To je z tohoto utkání vše, ale již za chvíli začíná druhá várka zápasů Evropské ligy. Buďte tedy i nadále s námi!
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 8:5.
Rohy: 4:4. Fauly: 14:17.
Utkání je u konce a v Rotterdamu dnes bude veselo. Feyenoord totiž zvítězil 2:1! Domácí se do vedení dostali hned po návratu z kabin, kdy se ve 47. minutě jemnou tečí zapsal Van Beek. Náskok vydržel do 65. minuty, to zblízka srovnal Viera. Rozhodující okamžik utkání přišel v 84. minutě, to tvrdou ranou rozsekl tajenku Manu a svým gólem zajistil svému týmu tříbodový zisk.
90+3
90+3
Vermeer si naběhl na centr z levé strany, smetl sice u toho Ona, o faul se však nejednalo.
90+3
Střela El Ahmadiho byla sice hodně nepřesná, několik vteřin však dokázala ušetřit.
90+2
Domácí zkušeně drží míč co nejdál od vlastní branky, navíc mají přímý kop.
90+1
Elvis Manu má dnes splněno a jde dolů, do utkání se podívá Tonny Trindade de Vilhena.
90
Budou se nastavovat tři minuty.
89
Pojistku na výhru mohl dát Basaçikoglu, jenže jeho hlavičku, která mířila k tyči, skončila v držení Kawašimy.
89
Adrien Trebel pospíchá dolů, na poslední okamžiky utkání nastupuje Igor De Camargo.
88
Hosté chystají poslední střídání, čeká se na přerušení hry.
87
Žlutou kartu obdržel hostující kapitán, Jelle Van Damme.
87
Hostům teď neuvěřitelně rychle utíká čas a navíc je tu přímý kop pro Feyenoord.
86
Ofsajd Lutychu, v nedovoleném postavení se ocitl Mpoku.
84
Feyenoord právě vstřelil branku!
Teď se už ale domácí radují a na stadionu propukl oslavný karneval! Po Clasieho nákopu a hlavičce Richardse se míč odrazil na pravou stranu vápna, kde stál ELVIS MANU a ten nekompromisní ranou poslal domácí opět do vedení!
82
Obrovská šance domácích, gólman Kawašima se nyní stal hvězdou okamžiku. Po Nelomově centru se mezi dvěma obránci uvolnil Manu, objevil se před gólmanem, jenže jej zblízka neprostřelil, Kawašima zvládl vykopnout!
81
El Ahmadi byl sice blízko střele z hranice pokutového území, byl ale docela tvrdým zákrokem odzbrojen.
79
Na Lutychu je vidět touha po případném obratu. Trebel se ale přes přesilu neprobojoval.
77
Změna i v domácím dresu. Odešel Lex Immers, místo něj nastoupil Bilal Basaçikoglu
77
Druhé střídání Lutychu, Jonathana Vieru nahradil Juji Ono.
77
Po Toornstrově centru z pravé straně se natáhl gólman Kawašima a mohutným skokem míč vyboxoval.
75
Další akce hostů, nyní ale snaha o přihrávku na Louise úspěch nepřinesla.
73
Vedení už mohlo být na straně hostů, neboť na pravé straně měl hromadu prostoru čerstvý Watt, křížnou ranou mířil k tyči, Vermeer by neměl nárok na míč dosáhnout, jenže střela o centimetry minula cíl!
72
Hra je teď trochu rozháraná a rozkouskovaná častými přerušeními, doufejme, že ve zbývajících minutách se to zlepší a závěr bude tím správným vyvrcholením utkání.
70
Hosté vystřídali, Araúja Viníciuse nahradil Anthony Watt.
69
Žlutou kartu za faul u půlící čáry dostal domácí Miquel Nelom.
68
Standardka se hostům nevyvedla, Feyenoord dostal rychle míč ze své šestnáctky.
67
Iniciativa se rázem přelila na hostující kopačky a Lutych má k dispozici rohový kop.
65
Standard právě vstřelil branku!
A je srovnáno! Jak je důležité dobré postavení, to teď ukázal JONATHAN VIERA. Stál sice v ofsajdovém postavení, jenže poslední dotek před samotným gólem přišel od domácího hráče, takže mohl zblízka a jednoduše překonat Vermeera a upravit na 1:1.
63
Lutych začíná trochu přidávat, pryč je klub z úvodu druhého poločasu, který se nemohl dostat přes půlku.
62
Roh pro domácí, jenže nejenže z toho nevzniklo ohrožení pro Kawašimu, hosté se navíc málem dostali do rychlého brejku.
61
Po hodně dlouhé době předvedl Standard Lutych střelecký pokus, byť hodně nepřesný. Autorem byl Trebel, míč z jeho nohy skončil vysoko nad brankou.
59
Vermeer pošle do hry dlouhý výkop, dává si s tím trochu na čas...
57
Nelom poslal do vápna další ze svých dlouhých autů, nyní si ale hosté dali velký pozor a nedopustili opakování gólové situace. Míč je u Kawašimy.
56
Praporek letěl vzhůru, centr Milece na Viníciuse přišel o zlomek vteřiny později.
55
Souboj mezi Milecem a domácím Immersem skončil faulem hostujícího hráče. Snaha Lutychu tak opět končí neúspéchem.
54
Clasieho rána z dálky byla spíše pozdravem pro fanoušky za brankou, míč dolétl až mezi ně.
52
Clasie vybojoval pro domácí autové vhazování, Feyenoord je v posledních minutách jasně lepší, Lutych se pouze brání.
50
Domácích je najednou plný trávník a probudilo se i publikum, které žene Feyenoord na další zteč.
49
Tentokrát mohl být Kawašima v klidu, zasahovat nemusel.
48
Přímý kop pro domácí z pravé strany.
47
Domácí jdou do vedení a byl to skutečně kuriózní gól. Na dlouhý Nelomův aut si nejvýše vyskočil SVEN VAN BEEK a jen díky lehoulinké teči byl posledním hráčem, kdo se dotkl míče. Ten pak přeskočil Kawašimu a skončil v síti!
47
Manu se pokoušel o průnik po levém křídle, skluzem mu míč odebral Arslanagic. Domácí vhazují.

Fauly: 9:10
První poločas je minulostí a do kabin jdou oba týmy za stavu 0:0. Největší šance na otevření skóre přišla ve 26. minutě, na Kawašimu zblízka pálil Manu, jenže japonský gólman předvedl svůj skvělý reflex a vyrazil. Na druhé straně se o chytré zakončení pokusil Louis, jeho oblouček skončil na neméně pozorném Vermeerovi. Těšme se na druhou půli a doufejme, že se dočkáme i gólů.
45
45
Ještě jeden přímý kop pro domácí barvy. Feyenoord rozehrál bez otálení, rozhodčí totiž nebude nastavovat.
44
Van Damme vhazuje na levé straně, vybral si Mpokua, ten ale okamžitě zahrál směrem k vlastní půlce. Z toho šance asi nebude...
42
Nakonec se po rychlé rozehrávce odhodlal k tvrdé ráně Louis, jeho pokus byl sražen, hosté budou pokračovat rohovým kopem.
42
Standardku teď má Lutych, na přímou střelu je to ale stále hodně daleko.
42
Pomalu, ale jistě se nám blíží konec první půle a my stále čekáme na úvodní branku.
40
Diváci za brankou Standardu už pomalu vstávali v gólové radosti, jenže předčasně. Manu si sice nádherně naskočil na centr z levé strany, jenže jeho hlavička skončila těsně vedle!
38
Paul Mpoku o vteřinku později.
38
Lex Immers ji spatřil jako první...
38
Immers a Mpoku se dostali do vzájemného souboje a je jasné, že se bude žlutit, rozhodčí už kráčí k oběma kohoutům.
37
Po něm zakončoval Trebel, ale pouze přidal domácímu gólmanovi další čárečku do kolonky zásahů.
36
Udeřit tak mohlo na druhé straně, Louis totiž přijal dlouhý pas a pokusil se obloučkem přehodit Vermeera. Ten na poslední chvíli konečky prstů vytlačil míč nad břevno na roh!
35
Celá dlouhá příprava však přišla vniveč, domácí se vystavili do ofsajdu.
33
Přímý kop pro domácí, do vápna bude centrovat Toornstra.
30
Mpoku zůstal chvíli na trávníku v bolestných kotrmelcích, ale po chvíli zjistil, že se pískat nebude, tak rychle vyskočil na nohy.
28
Po centru se pískal nedovolený zákrok Richardse na Kawašimu. Hosté si mohou na chvíli oddechnout.
28
Další roh pro domácí tým, Feyenoord vystupňoval tempo a hosté najednou neví, kam dřív skočit.
26
Tak tohle byla velká šance na otevření skóre. Po rohovém kopu se do míče opřel Clasie, jeho ránu Kawašima neudržel a tak se k dorážce dostal Manu. Mířil pod břevno, ale japonský gólman reflexivně vyrazil.
25
Kawašima se s Milecem vůbec nedomluvili, kdo půjde na Toornstrův centr a tak je z toho roh pro domácí zdarma.
24
Rozehrávka Feyenoordu je hodně pomalá a zdlouhavá a tak není divu, že se už z tribun ozývá první pískot.
23
Před dotírajícím Toornstrou odkopávala hostující obrana do autu.
22
Je to zatím hodně nepřesné a to z obou stran. Diváci tak moc zajímavý fotbal nevidí.
20
Neuspěl ani Louis. jeho centr skončil u domácí obrany.
19
Mpoku se probíjel po pravé straně, celá jeho snaha ale skončila nedovoleným zákrokem, takže Feyenoord bude rozehrávat z vlastní poloviny.
17
Hosté se probojovali k zakončení, do dobrého úhlu se dostal Mpoku, jenže ani on se nezapíše mezi úspěšné střelce – jeho pokus skončil vedle Vermeerovy tyče.
14
Ofsajd hostů, tentokrát se v něm nechal nachytat Vinícius.
12
Po faulu na Wilkshirea budou domácí rozehrávat přímý kop.
10
Zatím čekáme na první vážnější okamžik utkání, žádný z týmů nechce udělat chybu.
8
Toornstrův nepovedený centr skončil v zámezí, hosté mohou vyrazit do protiakce.
7
Hra se přesunula na druhou stranu, je tu rohový kop pro Feyenoord.
7
Ofsajd hostů, v něm polapený Louis.
6
Po levé straně se o průnik pokoušel Clasie, byl zablokován, následný vysoký centr v podání Toornstry se stal kořistí hostujícího brankáře.
5
Závar ve vápně Standardu, po několika odražených míčích se ke střele dostal Manu, jeho skákavá rána ale šla přesně do míst, kde stál Kawašima.
4
Vypadá to, že rozhodčí dnes bude mít docela šichtu, opět musí dát najevo, že tvrdé a zbytečné zákroky trpět nebude.
3
Feyenoord předvedl trochu lehkovážnou rozehrávku, vše musel řešit Vermeer rázným odkopem.
2
Rozhodčí si k sobě volá domácího Manua a hostujícího Fatyho a uklidňuje rozpálené hlavy.
1
Hned po půlminutě se ke střele odhodlal domácí Richards, jenže z dálky vůbec netrefil branku, rozehrává Kawašima.
1
Výkop měli hráči Feyenoordu.
1

Feyenoord Rotterdam: Vermeer – Wilkshire, Van Beek, Kongolo, Nelom – El Ahmadi, Clasie (C), Toornstra – Manu, Immers, Richards.
Náhradníci: Mulder – Mathijsen, Trindade de Vilhena, Karsdorp, Jean Paul, Basaçikoglu, Te Vrede.

Standard Lutych: Kawašima – Milec, Ciman, Arslanagic, Van Damme (C) – Viera, Trebel, Faty, Mpoku – Louis – A. Vinícius.
Náhradníci: Thuram-Ulien – Teixeira, Andrade, De Sart, De Camargo, Ono, Watt.

Rozhodčí: Manuel De Sousa – Rui Tavares, Alvaro Mesquita (všichni POR).
Oba týmy jsou již na trávníku, hráči se zdraví, utkání za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadion Feijenoord začne v první várce, to znamená v 19 hodin. Vy jste k jeho sledování samozřejmě všichni zváni, takže jej nepropásněte.

Zápas povedou pánové z Portugalska, jako hlavní to bude Manuel De Sousa, kterému na pomezí budou asistovat Rui Tavares a Alvaro Mesquita. Čtvrtým sudím bude Antonio Godinho a u branek budou působit Carlos Xistra a João Capela.
Standard Lutych

Lutych měl začátek naopak velmi dobrý, hrál doma, přivítal Rijeku a na cestu domů jim nachystal dárek v podobě prohry 2:0. Standard udeřil až ve druhé půli, takřka až v závěru utkání, kdy se nejprve trefil Ciman a tři minuty před koncem pečetil výhru Araújo. Lutych tak přijíždí v dobrém rozpoložení, dnes může jen získat.
Feyenoord Rotterdam

Domácí do skupiny G nepříliš povedeně. Hráli totiž na půdě Sevilly, odkud si přivezli porážku 0:2, když inkasovali hned v první půli. Už v osmé minutě se trefil Krychowiak a v 31. minutě přidal druhý gól M'Bia. Pokud si tak Feyenoord nechce zadělat na velké problémy pro postup ze skupiny, musí dnes zabrat a nejlépe před svými fanoušky vyhrát.
Dobrý den u druhého kola základních skupině Evropské ligy. My se dnes společně podíváme na duel mezi týmy Feyenoord Rotterdam a Standard Lutych.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.