SESTŘIH Premier League: Tottenham - Leicester 4:3

Na rozehrávku rohového kopu už ani nedošlo. Tottenham tak v dramatickém zápase poráží Leicester 4:3 a připisuje si do tabulky Premier League důležité tři body, které Spurs ještě ponechávají v boji o Ligu mistrů. Vítězství londýnského favorita se ale nerodilo lehce. Domácí sice vedli ve 13. minutě už 2:0, když se v obou případech prosadil Harry Kane, ovšem ještě do přestávky snížil Jamie Vardy a v úvodu druhé půle dokonce vyrovnal Wes Morgan. V 64. minutě však přišel faul Nugenta na Roseho a Harry Kane z penalty završil hattrick. V 85. minutě si navíc srazil míč do vlastní sítě Schlupp a Tottenham vedl 4:2. V závěru ještě korigoval David Nugent, ale více toho již Foxes nestihli. Leicester tak, přes sympatický výkon, utrpěl další porážku a v tabulce zůstává poslední.
90+4
90+4
Paulinho na půlce získal balón a chvíli to dokonce vypadalo, že půjde sám na Schmeichela. Ještě ho však doběhl Schlupp, který míč odehrál na roh. To už ale nemusí domácím vadit, zřejmě přijde konečný hvizd.
90+3
Leicester s míčem na útočné polovině, avizované nastavení se ale chýlí ke konci.
90+1
Pan Dean nastaví ještě tři minuty. Hosté se okamžitě po rozehrávce opět vrhli dopředu.
90
Leicester právě vstřelil branku!
Přeci jen ještě zápletka! DAVID NUGENT využil nedůrazu domácích stoperů, především tedy Jana Vertonghena, který před ním nedokázal odehrát balón, a ze samostatného úniku překonal Vorma – 4:3.
89
Domácí rozehráli nakrátko a šetří cenné sekundy.
89
Kane vybojoval pro domácí roh.
88
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Ryan Mason, přichází Mousa Dembélé.
86
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Esteban Cambiasso, přichází Andy King.
85
Tottenham právě vstřelil branku!
Je zřejmě rozhodnuto! Paulinho vyslal do šance Eriksena. Toho ještě vychytal Kasper Schmeichel, který však vyrazil míč pouze do dobíhajícího JEFFA SCHLUPPA, od něhož se balón nešťastně odrazil do brány. Vlastní gól hostujícího obránce.
84
Ulloa sklepl hlavou míč do běhu Vardymu, který se už dostal do šestnáctky, ale tam ho čistě odzbrojil stoper Vertonghen.
82
Rohový kop Eriksena nebezpečí pro hostující bránu nepřinesl.
81
Domácí měli příležitost jít do rychlého protiútoku, ale otevřenější obrany soupeře nevyužili. Centr Masona srazil do zámezí Schlupp.
80
Walker si nedělal problémy s rozehrávkou a zakopl míč na tribunu.
78
Mahrez rozehrál na hlavu Wasilewského, který z dobré pozice zamířil nad břevno.
78
Danny Rose navíc dostal i žlutou kartu.
77
Po obranném zákroku Walkera rozehrávali hosté roh. Míč se po chvíli vrátil k Jamesovi, kterého fauloval Rose. Před domácí bránu tedy poletí další balón.
76
Hosté posilují ofenzivu. Stopera Roberta Hutha nahrazuje Riyad Mahrez.
75
Podél brankové čáry se snažil proniknout Schlupp, hostující levý bek ale neprocpal míč až před Vormovu bránu.
74
Harry Kane neprošel přes De Laeta, který mu vzal míč čistým skluzem. Domácího hráče to hodně bolelo a trvalo dlouho, než se zvedl z trávníku.
72
Obrovskou šanci spálil Nacer Chadli, který se na vzdálenější tyči dostal k přízemnímu centru a zblízka překopl svatyni Foxes! Tohle měl být gól.
71
Akci Leicesteru zastavil odmávaný i odpískaný ofsajd.
70
Nabil Bentaleb v souboji o míč fauloval.
68
Centrovaný míč si stáhl ze vzduchu brankář Vorm.
68
Harry Kane mohl skórovat počtvrté! Chadli poslal před bránu krásný míč, který propadl přes Hutha až ke Kaneovi. Ten ve skluzu přestřelil bránu.
67
Paulinho posílal kolmici na Masona. Hosty spasil brankář Schmeichel, jenž rychle vyběhl a byl u balónu dříve než domácí záložník.
66
Na White Hart Lane je zase o něco veseleji. Domácí ale ještě nemají nic jistého.
64
K exekuci pokutového kopu se postavil HARRY KANE, který poslal míč po zemi do protipohybu Schmeichela a vrátil tak svému týmu vedení. Navíc hattrick pro mladého útočníka Spurs!
63
Penalta pro Tottenham! Danny Rose se natlačil před Nugenta, který si pomohl rukama a Rose skončil na zemi.
62
Rose poslal před bránu nepříjemný míč, který nedokázali hostující obránci odvrátit a zaskočit tak za ně musel Schmeichel. Dánský gólman míč vyboxoval mimo pokutové území.
61
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Huth, bohužel pro hosty mířil mimo.
60
James rozehrál standardku centrem na vzdálenější tyč. Rose odehrál na roh.
60
Chadli se ocitl v tvrdém souboji se Schluppem. Nakonec je pískáno proti domácím.
59
Schlupp na levém křídle motal s bránícími hráči, jeho centr ale neprošel až před bránu.
58
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Andros Townsend, přichází Paulinho.
57
Z rohového kopu Hotspur nezapršelo. Před jeho rozehráním navíc musel sudí Dean opět krotit emoce ve vápně.
56
Mason dostával míč za obranu, ale než si ho stačil srovnat k zakončení, ukopl mu ho Cambiasso. Je z toho roh.
54
Townsend v rychlostním souboji nepřetlačil bránícího Morgana. Hosté teď působí velice nabuzeně.
53
Hráči Tottenhamu se tentokrát po standardní situaci ubránili.
52
Rozhodčí Dean ještě domlouvá hráčům v šestnáctce.
51
Hosté budou zahrávat standardku po faulu Walkera na Vardyho.
49
Hosté nejprve neproměnili velkou šanci, když Ulloa předložil míč na malé vápno Nugentovi, který s přispěním bránícího hráče ve skluzu poslal míč nad. Z následného rohu už ale udeřilo. Míč poslal do šestnáctky James, domácí obránci nezachytili náběh WESE MORGANA a hostující kapitán hlavou zatloukl míč do sítě – 2:2.
48
David Nugent (Leicester City) si počínal v souboji až příliš agresivně a byl odměněn žlutou kartou.
46
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Matthew Upson, přichází Marcin Wasilewski.
46
První půle nabídla zajímavý fotbal a především tři góly. Utkání začalo pro domácí hodně nešťastně, když se hned v úvodní minutě zranil brankář Hogo Lloris, kterého musel nahradit Michel Vorm. Poté však začal úřadovat Harry Kane, který v 6. minutě dorážkou po rohu otevřel skóre a o sedm minut později přidal s pomocí teče bránícího Upsona i druhý gól. Ve 38. minutě se ale prosadili také Foxes, na konci rychlého protiútoku se ocitl Jamie Vardy, který svůj tým vrátil zpět do zápasu.
45+5
45+3
Hosté hrají v závěru poločasu aktivně, zdá se, že by se ještě rádi pokusili o vyrovnání.
45+1
Rozhodčí Dean nastaví první dějství o pět minut. Mohou za to dlouhá ošetřování brankáře Llorise a obránce Diera.
44
Townsend poslal do šestnáctky nebezpečný centr, který ale odvrátila obrana hostí.
41
Hráči Tottenhamu se snaží uklidnit hru a drží míč na svých kopačkách.
38
Hosté snižují! Lišky sehrály rychlý protiútok, na jehož konci Nugent z pravé strany předložil míč do vápna volnému JAMIEMU VARDYMU, který přízemní střelou nedal Vormovi šanci zakročit.
37
Morgan zastavil akci soupeře nedovoleným zákrokem. Tottenham zůstává u míče.
36
Chadli na levé straně příliš dlouho držel míč a přihrávka na Kanea přišla pozdě. Domácí kanonýr už neudržel míč na hrací ploše.
34
Bentaleb centroval z levé strany, míč odkopl do autu jeden z bránících hráčů.
32
Nacer Chadli se v šestnáctce skácel po souboji s Morganem, ale pokutový kop si nevymodlil. Naopak vidí žlutou kartu za simulování.
32
Chadli si to namířil mezi přesilu hráčů v modrém a neprošel. Dopředu mohou hosté.
31
Stoper Spurs se konečně zvedl na nohy a zřejmě bude pokračovat ve hře.
30
Dier je stále ošetřován. To už by bylo pro domácí hodně nepříjemné, kdyby museli již podruhé střídat kvůli zranění.
29
Eric Dier si ublížil v hlavičkovém souboji s Vardym a rozhodčí Dean raději přerušil hru, aby mohl být domácí hráč ošetřen.
27
Cambiasso poslal před bránu zajímavý centr, na který ale na zadní tyči nedosáhl nabíhající Nugent.
25
Domácí mají zápas zatím pod kontrolou. Leicester kontruje spíše ojedinělými akcemi.
23
Mohlo to být 3:0. Christian Eriksen se na hranici šestnáctky uvolnil a svou střelou orazítkoval tyč Schmeichelovy brány! Chadli poté z dorážky přestřelil.
22
Hosté jen nakopli míč na polovinu soupeře, kde se ho ujali zadáci Tottenhamu.
21
Rychlý útok Hotspur zastavil Schlupp, který ve skluzu zblokoval přihrávku na Townsenda.
20
Hosté zahrávali standardní situaci. Po menším závaru ve vápně se míč dostal až do rukavic brankáře Vorma.
19
Pěkná akce domácích po levé straně. Rose zatáhl míč až k rohu šestnáctky, kde ho přenechal Eriksenovi. Střelu dánského záložníka už hosté zablokovali.
17
Zahrozili také hosté. Nugent se z pravého křídla procpal až do zakončení, jeho rána však zamířila vedle vzdálenější tyče svatyně Tottenhamu.
16
Harry Kane poslal za záda Schmeichela další míč, ale gól tentokrát neplatí! Kane byl v ofsajdu a pomezní rozhodčí si toho všiml.
13
Už osmnáctý ligový gól pro HARRYHO KANEA v letošní sezóně! Dvojnásobonu porci smůly měl stoper Leicesteru Matthew Upson, který nejprve srazil přihrávku Kyla Walkera na kopačku Kanea a poté navíc střelu domácího útočníka tečoval přesně ke vzdálenější tyči vlastní brány. Schmeichel se za balónem pouze ohlédl.
11
Nyní se bojuje především ve středu hrací plochy.
9
Ten rozehrál James, ovšem Spurs se v klidu ubránili.
8
Vardyho nabídku domácí odehráli na rohový kop.
6
Kohouti jdou do brzkého vedení! Townsend rozehrával rohový kop. Po jeho centru do balónu trkl Dier, jehož hlavičku ještě Schmeichel vyrazil, ale dobíhající HARRY KANE balón z bezprostřední blízkosti doklepával do zcela prázdné brány.
5
Hned závar před novým mužem mezi domácími tyčemi. Za Vorma vše vyřešila jeho obrana.
4
Hugo Lloris opouští hrací plochu na nosítkách. Do brány Tottenhamu jde Michel Vorm.
3
U střídaček se již rozcvičuje domácí náhradník Michel Vorm.
2
Brankář Spurs Hugo Lloris se zranil po střetu s Jamiem Vardym a zůstal v bolestech ležet na trávníku. Nyní je ošetřován a nevypadá to s ním vůbec dobře.
1

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Walker, Dier, Vertonghen, Rose – Mason, Bentaleb – Townsend, Eriksen, Chadli – Kane.

Náhradníci: Vorm – Chiricheş, Paulinho, Adebayor, Lamela, Dembélé, Davies.

Leicester City: Schmeichel – De Laet, Morgan (C), Huth, Upson, Schlupp – Nugent, James, Cambiasso, Vardy – Ulloa.

Náhradníci: Schwarzer – Konchesky, Drinkwater, King, Mahrez, Wasilewski, Kramarić.

Rozhodčí: M. Dean – S. Long, M. Wilkes.
První vzájemný zápas v této sezóně se odehrál na Boxing Day, tedy 26. prosince a Tottenham tehdy zvítězil na půdě Leicesteru 2:1. Lišky ale kontrovaly stejnou venkovní výhrou v rámci 4. kola FA Cupu.
Tottenham Hotspur (7. místo, 15 výher, 5 remíz, 9 porážek, skóre 46:42, 50 bodů)
Kohoutům se vytoužená účast v Lize mistrů pomalu začíná vzdalovat. Londýnský celek před týdnem padl v přímém souboji na půdě čtvrtého Manchesteru United 0:3 a na svého konkurenta ztrácí už šest bodů. Předtím se přitom Spurs v lize prezentovali velice slušně, když v předchozích sedmi duelech hned pětkrát zvítězili a pouze jednou vyšli bodově naprázdno. Manažer Mauricio Pochettino musí mít těžkou hlavu především z defenzivy, jeho svěřenci inkasovali už 42 gólů, což je nejvíce z celé první poloviny tabulky. Naopak jej může těšit střelecká potence Harryho Kanea, objev letošní sezóny v Premier League nastřílel už 16 gólů a s 26 zásahy ve všech soutěžích je vůbec nejlepším střelcem na Ostrovech.

Posledních pět zápasů Tottenhamu v PL:
Liverpool – Tottenham 3:2
Tottenham – West Ham 2:2
Tottenham – Swansea 3:2
QPR – Tottenham 1:2
Manchester Utd. – Tottenham 3:0
Leicester City (20. místo, 4 výhry, 7 remíz, 17 porážek, skóre 24:44, 19 bodů)
Nováček z Leicesteru zabředává do sestupových vod stále hlouběji. Aktuálně má z posledního místa již sedmibodovou ztrátu na záchranu. Foxes se kolem sestupového pásma pohybovali celou sezónu, ale do současné, již kritické, situace je srazila až mizerná forma, která tým postihla od poloviny ledna. Leicester aktuálně čeká na ligové vítězství už sedm utkání a za toto období nasbíral pouhé dva body za remízy. Naposledy se svěřenci manažera Nigela Pearsona rozešli s Hullem City bez branek.

Posledních pět zápasů Leicesteru v PL:
Leicester – Crystal Palace 0:1
Arsenal – Leicester 2:1
Everton – Leicester 2:2
Manchester City – Leicester 2:0
Leicester – Hull 0:0
Pěkné sobotní odpoledne všem příznivcům fotbalu! O víkendu se hraje už 30. kolo anglické Premier League a já Vám prostřednictví textového on-line přenosu přiblížím duel mezi Tottenhamem Hotspur a Leicesterem City. Velkým favoritem zápasu jsou domácí Spurs, kterým v ligové tabulce patří sedmé místo, a pokud ještě chtějí zaútočit na postup do Ligy mistrů, musejí bezpodmínečně zvítězit. To fotbalisté z Leicesteru jsou poslední a záchrana mezi elitou se jim začíná pomalu, ale jistě, vzdalovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.