Marseille má jistotu, že povede tabulku francouzské Ligue 1 i příští víkend poté, co na domácím Stade Velodrome dokázala po gólech z kopačky Floriana Thauvina a hlavy Roda Fanniho porazit Nantes. Domácí mají před druhým PSG čtyřbodový náskok, zatímco hosté dnes přišli o sérii deseti zápasu bez porážky. Když ovšem něco končí, něco nového začíná. Konečný výsledek. Marseille 2 Nantes 0.
90+4
90+4
Nantes se ještě dostalo do útoku, jeho akce však žádné vzrušení nepřinesla.
90+3
Jedinou kaňkou na dnešním zápase bude z pohledu Marseille zranění Romaina Alessandriniho, jehož nahradil odchovanec Baptiste Aloé.
90+2
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Romain Alessandrini, přichází Baptiste Aloé.
90+1
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
Stejně tak i dnešní zápas. Uvidíme, kolik se bude nastavovat.
89
Nejlepší obrana v lize dnes dvakrát inkasovala a skvělá série Nantes se chýlí ke svému konci.
88
Ofsajd proti Dimitri Payetovi.
87
Steve Mandanda dnes předvedl tři spektakulární zákroky a nevypadá to, že by měl být v překonán.
85
Samozřejmě až na výjimku z kopačky Yacina Bammou, která směřovala pouze doprostřed brány.
84
Zatímco v prvním poločase si Nantes vytvořilo dvě skvělé šance, tak v tom druhém je útok jeho hráčů naprosto bezzubý.
83
Nantes vybojovalo rohový kop, který hosté rozehráli na přední tyč, tam byl ale opět pouze André-Pierre Gignac, který centr odvrátil do bezpečí.
81
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Georges-Kévin Nkoudou, přichází Vincent Bessat.
81
Giannnelli Imbula napřáhl zpoza šestnáctky levačkou k parádní přízemní střele, která těsně minula levou tyč a rozvlnila boční síť!
80
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Jacques-Alaixys Romao.
78
Yacine Bammou předvedl na hranici šestnáctky parádní Zidanovku a poté napřáhl k prudké přízemní střele, ta ale bohužel pro hosty směrovala pouze doprostřed brány, kde byl připravený Steve Mandanda!
77
Marseille zastavil útok Nantes tažený po levém křídle a Brice Dja Djedjé mohl navíc vhazovat.
76
Dvě změny v rychlém sledu, tak uvidíme, zda to hostům z Nantes k něčemu bude.
75
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Rémi Gomis, přichází Lucas Deaux.
74
Nantes připravuje další střídání v rychlém sledu.
73
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Serge Gakpé, přichází Johan Audel.
72
Jordan Veretout napřáhl zpoza šestnáctky k dalekonosné a tvrdé střele levačkou, kterou Steve Mandanda dokázal konečky prstů své pravé ruky vytěsnit na rohový kop! Fantastický moment z obou stran.
71
André-Pierre Gignac upadl v šestnáctce a požadoval odpískání penalty, útočník Marseille ale nedostal od hlavního rozhodčího potřebné svolení v podobě hvizdu a hra pokračovala dál.
71
Nezaujatý divák by si jistě přál, aby Nantes vstřelilo kontaktní gól a ještě zdramatizovalo závěr zápasu.
70
Za malou chvíli se rozběhne závěrečných dvacet minut zápasu a stále čekáme na nějakou příležitost Nantes.
69
André-Pierre Gignac předvedl na pravé straně pokutového území povedenou stahovačku a vracel míč prudkou přihrávkou před bránu, tam ale našel pouze jednoho z obránců Nantes, který sklepl míč do náruče Rémyho Rioua.
68
Kain Hansen posílal centr do šestnáctky, tam ale vyrostl Dimitri Payet, který odvrátil míč do bezpečí.
67
Benjamin Mendy se dostal po několikáté v zápase k centru, opět z toho ale žádné nebezpečí nebylo.
66
Vzápětí pálil zpoza šestnáctky Florian Thauvin, po jeho střele ale následoval pouze odkop od brány Rémyho Rioua.
65
Brice Dja Djedjé poslal na přední tyč z pravého křídla střílený centr, po kterém se dostal ke střele André-Pierre Gignac, jehož pokus rozvlnil boční síť.
64
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Abdelaziz Barrada, přichází Romain Alessandrini.
63
Dimitri Payet rozehrál rohový kop na vzdálenější tyč, kde míč stáhl ze vzduchu brankář Rémy Riou.
61
Ze zápasu uplynula hodina hry. Marseille vede nad Nantes stále 2:0.
60
Issa Cissokho odcentroval, jeho následný pas však odvrátil Nicolas N'Koulou.
59
Hosté se ještě v průběhu druhého poločasu k ničemu nedostali a Marseille má vývoj zápasu pevně pod kontrolou.
58
Nantes by mělo sáhnout ke střídání, pokud chce se zápasem ještě něco udělat a změnit svůj styl hry.
57
Domácí se čím dál více tlačí do útoku a snaží se o přidání další pojistky.
56
Hráči Marseille si vytvořili tlak, který zakončil střelou Abdelaziz Barrada, jehož pokus zpoza šestnáctky na pravé straně byl zablokován.
55
Faul, kterého se dopustil Giannelli Imbula Wanga.
54
Hosté se snaží napadat rozehrávku Marseille vysoko, zatím se jim to však příliš nedaří.
53
André-Pierre Gignac měl na svědomí první šanci ve druhém poločase, jeho přízemní střelu ze středu pokutového území ale dokázal Rémy Riou zneškodnit!
52
Na opačné straně vyzněl útok Marseille do prázdna a Rémy Riou mohl v klidu odkopávat od své brány.
51
Georges-Kóvin Nkoudou byl na levé straně zakřižován Bricem Dje Djedjém, hosté však mohli alespoň vhazovat.
50
Florian Thauvin odcentroval odcentroval z levého křídla, jeho pas ale zablokoval dobře postavený Issa Cissokho.
49
Bejmamin Mendy upadl v šestnáctce po zákroku Abdelazize Barrady, ten ale zahrál míč čistě a Mendy se poroučel k zemi naprosto zbytečně.
48
Jordan Veretout rozehrál standardní situaci, jeho dlouhý pas do šestnáctky ale odvrátil pozorný Mario Lemina.
47
Nantes disponuje fantastickou sérií deseti zápasů bez porážky, dnes to ale na bodový zisk nevypadá.
46
Hráči Nantes obstarali výkop druhého poločasu, do kterého vstoupily oba týmy beze změny.
46
Vracíme se zpět na Stade Velodrome, kde už hráči obou týmů přicházejí tunelem na hrací plochu a co nevidět bude moci začít druhý poločas, do kterého bude vstupovat Marseille s dvoubrankovým vedením, zatímco hráči Nantes mají před sebou těžkou šichtu.
První poločas nabídl fotbal ve vysokém tempu a také velké šance. Hosté z Nantes si vytvořili dvě skvělé příležitosti, ani jednou ale překonat skvělého Steva Mandandu nedokázali a tak přišel na druhé straně trest z paty Floriana Thauvina a v závěru prvního poločasu hlavy Roda Fanniho. Skóre po prvním poločase. Marseille 2 Nantes 0.
45+2
45+1
Abdelaziz Barrada rozehrál volný přímý kop Marseille z velmi nebezpečné pozice, jeho následná střela ale skončila na dobře postavené zdi Nantes.
45
Žlutou kartu dostává Rémi Gomis (FC Nantes).
44
Goerges-Kévin Nkoudou předváděl na levém křídle své technické dovednosti, vzápětí ale nepřesně přihrál.
43
Ofsajd, v němž se ocitl André-Pierre Gignac.
42
Mario Lemina vypálil zpoza šestnáctky, jeho následná střela ale skončila mimo.
41
Na přední tyči se dostal k centru dobře postavený André-Pierre Gignac a uklidil míč do bezpečí.
40
Nantes přešlo do útoku a vybojovalo rohový kop.
39
Marseille právě vstřelilo branku!
ROD FANNI zvyšuje krátce před přestávkou na 2:0 pro Olympique Marseille!! Florian Thauvin rozehrál na pravém křídle standardní situaci a svůj centr posadil na hlavu skvěle nabíhajícího Roda Fanniho, který míč usměrnil přesně ke vzdálenější levé tyči.
38
Žlutou kartu dostává Papy Mison Djilobodji (FC Nantes).
36
Georges-Kévin Nkoudou se ocitl na levé straně šestnáctky v obrovské šanci, tváří v tvář Steve Mandandovi ale neuspěl a brankář Marseille si připsal další fantastický zákrok!
35
Bejmanin Mendy opět v akci, jeho centr byl ale odvrácen.
34
Hosté vyrazili na steč po pravém křídle, tam ale zaúřadoval pozorný Benjamin Mendy.
32
Serge Gakpé rozehrál standardní situaci a jeden z hostujících hráčů se dostal v šestnáctce k hlavičce, ta ovšem z obtížné pozice zamířila hodně mimo.
31
Žlutou kartu dostává Dimitri Payet (Olympique Marseille).
30
PapyMison Djilobodji tvrdě zajel do Brice Dja Djedjého a hra byla přerušena.
29
Issa Cissokho posílal před bránu Steva Mandandy dobrý centr, ten ale odvrátil hlavou pozorný Rod Fanni.
28
Olympique Marseille nic z rohového kopu nevytěžil a Nantes se může pokusit o brzké vyrovnání.
27
Florian Thauvin málem přidal druhý gól, tentokrát k němu ale centr pro změnu z levého křídla nedolétl a jeden z obránců Nantes odvrátil míč na rohový kop.
26
Nantes dominovalo držení míče, nyní je mu to však naprosto k ničemu a musí dotahovat jednobrankové manko.
24
FLORIAN THAUVIN posílá Marseille do vedení a nejlepší liga francouzské Ligue 1 kapituluje! Dimitri Payet skvěle odcentroval z pravého křídla a uprostřed šestnáctky našel Floriana Thauvina, jenž míč uklidil přesnou patičkou do protipohybu bezmocného Rémyho Rioua.
23
Brice Dja Djedjé přihrál na pravém křídle Nicolasi N'Koulouovi, tomu se ale míč zamotal pod nohy a jeho následná přihrávka skončila pouze za postranní čarou.
22
Od té doby však na nějakou šanci čekáme marně. Snad se to brzy změní.
21
Dnešní zápas zatím nabídl jednu šanci, kterou měl na svědomí v osmé minutě Rémi Gomis, jehož střelu dokázal Steve Mandanda fantastickým zákrokem vyrazit.
20
Z útoku Nantes nic nebylo a v obranné fázi se musel činit kapitán hostů Olivier Veigneau. Podařilo se. Útok Marseille tažený po pravém křídle byl zastaven.
19
Hráči Nantes se usadili na polovině domácího týmu a přemýšlí kudy projít do šestnáctky.
18
Rod Fanni to udělal ve středu hřiště skvěle a poté přihrál Dimitrimu Pyetovi, jeho následný centr ale k André-Pierre Gignacovi nedoletěl.
15
Na Stade Velodrome panuje fantastická atmosféra. Hosté jsou však zatím těmi hráči, kteří udávají tempo hry.
14
Georges-Kévin Nkoudou rozehrál rohový kop, po kterém se dostal k hlavičce Oswaldo Vizcarrondo, jeho následný pokus ovšem zamířil nad.
13
Serge Gakpé napřáhl z úhlu a zpoza šestnáctky k přízemní střele, která byla sražena na rohový kop.
12
Rémy Gomis se snažil přenést hru doprava na Kiana Hansena, jeho vysoký pas byl ale příliš dlouhý a skončil za postranní čarou.
11
Marseille vybojoval rohový kop, po kterém se málem dostal do zakončení André Pierre Gignac, to ale nepřišlo a do protiútoku mohli vyrazit hosté.
10
Yacine Bammou předvedl na pravém křídle dobrý sprint a poté se dostal k centru, ten však skončil pouze v náruči připraveného Steve Mandandy.
9
Marseille byl v úvodu zápasu aktivnější, nyní ale mohl z ničeho nic inkasovat.
8
Rémi Gomis mohl poslat Nantes do vedení, když ze střední vzdálenosti napřáhl k nádherné táhlé přízemní střele, Steve Mandanda ji ale dokázal skvělým zákrokem vyrazit!
7
Hosté se ubránili a mohou přejít do protiútoku.
6
Pro doplnění. Marseille hraje v tradiční bíle kombinaci, zatímco Nantes v černé sadě dresů.
5
André-Pierre Gignac se snažil prodrat v blízkosti šestnáctky do zakončení, na její hranici ale o míč přišel.
4
Marseille bojuje v letošním ročníku Ligue 1 o ligový titul a dnes je favoritem zápasu, dokáže však tuto roli potvrdit?
3
Domácí se vrhli do útoku, centr Benjamina Mendyho byl ale nepřesný a Nantes se ubránilo.
1
Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a zápas mezi Marseille a Nantes může začít. Hlavním rozhodčím dnešního duelu je pan Ruddy Buquet.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Dja Djedjé, Fanni, N'Koulou, Mendy – Lemina, Imbula Wanga – Barrada, Payet, Thauvin – Gignac.
Náhradníci: Samba – Aloé, Morel, Alessandrini, Romao, Omrani, Batshuayi.

FC Nantes: Riou – Cissokho, Vizcarrondo, Djilobodji, Veigneau (C) – Gomis, Hansen – Gakpé, Veretout, Nkoudou – Bammou.
Náhradníci: Dupé – Alhadhur, Bedoya, Bessat, Deaux, Shechter, Audel.

Rozhodčí: Ruddy Buquet. Asistenti: P. Jeanne, J. Aube. Čtvrtý rozhodčí: H. Ben El Hadj.
Poslední vzájemné zápasy

Nantes – Marseille 1:1
Marseille – Nantes 0:1
Marseille – Nantes 2:0
Marseille – Nantes 3:0
Olympique Marseille si v této sezoně zatím vede skvěle. Domácí celek totiž zatím desetkrát vyhrát, jednou remizoval a třikrát prohrál. Na svém kontě má tak 31 bodů a v tabulce se nachází na prvním místě. Před druhým PSG má Marseille náskok jednoho bodu, takže dnes nebere nic jiného, než vítězství. Marseille se v této sezoně daří hlavně směrem dopředu, protože nastřílela už 30 branek, což je nejvíce ze všech týmů v Ligue 1. Uvidíme, jak si domácí povedou dnes.

FC Nantes si také nevede vůbec špatně. Hosté totiž mají na svém kontě slušných 24 bodů a nachází se na skvělém čtvrtém místě, což před sezonou určitě nikdo nečekal. Nantes má ale problémy se střílením branek, protože zatím jich hosté dali pouze devět. Na druhou stranu má celek Nantes skvělou obranu, protože inkasoval pouze devětkrát, což je skvělá vizitka. Čeká nás tedy souboj nejlepšího útoku s nejlepší obranou, a to bude hodně zajímavé.
Zdravím všechny příznivce kopané. Francouzská Ligue 1 má na programu úvodní zápas 15. kolo, ve kterém přivítá Marseille celek Nantes. Jasným favoritem tohoto duelu je domácí celek, tak uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.