Domácí tak dnešní vyrovnaný duel nakonec dotáhli do vítězného konce! Ve druhé půli už k vidění žádný hezký fotbal nebyl, z jediné vážnější akce se ale dokázal prosadit Belotti a zajistilm svému týmu tři body! Hellas poté až do konce zápasu nebyl schopen Palermo nijak ohrozit a ve výsledku tak dnes po právu odchází s prázdnou. Tímto se s Vámi tedy pro dnešek loučím a přeji Vám příjemný zbytek neděle.
90+4
90+4
V samotném závěru mají hosté velký tlak, nakonec ale ztratili míč, protože utekl Saviolovi do autu.
90+3
Naopak na druhé straně s k nebezpečné střele z dálky dostal Dybala, vzdálenější tyč ale o kousek minul!
90+2
Ani další z akcí hostů úspěch nepřinesla, k míči se po ofsajdu Toniho opět dostane Sorrentino.
90+1
Velice tvrdě se srazil Saviola s Vitiellem, sudí píská faul na domácího obránce a zároveň nastavuje čtyři minuty.
90
Míč ale na konci celé akce stejně sebral Sorrentino, což znamená, že domácí mohou zatím být v klidu.
89
A vzápětí znovu Toni vybojoval roh, když jeho přihrávka byla sražena za brankovou čáru.
89
Nakonec se ke střele zpoza vápna dostal Toni, Sorrentino ale mičudu zkrotil a nedopustil žádné komplikace.
88
Hostující tlak není tak silný, jak by Hellas chtěl a domácí si zvládají celkem v klidu poradit.
87
Střídání v týmu U.S. Citta di Palermo: ze hřiště odchází Achraf Lazaar, přichází Fabio Daprela.
86
Další z četných kontrů domácích skončil neúspěšně, Čočev totiž na míč ideálně nedosáhl.
85
Ke střílenému centru se dostal z hrany pokutového území Saviola, Sorrentino ale byl na zemi včas a míč vyrazil.
83
Ale hlavička Rafy Márqueze mířila pouze mimo bránu, takže domácí budou opět tahat čas.
83
Hosté mají k dispozici přímý kop a posílají skoro všechny hráče vpřed. Navíc vidí domácí hříšník Andelkovič za své počínání žlutou.
82
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Ivan Martić, přichází Javier Saviola.
81
Střídání v týmu U.S. Citta di Palermo: ze hřiště odchází Franco Vázquez, přichází Ivajlo Čočev.
81
Více tedy teď musejí útočit hosté, uvidíme, co nám v posledních deseti minutách předvedou.
79
Palermo právě vstřelilo branku!
Tak nakonec je tu přeci jen druhá branka domácích! Když to už vypadalo, že domácí tlak opadá, dostal se k centru ze strany Vázquez a před Benussim míč zvládl tečovat do brány střídající ANDREA BELOTTI!
77
Na druhé straně vyzkoušel pozornost obrany Greco, střela mu byla sražena na roh.
76
Tuto akci pro změnu před Vázquezem zastavil Márquez a je tu pouze další z řady rohových kopů.
75
Některý z koučů by se možná měl konečně odhodlat razantněji sáhnout do sestavy, protože to evidentně nefunguje na ani jedné ze stran.
74
Druhý poločas fotbalové krásy moc nepobral a my sledujeme opravdu nudnou kombinaci domácího týmu kousek za půlící čárou.
72
I nadále hrají hlavně domácí, jejich kombinace je ale celkem monotónní a nic nebezpečného pro Hellas nevěští.
70
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Nico López, přichází Kris Jogan.
70
Střídání v týmu U.S. Citta di Palermo: ze hřiště odchází Mato Jajalo, přichází Andrea Belotti.
70
Ke střele se nakonec odhodlal Vázquez, bránu ale o nějaký ten metr minul a vzrušení je tak zbytečné.
70
Tlak domácích se ale přeci jen zvyšuje, teď drží hosty ve vlastním vápně a snaží se prorazit.
68
Hra je teď hodně rozháraná a nedá se říci, kdo je lepší. Z brány musel Sorrentino, aby pokryl dlouhý míč od Marquese, nakonec byl úspěšný.
67
Jedovatý pokus vypustil stále aktivní Dybala, jeho střela placírkou z pořádné dálky ale Benussiho nijak z míry nevyvedla.
66
A po chvíli se ofsajde provinil López, který byl na své kolegy až příliš rychlý.
65
A pískot se ještě znásobil potom, co právě Luca Toni stál na konci další hostující akce a míč poslal hlavou kousek vedle.
64
Další faul na svou osobu získal Toni a fandové už to moc sportovně neberou. Na útočníka hostů už se celkem vydatně píská.
62
Po zákroku Morganelly zůstal na trávníku Tachtsidis a vypadá to, že bude muset střídat. Připravuje se už jeden z náhradníků.
61
Další faul pro své barvy vybojoval Toni a hosté tak mohou vyrazit vpřed.
60
Následný roh pak poslal až do zámezí Barreto a hosté mohou opět pošetřit čas.
60
Ani Vázquez na druhé straně nechtěl zůstat zahanben, bránu ale za přispění teče také netrefil.
59
K jedovaté střele z dálky se dostal Christodulopulos, bránu ale přízemním pokusem minul a Sorrentino tak mohl hned vykopnout.
58
Vázquez naproti tomu zahrál rukou a celá akce tak skončila ještě před jakýmkoliv zakončením.
57
Posléze se rozhodl pálit Jajalo, bránu ale o hodně minul a musí se tak opět vracet zpátky.
56
Ani ten se ale nedal označit za úspěšný, míč totiž daleko pryč boxuje Benussi.
55
Otěže zápasu už opět přebírá Palermo, akce Bolzoniho ale rezonuje pouze v další roh.
54
K obrannému zákroku se nakonec musel uchýlit Marques, poradil si ale a je tu pouze roh.
53
Ten ale úspěch nepřinesl a odkopem od brány se může prezentovat Benussi.
52
Teď si ale na míč do šestnáctky naběhl Dybala, sice ho minul, ale nakonec je z toho roh.
51
Ani teď se domácí definitivně neosvobodili, nákop Gonzáleze byl totiž okamžitě vrácen zpátky.
50
A Palermo akci svého soka zastavilo jen za cenu autu, musí se tak i nadále bránit.
49
Při útočném snažení fauloval Vázquez, míč se tak opět přesunul na kopačky hráčů Hellasu.
47
Nakonec se dopředu vydal odvážně Dybala, po několik úspěšných kličkách ale s míčem vběhl až do autu a přišel o něj.
47
Už se něco snaží vymyslet i domácí ekipa, je to ale hodně bojácné a míč se pohybuje na jejich obranné polovině.
46
První akci druhé půle měli hosté, Tonimu ale míč na hraně vápna odskočil a Sorrentino si pro něj v poklidu došel.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Je tu tak konec první půle a sledujeme velice vyrovnaný fotbal. Trochu navrch měli v úvodní pětačtyřicetiminutovce přeci jen domácí hráči, kteří ale od samého úvodu prohrávali, když se po rohu trefil Tachtsidis. Na srovnávací branku jsme ale dlouho čekat nemuseli, protože parádní přímý kop zahrál Dybala a stanovil tak poločasové skóre. Oba dva týmy měly do pauzy ještě po jedné velké šanci, oba ale selhaly a rozhodne se tak ve druhé půli.
45+2
45+1
Svůj dlouhý nákop ale poslal Márquez pouze do autu a Palermo s jeho rozehráním nijak nespěchá.
45+1
Sudí se rozhodl přidat navrch dvě minuty hrací doby, což znamená, že stav se klidně ještě může změnit.
45
Poločas už se dohrává a když neuspěl ani Dybala, který byl na poslední chvíli odzbrojen, vypadá to tak, že do kabin se půjde za současného stavu.
44
Domácí chtějí evidentně skórovat už do poločasu, to se jim ale stále nedaří, i když velkou šanci na to už měli.
43
Ve velké šanci teď naprosto selhal domácí Vázquez! Ten si naběhl na přízemní míč Barreta a úplně osamocen pálil z malého vápna pouze těsně nad šibenici!
42
Ani ti ale ve svém snažení neuspěli a míč opět mění majitele. Nesledujeme nijak pohlednou pasáž zápasu.
41
Teď ovšem mičudu ztratil Vázquez a to znamená, že dopředu mohou borci hostujícího celku.
39
I nadále jsou lepším týmem domácí, kteří ale nemají recept na prolomení obrany Hellasu. Momentálně se tak míč pohybuje kousek za půlící čárou.
38
Hra se opět přelila a do otevřené obrany vbíhal Toni, pas na něj ale přesný nebyl a míč získal brankář Sorrentino.
37
Na druhé straně se k zakončení protlačil Dybala, míč ale z voleje poslal pouze hodně mimo.
36
Obrovská šance hostů teď zůstala neproměněna! Za obranou se zjevil López, kterého sice Sorrentino vychytal, ale míč vyrazil pouze ke Grecovi. Ten ovšem napálil pouze bloky a když se to samé stalo i vzápětí Tonimu, gólová šance tak vyzněla do ztracena!
35
Vázquez se vrátil vypomoci obraně, to se mu ale moc nepovedlo, když fauloval Toniho a daroval hostům přímák.
33
Protiútok Verony ale zabrzdil zpětným pasem Greco, protože dopředu mu nikdo nenaběhl a míč pochopitelně nechtěl ztratit.
32
U postranní čáry se uvolnil Lazaar, jeho centr ale nakonec na poslední chvíli odvrátil Moras.
31
Po útoku hostů míč skončil za autovou čárou, což značí, že vhazovat mohou hráči jihoitalského týmu.
30
Sérii kopů od rohového praporku v domácím podání přerušil svým hvizdem sudí, který viděl útočný faul Barreta.
29
K nebezpečnému střílenému centru se dostal Barreto, míč ale nakonec zvládl Benussi vytěsnit alespoň na roh!
28
Domácí jsou zatím lepším týmem, teď byl u postranní čáry faulován Lazaar a Palermo tak může vyjádřit svou převahu i gólově.
27
Gólově se teď sice prosadili hosté, López ale byl ve skutečně výrazném ofsajdu.
25
Hra se už posunula alespoň na půlku hostů, po neúspěšné akci se drží za bok kvůli nepříjemném pádu Dybala, snad ale bude v pořádku.
24
Tempo hry diktují stále domácí fotbalisté, teď se ale nikam neženou a na své půlce trpělivě vyčkávají na svou šanci.
23
Takřka ihned se ale k míči opět dostali hráči Palerma, Barreto ho ale nakonec poslal pouze do autu.
22
Snahy domácích jsou ale nakonec přerušeny faulem na Toniho, který vybojoval standardku kousek za půlkou.
21
U míče v posledních minutách takřka výlučně domácí a teď pořádnou bombu z ničeho nic vyslal Vázquez! Překvapil jak mne, tak i gólmana Benussiho a ten tak měl co dělat, aby jedovatý projektil zastavil!
20
Domácím tento nádherný moment vlil krev do žil, tvrdá střela po rohu od Bolzoniho ale trefila pouze bloky.
19
Žlutou kartu viděl za svůj faul na Vázqueze Marques, který ani moc neprotestuje.
18
Úžasná, famózní a hlavně gólová střela PAULA DYBALY byla nakonec výsledkem této standardní situace! Argentinský mladík napřáhl a umístěnou střelou k pravé tyči prostřelil bezmocného Benussiho. Míč se navíc ještě odrazil do brány od samotné tyče, takže střela to byla skutečně nechytatelná!
17
Po protiútoku na druhé straně vybojoval přmák faulovaný Bolzoni a pozice ke střele to rozhodně není k zahození.
16
Další roh hostů už tak úspěšný, jako ten první, nebyl a míč hráči Palerma zavčasu odvrátili do bezpečí.
15
Do vápna už se chystal vtrhnout Toni, jeho manévry ale zastavil připravený Vitiello, který ho čistě odzbrojil.
14
Faulu se následně dopustil i Vázquez a jelikož to byl faul útočný, domácí tak pozbyli možnost rozvinout další akci.
13
Faulován byl kousek za půlkou Greco, což znamená přímý kop ve prospěch hostů.
12
Ani z této příležitosti ale domácí pranic nevytěžili a hrají opět hráči Hellasu.
11
Po straně to zkusil znovu agilní Dybala a nakonec byl zastaven za hranicí fotbalových zákonů! Je tu tedy standardka pro Palermo.
10
Pokus o odpověď ze strany Dybaly úspěšný nebyl, argentinský útočník míč na hraně vápna ztratil.
8
Hellas Verona právě vstřelila branku!
A právě z tohoto rohu padá první branka zápasu! Na přesný centr Greca si vně vápna nejvýše vyskočil PANAGIOTIS TACHTSIDIS a míč poslal prudkou hlavičkou nechytatelně k tyči!
8
Po faulu na Tachtsidise měli hosté k dispozici přímák, po kterém nakonec vybojovali rohový kop.
7
Akce Hellasu ztroskotala na nepřesném Jajalově pasu, který doskákal až ke gólmanovi Sorrentinovi.
6
Barreto bojoval o mičudu o postranní čáry, ta mu ale po zisku utekla do zámezí a vrací se tak do moci hostů.
5
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Jacopo Sala, přichází Lazaros Christodulopulos.
4
Sala už opouští hřiště za doprovodu zdravotníků, na hřiště se chystá Christodulopulos.
3
Na zemi zůstává Sala a vypadá to, že uvidíme první střídání. Hostující záložník totiž má evidentně vážné svalové problémy.
2
Ani první roh domácímu celku nic nepřinesl, Barreto ho totiž poslal do prvního clonícího hráče.
1
U míče jsou jako první domácí, Dybala ale ve svém prvním útoku neuspěl, když narazil do připravené obrany.
1

U.S. Citta di Palermo: Sorrentino – Vitiello, González, Andelkovič – Morganella, Bolzoni, Jajalo, Barreto, Lazaar – Vázquez – Dybala.
Náhradníci: Ujkani, Fulignati – Pisano, João Silva, Milanovič, Emerson, Della Rocca, Čočev, Terzi, Quaison, Daprela, Belotti.

Hellas Verona FC: Benussi – Marques, Márquez, Moras – Martić, Sala, Tachtsidis, Greco, Brivio – López, Toni.
Náhradníci: Rafael, Gollini – Sörensen, Saviola, Christodulopulos, Gomez, Valoti, Ionita, Campanharo, Agostini, Jogan.

Rozhodčí: Tommasi – Rocca, Tegoni.
Hosté z Verony jsou na tom o trochu hůře, když jsou na 14. místě tabulky, o udržení se ale bát nemusí. Se 24 body z 20 zápasů totiž má celkem pohodlný náskok šesti bodů na 18. Chievo. Skóre 22:32 nám prozrazuje, že tady už to s ofenzivou tak valné není, protože průměr 1,1 gólu na zápas zase tak atraktivní není. Nejvíce se na počtu vstřelených branek podílel šestigólový veterán Luca Toni.
Domácí Palermo je na tom letos velice dobře a jakožto adept na sestup se nachází na výtečném osmém místě se ziskem 27 bodů z 20 zápasů. Navíc má jihoitalský celek neutrální skóre 32:32, které napovídá, že s ofenzivou problémy určitě nejsou. Nejlepším střelcem tohoto skromného týmu pak je s deseti góly velkokluby žádaný Argentinec Paulo Dybala.
Dobrý den, vítám Vás u zápasu italské Serie A mezi týmy U.S. Citta di Palermo a Hellasu Verona FC. Dnešním textovým přenosem Vás bude provázet Ondřej Hradecký.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.