To je z tohoto utkání vše. Děkuji Vám za pozornost a zase někdy u online přenosu na shledanou.
Počet zákroků brankáře Charkova Gorjainova – 3.
Počet zákroků brankáře Trabzonsporu Öztürka – 0.

Rohové kopy 7:2
Hlavní sudí Gestranius ukončil svým hvizdem zajímavé utkání mezi Trabzonsporem a Metalistem Charkov.
První poločas nám nenabídl příliš atraktivní podívanou, za zmínku stojí pouze branka z 36. minuty, kdy se po rohu prosadil Belkalem. Hosté vyrovnali v 68. minutě, když se tvrdou ranou prosadil Homeňuk. Zvrat nastal v 77. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Medjani. Většina fotbalových diváku by očekávala tlak ze strany Charkova, ale k tomu vůbec nedošlo. Do hry se více dostali paradoxně domácí, kteří v početní nevýhodě vstřelili 2 branky. Nejprve se pěknou střelou prosadil Ekici, kterého napodobil o pár minut později Yilmaz, který definitivně odsoudil Charkov k prohře. Konečné skóre je tedy 3:1 ve prospěch Trabzonsporu
90+6
90+5
Trabzonspor právě vstřelil branku!
Hosté se paradoxně úplně sesypali a domácí toho využívají další překvapivou brankou! SEFA YILMAZ se výborně prodral do šestnáctky hostí a vystřelil, brankář míč vyrazil pouze do tyče, od které se balon dostal do sítě. Domácí vedou 3:1!
90+3
A další žlutá karta. Tentokrát ji obdržel Yatabaré.
90
Hlavní rozhodčí nastavil nad rámec základní hrací doby 5 minut.
89
K taktickému střídání dojde na straně domácích. Ze hřiště odchází Waris a nahradí jej obránce Nizam.
88
Hosté okamžitě na tuto situaci reagují střídáním. Z placu odešel Rebenok, kterého vyměnil Osman.
87
Neuvěřitelné! Domácí se dostávají do vedení, přestože již téměř deset minut hrají v početní nevýhodě! Po zpětné hlavičce Yilmaze se za pokutovým územím do míče opřel MEHMET EKICI, jenž pěknou technickou střelou na bližší tyč dává na 2:1 pro domácí!
84
Ukrajinský celek využil další střídání. Z trávníku odešel Villagra, kterého nahradil Bolbat.
84
Erdogan z dobré pozice přestřelil.
83
Míč mají paradoxně na svých kopačkách častěji domácí, kteří jsou i přes početní nevýhodu lepším týmem.
81
Domácí útočí i přesto, že hrají pouze v desíti. Yatabaré vybojoval roh.
79
Charkov má přibližně čtvrt hodinu na to, aby s touto početní výhodou něco udělal.
77
Hlavní rozhodčí Gestranius vytáhl ze své kapsy červenou kartu! Medjani udeřil Jaju do obličeje a vidí druhou žlutou kartu, což znamená jediné – Trabzonspor bude utkání dohrávat v desíti!
75
Jajá byl nachytán v ofsajdové pasti.
75
Překvapenému Warisovi je odpískán faul. Křídelník domácích se domníval, že byl on sám faulován Gueyem.
73
Na hřišti se začíná trochu přiostřovat. Další žlutý kartonek si vysloužil charkovský Kulakov, za nebezpečný zákrok na Erdoğana.
71
Domácí rozehrají rohový kop.
70
Charkov střídá. Ze hřiště odešel Kobin a přišel Kulakov.
69
Yatabaré se již po několikáté ocitl v ofsajdu.
68
Charkov právě vstřelil branku!
Hosté překvapivě vyrovnávají! Rebenok našel v pokutovém území přesně VOLODYMYRA HOMEŇUKA, jenž se zorientoval nejlépe a tvrdou ranou prostřelil Öztürka.
64
Rozhodčí Gestranius vytasil další žlutou kartu. Tentokrát si ji za faul na Jaju vysloužil střelec zatím jediné branky Belkalem.
62
Po krásném centru Bosingwy hlavičkoval Ekici, brankář Charkova byl však opět pozorný.
59
Trabzonspor poprvé v tomto utkání vystřídal a to hned dvakrát. Ze hřiště odešla dvojice Cardozo, Aydogdu, kterou na trávníku nahradili Yilmaz a Atik.
59
57
Cardozo si výborně naskočil na centr z levé strany a jen těsně minul levou tyč Gorjainovy svatyně!
56
Dobrou kombinaci předvedl Ekici s Cardozem, druhý jmenovaný hledal v pokutovém území Yatabarého, který byl však dobře hlídán obranou a tak se k míči nedostal.
55
První žlutou kartu utkání si vysloužil domácí Medjani, jenž nedovoleně zastavil Villagru.
53
Ekici dobře vystřelil, brankář však chytá. Domácí stále zůstávají u míče.
53
Tkachukův pokus mířilo někde do desáté řady místního stadionu.
51
Hosté si na začátku druhé půle vytvořili menší tlak, branka však z něj nepramenila, přestože k tomu měl blízko Rebenok.
47
Neuvěřitelné, co právě neproměnil Rebenok! Jajá výborně míč posunul na tohoto záložníka, který z bezprostřední blízkosti trestuhodně přestřelil svatyni domácích, mělo být vyrovnáno!
46
Hlavní rozhodčí bez nastavení ukončil první poločas.
Domácí byli poněkud lepším týmem a zaslouženě se dostali do vedení, když se v 36. minutě prosadil po rohu Ekiciho Belkalem. Více se do konce poločasu nestalo a tak oba celky odešly do šaten za stavu 1:0.
45
44
Jajá se výborně uvolnil, jeho střelecký pokus byl však úspěšně zblokován obranou.
42
Bosingwa vyslal výborný centr do pokutového území, ale těsně před Yatabarém míč odkopl do bezpečí stoper Torsiglieri.
39
Domácí jsou úvodní brankou hodně nabuzeni a nepouštějí momentálně Charkov k míči.
36
Na Ekiciho rohový kop si nejvýše naskočil stoper domácích ESSAID BELKALEM, jenž hlavou překonal hostujícího golmana Gorjainova. Domácí tak vedou 1:0! Belkalem vstřelil 100. gól Trabzonsporu v Evropské lize!
36
Trabzon rozehraje roh.
35
Krasnopjorov si naskočil na centr z levé strany a vystrašil Öztürka, ten si však s přehledem poradil.
34
Homeňuk po výborném průniku odcentroval a vybojoval rohový kop.
32
Jajá byl faulován Medjanim, hosté tak jsou opět u balonu.
30
Homeňuk opět vystřelil pouze mimo.
29
Waris si dobře nabíhal za obranu na centr Ekiciho, kapitán hostí Gueye však míč výborně odhlavičkoval do bezpečí.
27
Yatabarého centr skončil pouze v rukavicích Gorjainova.
25
Po výborném centru z pravé strany musel těsně před Yatabarém odkopnout míč na roh Gueye.
24
Cardozo si pěkně narazil s Warisem a dobře vystřelil, jeho technický pokus Gorjainov úspěšně vyrazil na roh.
22
Jajá se svalil na zem, doufajíc, že rozhodčí pískne faul. To se ovšem nestalo a tak byla tomuto záložníkovi odpískána hra rukou.
20
Yatabaré se opět ocitl v postavení mimo hru.
19
Oba týmy dělají příliš mnoho chyb v kombinaci, díky čemuž zatím nejsme svědky žádných šancí.
15
Prvních 15 minut nám nenabídlo příliš atraktivní podívanou. Oba celky začaly velice opatrně, do ničeho zásadního se zatím neženou.
12
Před Homeňukem výborně zasáhl skluzem Papadopoulos, hosté rozehrají roh.
10
Velkou šanci měli domácí. Po skvělém centru Cardoza hlavičkoval z velké blízkosti Yatabaré, ale minul. Spálená šance ho však nemusí mrzet, jelikož byl máván ofsajd.
8
První střelecký pokus si připsali hosté, jmenovitě útočník Homeňuk. Jeho technická střela však mířila nad branku Öztürka.
6
Po nevybíravém zákroku Kobina na Erdoğan mají domácí výhodu rozehrávky.
4
Erdoğan pěkně hlavou prodloužil na Yatabarého, ten byl však nachytán v ofsajdu.
3
Po faulu Ekiciho na Krasnopjorova jsou u míče opět hosté.
1
Belkalemova přihrávka byla hodně nepřesná a k míči se tak dostal Charkov.
1
Vše je již připraveno k úvodnímu výkopu. Domácí nastoupí v červeno-modrých dresech, zatímco Metalist oblékl žlutou kombinaci.
Pokud se Trabzonsporu dnes podaří vstřelit branku, bude to jejich již stá vstřelená v Evropské lize.

Trabzonspor AŞ: Öztürk – Bosingwa (C), Papadopoulos, Belkalem, Erdoğan – Medjani – M. Yatabaré, Ekici, Aydogdu, Waris – Cardozo.
Náhradníci: Demir – Demir, Dursun, Dogan, Nizam, Yilmaz, Atik.

Metalist Charkov: Gorjainov – Villagra, Gueye (C), Torsiglieri, Pšenyčnych – Krasnopjorov, Tkačuk – Kobin, Jajá, Rebenok – Homeňuk.
Náhradníci: Dišljenković – Berezovčuk, Osman, Bolbat, Kulakov, Radčenko, Barilko.

Rozhodčí: M. Gestranius – J. P. Aravirta, M. Alakare.
Metalist Charkov

Ukrajinský celek si podobně jako jeho dnešní soupeř vybojoval základní skupinu Evropské ligy ve čtvrtém předkole, kdy až díky prodloužení v odvetě vyřadil Chorzów. Charkovu se zatím v průběhu této skupiny nedaří, v úvodních 4 utkáních nedokázali ani jednou bodovat a se čtyřmi prohrami se krčí na chvostu tabulky. Společně se Slovanem Bratislava patří Metalist mezi jediné účastníky Evropské ligy, kteří prohráli všechny svá utkání v základní skupině.

Zápasy Metalistu ve skupině L
M. Charkov – Trabzonspor 1:2
Lokeren – M. Charkov 1:0
M. Charkov – Legia Varšava 0:1
Legia Varšava – M. Charkov 2:1
Trabzonspor

Turecký celek si základní fázi EL vybojoval díky 4. předkolu, ve kterém ve dvojzápase vyřadil ruský Rostov. Ve skupině L se zatím nachází na průběžné 2. příčce, 5 bodů za zatím suverénní Legií Varšava. Trabzon zatím nasbíral 7 bodů za 2 výhry a 1 remízu, jedinou prohru museli svěřenci trenéra Ersuna Yanala skousnout v druhém utkání, kdy nestačili na Legii.