařízena penalta ve prospěch hostů, ve vápně fauluje gólman Leno pronikajícího Lehmanna!
3
Rohový kop domácích, z pravé strany, zakončuje Heung-min Son, ale netrefuje branku.
2
Domácí na polovině soupeře, centr do vápna, ale tam je Bellarabi o něco později, než by bývalo bylo záhodno, z pohledu domácího týmu.
1

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Jedvaj, Spahić, Boenisch – L. Bender, Castro – Bellarabi, Çalhanoğlu, Son Heung-min – Kießling.
Náhradníci: Krešić – Wendell, Rolfes, Öztunali, Brandt, R. Kruse, Drmić.

1. FC Köln: Horn – Brečko, Maroh, Mavraj, Wimmer, Hector – Švento, Lehmann, Vogt, Olkowski – Ujah.
Náhradníci: Kessler – Kalas, Peszko, Gerhardt, Bröker, Osako, Finne.

Rozhodčí: Kinhöfer – Thielert, Pelgrim.
Vzájemné zápasy
V minulé sezóně se oba týmy střetly dvakrát a vždy domácí tým prohrál. Na podzim zvítězil Kolín v Leverkusenu vysoko 4:1 v jarní odvetě pak zase zvítězil na hřišti soupeře Bayer 2:0!
Bayer Leverkusen
Svěřenci Rogera Schmidta budou v dnešním derby proti Kolínu napravit reputaci z nevydařeného utkání fotbalové Ligy mistrů, kdy před svými diváky nestačili na Monako, kterému smolně podlehli 0:1 v utkání, v němž měli velkou převahu a byli jasně lepší. Pak ovšem stačil jediný brejk hostů a byla z toho prohra. V Bundeslize drží Bayer čtvrté místo se stejným počtem bodů, jako třetí Borussia Mönchengladbach.
1. FC Köln
Kolínští vstupují do dnešního utkání z jedenácté příčky, kde mají patnáct bodů a drží se tak o skóre před dvanáctým Eintrachtem Frankfurt. Na svém kontě sice mají dvě domácí porážky z posledních kol, zároveň se ale mohou pochlubit dvěma výhrami za sebou z hřišť soupeřů! Uspěli na hřišti Werderu Brémy (1:0) i v předposledním kole v Hoffenheimu (4:3)! Právem si tak dělají zálusk na body i dnes, kdy se představí znovu venku!
V dnešním utkání, v rámci desátého bundesligového kola, přivítá v BayAreně v Leverkusenu domácí BAYER LEVERKUSEN hostující 1. FC KÖLN.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.