Je dobojováno! Ani ve druhém poločase příliš aktivní fotbalové podívané k vidění nebylo, ovšem domácí byli přece jenom o něco málo lepším celkem. Sociedad nakonec poslal do vedení Xabi Prieto. Tato branka zůstala jedinou, a tak San Sebastian udolal Eibar těsně 1:0. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!

Střely na branku: 8:6
90+3
90+2
Eibar sice aktivně napadá na útočné polovině, avšak zatím mu to není příliš platné. Sociedad odvrací jeden náznak ofenzivy za druhým.
90
K základní hrací době utkání budou nastaveny tři minuty. Přinesou dramatické momenty?
90
Volný kop žádné nebezpečí nepřinesl, což ale San Sebastianu příliš vrásek na čele nepřidělává. Domácí navíc naposledy střídají. Místo Canalese nastoupí do hry Hervías.
89
Castro svou výbornou ofenzivní prací vybojoval rohový kop, což domácím pochopitelně vyhovuje. Sociedad je velice blízko tříbodovému zisku.
88
Rohový kop dával Eibaru dobrou možnost, hosté jej zahrávali hned nadvakrát. Ani v jednom případě ale neuspěli, Rulli byl při vzdušném souboji faulován.
87
Abraham hledal dlouhým centrem do vápna některého ze spoluhráčů, leč tento pokus se minul účinkem. Hrát tak mohou znovu domácí.
86
Domácí podruhé střídají. Velu v poli nahradí Castro.
85
Veškerí snahy hostujícího celku jsou zatím marné, defenziva Sociedadu je pozorná.
84
Tak nyní již mají hosté územní převahu. Uvidíme, co z této výhody vytěží. Zatím byl pouze odpískán nedovolený zákrok v podání Nieta.
83
Eibar se pokusil přejít kupředu pomocí dlouhého nákopu, což se mu ale nepodařilo, hrát tak může opět San Sebastian.
82
Ángel Rodríguez si proklestil cestu až do zakončení. Ač byl tísněn, podařilo se mu nakonec vypálit. Tato rána ale branku neohrozila, Rulli si nepříliš prudký balon pohlídal.
81
Zatím se nezdá, že by se Eibar nadechoval k závěrečnému náporu, domácí zatím v poklidu kombinují na útočné polovině, což jim evidentně vyhovuje.
80
Do konce základní hrací doby zbývá posledních deset minut. Domácí fotbalisté nadále směřují za poměrně zaslouženým vítězstvím.
79
Kolbiště opouští Granero, na trávník nastupuje Elustondo.
78
Eibar měl možnost v podobě rohového kopu, ovšem naložil s ní žalostně. Dělová rána Garcíi končí mimo branku. Na straně Sociedadu se chystá střídání.
77
Současně si odchází odpočinout taktéž Errasti, místo kterého zasáhne do zápasu Lara.
77
Na řadu přichází další výměna sil, a to hned dvojitá. Místo Capy naskočí do hry Rodríguez.
76
Sociedad nadále kombinuje poměrně v poklidu, fotbalisté Eibaru se do žádných větších příležitosté nedostávají. Uvidíme, co přinese závěr klání.
75
Bude se znovu trestat. Za skluz zezadu dostává karetní napomenutí Lillo (EIB).
74
Capova dělovka z poměrně velké vzdálenosti mezi tři tyče nezamířila, Rulli nakonec vůbec zasahovat nemusel.
73
Rohový kop v podání domácího celku kýžené ovoce nepřinesl, zakončení Canalese bylo velmi nepřesné. O rozehrávku se postará Irureta.
71
Vela se tlačil do další zajímavé pozice, ovšem nakonec byl zablokována hostujícím obránce, který jej do zakončení nepustil. Následovat bude znovu uvedení balonu do hry v podání Irurety.
70
Nepovedná kombinace končí u brankáře Irurety. Hostující mág posléze rozehrál nakrátko. Do konce základní hrací doby zbývá dvacet minut.
69
Nieto se vydal do rychlého brejku po levé straně, ovšem balon mu utekl. Hrát tak mohou opět fotbalisté Sociedadu.
68
Eibaru se nedá upřít snaha, leč hosté zatím selhávají především ve finální kombinaci. Také proto si Eibar nevytváří prakticky žádné brankové příležitosti.
67
První výměna sil. Ze hřiště putuje hostující Del Moral, kterého nahradí Nieto.
66
Berjónův centr z levé strany v poklidu eliminovala defenziva San Sebastianu. Následně se domácí vydali do protiútoku, který měl ale jepičí život.
65
Sociedad poněkud polevuje, hosté se stále častěji dostávají kupředu. Zatím jsou ale v dostatečné vzdálenosti od branky domácích.
64
Domácí byli chyceni v ofsajdové pasti, rozehrávat tak budou fotbalisté Eibaru, kterým se čas bude stále více neúprosně krátit.
63
Ani další volný kop hostujícího celku neměl valného významu, Rulli letící balon kontroloval a ihned jej lapil do své moci. S rozehrávkou následně pochopitelně vůbec nepospíchal.
62
Eibar značně vysunul napadání, což mu ale zatím není příliš platné, domácí stále v poklidu kontrolují těsný náskok.
61
Arruabarrenova aktivita vybojovala hostujícímu celku rohový kop, který ale Eibar nedokázal zužitkovat, neboť se Añibarro provinil nedovoleným zákrokem ve velkém vápně.
60
Odehrána je čistá hodina, domácí se ve druhé půli ujali vedení. Zaslouženě se hlavičkou prosadil Xabi Prieto. Hosté zatím v tomto poločase tahají za hratší konec.
59
Do další zajímavé pozice se dostal Agirretxe, jehož dělovka ale pouze vyprášila Iruretovy rukavice. Hostující brankář poté ihned rozehrál.
58
Volný kop se Eibaru vůbec nepovedl, pokus zamířil pouze do zdi. Následně se z protiofenzivy neujal ani projektil vyslaným Carlosem Velou.
57
Hosté se vydali do ofenzivy, kterou musel hasit Elustondo (RSC). Mladý zadák za tento zákrok obdržel žlutou kartu. Rozehrávat tak budou hosté.
55
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Domácí jdou nakonec přece jenom do vedení. Rohový kop velmi nenápadně halou prodloužil XABI PRIETO, načež se míč poměrně šťastně snesl k pravé tyči.
53
Standardní situace poté žádné nebezpečí nepřinesla, Eibar se ubránil v naprosté pohodě. Po rychlém odkopu je ale u míče opět domácí ekipa.
52
Granero nezamířil vůbec špatně, ale střelecký pokus pod břevno nakonec Irureta výborně vytěsnil alespoň na rohový kop.
51
Eibar je nadále pod mírným tlakem, leč zatím svému soupeři odolává poměrně úspěšně. Nakonec se ale bude kopat přímý kop z poměrně zajímavé pozici těsně před velkým vápnem, faulován byl Vela.
50
Del Moral chyboval, čímž nabídl možnost v podobě protiútoku. Vela po doběhnutí do velkého vápna vrátil zpět na dobíhajícího Prieta, který ale zamířil nad branku.
49
Domácí jsou v úvodu poločasu mnohem aktivnější, ale zatím jejich snaha přichází vniveč. Uvidíme, zda v následujících minutách nastane změna.
48
Do centru vložil hlavu Agirretxe, který se nakonec zřejmě pouze srazil se soupeřem. Zdá se ale býti v pořádku. Následovat bude odkop od branky.
47
Tentokráte domácí akci zastavil nedovolený zákrok v podání Capy. Sociedad tak bude rozehrávat z poměrně velké vzdálenosti. Jak s touto situací naloží?
46
Vela se pokoušel odcentrovat z levé strany, ale tento pas se stal pro Iruretu laskominou. Hostující brankář posléze dlouhým odkopem rozehrál.
46
Je tomu skutečně tak. K vidění byl nepříliš atraktivní poločas, který přinesl vyrovnanou, ale defenzivě laděnou hru. Jedinou výraznější příležitost měl v závěru půle hostující Del Moral, ovšem ani on nedokázal Rulliho překonat. Utkání je tak nadále otevřené na obě strany. Jak se bude nadále vyvíjet? Sledujte náš on-line přenos!

Střely na branku: 0:3
45+1
45+1
Del Moral si ve velkém vápně pomohl nedovoleně, a tak se o rozehrávku postará Rulli. V prvním poločase se již s největší pravděpodobností nic závažného neuděje.
45
Agirretxeho pokus z velkého úhlu neměl naději na jakýkoliv úspěch. K základní hrací době prvního poločasu se bude nastavovat rovná minuta.
44
Saul zkusil své štěstí z velké vzdálenosti, ale nakonec napálil pouze boční síť hostující svatyně. Znovu se tedy bude kopat od branky.
43
Capa centroval z pravé strany hrací plochy, ale Rulli si opět počínal velmi sebejistě a míč odvrátil do klidných vod.
42
Doposud největší příležitost utkání! Del Moral zůstal po centru z pravé strany zcela zapomenut, načež měl spoustu času a prostoru pro zakončení. Rulli ale pohotově zmenšil střelecký úhel a pokus hostujícího útočníka zneškodnil.
41
Před brankou Eibaru nastal velký zmatek, ovšem nikdo z domácích nedokázal balon umístit za brankovou čáru. Eibar tak uklidnil pohotový Irureta.
40
Carlos Vela natáhl ze zhruba pětatřiceti metrů ke střele. Branku ale minul, bude se tedy znovu kopat od branky. Na hrací ploše zůstal ležet Errasti, leč zdá se, že bude v pořádku.
39
Prieto se natahoval po letícím balonu, ovšem při svém počínání byl zastaven. Na trávníku se mírně přiostřuje, ale hlavní sudí zatím ponechává bez přerušení.
38
Již pátá standardní situace ale žádné nebezpečí nepřinesla, po nenápadné střeleckém pokusu míč získal Rulli.
37
Velův centr skončil na hlavně hostujícího zadáka, San Sebastian bude zahrávat rohový kop z pravé strany hrací plochy.
36
Martínez pelášil po levé straně, ale poté přihrál velice nepřesně. Následovat bude odkop od branky Eibaru, o který se postará Irureta.
35
Do konce prvního poločasu zbývá deset minut. S míčem na kopačkách se nyní pohybují opět domácí, jejichž kombinace ale neměla dlouhého trvání.
34
Granero se chtěl prosmýknout podél levé postranní lajny, v čemž mu ale zabránil vrátivší se Berjón, která elegantním skluzem poslal balon mimo hrací plochu.
33
Míče se znovu chopili domácí fotbalisté, jejichž postupný útok ale skončil velmi záhy, a to těsně po přechodu půlící čáry.
32
Rulli musel zasahovat, i když o příliš obtížný zásah nešlo. Berjón natáhl těsně před velkým vápnen, leč střelu do protipohybu domácí brankář očekával, tudíž ji mohl eliminovat.
31
Po delší době se u balonu drží Eibar. Obrana Realu je ale zatím neprostupná, hosté spíše kombinují na vlastní polovině.
30
Hraje se převážně v okolí středového kruhu, ani jedno z mužstev se do aktivního napadání příliš netlačí. Uvidíme, co přinesou následující minuty.
29
Agirretxe naskočil na centr z volného kopu, ale vlajka pomezního arbitra vylétla nahoru. Domácí útočník se ocitl v ofsajdovém postavení, bude se znovu kopat od branky.
28
Tentokráte Del Moral nesprávně zpracoval, kulatého nesmyslu se tak ujal Rulli. Stále sledujeme poměrně nudné utkání, které postrádá větší možnosti.
27
Bóveda se snažil přihrát přes dva domácí obránce, což se mu nepodařílo. Elustondo ale odkopl pouze za postranní čáru. Vhazování pro Eibar.
26
Capa se řítil do zajímavé pozice, leč na poslední chvíli Martínez balon odkopl alespoň na rohový kop. Ten poté žádné nebezpečí nepřinesl, Berjónův pas pouze prolétl velkým vápnem.
25
García zastavil nedovoleně Granera. Hostující záložník si musí dávat bedlivý pozor, neboť již jednu žlutou kartu na svém kontě má.
24
Canales prodloužil centr z pravé strany trávníku, ovšem ani s tímto Irureta pochopitelně žádné větší potíže neměl. Poté dlouhým odkopem rozehrál.
23
Domácí jsou stále nastěhování na útočné polovině, ovšem do žádných vážnějších pozic se zatím nedostávají.
22
Sociead kombinuje na vlastní polovině a postupným útokem se snaží prodrat do dobře konsolidované obrany Eibaru. Velův centr z pravé strany nakonec lapil Irureta.
21
Prieto chtěl propasírovat balon mezi obránci Eibaru, ovšem jeden z nich balon dle názoru domácího středopolaře zasáhl rukou. Opakovaný záběr však tuto domněnku nepotvrdil, a tak mohou hrát hosté.
20
Je za námi úvodní dvacetiminutovka utkání, v níž jsme neviděli žádnou výraznější brankovou příležitost. Na světelné tabuli tak nadále svítí bezbrankové skóre.
19
Domácí přece jenom trochu přidali na aktivitě, stále častěji se dostávají do blízkosti hostující svatyně. Podaří se San Sebastianu otevřít skóre?
18
Rohový kop Sociedadu pouze procestoval velkým vápnem, ani jeden z domácích borců balon nezasáhl. Celá akce byl zakončena velice nepřesnou ranou v podání Parda.
17
Další nedovolený zákrok v podání hostujícího celku, tentokráte si proti regulím počínal Del Moral. O rozehrávku se postará opět brankář Rulli.
16
Rulli se dostal k poměrně jednoduchému zásahu proti střele z hranice velkého vápna. Takovéto pokusy brankáře Sociedadu zcela jistě nezaskočí.
14
Hosté budou rozehrávat, neboť byl Boveda u postranní lajny zastaven nedovoleným způsobem. Vše se ale odehrálo v dostatečné vzdálenosti od branky.
13
Carlos Vela se po rychlém protiútoku po levé straně dostal do střelecké pozice, ovšem z úhlu zamířil nad branku. Irureta nemusel zasahovat.
12
Dlouhý pas, jehož autorem se stal Berjón, doputoval k Martínezovi, který jej prodloužil k Rullimu. Domácí mág tak uvede balon do hry.
11
Agirretxemu nyní utekl balon, znovu se tak bude kopat od branky. Ani jeden z brankářů si zatím nepřipsal obtížnější zákrok. Bude tomu tak i nadále?
10
Velice nepřesný centr v podání Elustonda končí autovým vhazováním pro Eibar. Příchozí fanoušci si zatím na své příliš nepřijdou.
9
Oba celky se zatím spíše oťukávají, doposud jsme neviděli žádnou výraznější příležitost. Uvidíme, co přinesou následující minuty.
8
Vela posílal do vápna střílenou přihrávku, avšak balon pouze procestoval velkým vápnem. Následovat tak bude odkop od branky Eibaru.
7
Vela sprintoval po pravé sdtraně, načež se vydal do velkého vápna. Ještě před tímto územím jej ale faulem zastavil David García (EIB). Hostující středopolař za svůj počin dostává žlutou kartu.
6
Martínez odcentroval pouze do Iruretových rukavic, s tímto balonem neměl hostující brankář potíže. Po následném souboji zasáhl svého soka loktem do obličeje Granero (RSC), za což dostává žlutou kartu.
5
Prieto chtěl projít podél levé postranní lajny, což se mu ale nepodařilo, neboť byl faulován. Sociedad tak má k dispozici volný kop z poměrně velké vzdálenosti.
4
Nakrátko rozehraná standardní situace končí nevalně, Real Sociedad se bez větěích problémů ubránil a balon odkop do klidných vod.
3
Prudký centr do velkého vápna odvrátil domácí Martínez, a to bez větších problémů. Z následného protiútoku hosté vybojovali rohový kop. Jak s ním naloží?
2
Po pravé straně hrací plochy se kupředu snažil protáhnout Berjón, ale ani on soupeři nebezpečí nepřivodil. Taktéž Rulli se tak postará o uvedení balonu do hry.
1
Domácí se hned v úvodu duelu vydali kupředu, ovšem Agirretxeho hlavička skončila mimo branku. Následovat tak bude odkop.
1
Oba celky již nastupují na hrací plochu, utkání bude za malou chvíli zahájeno.

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Yuri, I. Martínez, M. González, Elustondo – Granero, Pardo – Canales, Prieto (C), Vela – Agirretxe.
Náhradníci: Zubikarai – Ansotegi, Castro, de la Bella, Finnbogason, Elustondo, Hervías.

SD Eibar: Irureta – Bóveda, Añibarro (C), Abraham, Lillo – Errasti, D. García – Capa Rodríguez, Arruabarrena, Berjón – del Moral.
Náhradníci: Irazusta – Ekiza, Á. Rodríguez, D. Boateng, D. Nieto, Lara, Vilà.

Rozhodčí: González – Sánchez, Rubio.
Nejlepším střelcem domácího klubu je Carlos Vela, který vstřelil už 9 branek. Za hosty je nejúspěšnějším Mikel Arruabarrena s pěti brankami.
Poslední vzájemný zápas, hraný 24. 8. 2014, skončil lépe pro Eibar, jenž vyhrál na vlastní půdě 1:0.
Eibar je momentálně osmý a na svém účtu má sedmadvacet bodů, ke kterým patří záporné skóre 24:25.

V posledním zápase svěřenci Gaizka Garitana remizovali na půde Córdoby 1:1.
San Sebastian se nachází na dvanácté příčce se ziskem devatenácti bodů. V dosavadních devatenácti zápasech vstřelil 19 branek a 24 jich obdržel.

V posledním utkání tým Davida Moyese prohrál před vlastními fanoušky 0:1 s Vallecanem.
Dobrý večer, vítám Vás u online přenosu ze španělské Primera Division! Na programu je dvacáté kolo, které nám nabízí duel, kde San Sebastian na svém trávníku vyzve Eibar. Zápasem Vás bude provázet Libor Kucza.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.