To je z mé strany vše, hezký zbytek víkendu.
Je dobojováno! Sledovali jsme utkání, ve kterém byli aktivnější domácí fotbalisté, kteří se stále tlačili dopředu a nakonec se dočkali i branky, která byla nakonec vítězná. Prosadil se Gradel a Saint-Étienne tak porazilo celek Metz 1:0. Nutno dodat, že vítězství domácích je zcela zasloužené.
90+3
90+3
Po centru se dostal k odraženému míči Vion, ale z hranice penalty ho napálil jen nad branku!
90+2
Celek Metz se ještě snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale domácí kontrolují konec utkání.
90+1
Hlavní rozhodčí přidal tři minutky.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88
Hosté střídali. Odešel Cheick Doukouré a zahraje si Modibo Maïga.
86
Hosté se snaží něco vymyslet, ale v útočné fázi se jim dnes vůbec nedaří a domácí kráčí za vítězstvím.
85
Celek Saint-Étienne střídal. Dohrál Romain Hamouma a zahraje si Ismaël Diomande.
83
Domácí kontrolují konec utkání a stále drží těsné vedení. Bude to ještě hodně zajímavé.
82
Držení míče: 65% – 35%.
80
Na druhé straně upadl ve vápně Ricky van Wolfswinkel, ale penalta se nepíská.
79
A Ruffier měl opět práci, ale s centrovaným míčem si v pohodě poradil a stav zápasu se nemění.
77
Po nepřesné přihrávce sebral míč Ruffier, který s rozehrávkou samozřejmě vůbec nepospíchá.
76
Na druhé straně to zkusil z dálky Bouna Sarr, ale domácí brankář si s jeho přízemním pokusem poradil.
74
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Domácí se konečně dočkali a jdou do vedení! Po centru do vápna vyhrál souboj střídající Ricky van Wolfswinkel, k míči se dostal MAX-ALAIN GRADEL, který v akrobatické pozici parádně prostřelil Mfu.
73
Ale hosté opravdu výborně brání a domácí se nemohou dostat do větší šance.
73
Po dobrém zásahu hostujícího hráče je tu další roh pro S-E.
72
Po centru se do zakončení tlačilo hned několik domácích hráčů, ale ani jeden se k míči nedostal.
71
Rohový kop pro domácí, jubilejní desátý v tomto utkání.
70
Dvacet minutek do konce. Na úvodní branku stále čekáme a dá se očekávat, že pokud se dočkáme, tak bude zároveň brankou vítěznou.
69
AS Saint-Étienne střídal. Cohadeho nahradil Lemoine.
67
Hosté se ve druhém poločase pouze brání, ale zatím jim tato taktika vychází na jedničku a stále drží cennou remízu.
65
Hosté střídali. Dohrál Sjarhej Krivec a zahraje si Thibaut Vion.
64
Teď se domácí dostali do přečíslení čtyři na dva, ale finální přihrávka se nepovedla a míč sebral pozorný Mfa.
62
Na centrovaný míč si naběhl Sall, ale byl dobře bráněn a z těžké pozice branku trefit nedokázal.
61
Saint-Étienne přidalo a je to znát. Další roh pro domácí.
60
Je před námi posledních třicet minutek a stav zápasu je stále 0:0, tak uvidíme, zda se dočkáme nějaké té branky.
58
Domácí se prokombinovali až na hranici velkého vápna, ale ke střele nikoliv.
57
Nyní bylo k vidění několik faulů a hlavní rozhodčí musel hráče obou celků důrazně napomínat.
55
Z rohu ale opět nic nebylo, protože po centru proletěl míč celým vápnem a skončil v zámezí.
54
Dopředu se opět vydali domácí borci, kteří nyní vybojovali rohový kop.
53
Rychlou akci SE zastavil pomezní rozhodčí, protože Krivec byl podle něj v ofsajdu.
52
Z rohu nic nebylo, ale nakonec se na velkém vápně dostal k míči Bouna Sarr a po jeho skvělé ráně skončil míč těsně vedle levé tyče!
51
A po další akci je tu první roh pro Metz.
50
Hosté to zkusili dlouhým nákopem, ale ve vápně domácích kraloval pozorný obránce Perrin.
49
Žlutou kartu vyfasoval domácí Renaud Cohade.
47
Domácí začali aktivně a hned se tlačí před branku Metz.
46
AS Saint-Étienne střídal. Na trávník se nevrátil Kevin Monnet-Paquet a místo něj si zahraje Ricky van Wolfswinkel.
46
Vše je připraveno, jdeme na druhé dějství!
Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 18:01.
První poločas je za námi. Sledujeme utkání, které ještě nenabídlo žádnou větší šanci. Oba celky se tlačí dopředu, ale v útočné fázi je to velké trápení a i proto je stav zápasu stále 0:0. Aktivnější jsou domácí borci, ale ani oni se neprosadili. Ve druhém poločase je stále o co hrát, takže se máme na co těšit.
45+1
45+1
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo, protože pro míč si došel pozorný Mfa.
45+1
Domácí ještě vybojovali další rohový kop.
45+1
Hlavní rozhodčí přidal 60 sekund.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už nic nestane.
44
Rohový kop pro domácí celek.
43
Hostující Guirane N´Daw se hodně rozčiloval a může být rád, že nakonec neuviděl druhou žlutou kartu.
42
Žlutou kartu uviděl za svůj zákrok hostující Guirane N´Daw.
41
Opět se hraje na polovině hostů, kteří ale zatím dnes skvěle brání a drží cennou remízu.
39
Jenže ani tentokrát nedokázali domácí ohrozit branku Metz a stav zápasu se tedy stále nemění.
38
Dopředu se nyní vydal i domácí celek a vybojoval už svůj pátý roh v tomto utkání.
36
Po dalším centru musel zasahovat Ruffier, který to ale zvládl a navíc byl faulován. Dobrý zákrok domácího brankáře.
35
Hráči v zelených dresech, tedy domácí, drží míč na své polovině a nikam nepospíchají.
33
Hosté rychle získali míč a zkusili to po levé straně, ale tentokrát z toho byl ofsajd.
32
Po delší době se dopředu vydali i hosté, ale nakonec z toho byl jen nepřesný centr z pravé strany.
30
Je za námi úvodních třicet minutek a zatím jsme neviděli žádnou větší šanci. Dočká se v prvním poločase nějaké branky?
29
Obraz hry je stále stejný. Domácí útočí a hosté se brání, ale zatím jim to vychází a drží cennou remízu.
27
Míč poslal do vápna Gradel, ale žádného spoluhráče nenašel, protože u kulatého nesmyslu byl jako první Mfa.
26
Saint-Étienne je stále aktivnější a tlačí se dopředu, ale zatím na dobrou obranu Metz domácí nevyzráli.
25
Nyní domácí skvěle kombinovali, nakonec se dostali ke dvě centrům, ale ani jeden se neujal a stav zápasu se tedy stále nemění.
23
Neprosadili se ale ani domácí borci a od své branky bude rozehrávat Mfa, který zatím příliš práce neměl.
22
Blesková akce hostů vypadala nadějně, ale nakonec Sarr nezvládl přihrávku a vše pokazil. U míče jsou domácí.
21
Domácí nakonec vybojovali rohový kop, ale ani z něho nic nebylo.
20
Jeden z domácích hráčů zůstal ležet na trávníku a hlavní rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat.
19
Domácí zahrávali standardní situaci přesně z hranice velkého vápna, ale Hamouma poslal míč jen do zdi.
18
První žlutou kartu v tomto utkání uviděl hostující Gaetan Bussmann.
17
Nešlo to po pravé straně, tak to domácí zkusili po straně levé, ale ani tudy to nešlo. Hosté zatím velmi dobře brání.
16
Domácí fotbalisté jsou stále aktivnější, ale zatím nic nevymysleli a na první branku stále čekáme.
14
Aktivní Cohade se snažil prostrčit míč do vápna Metz, ale tam se ho zmocnil dobře postavený Milan.
13
Na druhé straně si na dlouhý míč za obranu nabíhal Krivec, ale nakonec mu chyběl krok a nic z toho tedy nebylo.
12
I tentokrát se ale hosté v pohodě ubránili a dokázali dostat míč daleko od své branky.
11
Domácí to tentokrát zkusili po pravé straně a po dalším sraženém centru budou zahrávat druhý rohový kop.
9
Po centru se dralo do zakončení hned několik hostujících hráčů, ale nakonec z toho nic nebylo, ofsajd.
8
Jeden z hostujících hráčů byl faulován a celek Metz se tedy usadil na polovině Saint-Étienne.
7
Z rohu ale nic nebylo, protože domácí to překombinovali a vše skončilo prvním ofsajdem v tomto utkání.
6
Po centru zasáhl Rivierez, který míč uklidil na rohový kop.
5
U míče jsou opět hráči Saint-Étienne, kteří v klidu kombinují na polovině svého soupeře.
4
Na druhé straně musel zasahovat Mfa, ale s centrovaným míčem si v pohodě poradil a sebral ho ze vzduchu.
3
Poprvé zahrozili také hosté, ale po velkém závaru ve vápně Saint-Étienne nedokázal žádný z hráčů uklidit míč do branky.
2
Nakonec se po dlouhé kombinaci dostali domácí na polovině Metz, ale tam nezvládli finální přihrávku.
1
Domácí jsou u míče a v klidu kombinují na své polovině.
1
Úvodní oficiality jsou za námi a zápas může začít!
Hráči přicházejí na trávník. Utkání začne za malý okamžik.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, Perrin (C), Bayal Sall, Tabanou – Clément, Saint-Maximin – Hamouma, Cohade, Gradel – Monnet-Paquet.
Náhradníci: Moulin – Baysse, Pogba, Corgnet, Lemoine, Diomande, van Wolfswinkel.

FC Metz: Mfa – Rivierez, Milan, Choplin, Bussmann – Métanire (C), Doukouré – B. Sarr, Krivec, Malouda – N´Daw.
Náhradníci: Oberhauser – Marchal, Palomino, Kashi, Ngbakoto, Vion, Maïga.

Rozhodčí: Gautier – Lamouche, Mouysset.
Poslední vzájemné zápasy

Saint-Étienne – Metz 3:1
Metz – Saint-Étienne 0:1
Saint-Étienne – Metz 2:0
FC Metz

Ani hosté si nevedou špatně. Celek Metz totiž zatím dokázal čtyřikrát vyhrát, třikrát remizoval a třikrát prohrál. Na svém kontě má tedy patnáct bodů, skóre 10:9 a v tabulce se nachází na sedmém místě. V posledních týdnech se ale hostům nedaří, protože na vítězství čekají už dvě kola, což by dnes chtěli změnit, nečeká je ale nic lehkého.

AS Saint-Étienne

Domácí celek si zatím v nové sezoně nevede špatně. Po deseti kolech má na svém kontě sedmnáct bodů, skóre 10:10 a v tabulce se nachází na slušném šestém místě. I letos tedy chtějí domácí bojovat o pohárové příčky a v příští sezoně se představit třeba v Evropské lize, kterou hrají i v této sezoně.

Lorient – Saint-Étienne 0:1
Saint-Étienne – Toulouse 0:1
Marseille – Saint-Étienne 2:1
Saint-Étienne – Bordeaux 1:1
Lens – Saint-Étienne 0:1
Zdravím všechny příznivce kopané. Francouzská Ligue 1 má na programu jedenácté kolo a my budeme sledovat duel mezi AS Saint-Étienne a FC Metz. Mírným favoritem tohoto utkání je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.