To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu.
Je konec! Leverkusenu nakonec stačil jeden gól k vítězství. Domácí měli ve většině zápasu jasně navrch a mohli přidat další branky, ale jediným úspěšným střelcem zůstal Simon Rolfes, díky jehož trefě z 33. minuty vítězí Leverkusen nad Freiburgem 1:0.
90+2
90+1
Na konci první nastavené minuty si hosté vytvořili dlouho očekávanou gólovou příležitost! Po centru z pravé strany se ve vápně dostal k hlavičce Schmid, který těsně poslal balón těsně vedle tyče.
90+1
Freiburg ze standardky nezahrozil a u míče je Leverkusen. Rozhodčí Hartmann nastavuje dvě minuty.
90
Schmid bude rozehrávat standardku z téměř poloviny hřiště. Většina hráčů je nastěhována v šestnáctce Leverkusenu.
89
Domácí zakládali rychlý brejk, ale Sonovu kolmici vystihl Günter a do útoku jde opět Freiburg.
88
Freiburg se nyní přeci jen usídlil s míčem na útočné polovině. Uvidíme, zda si hosté nakonec vytvoří nějakou šanci na vyrovnání.
86
Drmić potáhl míč přes útočnou polovinu hřiště až k šestnátce a následně vypálil, ale jeho střela byla zblokována.
85
Son hledal kolmou přihrávkou nabíhajícího Kießlinga, ale u míče byl dříve vyběhnuvší brankář Bürki.
83
Reinartz mířil zpoza šestnáctky do pravé šibenice, ale míč se kroutil ven z brány, kterou nakonec těsně minul.
82
Na útočné polovině teď fauloval Jonathan Schmid, takže u míče bude opět Bayer.
81
Oba týmy již využily všechny tři možnosti ke střídání a zápas dospěl do poslední desetiminutovky. Dočkáme se ještě nějaké změny stavu, nebo utkání rozhodne jediný gól domácích?
80
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Admir Mehmedi, přichází Dani Schahin.
78
Hosté si teď nechali utéct míč do zámezí, takže bude rozehrávat brankář Leno.
76
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Josip Drmić.
75
Freiburg se teď po delší době podíval s míčem na útočnou polovinu, ale nic nebezpečného z toho nebylo a v útoku jsou nyní již opět domácí.
74
Nově nastoupivší Brandt si v šestnáctce špatně zpracoval balón, čímž se připravil o šanci.
72
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Julian Brandt.
72
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Julian Schuster, přichází Nicolas Höfler.
71
Roh rozehrál Çalhanoğlu, který kroutil míč k zadní tyči, kde musel zasáhnout gólman Bürki. Nebýt jeho, možná by to byl gól přímo z rohového kopu!
70
Çalhanoğlu se v úhlu dostal do zakončení a jeho střelu nebezpečně tečoval jeden z obránců! Míč nakonec proletěl nad bránou Freiburgu, takže Leverkusen bude kopat rohový kop.
69
Çalhanoğlův tvrdý centr vyboxoval Bürki pryč ze svého vápna.
68
Po Schusterově faulu následuje standardní situace ve prospěch Leverkusenu.
66
Zápas teď postrádá tempo. Hra je často přerušovaná kvůli menším faulům a míč se pohybuje mezi oběma šestnáctkami.
64
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lars Bender, přichází Stefan Reinartz.
62
Leverkusenu se nedaří postupný útok, a ta to Kießling zkusil dlouhým míčem do vápna, ale balón skončil jen v rukavicích Bürkiho.
60
Hodina hry je za námi a k vidění je stále stejný obrázek. Leverkusen drží balón a hosté brání na vlastní polovině.
57
Hosté se po delší době dostali na chvíli k míči, ale na útočné polovině toho příliš nevymysleli. Leno je zatím ve druhém poločase bez práce.
54
Leverkusen má jasnou herní převahu, ale stále je to jen o jeden gól.
52
Po rohovém kopu se míč odrazil na hranici vápna k Sonovi, který vypálil z voleje a jeho střelu která mířila do brány, zblokoval Schuster, který teď zachránil Freiburg!
52
Rohový kop pro domácí Bayer.
51
Stejně jako v první půli se hraje zejména na polovině Freiburgu. Leverkusen se postupným útokem snaží vyzrát na obranu hostů.
49
Son se snažil chytrou kolmicí najít ve vápně nabíhajícího Bellarabiho, ale k míči se dostal dříve brankář Bürki.
47
Po Daridově faulu zůstanou u míče domácí, kteří budou rozehrávat z poloviny hřiště.
46
První poločas je za námi. Leverkusen měl jasnou územní převahu, ale dlouho se mu nedařilo vytvořit nějakou gólovou šanci. Čekání nakonec ve 33. minutě ukončil Simon Rolfes, který se trefil po centru Bellarabiho, který Bürki jen vyrazil před sebe. O poločase tedy panuje v BayAreně stav 1:0. Druhá půle začne přibližně v 16:32.
45+2
45+1
Son se dostal s míčem až hluboko do šestnáctky, ale byl už trochu v úhlu, takže si s jeho střelou dokázal Bürki poradit a vyrazit míč mimo bránu.
45+1
Rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
44
Klaus si po přerušení sedl na trávník a zranění mu nakonec přeci jen nedovolí utkání dohrát. Ve 44. minutě musí Freiburg sáhnout k prvnímu střídání a na hřiště jde místo zraněného Felixe Klause Karim Guédé.
42
Wendell centroval z pravé strany, ale v šestnáctce nenašel nikoho ze spoluhráčů. Felix Klaus je již zpátky na trávníku.
40
Klaus je již ošetřován za postranní čarou a zápas pokračuje.
39
Wendell poslal zezadu k zemi Klause, který zůstává na trávníku a hra je přerušena.
37
Schmid (FRE) se snažil odcentrovat z levé strany do šestnáctky, ale míč skončil pouze v zámezí.
35
Uvidíme, zda gól Leverkusenu něco změní na obrazu hry. Freiburg už se teď nemůže spoléhat pouze na obranu.
33
Leverkusen právě vstřelil branku!
Domácí jdou ve 33. minutě do vedení! Bellarabiho centr z pravé strany vyrazil brankář Bürki jen přímo k SIMONU ROLFESOVI, který pohotově uklidil míč přibližně z jedenácti metrů do odkryté části brány.
30
Máme za sebou půlhodinu hry. Leverkusen má jasnou převahu, ale nebezpečnější byli paradoxně hosté, kteří se pořádně podívali na útočnou polovinu jen jednou, ale byli z toho dvě nebezpečné střely po standardních situacích.
28
Po Kießlingově faulu následovala další standardka Freiburgu. Hosté tentokrát nezahrozili přímo z ní, ale po chvilce se k míči dostal opět Schmid, který další povedenou ranou zpoza vápna opět prověřil pozornost Lena.
27
Jonathan Schmid přímou střelou kroutil míč do pravého horního rohu a Leno se musel hodně natahovat, aby jeho ránu vyrazil!
26
Do útoku se teď výjimečně dostali hosté a hned z toho vzešel faul Topraka na kapitána Schustera. Rozhodčí ukazuje tureckému obránci žlutou kartu a následovat bude standardka Freiburgu.
24
Zápas zatím postrádá tempo. Freiburg nenapadá domácí rozehrávku a Leverkusen si se svým postupným útokem dává na čas. Absolutně chybí rychlé přechody do útoku nebo nějaký moment překvapení.
22
Leverkusen jasně ovládá statistiku držení míče, ale zatím mu to nevyneslo žádnou vyloženou šanci. Hosté se soustředí vyloženě jen na obranu před vlastní šestnáctkou.
19
Na konci pěkné kombinace Leverkusenu byla ulička Sona na Çalhanoğla, který se rázem ve vápně dostával do velké šance, o kterou ho na poslední chvíli připravil Darida. Çalhanoğlu se po zákroku českého reprezentanta dožadoval penalty, ale rozhodčí dal jasně najevo, že nehodlá o situaci vůbec diskutovat.
17
Za nečistý skluz na útočné polovině vidí žlutou kartu hostující Philipp a k míči se dostává opět Leverkusen.
14
Obraz hry se nemění. Leverkusen neustále kontroluje balón, ale zatím se nedostává do šancí.
12
Hra je opět přerušena. Nedovoleným zákrokem se nyní provinil na útočné polovině domácí Hilbert, který však zůstal sám následně nějakou dobu ležet na trávníku.
10
Standardku rozehrál Çalhanoğlu, jehož centr do vápna nenašel nikoho ze spoluhráčů.
9
Hostující Krmaš navíc vidí od rozhodčího první žlutou kartu zápasu.
8
Freiburg se stále není schopen dostat do útoku. Hosté jsou zatím neškodní a nyní budou navíc po faulu na Bendera čelit standardní situaci.
6
Domácí odebrali Freiburgu míč na jeho polovině a pokusili se o rychlý brejk, ale Kießling byl v době přihrávky v ofsajdu, což neuniklo pozornosti rozhodčího.
4
U míče je stále Leverkusen, který zatím nepouští svého soupeře vůbec do hry. Freiburg brání hluboko na vlastní polovině.
2
Son zleva nebezpečně centroval před hostující bránu, ale k míči se na zadní tyči dostal Riether, který ho odklidil do bezpečí.
1

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Toprak, Spahić, Wendell – L. Bender, Rolfes (C) – Bellarabi, Çalhanoğlu, Son Heung-min – Kießling.
Náhradníci: Krešić – Boenisch, Brandt, Drmić, Donati, Papadopoulos, Reinartz.

SC Freiburg: Bürki – Riether, Höhn, Krmaš, Günter – Klaus, Schuster (C), Darida, Schmid – Philipp, Mehmedi.
Náhradníci: Mielitz – Guédé, Höfler, Kath, Schahin, Mujdža, Mitrović.

Rozhodčí: R. Hartmann – B. Cortus, E. Beitinger.
Zdravím všechny fotbalové příznivce! Německá Bundesliga pokračuje 23. kolem v němž Bayer Leverkusen přivítá SC Freiburg. Domácí jsou momentálně na šestém místě v tabulce a stále mají solidní šanci na umístění zaručující účast v Lize mistrů. V jejím letošním ročníku se Leverkusenu daří, což potvrdila tato středa, v níž si domácí výhrou 1:0 nad Atléticem Madrid zajistili dobrou pozici pro odvetný osmifinálový duel. V domácí lize však Leverkusen v posledních kolech tápe – v posledních třech zápasech získal pouze jediný bod a inkasoval devět branek. Tuto bilanci bude chtít napravit v domácím utkání s SC Freiburg, za který nastupuje český reprezentační záložník Vladimír Darida. Freiburg je momentálně šestnáctý a v bojích o záchranu se mu každý bod velice hodí. Dokáže dnes překvapit na půdě Leverkusenu, nebo se Bayeru podaří napravit špatnou ligovou sérii?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.