A je dobojováno! Freiburg byl po pauze jako vyměněný a doslova převálcoval svého soupeře. Hlavní zásluhu na tom má střídající Niels Petersen, který přišel na hřiště až v druhé půli a třemi zásahy zařídil svému novému zaměstnavateli vítězství! Prosadil si i Václav Darida, který proměnil pokutový kop. Freiburg se po vysokém vítězství tak odpoutal ode dna tabulky a poskočil až na nesestupové třinácté místo!
90+2
90+2
Alexander Madlung se ještě dostal po centru k hlavičce. jeho pokus prolétl jen těsně vedle domácí svatyně.
90+1
Další rychlý brejk zakončoval tentokrát Schmid, gólman Trapp jeho pokus z těžkého úhlu výborně lapil do svých rukavic.
90
Dvě minuty nad rámec řádné hrací doby přidá rozhodčí Zwayer.
88
Freiburg právě vstřelil branku!
A je to již 4:1! NIELS PETERSEN ukázal své schopnosti a během druhé půle završil čistý hattrick! Schmid na levé straně nádherně oklamal obránce, poslal centr do vápna na útočníka Freiburgu, jehož hlavičku nejprve ještě dokázal jeden z obránců společně s gólmanem Trappem odvrátit, ale na následnou dorážku z blízkosti byli oba již krátcí.
86
Orli se ještě snaží s průběhem utkání něco udělat, domácí obrana ale funguje na jedničku.
85
Vladimír Darida zakončil rychlý protiútok svého týmu střelou z dálky, která skončila někde na tribuně.
84
Piazónův pas do šestnáctky obrana Freiburgu v poklidu odvrátila.
83
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Makoto Hasebe, přichází Alexander Madlung.
82
Freiburg se soustřeďuje převážně pochopitelně na pevnou defenzívu.
81
Domácí fanoušci hlasitě oslavují. K vítězství je přesto ještě vzhledem k divokosti dnešního zápasu daleko.
80
Russova střela zpoza vápna minula branku gólmana Bürkiho pouze přibližně o metr.
79
Obrana domácích odvrátila balon pouze na rohový kop.
78
Standardní situace pro Frankfurt ze slibné pozice.
77
Brankář Trapp parádním zákrokem proti střele z blízkosti zachránil svůj tým od další branky. Přesto nakonec sudí odpískal ofsajd, takže by ani případná branka neplatila.
76
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Stefan Aigner, přichází Sonny Kittel.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Takaši Inuj, přichází Lucas Piazón.
76
75
Darida přenesl hru na druhou stranu na volného Schmida, který si zasekl míč do středu a vypálil. Jeho tvrdou ránu na poslední možnou chvíli zastavil Chandler.
74
Hra se v posledních minutách přelévá z jedné strany na druhou.
72
Philipp podrazil soupeře a od sudího dostává žlutou kartu.
72
Útočnou akci Frankfurtu zastavil odpískaný ofsajd.
70
Tak to je neuvěřitelné! Freiburg přidává během chvilky další branku a odskakuje tak svému soupeři na rozdíl dvou tref! Frantz se dostal po levé straně přes tři protihráče a následně poslal centr přesně na hlavu NILSA PETERSENA, který z blízkosti zatloukl balon nechytatelně do sítě.
69
Schmid připravil míč pro nabíhajícího Vladimíra Daridu, který zpoza vápna pořádně vyprášil rukavice gólmana Trappa.
68
Obří příležitost pro Felixe Klause! Domácí záložník se řítil zcela sám na gólmana Trappa, kterého se snažil efektně přehodit. Na poslední chvíli mu ale do míče trkl jeden z obránců, takže se balon nakonec snesl jen těsně vedle branku!
67
Nucené střídání na domácí straně. Místo zraněného Mehmediho přichází na hřiště Philipp.
65
Mehmedi má nějaký zdravotní problém a už se odebral až do kabiny.
64
Tak to byl fofr! Freiburg během chvilky otáčí průběh zápasu! Rychlý pas z hloubi pole našel rozběhnutého Klause, který nádherným pasem před branku vybídl zcela volného NILSE PETERSENA, který z blízkosti bez potíží poslal míč za bezmocného gólmana Trappa.
63
Střelená branka doslova napumpovala do domácích novou krev.
61
A je srovnáno! VLADIMÍR DARIDA poslal míč přesně k tyči a nedal tak žádnou šanci gólmanovi Trappovi, aby zasáhl. Gólman hostů navíc skočil na zcela opačnou stranu branky.
61
Po faulu na Güntera budou domácí kopat pokutový kop!
61
Na Daridu si hostující obránci počkali a sebrali mu balon.
60
S centrem do šestnáctky si domácí obránci hravě poradili.
58
Mehmedi zajel tvrdě do brankáře Trappa. Sudí jeho nevybíravý zákrok trestá žlutou kartou.
57
Další Schmidův centr opět hostující obrana dokázala odvrátit.
56
Schmidova nabídka do vápna hledala Mehmediho, obránce Russ ale hrozící nebezpečí velmi rychle zažehnal.
55
Freiburg je sice u balonu, ale příliš si s ním zatím neví rady.
54
Mehmedi opět slibně rozjetou akci spíše zazdil než-li rozvinul.
53
Chandler zajel do protihráče a vysloužil si žluté ocenění.
52
Darida si chytře pokryl balon a donutil soupeře, aby ho na půlicí čáře fauloval.
51
Aigner se dostal po Chandlerově nabídce až do vápna, kde se ještě snažil najít zcela volného Seferoviče, na něhož ale byla přihrávka příliš dlouhá.
49
Dlouhý aut až do vápna domácích dokázala nakonec obrana v poklidu odklidit.
48
Nyní si již hosté dávají pozor na útočné choutky okysličené jedenáctky Freiburgu.
47
A mohlo být vyrovnáno! Velký závar před brankou Frankfurtu nakonec vyústil ve velkou šanci Jonathana Schmida, který z hranice šestnáctky z voleje vypálil jen těsně vedle hostující svatyni§
46
Freiburg se ihned s vervou pustil do útoku.
46
Do druhé půle nezasáhnou již Schuster a Riether. Do hry jde naopak Petersen a Sorg.
46
46
Hosté byli v první půli jednoznačně aktivnějším týmem na hřišti a zaslouženě se ujali hned v první minutě zápasu vedení, kdy se po standardní situaci prosadil Russ. Freiburg se po celou první část pomalu k pořádnému zakončení nedostal a může být proto rád, že zatím prohrává pouze o jednu branku, hosté totiž hned několikrát ještě pěkně zahrozili.
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
45+1
45+1
Centr do šestnáctky hostující obrana v poklidu odvrátila.
45+1
Rozhodčí nastaví jednu minutku.
45
Stejně dopadl i gólman Trapp, který si šel promluvit se sudím.
45
Bamba tvrdě zajel do soupeře a obdržel žluté ocenění.
44
Po faulu Meiera budou mít domácí chvilku klidu na pořádnou rozehrávku.
44
Stenderova střela zpoza vápna pořádně vyprášila rukavice Bürkimu, který opět spolehlivým zákrokem podržel svůj tým.
43
Domácí si nadále komplikují situaci a jsou stále pod tlakem.
42
Riether se netrefil do balonu, čímž opět dovolil soupeři, aby se zmocnil kulatého nesmyslu.
41
Hosté zahrávali dva rohového kopy v rychlém sledu. Žádné nebezpečí ale z toho nevzniklo.
40
Inui vyslal nádherným kolmým pasem do gólové šance Seferoviče, který ale z velkého úhlu brankář Bürkiho nepřekonal. Gólman Freiburgu vytěsnil jeho tvrdou ránu levou nohou.
39
Domácí zahrávají rohového kopy velmi netradičně. Nicméně zatím bez kýženého úspěchu.
38
Rohový kop pro Freiburg.
37
Rozhodčí po přerušení hry jde domluvit trenérovi domácích, který nepůsobí zrovna klidným dojmem.
35
Oczipka to udělal chytře na levé straně a donutil protivníka, aby ho fauloval.
34
Po tvrdém souboji oba dva zúčastnění leží na trávníků. Sudí zatím nechává karty v kapsičce.
33
Další ošemetnou situaci defenzíva domácích opět dokázala vyřešit.
32
Meier se dostal po centru k balonu, obtočil se okolo svého strážce a zakončil. Brankář Bürki proti jeho střele ale předvedl parádní zákrok a zachránil svůj tým od pohromy. Následně navíc přišel ještě hvizd sudího, který signalizoval faul hostů.
31
Frankfurt bude zahrávat rohový kop.
29
Pěknou akci domácích zastavil odpískaný ofsajd.
28
Hosté vysunutým presinkem pořádně znepříjemňují Freiburgu rozehrávku.
27
Klausův centr z pravé strany hostující obrana v poklidu odklidila.
25
Trapp vyběhl ze své branky a málem toho mohl litovat. Gólman Frankfurtu ale ukázal, že kromě brankářského umění je i dostatečně rychlý. Trapp byl totiž u míče dříve než dotírají Mehmedi.
24
Klaus sebral sice hostům balon, ale z následné kombinace ho opět domácí lacino vrátili svému soupeři.
23
Orli jsou u míče a mohou založit další útočnou akci.
21
Vladimír Darida našel z levé strany naběhnutého Frantze, jenž ale nedokázal z těžké pozice pořádně ani vystřelit.
20
Následný rohový kop domácí barvy přečkali bez potíží.
19
Na druhé straně mohlo také udeřit! Seferović se dostal před šestnáctku a vypálil. Jeho pokus letící pod břevno brankář Bürki parádně vyškrábl nad svoji branku.
18
Frantz se dostal z levé strany do výborné pozice. Jeho přízemní pokus pořádně vystrašil gólmana Trappa, který jeho pokus vytěsňoval konečky prstů mimo svoji svatyni.
17
Mehmedi to udělal dobře a donutil soupeře, aby ho fauloval na půlicí čáře.
16
Domácí vyrovnali sice hru, ale k ohrožení Trappovy branky se ještě stále nedostali.
15
Inui se uvolnil z levé strany a vypálil. Jeho přízemní pokus prošel pouze vedle branky.
14
Freiburg se dostal dopředu, ale jeho akce skončilo po nepřesném pasu.
12
Tlak hostů nadále pokračuje.
11
Mehmedi podskočil míč a opět ho tak lacino daroval svému protivníkovi.
11
Mehmedi se snažil vyvést míč, ale ještě na své polovině o něj přišel.
10
Orli jsou opět nastěhováni v blízkosti šestnáctky soupeře.
9
Klaus ale po souboji na pravé straně o míč velmi brzy přišel.
8
Domácí se až nyní poprvé dostali na polovinu soupeře.
7
Útočnou akci hostů zastavil odpískaný ofsajd Meiera.
6
Domácí jsou nadále pod velkým tlakem. U míče jsou stále hráči Frankfurtu.
5
Tentokrát si domácí obránci s centrovaným balonem do vápna poradili.
4
Frankfurt bude zahrávat standardní situaci z podobné pozice, jako z které padla první branka.
3
Freiburg se nadále brání hluboko na vlastní polovině hřiště.
2
Hosté nadále aktivnější a diktují tempo hry.
1
Frankfurt právě vstřelil branku!
Tak to je úvod! Eintracht Frankfurt se hned v první minutě utkání ujímá vedení! Centr od Stendera do šestnáctky domácích letěl přesně na zadní tyč, kde našel nehlídaného MARCA RUSSE, který ve skluzu z blízkosti dopravil míč do sítě.
1
Po faulu Vladimíra Daridy budou hosté zahrávat standardní situaci z výborné pozice.
1

SC Freiburg: Bürki – Riether, Torrejón, Höhn, Günter – Klaus, Schuster, Darida, Schmid – Mehmedi, Frantz.
Náhradníci: Mielitz – Schahin, Sorg, Philipp, Höfler, Daehli, Petersen.

Eintracht Frankfurt: Trapp – Chandler, Russ, Bamba, Oczipka – Aigner, Stendera, Hasebe, Inuj – Seferović, Meier.
Náhradníci: Wiedwald – Zambrano, Madlung, Flum, Piazón, Kittel, Kinsombi.

Rozhodčí: Zwayer – Steuer, Pelgrim.
Dnešní utkání nemá vůbec jasného favorita. Hodně bude záležet na tom, jak týmy potrénovali a poštelovali souhru v zimní pauze. Určitě se přesto můžeme těšit na českého reprezentanta Vladimíra Daridu, který by měl nastoupit v základní sestavě domácího týmu.
Eintracht Frankfurt nedělal přes zimu žádné velké pohyby v kádru. Nejčastěji se mluvilo akorát o českém legionáři Václavu Kadlecovi, jehož se snažilo několik týmů vysvobodit se zatím nepovedeného angažmá hostování. Vedení Eintrachtu ale všechny nabídky rezolutně smetlo ze stolu. Frankfurt se nachází v přesném středu tabulky. Blíže ale mají hosté spíše k příčkám zaručující poháry, na něž ztrácejí čtyři body.
SC Freiburg nedoznal přes zimní přestávku výraznějších změn. Kádr zůstal zcela pohromadě. Domácí sice nelichotivě uzavírají celý peloton ligy, ale zároveň je nutné dodat, že letošní Bundesliga je velmi vyrovnaná a mezi týmy jsou jen velmi malé bodové odstupy. Případné dnešní vítězství by proto poslalo domácí barvy ihned mimo sestupové pozice.
Vítejte u Bundesligy! Po zimní pauze se nám opět rozjíždí nejvyšší fotbalová soutěže v Německu. Druhou polovinu soutěže zahájí na domácí půdě poslední Freiburg, který přivítá devátý Frankfurt.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.