Pro dnešek je to vše. Díky za pozornost a příště na shledanou.
Utkání tak končí remízou 1:1. Valencie se dostává na 4. příčku, o pozici níže odsouvá Sevillu. Rayo Vallecano si připisuje teprve třetí remízu v sezóně.
Plány na obrat ve skóre jim zkřížil hloupým oplácením Rodrigo. Dohrávala se tak v deseti na obou stranách. V závěru to bylo pořádné drama, hosté si vytvořili drtivý tlak, ale skórovat se jim nepodařilo.
No tak 60 minut jsme viděli fotbal nefotbal. Velká paráda se rozjela po skluzu Morcilla, který uviděl červenou kartu. A z nařízené standardky vyrovnal na 1:1 Daniel Parejo. Emoce vzplály na maximum. Domácí se cítili ublíženi, že sudí před inkriminovaným momentem pustili jasný ofsajd, hosté se zase vydali ze všech sil s cílem přidat ještě druhý gól.
90+5
90+4
Roberto Trashorras střílí. I taková se počítá. Gólem ale skončit nemůže. Chyběla razance.
90+4
Domácí tahají čas. Rohový kop je pro něj momentálně vysvobozením.
90+3
Paco Alcácer využil chybného výběhu domácí čtveřice obránců. Sám ve vápně ale zazmatkoval a přestřelil branku.
90+2
Javier Aquino si chce užít svých pár minut slávy. Z nepřipravené pozice se rozhodl vypálit, ale těžko jeho pokus nazvat střelou.
90+2
Ne. Jeden z hostujících fotbalistů hlavičkuje vysoko nad bránu.
90+1
Po faulu u levé lajny má Valencie možnost poslat do vápna míč ze standardní situace.
90
Sudí nastaví celkem 4 minuty nad rámec základní doby.
90
Manucho v ofsajdu, sudí ale odpískali nesprávné postavení Javiera Aquina. Ten ale v ofsajdu na rozdíl od svého kolegy nebyl. Achich, ouvej.
90
Základní hrací doba se chýlí ke konci. Toño bude odkopávat od své branky.
89
Odchází střelec jediné branky domácích. Tribuny aplaudují. Adrián Embarba má odpracováno, Javier Aquino se pokusí zabetonovat střed pole.
88
Pochvalme Tita, který nepustil do úniku Negreda.
88
Daniel Parejo centruje do vápna. Manucho vypomohl svým kolegům z obrany a odhlavičkoval míč pryč z pokutového území.
87
Standardní situace Valencie z pravé strany.
85
No ale kde teď byly ty šiky? To nevím, neznám, neumím. Sofiane Feghouli zcela osamocen zvolil po centru z levé strany zakončení hlavou. Toño se blýskl reflexivním zákrokem. Save of the night!
84
Hosté se snaží vstřelit ještě jednu branku. Na domácích je vidět, že by remízu brali. Zformovali obranné šiky a jsou připraveni odvracet nápor hostí.
82
André Gomes utíká z trávníku. Ne že by se vlka bál, ale přenechává své místo čerstvému Rodrigu de Paulovi.
81
Poslední desetiminutovku utkání budou oba týmy dohrávat v 10 mužích. Maximálně. Počkejme ještě, jestli následující okamžiky nepřinesou další červené ohodnocení.
80
A pojďme, ať nevypadneme z tempa Mohammed Fatau poslal skluzem k zemi Andrého Gomese a ... vidí žlutou kartu.
77
Možná jsem to zakřikl až příliš. Pozasteskl jsem si tu, že dnešnímu utkání chybí emoce a dostal jsem jich v krátké chvíli přehršel. Toño ve výskoku pro míč sundal k zemi Rodriga. Hostující fotbalista si to nenechal líbit a zkušeného brankáře podsekl. To sudí viděl a je to jasná červená kartička.
76
Roberto Trashorras to zkoušel technicky. Obstřelil zeď a levou šibenici minul jen o pár čísel.
74
Sofiane Feghouli (VAL) a jeho loket v soupeřově obličeji. Tady musí následovat žlutá karta. Minimálně. Domácí budou navíc rozehrávat standardku pár metrů před vápnem.
73
Gaël Kakuta si udělal prostor ve vápně a zamířil pod břevno. Diego Alves se vytasil s excelentním zákrokem. Bravo, bravissimo!
72
No vzýval jsem emoce. A už je tu máme. Rozhodčí posílá Paca Jemeze. Domácí trenér mu v posledních minutách dával řádné kapky. A ještě při odchodu mezi diváky si neodpustil pár gest, která raději nebudu popisovat. Co kdyby to četly děti.
71
Tvrdá střela, kterou měl na svědomí André Gomes, jen těsně minula levou tyč Toñovy klece.
68
Hosté střídají. Vypadá to, že Shkodran Mustafi má něco s kotníkem. Střídá ho Paco Alcácer.
67
Marin Ruz Quini stihl v rychlosti vystrídat Alberta Buena.
66
Valencia právě vstřelila branku!
Perfektní trefa. DANIEL PAREJO se opřel do míče vší silou a Toño neměl nejmenší nárok. Nádherná pumelice ke vzdálenější tyči. Je srovnáno. Domácí budou navíc dohrávat v deseti.
64
Tak penalta to není. Skluz přišel ještě před hranicí pokutového území. Každopádně pro hosty luxusní možnost ke srovnání skóre.
63
Toño vidí za protesty žlutou kartu. Zřejmě se mu nelíbilo, že hosté se dostali do brejku díky přehlédnutému ofsajdu. V něm totiž stál jeden z hostujících fotbalistů, který se sice nedotkl míče, ale svým pohybem výrazně ovlivnil hru.
62
No jasný faul. Skluz zezadu na unikajícího hráče. Jorge Morcillo (VLL) vidí červenou kartu a půjde do sprch. Teď jde o to, jestli k faulu došlo ještě před vápnem.
61
Zé Castro si naběhl na zadní tyč, ale svou přihrávkou do vápna nenašel nikoho ze spoluhráčů.
61
Roberto Trashorras faulovaný. Domácí budou rozehrávat přímák ze třiceti metrů od Alvesovy branky.
60
Mizerný centr od rohového praporku. Kde nic, tu nic.
59
Toño měl velké štěstí i smůlu zároveň. Aktivní Daniel Parejo vypálil ke vzdálenější tyči a po hříchu trefil přesně vzdálenější tyč. Míč se zpětně odrazil do hlavy brankáře Toña a poté do autu. Bude to rohový kop.
57
Konečně špetka emocí. Kapitán Roberto Trashorras byl nejprve poslán k zemi, sudí ale nepískal, a samozřejmě jak už to tak bývá, viděl pouze odplatu. Faul Roberta Trashorrase. Ten puká zlostí, ale pohoda, klídek, říká sudí.
56
Adrián Embarba se pokusil poslat míč do vápna. Nezdařilo se. Zdviženou rukou se spoluhráčům za přetažený centr omlouvá.
54
Diego Alves už zdá se zapomněl na první gól. Daleko před pokutovým území naznačil razantní odkop. Manucho chtěl ve výskoku zblokovat. Jenže ouha, klička hostujícího brankáře, a rozehrávka hezky v klidu.
53
Domácí střídají. Nacho Martínez už toho má plné brýle. Hlídat levý kraj domácí obrany přichází Emiliano Insúa.
52
Zatím se hraje bez žluté karty. Hlavní sudí má utkání zcela pod kontrolou. Hráči emocemi šetří. Není důvod nikterak žlutě trestat.
52
Álvaro Negredo měl k míči daleko. Přesto svému spoluhráči zatleskal za snahu.
50
Manucho s obtížemi zpracoval balon. Přihál jej s vypětím všech sil Albertu Buenovi. Mezitím si naběhl za obranu a hlasitě si řekl o centr. Jenže ouha, to se nemůže. To je ofsajd, pane.
48
Toño si teď dává s odkopem od branky načas. Sudí jej hvizdem do píšťalky popohání.
46
A je to skutečně tak, jak jsem předestíral. Ve druhém poločase už se divákům neukáže Pablo Piatti. On se ostatně příliš neukazoval ani v poločase prvním. Nicméně na trávníku ho nahrazuje Sofiane Feghouli.
46
Myslím, že se ve druhém poločase máme nač těšit. Na hostech je vidět, že chtějí za každou cenu potvrdit roli favorita a z dnešního zápasu vytěžit tři body. Troufl bych si odhadnout, že v poločase vymyslí i nějaké střídání. Uvidíme, dozvíme se to v 21:01, kdy je v plánu pokračování duelu.
O jediný gól se zatím postaral Adrián Embarba. Střelou ze střední vzdálenosti zaskočil brankáře Diega Alvese. Hostující brankář se okamžitě po inkasované brance spoluhráčům omluvil a zároveň naznačil, že na vině jsou i ostré sluneční paprsky. Tak či onak, tohle chytat prostě musí.
Sudí nenastavil ani minutu nad rámec základní hrací doby. První půle je tedy za námi. Aktivnějším týmem byla po většinu času Valncie, spokojeněji ale odcházejí do kabin fotbalisté Raya Vallecana, kteří od 19. minuty vedou 1:0.
45+1
45
Jako když hrách na stěnu házím. Hádáte správně. Centr trefil prvního bránícího hráče.
44
Tak v závěru poločasu ještě jeden rohový kop pro hosty. Chce to ale vylepšit centry.
43
No jo, ale přímý volný kop ze zajímavé pozice se taky dá vyřešit nastřelením prvního chlapce ve zdi...
42
No tak tohle byla kosa zezadu na achilovku poblíž pokutového území. Jasný faul na žlutou kartu. Sudí se ale nad domácím obráncem slitoval a žlutit se nebude. Každopádně zajímavá standardní situace pro Valencii.
42
André Gomes se pokusil vystřelit z dobrých dvaceti metrů, to se mu i povedlo. Ale domácí obrana jeho střelu zblokovala.
40
Rodrigo už mohl střílet. Na pravé straně ve vápně měl dostatek prostoru. Nebyl ale sobec a pokusil se stříleným pasem ještě pozdravit Álvara Negreda. To ale nebylo v tu chvíli nejlepší rozhodnutí. Hostující útočník stál totiž v ofsajdu.
40
André Gomes sešlápl Jorgemu Morcillovi patu. Gestem se omlouvá. Píská se faul.
39
V závěru první půle přebírají iniciativu fotbalisté Valencie. Rozhodně nechtějí do šaten odejít za nepříznivého stavu. Podaří se jim vyrovnat?
38
Dlouhý centr ze středového kruhu sklepával Rodrigo hlavou na svého spoluhráče Negreda. Tomu ale nevyšel krok. Pokusil se zakončit ve skluzu, ale míč se mu spíše zamotal do trenek.
37
Hosté se ve třech vyřítili do rychlého brejku, který táhl Negredo. Bude to rohový kop pro hosty.
36
Překotně ale přece. Alberto Bueno se na hranici pokutového území dostal k polostřele. Kodrcavý pokus nemohl nadělat Diegu Alvesovi potíže. Avšak přihlédneme-li k tomu, jak padl první gól, nebyl Buenův pokus od věci.
34
No jo ale totéž se přihodilo borcům z Valencie. Úroveň fotbalu po brance Embarba z 19. minuty rapidně poklesla.
34
Zé Castrovi se nepovedla rozehrávka. Vhazovat budou hosté.
33
Centr na přední tyč odvrací hostující obrana do bezpečí. Shkodran Mustafi si vyskočil nejvýše a nedal domácím naději na úspěch.
32
Antonio Barragán ztečoval centr do zámezí. Bude to rohový kop pro domácí.
30
Toño ukázal všem přítomným, že se míče nebojí. Svižnou kličkou po pravé noze se vysmál napadajícímu útočníkovi. TO byl sebevědomý manévr.
29
André Gomes se vší silou opřel do míče. Nebyla to ale střela, nýbrž přízemní centr křížem přes celé vápno. Nikdo z jeho spoluhráčů jeho myšlenku nepochopil, nebo minimálně nevyužil.
27
Snaha hostů je zbytečná. José Luis Gayá se nachytal do ofsajdové pasti.
26
Domácí volí pozvolnou rozehrávku. Pár přihrávek mezi obránci a pak dlouhý pas za hostující obranu. Chce to ale vyladit přesnost přihrávek.
24
Rodrigo dělal co mohl. Vydal se do sprintu ze všech sil, ale tenhle centr nemohl doběhnout. Příliš vysoký, přespříliš dlouhý.
23
Domácí zkoušejí proniknout do vápna rychlými kolmicemi za obranu. Bránící čtveřice ve složení Barragan, Mustafi, Otamendi, Gaya je ale připravena. A ač tomu skóre možná na první pohled nenapovídá, zatím brání bezchybně.
21
No a hosté jsou jako opaření. V úvodu utkání byli jednoznačně aktivnějšími, ale ve fotbale se počítá jediné – góly.
19
Vallecano právě vstřelilo branku!
Jejdanánku. To byla velká hrubka Diega Alvese. Což o to, ADRIÁN EMBARMA se vrhl nebojácně do chumlu bránících hráčů. Když už bylo jasné, že kleště se svírají, nezbylo mu než vystřelit. Střela to nebyla bůhvíjaká, mířila téměř doprostřed branky. Ale Alvesovi vypadla z rukavic a zastavila se až za brankovou čarou. Domácí jdou do vedení!
17
Manucho ve vhodné chvíli podržel míč na svých kopačkách a poté vybízel své spoluhráče ke skórování přihrávkou do prostoru. Totožnou věc následně předvedl Alberto Bueno. Ani jeho pas však adresáta nenašel.
17
Rohový kop pro hosty. Nic z něj ale nevytěžili.
16
Rodrigo si udělal prostor mezi třemi domácími obránci. Zakončil prudkou přízemní střelou, kterou vyráží vynikající Toño.
16
Gaël Kakuta se pomazlil s míčem. Krátký dribbling zakončil střelou z otočky. Hodně nepřesné.
14
Rodrigo se pokusil odcentrovat míč do vápna. V rozhodující okamžik ale podklouzl a centr nestál za nic.
13
Centrovaný míč propadl až k Otamendimu, který ale nebyl v příliš výhodné střelecké pozici.
12
Rohový kop si vyzkouší fotbalisté Valencie.
11
Rodrigo skvěle potáhl míč po pravém křídle. Přiblížil se k vápnu a bleskově přenesl hru na druhou stranu. André Gomes si zpracoval míč přímo do běhu a poté se jej pokusil vrátit zpět Rodrigovi. To už ale bylo překombinované. Domácí obrana odvrací.
9
Zřejmě největší šance, kterou jsme mohli vidět. Daniel Parejo se dostal k míči na levé straně pokutového území. Jeho přízemní pokus vyrazil Toño levým kolenem. Následná dorážka míjí branku o několik metrů.
8
Teď si hosté sami zavařili. Otamendi dal velice přísnou malou domů směrem k Diegu Alvesovi. Toho navíc zradilo zpracování. Při zmateném odkopu trefil clonícího hráče před sebou a může být rád, že míč skončil pouze v zámezí.
8
Adrián Embarba byl přistižen v ofsajdu. Tady nebylo o čem. V době přihrávky stál dobré dva tři metry za posledním obráncem.
7
Domácí nic nevymysleli. Sice přišel centr do vápna, ale tam se míče nikdo z Vallecana neujal.
6
Standardní situace pro domácí z pravé strany. Z velké vzdálenosti od vápna.
5
Álvaro Negredo si ve středu pole počínal nedovoleně. V hlavičkovém souboji si pomáhal rukama. Ač se diví, nic s tím nenadělá. Rozhodnutí sudího je nezvratné. Po značné chvíli uklidnění pro domácí fotbalisty, kteří můžou rozvinout útočnou akci.
5
Rodrigo se odhodlal ke střele. Pálil ale z velkého úhlu a vysoko nad branku.
4
Dlouhý nákop Otamendiho si bere do svých rukavic Toño.
2
Valencia se od prvních minut utkání tlačí do útoku. Po dvou autech se míč dostal až do vápna. Nikdo z hostujících fotbalistů se ale k zakončení nedostal.
1

Rayo Vallecano: Toño – Zé Castro, Morcillo, Tito, N. Martínez – Fatau, Trashorras – Embarba, Bueno, G. Kakuta – Manucho.
Náhradníci: Cobeño – Aquino, Insúa, Pozuelo, Quini, Jozabed.

Valencia CF: Diego Alves – Barragán, Mustafi, Otamendi, Gayá – Parejo, Pérez, Gomes – Rodrigo, Negredo, Piatti.
Náhradníci: R. Yoel – Cancelo, de Paul, Feghouli, Fuego, Orban.

Valencia – Vallecano 1:0
Rayo Vallecano má na svém kontě zatím 41 bodů a v tabulce se nachází na jedenáctém místě. V posledních týdnech se ale domácí celek trápí, protože z posledních čtyř zápasů pouze jednou vyhrál. I přesto je ale téměř jisté, že Vallecano nebude mít sestupové starosti a skončí zhruba v polovině tabulky. Velké problémy mají domácí borci ale hlavně v obranné fázi, protože v této sezoně inkasovali už 61 branek, což je nejvíce ze všech týmů v soutěži.

Valencia CF je na tom o poznání lépe. Hosté vybojovali 61 bodů a bojují o evropské poháry. V současné době je Valencia na pátém místě a se Sevillou se pere o čtvrtou příčku, která zaručuje Ligu mistrů. Dnes by tedy hosté potřebovali nutně vyhrát a přiblížit se vysněnému cíli. Nebude to ale vůbec lehké.
Zdravím všechny příznivce kopané. Španělská Primera Division má na programu další zápas 34. kola, ve kterém hostí Rayo Vallecano celek Valencie. Mírným favoritem tohoto utkání je hostující celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.