To je z mé strany vše, hezký večer či dobrou noc.
Je dobojováno. Sledovali jsme hodně vyrovnané utkání, kterého toho příliš nenabídlo, ale jedné branky jsme se nakonec přeci jen dočkali. Postaral se o ní Yannick Ferreira-Carrasco, který tak vystřelil Monaku důležité a hodně cenné tři body. Celek Metz dnes nepředvedl špatný výkon, ale nakonec nemá ani bod.
90+3
90+3
Po závaru skončil míč v zámezí a rozehrávat bude Subašič, což se domácím samozřejmě vůbec nelíbí.
90+3
Domácí vybojovali rohový kop.
90+2
Domácí ještě bojují, tlačí se dopředu a snaží se vyrovnat, ale Monaco zatím skvěle brání.
90+1
Hlavní rozhodčí přidal 3 minutky.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Žlutou kartu dostává Florent Malouda (FC Metz).
87
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Abdou Diallo.
86
Z úhlu to vyzkoušel hostující Lacina Traoré, ale na domácího brankáře nevyzrál. Ten byl pozorný a pohotovým zákrokem střelu zneškodnil.
84
Domácí se snaží něco vymyslet, ale Monaco dnes velmi dobře brání a kráčí za dalším důležitým vítězstvím.
82
Ale ani šestý roh domácích nic nepřinesl a Monaco tak stále vede nejtěsnějším možným rozdílem.
81
Domácí se snaží okamžitě odpovědět a vybojovali rohový kop.
80
Monaco právě vstřelilo branku!
Deset minutek před koncem tu máme první branku. Na konci rychlé a hlavně velmi povedené kombinace byl YANNICK FERREIRA-CARRASCO, který se objevil sám před Mfou, kterého zkušeně prostřelil a Monaco jde tedy do vedení.
80
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Lacina Traoré.
78
K hlavičce se natlačil Guirane N´Daw, ale jeho zakončení nebylo přesné a Subašič zasahovat nemusel.
77
Je tu pátý rohový kop pro domácí celek.
76
Monaco zahrávalo rohový kop, ale ani z něho nic nebylo.
75
Yannick Ferreira-Carrasco se skvěle prodral až před branku, byl sám před Mfou, ale ten ho parádně vychytal!
73
Ale ani z tohoto rohu se nedokázali domácí prosadit a stav zápasu se stále nemění.
72
Domácí se opět vydali dopředu a vybojovali rohový kop.
71
Po centru se ve velké šanci objevil Kévin Lejeune, ale z malého vápna nedokázal Subašiče prostřelit!
70
Je před námi posledních dvacet minutek a stav zápasu je stále 0:0. Konec zápasu tak bude ještě hodně zajímavý.
68
Po tvrdém souboji si rozhodčí zavolal dva hráče a důrazně jim domlouval. Zatím se borci na trávníku vůbec nešetří.
66
Po centru se na zadní tyči objevil Anthony Martial, ale měl to hodně těžké a branku nakonec trefit nedokázal.
65
Střídání v týmu FC Metz: ze hřiště odchází Yeni Ngbakoto, přichází Kévin Lejeune.
63
Hosté to zkusili po pravé straně, ale ani tento útok se nepovedl.
62
Žlutou kartu dostává João Moutinho (AS Monaco FC).
60
Hostující hráči to nyní přehnali s důrazem a jejich snažení ukončil zbytečný útočný faul.
59
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Nabil Dirar, přichází Valère Germain.
57
Monaco přidalo a je to znát. Hosté se stále tlačí dopředu, ale v útočné fázi se zatím trápí.
56
Po rohu se do zakončení dralo několik hostujících hráčů, ale ani jeden se k míči nedostal.
55
Po zblokované střele je tu rohový kop pro Monaco.
54
João Moutinho nyní obešel tři protihráče, dostal se až na hranici velkého vápna, ale zakončit nedokázal.
52
Monaco to nyní zkusilo dlouhým nákopem, ale ten nebyl přesný a míč skončil v zámezí.
51
Domácí jsou ve druhém poločase zatím aktivnější a nebezpečnější, ale na branku stále čekáme.
49
Po centru hlavičkoval z dobré pozice domácí Juan Manuel Falcon, ale poslal míč jen do místa, kde byl Subašič.
48
Začátek druhého poločasu je zatím plný nepřesností. Nic zajímavého se na trávníku stále neděje.
46
Střídání v týmu FC Metz: ze hřiště odchází Sylvain Marchal, přichází Romain Métanire.
46
Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 21:01.
První poločas je za námi. Příliš nám toho nenabídl a branky jsme se nedočkali. Metz tak hraje s Monakem nerozhodně 0:0. O něco aktivnější asi byli domácí fotbalisté, ale do žádné šance se nedostali. Největší šanci zápasu měl hostující Martial, ale z bezprostřední blízkosti nemířil přesně. Druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.
45+2
45+1
Ale ani z něho nic nebylo a v prvním poločase se už nic nestane.
45+1
Rohový kop pro domácí.
45
Hlavní rozhodčí přidal 60 sekund.
45
Z hranice velkého vápna to zkusil Falcon, ale s jeho slabým pokusem si Subašič v pohodě poradil.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43
Na konci kombinace byl Yeni Ngbakoto, ale nezvládl zpracování a kulatý nesmysl sebral pozorný Subašič.
42
Domácí drží míč a v klidu kombinují. Zatím ale pouze na své polovině.
41
Anthony Mfa nezvládl odkop od své branky, ale hosté toho nedokázali využít. Vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.
39
Přečíslení hostů zastavil skvělým obranným zákrokem José Palomino, který se dokázal velmi rychle vrátit a míč uklidit do bezpečí.
38
Domácí dobře kombinovali, ale nakonec vše skončilo další nepřesnou přihrávkou a u míče jsou hosté.
36
Vzápětí se neprosadil ani Yeni Ngbakoto a stav zápasu je stále 0:0. Uvidíme, zda se v prvním dějství dočkáme úvodní branky.
35
Z dálky to vyzkoušel domácí Guirane N´Daw, ale rána se mu vůbec nepovedla a míč skončil vedle branky, kterou střeží Subašič.
33
Nedočkáme. Z centru nic nebylo, v útočném snažení ještě pokračoval Cheick Doukouré, ale byl vytlačen do zámezí.
32
Rohový kop pro domácí celek. Dočkáme se úvodní branky?
31
Domácí se dostali k míči a Cheick Doukouré se zkoušel uvolnit na levé straně, ale nakonec byl zastaven.
30
U míče jsou hráči Monaca, kteří v klidu kombinují a snaží se něco vymyslet.
28
Kombinační akce domácího celku skončila nepřesným centrem a od své branky bude rozehrávat Subašič.
27
Anthony Martial se parádně uvolnil a byl zcela sám před domácím brankářem, ale zakončení nezvládl a branku těsně minul!
25
Na druhé straně to vzal na sebe Anthony Martial, ale v souboji si pomohl faulem a hosté o míč přišli.
24
Z hranice velkého vápna to vyzkoušel Cheick Doukouré, ale Subašič si s jeho pokusem v pohodě poradil.
22
Rychlou akci domácích zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
21
João Moutinho si naběhl na hranici velkého vápna, ale hradbu těl nepropálil.
20
Je za námi úvodních dvacet minutek a stav zápasu je stále 0:0. Sledujeme vyrovnaný zápas, který zatím nenabídl žádnou šanci.
18
Po rohu se k míči dostal Falcon, ale jeho hlavička byla hodně nepřesná a Subašič tedy nemusel zasahovat.
17
Po rychlé akci vybojovali domácí svůj první rohový kop.
17
Žlutou kartu dostává Sylvain Marchal (FC Metz).
16
Nyní se hraje především uprostřed hrací plochy. K vidění je ale stále mnoho nepřesností.
14
Domácí vybojovali zajímavou standardní situaci z levé strany, ale z následného centru nebylo vůbec nic.
13
Teď už ale žlutou kartu hlavní rozhodčí vytasil. Prvním napomenutým je Cheick Doukouré.
11
Po menší strkanici musel hlavní rozhodčí hráče uklidňovat. Zatím se to obešlo bez žlutého napomenutí.
10
Domácí přidali a je to znát. Nyní je celek Metz aktivnější, ale směrem dopředu zatím nic nevymyslel.
9
Marcial se dral dopředu, po souboji upadl, ale faul se nepíská a rozehrávat bude Danijel Subašič.
8
Z úvodního rohu ale nic nebylo a na první střelecký pokus si tedy ještě musíme počkat.
7
Po bleskové akci je tu první rohový kop pro Monaco.
6
Už se opět hraje. Fabinho je na nohou a duel může pokračovat.
4
Na trávníku nyní zůstal ležet jeden z hostujících hráčů a hlavní rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat.
3
Dopředu se nyní velmi dobře dral domácí Juan Manuel Falcon, ale na poslední chvíli ho skluzem zastavil Fabinho.
2
Nakonec se hosté dostali k domácí brance, ale ke střele už nikoliv. Míč skončil v zámezí a rozehrávat bude od své branky Mfa.
1
Úvodní vteřinky patří hostům, kteří jsou u míče a kombinují.
1
Hráči jsou na trávníku. Duel začne ta malý okamžik.

FC Metz: Mfa – Rivierez, Marchal, Choplin, Palomino – Kashi, N´Daw – Ngbakoto, Doukouré, Malouda – Falcon.
Náhradníci: Oberhauser – B. Sarr, Andrada, Métanire, Vion, Lejeune, Krivec.

AS Monaco FC: Subašič – Fabinho, Toulalan, Abdennour, Raggi – Moutinho, Bakayoko – Dirar, Silva, Ferreira-Carrasco – Martial.
Náhradníci: Stekelenburg – Ocampos, Wallace, Germain, Traoré, Bahamboula, A. Diallo.

Rozhodčí: Jaffredo – Chevreux, Philippe.
Poslední vzájemné zápasy

Metz – Monaco 0:2
Monaco – Metz 0:2
Metz – Monaco 1:4
Monaco – Metz 2:0
Metz – Monaco 2:1
FC Metz zatím nasbíralo pouze 19 bodů a v tabulce se nachází na sestupovém 18. místě. Hůře už je na tom pouze Bastia a poslední Caen. Navíc v posledních týdnech se domácím vůbec, ale vůbec nedaří. Z posledních pěti zápasů ani jednou nevyhráli, pouze jednou remizovali. Dnes by tedy domácí potřebovali nutně zabrat, získat cenné body, protože případné vítězné by je mohlo posunout v tabulce o několik míst.

AS Monaco FC má na svém kontě bodů 29, což zatím stačí na průběžné 6. místo. Ani hostům se tedy zatím nedaří úplně podle představ. Monaco totiž chce i v této sezoně bojovat o příčky, které zaručují Ligu mistrů. V posledních týdnech ale zabralo a poslední tři zápasy vyhrálo. Pokud by dnes Monaco vyhrálo, tak by se v tabulce mohlo dotáhnout na pohárové příčky, ovšem bude samozřejmě záležet i na ostatních výsledcích.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu 19. kolo a my budeme sledovat duel mezi Metz a Monakem, které je mírným favoritem tohoto zápasu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.