To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Lavička Bayeru ještě připravovala taktické střídání, kdy se do hry na poslední sekundy měl dostat Papadopoulos, ale k tomu již nedošlo, sudí Kircher totiž ukončil zápas, v němž jsme se gólu nedočkali, oba týmy se tak podělí o bod. To je dobrý výsledek hlavně pro Borussii, která ve svém prvním jarním utkání naznačila své možnosti, které rozhodně neodpovídají tomu, že by se mělo hrát o záchranu. Bayer dnes nehrál špatně, ale v koncovce mu chybělo trochu více klidu a tolik potřebného štěstí.
90+3
90+2
Ve druhé nastavené minutě mají možnost zaútočit hosté, zkouší to po levé straně, Leno musel ven z branky a odehrát alespoň do autu.
90+1
Míč směřuje do vápna, tam si naskakuje Mchitarjan, před nímž ale míč stahuje Leno.
90
Volný kop pro Borussii, na polovině soupeře, rozehraje Nuri Şahin.
89
Castro bojuje s obráncem Borussie, ale jeho snaha je zbytečná, je máván ofsajd.
88
Ale ani akce Borussie není zakončená tak, jak by si hosté přáli, Leno vykopává.
87
Bellarabi rozehrál na polovině soupeře, ale Wendell zahrál rukou, akce Bayeru tak končí, rozehrávají hosté.
87
A další faul, tentokrát faulován Bender.
86
Hosté posílají dlouhý nákop k brance Bayeru, Leno si "došel" pro míč.
86
V závěru zápasu nám začíná přibývat faulů, které nepříjemně kouskují hru a navíc zbytečně jitří emoce na trávníku.
85
Hilbert trochu zariskoval na polovině Borussie, kde, pokud by ztratil míč, hrozil brejk soupeře.
85
Leno se po střele natahoval, s největší pravděpodobností by i míč dokázal vytěsnit, mířil-li by do branky. Nyní může rozehrávat od své branky.
84
Nuri Şahin pálí z hranice pokutového území, dělovka z voleje, ale míč končí pouze vedle branky soupeře.
83
Jenže k míči se opět dostali domácí, Wendell zkouší z levé strany, z ostrého úhlu, dostat míč před branku, ale posílá ho pouze mimo hřiště.
83
Schmelzer přelstil Bellarabiho, míč končí v autu, ale hosté budou vhazovat.
82
Bayer na polovině soupeře, autové vhazování z pravé strany, z blízkosti rohového praporku.
81
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Adrián Ramos.
80
Poslední desetiminutovka, Borussia připravuje střídání.
78
Kouč Bayeru Roger Schimdt pozorně sleduje dění na trávníku, je jasné, že stačí udělat sebemenší chybu a zápas může být ztracen.
76
Gonzalo Castro chtěl nyní ve vápně Borussie technicky překonat Weidenfellera, ale poslal míč pouze vysoko nad branku.
75
Útočným faulem končí akce Bayeru, hosté rozehrávají.
74
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Simon Rolfes.
73
Hakan Çalhanoğlu rozehrál, ale obrana Borussie odvrací.
73
Bellarabi hraje opravdu výtečně, po jeho akci budou domácí zahrávat rohový kop z pravé strany.
72
Míč se dostává až k Weidenfellerovi, ten bude rozehrávat.
70
Je před námi posledních dvacet minut a stav je stále bezbrankový, hraje se však parádní fotbal!
69
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Josip Drmić, přichází Julian Brandt.
68
Drmić s míčem na levém křídle, ale pokazil přihrávku.
66
Rohový kop pro Borussii.
64
Kießling směřuje přihrávku Drmićovi na hranici vápna soupeře, zasáhl obránce Borussie.
63
Míč nyní létá poměrně často vzduchem, chtělo by to zkusit kombinaci více po zemi.
62
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Kevin Großkreutz, přichází Henrich Mchitarjan.
61
Míč směřuje do pokutového území Borussie, kde si pro něho "došel" Weidenfeller.
61
Hakan Çalhanoğlu rozehraje volný kop z pravé strany, na polovině soupeře.
60
Je za námi hodina hry, sledujeme konečně pohledné utkání, v němž není nouze o zajímavé momenty na té či oné straně, jen ty góly tomu stále chybí.
59
To měl být zřejmě nějaký "signál", nacvičená situace, která ale nevyšla dle představ.
58
Rohový kop pro Bayer, Çalhanoğlu rozehraje z pravé strany.
56
Ve druhém poločase je to mnohem lepší fotbalové představení, než co jsme sledovali v tom prvním.
54
Toprak rozehrál, nakonec se ke střele zpoza vápna dostává Kießling, který ale branku Borussie netrefuje.
53
Domácí s míčem ve středu hřiště, po faulu soupeře budou rozehrávat volný kop.
51
Bender musí být ošetřován na hrací ploše, ale nebude to nic vážného.
50
Ciro Immobile se dostal z pravé strany do zakončení, Leno jeho střelu fantastickým zákrokem vyráží!
49
Hummels sleduje míč, mířící do autu, hosté budou vhazovat z levé strany, ve středu hřiště.
48
Hosté napadají rozehrávku Bayeru, Toprak tak raději nakopává míč dopředu.
46
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Łukasz Piszczek, přichází Neven Subotić.
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
Po prvním poločase je stav bezbrankový, což je, vzhledem k průběhu hry, odpovídající skóre. Oba týmy se sice snažily zaměstnat defenzivu soupeře, ale víc se to dařilo domácím, zejména průniky Drmiće a Bellarabiho nadělaly spoustu vrásek na čele obránců Borussie. Doufejme, že se ve druhém poločase nějakého toho gólu dočkáme.
45
45
Probíhá poslední minuta první poločasu, resp. řádné hrací doby, Borussia má míč a bude rozehrávat volný kop ve středu hřiště.
43
Borussia odvrací míč do bezpečí, ten se postupně dostává až na polovinu Bayeru.
42
Çalhanoğlu rozehraje rohový kop z pravé strany.
41
Aktivní Bellarabi "zlobí" defenzivu Borussie svými průniky po pravé straně, nyní odcentroval tak, že donutil Weidenfellera k zákroku, míč se totiž stáčel do branky!
39
Žlutou kartu dostává Kevin Kampl (Borussia Dortmund).
39
Bellarabi nyní "udělal" šanci pro Castra, který se uvnitř vápna sice trefuje do branky, ale tam na brankové čáře bránící Hummels vyhlavičkovává!
38
Schmelzer vhazuje z levé strany, na polovině Bayeru.
36
Útočný faul Immobileho na bránícího Hilberta, domácí získávají míč, Leno rozehrává.
34
Drmić se snažil o odpískání pokutového kopu, sudí mu dal okamžitě najevo, že tomu tak nebude.
32
Jako již tradičně, volný kop rozehrál Çalhanoğlu, jehož pokus prošel bránící zdí, ale mířil pouze do míst, kde stál připravený Weidenfeller.
31
Žlutou kartu dostává Marcel Schmelzer (Borussia Dortmund) za faul na Bellarabiho.
31
Bellarabi faulován Schmelzerem, do kterého však ostře naběhl.
30
Po první půl hodině zápasu je jasné, že tento zápas bude vyrovnaný, byť se oba týmy nachází na opačných "pólech" ligové tabulky. Dočkáme se gólu do poločasové přestávky?
29
Na konci celé akce Borussie je střele Nuri Şahina, který však branku Bayeru míjí.
28
Faulovaný Marco Reus rozehrál volný kop z levé strany, na bližší tyči odvrací bránící Wendell na roh.
27
Reus faulován bránícím Toprakem, volný kop pro Borussii.
26
Nakonec to není nic vážného a Wendell se vrací zpět do hry. Schmelzer se dostává ke střele zpoza vápna, Leno chytá.
26
Wendell musí být ošetřován na vlastní polovině.
24
Bellarabi zastihl míč ještě na hrací ploše, na pravém křídle, ale poté ho pouze kopl do náruče Weidenfellera.
22
Gólman Leno se zapojí do rozehrávky, následuje dlouhý nákop Spahiće na polovinu Borussie.
21
Reus fauluje na polovině Bayeru, domácí rozehrají.
20
Bender hledá na levé straně Drmiće, ale ten prohrál souboj s obráncem Borussie.
18
Statistika držení míče: 60% : 40%.
17
Toprak neuspěl v souboji na pravém křídle, míč končí mimo hřiště, Weidenfeller vykopává.
15
Leno to udělal velmi chytře, skluzem se sice dostal těsně za vápno, ale míč pustil na lajně, po doklouzání ho bleskově, již ve vápně, znovu chytil.
14
Žlutou kartu dostává Josip Drmić (Bayer Leverkusen).
13
Gólman Leno nyní vyběhl z branky a chytil míč, ale těsně na hranici vápna!
12
Stále platí, že se hraje poměrně opatrně, většina soubojů ve středu hřiště.
11
Marco Reus se ocitl v ofsajdu, pozorné oko asistenta vše postřehlo.
9
Souboj o míč ve středu hřiště, získává ho Toprak, který okamžitě zakládá útočnou akci Bayeru.
7
Schmelzer vhazuje z levé strany, na polovině soupeře.
6
Hraje se převážně ve středu hřiště, opatrný úvod zápasu z obou stran.
4
Míč končí u gólmana Borussie, Weidenfeller vykopává.
3
A Bellarabi nakonec vybojoval rohový kop pro svůj tým.
2
Faul hostů na polovině Bayeru, domácí rozehrávají. Míč směřuje na polovinu Borussie, Bellarabi se snaží prosadit na pravém křídle.
1

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Toprak, Spahić, Wendell – L. Bender, Castro – Bellarabi, Çalhanoğlu, Drmić – Kießling.
Náhradníci: Krešić – Reinartz, Rolfes, Papadopoulos, Boenisch, Brandt, Jurčenko.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Papastathopoulos, Hummels, Schmelzer – Ginter, Şahin – Großkreutz, Reus, Kampl – Immobile.
Náhradníci: Alomerović – Subotić, Kagawa, Mchitarjan, Aubameyang, Ramos, Kirch..
Vzájemné zápasy
V minulé sezóně se oba týmy střetly celkem dvakrát, na podzim skončilo utkání v Leverkusenu nerozhodně 2:2, na jaře pak v Dortmundu kraloval Bayer, který vyhrál 2:0.
Borussia Dortmund
Tragický podzim Borussie, která do jarních půjde z předposlední pozice, nezpůsobil v Dortmundu žádné velké zemětřesení, jak se možná očekávalo. Trenér Jürgen Klopp má stále důvěru vedení, klub udržel i své hvězdy, byť se spekulovalo např. o odchodu kapitána Marco Reuse do Realu Madrid. Navíc se uzdravili i hráči, kteří měli Borussii na podzim "táhnout", mezi nimi i turecký reprezentant, narozený v Německu, Nuri Şahin. Sebedůvěru načerpala Borussia i během přípravných zápasů před startem jara, kdy zvítězila během španělského soustředení nad Sionem i Steauou Bukurešť (vždy 1:0). Další dva zápasy sehrála Borussia na hřištích soupeřů, a to v Utrechtu (výhra 1:0) a v Düsseldorfu (remíza 1:1).
Bayer Leverkusen
Tento duel uzavírá první jarní kolo německé Bundesligy, která odstartovala svou druhou část jako poslední z kvalitních lig. Bayer během zimní přestávky dořešil příchod Tina Jedvaje z AS Řím, který na podzim v Leverkusenu hostoval, nyní se oba kluby dohodly na trvalém přestupu a devatenáctiletý talent podepsal smlouvu až do června 2020! Před startem jara se Bayer poměřil s dvěma věhlasnými kluby z Brazílie, s Fluminense FC a SC Corinthias. Obě utkání se hrála na Floridě a Bayer v tom prvním uspěl s Fluminense, kdy vyhrál 3:0, ve druhém utkání s Corinthias již ale nestačil a prohrál 1:2.
V dnešním utkání, v rámci osmnáctého bundesligového kola, přivítá v BayAreně v Leverkusenu domácí BAYER LEVERKUSEN hostující BORUSSII DORTMUND. Utkání bude rozhodovat hlavní sudí Knut Kircher, kterému na čarách budou pomáhat Kempter a Schiffner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.