Je tady konec dnešního utkání, ve kterém jsme viděli velice pohledný fotbal. Ve druhém poločase poslal Immobie svůj tým opět do vedení, které ale nevydrželo příliš dlouho. V 85. minutě se totiž do centru opřel hlavou Naldo a překazil tak BVB radost z výhry. Dortmund tedy opět nedokázal udržet vedení a znovu zbytečně ztratil důležité body.

Toto je ode mne pro dnešek vše a budu se těšit u dalšího onlajn přenosu na počtenou!
90+3
90+3
Subotič se snažil o rychlý nákop, ale jeho pokus končí v zámezí, odkud budou vhazovat hosté.
90+1
Hosté se snaží co nejvíce kouskovat a zdržovat hru. Jim remíza tolik vadit nebude.
90
Tobias Welz nastaví ještě 3 minuty nad rámec základní hrací doby.
90
Další střela, kterou z první vyslal Durm, ale míč letí vysoko nad bránu Wolfsburgu.
89
Schmelzer zkoušel vystřelit z otočky, ale trefil pouze jednoho z bránících hráčů a balon končí v rukavicích Benaglia.
88
Dortmund dělá vše proto, aby ještě dokázal strhnout zápas na svou stranu, ale domácí borci začínají být pomalu nervózní.
86
Tak teď se přesně potvrdilo, že BVB hrubě nezvládá koncovky zdánlivě vyhraných zápasů.
85
Wolfsburg právě vstřelil branku!
A nemožné se stává skutečným! Po vystřídání zahrávali hosté rohový kop a do přesného centru hlavou vlétl NALDO, který srovnává stav zápasu na 2:2!
84
A další posílení útočných řad Wolfsburgu. Ze hřiště se stahuje Ivan Perišič (WOF) a místo něj vběhne na hřiště Ivica Olič (WOF).
82
Immobile poslal přesný centr do vápna, který si zpracoval Aubameyang a ten už se chystal vystřelit na bránu, ale jeden z protihráčů skvěle zareagoval a zažehnal hrozící nebezpečí.
81
Hosté posilují útočné řady. Hřiště opustil Luiz Gustavo (WOF) a místo něj se přijde na hřiště ohřát Maximilian Arnold (WOF).
80
Jenže Jung šlapákem zastavil Schmelzera, což neuniklo pozornosti hlavnímu arbitrovi.
79
Teď se však k balonu dostal Wolfsburg a budou to horké chvilky pro domácí celek.
78
Do konce zápasu zbývá přibližně patnáct minut i s nějakým nastavením a BVB je na koni.
77
Ještě se nám schyluje k velkému závěru. Hosté se jistě nebudou chtít smířit s prohrou.
76
Dortmund právě vstřelil branku!
Signal Iduna Park bouří! Neuvěřitelnou hrubku vyrobil Naldo, následně se k balonu dostal CIRO IMMOBILE, který z hranice pokutového území propálil vše, co mu stálo v cestě.
75
Přichází střídání i na domácí straně. Hřiště opouští İlkay Gündogan (DOR) a místo něj se do hry zapojí Oliver Kirch (DOR)
74
První žlutá karta dnešního utkání, kterou vidí za svůj ostrý skluz Neven Subotič (DOR).
73
Immobile byl v náběhu za obranu, ale byl až příliš rychlý a nachytal se v ofsajdu.
72
Hosté kombinují na polovině hřiště a Borussia výborně vystupuje a napadá, což je pro Wolfsburg velice nepříjemné.
71
V posledních pěti střetnutích je gólový průměr na zápas mezi těmito soupeři téměř čtyři branky na jedno utkání. Je tedy dost pravděpodobné, že bychom se ještě nějaké branky mohli dočkat.
69
Perišič se ještě v pádu pokoušel nacentrovat do vápna, ale jeho pokus postrádal přesnost, a tak balon letí do zámezí.
68
Immobile se pokoušel o přihrávku, kterou hledal zřejmě Aubameyanga, ale nesetkal se s úspěchem.
67
BVB zatím stále výrazně ztrácí, co se týká držení míče, ale nyní je to právě vestfálský klub, který se drží na balonu.
66
Držení míče 38% – 62%

Střely na bránu 10 – 6
65
Tak to je neskutečné, co dnes zahodí Immobile. Dokázal se prodrat přes obránce až do zakončení, ale chyběly mu v konečném součtu jen centimetry.
63
A je tady avizované střídání. Ze hry odchází Vierinha (WOF) a nahrazuje ho Daniel Caligiuri (WOF).
62
Gündogan se dobře protáhl až do vápna, odkud ještě posílal balon přímo před bránu, kde ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
61
Tak nakonec odchází za postranní čáru a vypadá to, že se u hostující střídačky připravuje střídání.
60
Vierinha si zřejmě poranil kotník při vzdušném souboji se Schmelzerem a je ošetřován.
59
Schmelzer poslal do vápna dobrý centr, který ale dokázal Rodríguez hlavou odvrátit do bezpečí.
58
Hummels si zpracoval míč zahrávaný od rohového praporku do pokutového území a vystřelil na bránu. Střela směřovala k levé tyči, ale jeho pokus Benaglio vychytal.
56
Ale teď dostal Ciro Immobile nádhernou přihrávku na hranici pokutového území, balon si přilepil k noze a svou střelu namířil přesně k pravé tyči, kde ale zrovna letěl vzduchem čaroděj Benaglio.
55
Druhý poločas pokračuje v zatím o poznání vlažnějším tempu, než probíhal ten první.
54
Po dlouhé době se na balon dostal Dortmund, který kombinuje na polovině hřiště.
53
Vierinha čekal ve vápně na centr, který nakonec přišel, ale byl až příliš dlouhý.
51
Vidíme stále stejný obrázek hry. Hosté kombinují s balonem a BVB těží z rychlých protiútoků.
50
Schmelzer si pohlídal dotírajícího Vierinhu, který se snažil dostat k míči. Ten však končí v zámezí a odkopávat bude Langerak.
49
Něco neuvěřitelného! Hosté vyšachovali obranu BVB, balon se dostal až Perišičovi, který ale z bezprostřední blízkosti a ve 100% šanci selhal!
48
Rodriguez našel ve vápně hlavu De Bruyna, který ale nedokázal namířit balon přesně. K dorážce se ještě dostal Perišič, ale ani on neuspěl.
47
Hosté budou mít hned v úvodu druhého poločase možnost prosadit se z rohového kopu.
46
Je za námi prvních čtyřicet pět minut, ve kterých jsme viděli parádní fotbal, doplněný o jednu branku na každé straně a mnoho gólových příležitostí. Doufejme, že druhý poločas bude stejně tak povedený.
45
43
Gündogan zahrál rukou a k balonu se vrátí hráči VfL.
42
Rodriguez se snažil najít některého ze spoluhráčů ve vápně, ale Langerak sbírá ze vzduchu centrovaný míč.
41
Poslední zhruba čtyři minuty do konce základní hrací doby prvního poločasu a držení míče se začíná vyrovnávat.
40
Kevin De Bruyne vypálil jedovatou střelu, kterou však obětavým zákrokem zablokoval jeden ze soupeřových obránců.
38
Vieirinha se blýskl nadýchaným centrem do vápna, který ovšem soupeř odvrátil ještě lepším obranným zákrokem.
37
Tutovka, kterou zahodil Immobile. Ten byl osamocený před Benagliem, ale trefil pouze nohu hostující gólmana.
35
Rodriguez poslal centr do vápna, která ale našla pouze rukavice Langeraka.
34
Gündogan se rozhodl pro rozehrávku standardní situace dlouhým centrem. Pro jeho snahu neměli pochopení jeho spoluhráči.
33
Vieirinha si počínal tvrdě a bohužel pro něj také za hranicí pravidel. Je mu odpískán faul. Následovat bude přímý kop, který rozehraje někdo z hráčů týmu Dortmund.
32
První poločas se pomalu blíží ke svému konci a stále se hraje po jedné brance na každé straně.
31
Guilavogui se provinil proti pravidlům, když do protihráče zajel s přílišnou agresivitou. Tobias Welz píská faul a bude se kopat proti Benagliovi.
30
Tak hraje se opět od nuly, uvidíme, jak se s tím oba týmy vypořádají.
29
Tak nakonec je vyrovnáno! Hosté dostali možnost standardní situace z dobré pozice. K míči se postavil KEVIN DE BRUYNE a prostřelil zeď i s brankářem.
27
Hosté hrají styl alá Barcelona, ale zatím se jim to příliš nevyplácí.
26
Knoche ale na druhé straně fauloval Immobileho, takže se bude hrát pro změnu na bránu Benaglia.
25
Neven Subotič se snažil dostat k míči, ale zasáhl při tom nohy protihráče a u balonu zůstane Wolfsburg.
23
Großkreutz předvedl možná trochu sporný útočný faul, který hlavní arbitr postřehl, jinak by šel domácí záložník do rychlého brejku.
22
Stále je to přetlačovaná o polovinu hřiště. Ani jeden tým nechce povolit a snaží se převzít otěže hry.
21
Durm trestuhodně přišel o balon, ale nakonec celou situaci dokázala domácí obrana vyřešit.
20
Ou, Immobile dostal dobrou přihrávku na hranici velkého vápna, ale uspěchal se možná až příliš se střelou, která letěla někam na tribuny.
19
Gündogan teď předvedl nádhernou kličku a okamžitě poslal centr na rozběhnutého Immobileho, ale Benaglio byl u míče dřív.
18
Pravdou však je, že Wolfsburg hraje velice profesorsky a snaží se kontrolovat hru a zbytečně neztrácet balon.
17
BVB má pouhých 38% držení balonu, což je na takový velkoklub dosti málo.
16
Nyní byl Perišič v pozici zakončovatele, ale do jeho střely z hranice vápna mu stačil skočit pohotový Durm.
15
Perišic poslal dlouhý balon na Dosta, který ale přihrávku nedokázal dostihnout.
14
Hra se po vstřeleném gólu trochu uklidnila a již nevidíme tolik bezhlavých akci nahoru a dolu.
13
Po Hummelsově centru se do zakončení dostal Gündogan, ale jeho zakončení nebylo příliš přesné.
11
Immobile byl tvrdě sražen k zemi Jungem a píská se proti bráně Benaglia. Obránce Wolfsburgu může být rád, že jeho zákrok nebyl oceněn žlutou kartou.
10
Uvidíme, jestli Dortmund dokáže udržet vedení. Hosté jsou teď na balonu.
9
Začátek zápasu jako řemen. Jestli to takhle i nadále bude pokračovat, máme zaděláno na parádní mač.
8
Nádhera! Mats Hummels vzal balon, propelášil s ním několik desítek metrů, poslal přesnou přihrávku do běhu na Immobileho, který ještě stihl nacentrovat balon na vzdálenější tyč, kde byl připraven PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG.
6
Wolfsburg se sice velmi dlouho drží na balonu, ale až na výjimky se nedokáže probojovat na dostřel brány Langeraka.
5
Tak začátek zápasu je opravdu velice zajímavý a není v žádném případě nouze o brankové příležitosti.
4
De Bruyne zazdil obrovskou tutovku! Dostal zpět balon přímo na penaltový puntík, ze kterého napoprvé napálil Langeraka a následně poslal balon mimo bránu.
3
Nyní jsou ale u balonu hosté, kteří kombinují na obranné polovině BVB.
2
A v úvodu hned velká šance Aubameyanga, který dostal přesný centr do vápna a hlavou umístil balon jen kousek nad břevno!
1
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří dnes nastoupí v netradičních modrých dresech.
1

Borussia Dortmund: Langerak – Durm, Hummels, Schmelzer, Subotić – Kehl, Großkreutz, S. Bender, Gündoğan – Aubameyang, Immobile.
Náhradníci: Weidenfeller – Blaszczykowski, Ginter, Jojić, Kagawa, Kirch, Şahin.

VfL Wolfsburg: Benaglio – Jung, Naldo, Rodríguez, Knoche – Guilavogui, Gustavo, Vieirinha, de Bruyne – Perišič, Dost.
Náhradníci: Grün – Arnold, Caligiuri, Klose, Sissoko, Olić, Schäfer..

Nejlepší střelec P.-E. Aubameyang – 4 branky

Dortmund, to je letos označení pro jedno velké trápení. Vestfálský velkoklub v Lize mistrů válí, ale v Bundeslize má stejně bodů jako poslední Brémy a předposlední Freiburg. Z posledních pěti zápasů mají borci pod vedením Jürgena Kloppa dvě výhry, dvě prohry a jednu remízu.
VfL Wolfsburg

2. místo

30 bodů

Nejlepší střelec Ivica Olič – 5 branek

Wolfsburg zažívá sezonu snů. Nachází se momentálně na druhé příčce a z patnácti zápasů prohrál pouze třikrát. Na třetí Leverkusen má náskok šesti bodů a z posledních pěti zápasů třikrát vyhrál, jednou remizoval a jednou prohrál. Co víc by si mohli hráči ze severu Německa přát.
Vítáme vás u dnešního on-line přenosu ze zápasu německé Bundesligy mezi BVB a VfL Wolfsburg. Utkání začíná ve 20:00 a bude vás jím provázet David Košinár.