Já se s vámi loučím a za dva týdny u zápasů Evropské ligy na shledanou.
Zákroky brankáře Stefanose Kotsolise (PAN) – 0
Zákroky brankáře Vágnera Silvy (ETR) – 4
Po poločase nastoupili domácí na Panathinaikos jako vyměnění a odměnou jim byl gól střídajícího Klébera v 55 minutě. Vítězství poté pojistil Amado hlavou v minutě šedesátéšesté a Estoril si tak připisuje první 3 body do tabulky skupiny E.
90+2
90+2
Nano se na konci utkání dostal ještě ke dvěma centrům, ale z ani jednoho nebyla ohrožena brána Vágnera.
90+2
Zeca ztratil balón a domácí už nikam nepospíchají.
90+1
Hlavní rozhodčí Gumienny nastavuje 2 minuty.
90
A tentokrát se za obranou domácích objevil sám Zeca, kterému vzal gólovku Nascimento.
88
Panathinaikos měl přeci jenom obrovskou šanci na snížení a zdramatizování utkání! Byl to aktivní Ajagun, který se objevil sám před Vágnerem, ale i tento nigerijský záložník zklamal při zakončení a trefil přesně Vágnera.
87
Dva rohové kopy nyní rozehrávali hosté a po tom druhém je pískán faul Ajaguna na brankáře Vágnera Silvu.
86
Esiti trochu vystrašil Vágnera, když blokoval centr Karelise,ale míč šel nakonec vysoko nad.
86
Sebá nikam nespěchá a společně s Andersonem hráli u rohového praporku. V tomto souboji sice nic nevyhráli, ale zápas se pro Estoril vyvíjí více než dobře.
85
Hosté opět faulují.
84
Aténský klub je opravdu na dně. Hráči nejsou schopni si přihrát na 10 metrů.
83
Nano přihrává = míč pro Estoril a následný faul Schildenfelda.
81
Útok Estorilu zastaven, ale faul Triantafyllopoulose zastavuje Panathinaikos.
80
Karelis fauluje a ukazuje zmar řeckého týmu.
79
Ajagun se snaží, běhá, maká, ale k čemu to je když ho nikdo nedoplňuje. Odkop od Vágnerovy svatyně.
78
Ze hřiště odchází střelec druhé branky Diego Amado, kterého nahrazuje Gonçalves.
77
Petrić opět v ofsajdu a z jeho šance je šul nul.
75
Poslední instance hostujícího týmu. Na hřiště jde Lagos a odchází Pranjić.
74
Donis šel až příliš agresivně do souboje a je mu pískán faul.
73
Sebá, Sebá a zase Sebá. Tento hráč je jednoznačně nejaktivnější a posílal další centr směrem Kotsolis. Tentokrát neúspěšný.
73
Kléber nyní pracoval u rohového praporku a zkusil napálit balón do jednoho z obránců. Neúspěšná a kopat tak bude Kotsolis.
72
Cabrera přihrál do vápna Kléberovi, ale toho vytlačili hostující obránci mimo střeleckou pozici.
71
A už zase hraje Estoril...
71
Přízemní centr nakonec poslal do pokutového území Petrić, ale balón prosvištěl až za brankovou čáru. Odkopat od brány Estorilu.
70
Hosté se snaží něco vymyslet, ale obrana Estorilu pracuje výborně!
68
Estoril nyní může hrát naprosto vklidu. Panathinaikos se nedostává vůbec k ničemu.
66
Estoril právě vstřelilo branku!
Tohle byla jen otázka času! Hráči Panathinaikosu vůbec nevědí, co hrát, čehož využil Cabrera a posadil krásný centr na hlavu DIAGA AMADA, který navyšuje vedení Estorilu. Asistence: Matías Cabrera
66
Hosté se sami špatnou přihrávkou dostali do autu. Panathinaikos je bezradný.
65
Opět aktivní Sebá, který dělá průvan na své pravé straně. Tentokrát se mu přízemní centr nepovedl a míč sbírá Kotsolis.
64
Schildenfelda jako by nebavilo hrát, tak nakopl míč dopředu na Ajaguna, ale ten neměl sebemenší šanci se k tomuto pasu dostat.
64
Ajagun opět odstaven od míče a Panathinaikos začíná od stoperů.
62
Střídají i domácí. Tozého nahrazuje kapverďan Kuca.
62
Obrovská šance domácích po rohovém kopu. Yohan Tavares byl úplně sám před Kotsolisem, ale jeho střela byla zblokována!
61
...a rozehrál tak dobře, že se do šance dostával Anderson, ale bude to roh pro domácí.
61
Další pohodový zákrok Vágnera, který stáhl centr a ihned rozehrál...
60
Sebá se teďka objevil úplně sám na pravé straně, ale balón se k němu přes Schildenfelda nedostal.
59
Ke střele z 20 metrů napřáhl Donis, ale Vágner opět zasahuje. Vypadá to, že hosté konečně začínají střílet
58
Na bídu Panathinaikosu se nemohl dívat Pranjić a tak natáhl ke střele, kterou Vágner ztlumil v koši.
58
Vágner nakopával na Tozého, který si hezky zpracoval míč, ale jeho přihrávka nebyla přesná a končí v autu.
56
Hostující kouč reaguje na nepříznivý stav a posílá do hry Christose Donise, který nahradil Dinase.
56
No a tuhle rozvážnou rozehrávku přerušil Karelis, který namířil svou střelu hodně mimo bránu Estorilu.
56
Hráči Panathinaikosu rozvážně rozehrávají na vlastní polovině.
54
Krásný pas na Petriće, kterého ale rozhodil Tavares a zády k bráně už nemohl chorvatský útočník pořádně zakončit. Nakonec máván ofsajd.
54
Ajagun se tlačil do šance, ale stopeři ho odzbrojili.
52
Skvělá práce Seby! Po autu se protáhl podél pomezní čáry, vběhl do velkého vápna a naservíroval míč KLÉBEROVI, před kterým zívala úplně prázdná brána. Asistence: Sebá
52
Sebá nepropasíroval přihrávku na Andersona.
51
Petrić rychle ztratil balón a mičudu tak mají domácí.
50
Kléber nyní neprostřelil blok, ale po dalším centru do pokutového území Panathinaikosu na chvíli zazmatkovali hostující obránci. Hráči v zeleném nakonec situaci zvládli.
49
Ajagun se přeci jen dostal k zakončení. Jeho tečovanou střelu z 25 metrů musel krotit Vágner Silva.
49
Nano našel jen hlavy domácích.
48
Na druhé straně se rozběhl Abdul Ajagun a vybojoval rohový kop pro Panathinaikos.
47
Ale ihned po autu se k míči dostal střídající Kléber. Kotsolis nemusel zasahovat. Každopádně největší šance utkání.
46
Cabrera našel pouze hlavu Nana, který odvrátil na aut.
46
Ihned na začátku druhého poločasu zajímavá příležitost pro domácí. Faulován byl Anderson Luis a Estoril bude rozehrávat pár metrů od rohového praporku.
46
46
Oba lodovodi si pro druhý poločas připravili jednu změnu. Za Estoril jde na hřiště Kléber místo Bruna Lopese, za hosty Karelis místo Bajramiho.
46
První poločas byl opravdu, ale opravdu nudný! Neviděli jsme žádnou větší šanci, jen sem tam nějaké náznaky. Jinak absolutně ni. Doufejme, že se hra v druhém poločase zlepší.
45+1
45+1
Ani nastavení nám nic nepřineslo a první poločas je tak u konce.
45
Rozhodčí nastavil jednu minutu.
44
Cabrera táhne další snahu domácích a nakonec byl faulován.
44
Bruno Lopes si nyní na půlce dobře pokryl balón proti dvěma hráčům Panathinaikosu a nakonec byl faulován.
43
Zeca nic nevymyslel a hra se vrací k obráncům Panathinaikosu.
42
Ninas se po tvrdém střetu s Esitim svíjí na trávníku, ale nakonec nebude potřeba ošetření.
41
Cabrerův centr odvrátil Schildenfeld na aut. Ten si domácí zopakují.
40
Ajagun nyní nepříjemně a hlavně rychle atakoval Tavarese a Vágner musel rychle z brány, aby odkopl balón do bezpečí.
39
A hra se rychle přesouvá před Vágnera, který ale nepustil Petriće do šance a kryje balón.
38
Nyní kombinuje pro změnu Estoril, ale Amadova střela byla zablokována.
37
Petrić byl tvrdě atakován, ale faul se nepíská. Naštěstí pro chorvatského útočníka se balón odrazil k Schildenfeldovi.
36
Estoril vytahuje napadání a domácím se také podařilo získat míč. Nicméně Tozého centr nenašel Bruna Lopese a u míče jsou opět hosté.
36
Emídio Rafael hledal opět Tozého, ale našel jen zámezí.
35
A stejný hráč se nyní dožadoval odpískání faulu, ale nakonec budou hrát hosté.
34
Tozé si postavil balón, ale jeho pokus nadzvedla zeď a Kotsolis neměl žádné problémy.
33
A vidíme první žlutou kartu utkání. Za faul ve vzdálenosti 40 metrů od branky ji vidí Nano.
32
Sebá se propracoval v pokutovém území ke střele, ale tu zablokoval Schildenfeld. Všemu předcházela špatná hra Zeca.
31
Na obou stranách teď byly k vidění nepřesné rozehrávky a do šance se nakonec dostával Ajagun, kterého ale faulovaly jeho vlastní nohy a z akce nic nebylo.
31
Dlouhý aut domácích skončil u Kotsolise, který odkopává na půlku hřiště.
30
Přímák rozehrával Nano, ale míč letěl daleko za brankovou čáru.
29
Na zemi se ocitl Petrić po faulu Tavarese. Přímý volný kop pro Panathinaikos.
29
Bourbos si nyní chtěl narazit s Bejramim, ale ten poslal míč až do autu.
28
Zatím sledujeme utkání bez větších šancí. Oba týmy hrají hodně opatrně.
27
Cabrerův centr málem našel Bruna Lopese, ale Triantafyllopoulos vyhrál hlavičkový souboj a Panathinaikos získal balon.
27
Po faulu Ajaguna mohli hrát domácí, ale s balónem na nohách se moc dlouho neohřáli.
26
No ale musím říci, že iniciativu v posledních minutách přebírá Panathinaikos.
26
Dinas si obešel jednoho obránce, ale Anderson byl nad jeho síly.
25
Nakopávaný míč sklepl Petrič pro Ajaguna a bude následovat aut pro hosty.
24
Na druhé straně fauloval Bourbos, avšak z rozehrávky domácích nic nebylo.
23
K centru se dostal Dinas, ale Vágner míč opět stáhl.
22
Ta ale skončila velmi záhy a na druhé straně střílel Tozé. Jeho střela byla hodně nepřesná.
22
Faul na Bejramiho a Panathinaikos může rozjet další akci.
21
Pozvolná rozehrávka Panathinaikosu, skončila až u Kotsolise, který našel dlouhým nákopem Bejramiho, avšak akci hostí přerušil brankář Vágner.
20
Do další šance se tlačili domácí, ale Tozého zklamalo zpracování a míč skončil u Kotsolise.
18
Vágner musel pod tlakem odkopávat, ale hosté mu balón hned vrátili.
18
Opět dlouhý balón na Sébu, ale obrana hostí opět odvrací.
17
Ajagun nezpracoval balón v pokutovém území domácích a akce končí u domácího brankáře.
16
Ajagun nyní dobře napadal a vybojoval aut pro hosty.
15
Ke střele z hranice pokutového území se dostal Bruno Lopes, ale zamířil příliš vysoko nad bránu Kotsolise.
14
Po faulu rozehrávali domácí, ale Schildenfeld odhlavičkoval centr mimo nebezpečí. Následně Sebá fauloval.
13
Balón končí u Vágnera který dlouhým nákopem hledá útočníky Estorilu.
13
Ajagun hledal Mladena Petriče a ten nakonec vybojoval rohový kop.
12
Bejrami nyní dobře prošel až k velkému vápnu, kde předal balón Ajagunovi. Střela nigerijského hráče nebyla razantní a nenadělala Vágnerovi žádné problémy.
11
Od Nascimenta šel míč do autu.
11
Domácí jsou aktivnější, ale obrana Panathinaikosu zatím pracuje výborně.
10
Do velké šance se dostával Tozé, kterému skluzem v poslední chvíli odebral balon Schildenfeld. Následný rohový kop odvrátil Kotsolis.
9
Faul domácích, ale hosté rozehráli volný kop až za brankovou čáru.
8
Pokus o nalezení Bruna Lopese neúspěšný a hrají hosté.
7
Probíhá sedmá minuta a zatím jsme neviděli žádnou větší šanci. Aut nyní budou zahrávat domácí.
4
Cabrera střílel z prostoru před vápnem, ale jeho pokus byl velice nepřesný..
3
Luiz na křídle, snažil se poslat křížnou přihrávku na spoluhráče, ale jeho přihrávka byla příliš prudká.
1
Oba týmy dnes budou bojovat o své první body do tabulky skupiny E a můžeme očekávat velmi vyrovnaný a napínavý zápas.
Panathinaikos FC

Athénskému týmu patří v řecké Superleague až sedmé místo, ale stejný počet bodů má i třetí Kalloni, takže na tom Panathinaikos není vůbec špatně. Dobrou formu zatím prokazuje nigerijský útočník Abdul Ajagun, který si v posledních dvou zápasech připsal dvě branky a oba zápasy rozhodl ve prospěch Panathinaikosu.

Řecký tým se bude muset obejít bez útočníka Marcuse Berga, který má poraněnou ruku a jeho návrat je naplánován až na listopad tohoto roku.

V minulém kole EL si na domácím hřišti nedokázal Panathinaikos poradit s Dynamem Moskva a prohrál 1:2.
Estoril Praia

Estoril letos zažívá velmi špatný start do sezóny. V portugalské lize se nachází až na 15 místě a je tak pouze jednu pozici od baráže o udržení. V posledních pěti zápasech si připsal pouze jednu výhru a inkasoval 9 branek!

V úvodním kole skupiny E prohrál Estoril na hřišti PSV Eindhoven 1:0 a připsal si pouhopouhou jednu střelu na branku.
Přeji příjemný večer. Vítejte u dalšího zápasu z programu Evropské ligy mezi Estorilem Praia a Panathinaikosem Athény.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.